Meksyk

Śladami Majów i Azteków
Wybierz termin

Śladami Majów i Azteków

Lider: Hania Zieleźnik-Rybak

Śladami Majów i Azteków

Hierve El Agua to jeden z najdziwniejszych cudów natury na świecie.Ten skamieniały wodospad, lub jak niektórzy twierdzą“zamrożony w czasie”powstał na skutek zwapnienia źródła Hierve El Agua Oaxaca. Jego wody zostały zepchnięte do krawędzi klifu przez wapień krasowy i w ten sposób powstało to niezwykłe zjawisko, które będziesz mógł zobaczyć podczas naszej wyprawy. Odwiedzając Hierve El Agua możesz cieszyć się wspaniałymi widokami, wędrować, aby zobaczyć wodospady z bliska, a nawet pływać w naturalnych wodach! Spokojny wieczór, oglądamy telewizję, a tam wąsaty gringo w sombrero większym niż jego brzuch krzyczy "Arriba arriba Mexico!" - no cóż... chyba czas odwiedzić Meksyk, nie sądzicie? Zobaczyć mur tworzący granicę z USA i muchachos z karabinami? Zdecydowanie nie! Jedziemy na południe – tam Meksyk to zjawiskowe plaże Tulum i Cancun, piramidy Azteków i Majów, przepiękne kolonialne miasteczka, uroczy hiszpański (wersja latino), no i największe miasto świata, zbudowane w miejscu dawnej stolicy – Tenochtitlan. Soliści zapraszają na wyprawę do Meksyku! Arriba! Arriba!

#solisciteam

Poziomq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

MEKSYK
bottom bottom

Plan wyprawy

Mexico City
arrow
Puebla
arrow
Chichen Itza
arrow
Oaxaca
arrow
Palenque
arrow
Cenoty
arrow

Meksyk - W poszukiwaniu starożytnych cywilizacji

Wyprawa do Meksyku to wypad pełen aktywnego wypoczynku poza utartymi szlakami. W ciągu dwóch tygodni wspólnie odkryjemy tajemnice Jukatanu i zobaczymy perły historii prekolumbijskiej oraz kolonialnej. Spróbujemy zgubić się w najludniejszym mieście świata oraz odwiedzimy absolutne must see na liście światowych zabytków! Jednak, jak na Solistów przystało, nie zabraknie też totalnego chillu na rajskich plażach, na których w pełni zatopimy się w pięknie natury, a codzienne problemy zostawimy daleko za sobą. To nie jest typowa wycieczka objazdowa z biurem podróży – wszystkie atrakcje serwujemy Wam jak zawsze w iście podróżniczej i przyjacielskiej atmosferze. Wyciśniemy z tej wyprawy 110%.

arrow

Mexico City – serce Meksyku

Tutaj rozpocznie się nasza wyprawa do Meksyku. Mexico City – to jedno z najbardziej zaludnionych miast świata. Zobaczymy w nim Zocalo – główny plac miasta stanowiący przed konkwistą hiszpańską centrum azteckiego imperium, freski Diego Rivery w Pałacu Narodowym, czy katedrę na placu głównym. Poszukamy także El Mariachi! Na naszej trasie nie zabraknie licznych muzeów, świątyń oraz targów rzemieślniczych, a przede wszystkim – prawdziwej meksykańskiej kuchni!

arrow

Puebla – Mały Meksyk

Miasto pełne artystów przez wielu nazywane Małym Meksykiem lub Miastem Aniołów, położone w cieniu dwóch majestatycznych wulkanów – Popocatepetl i Iztaccihuatl. Puebla to również setki kolonialnych zabytków i świątyń, centrum uniwersyteckie oraz kulinarna stolica Meksyku – doznania intelektualne i smakowe gwarantowane podczas spaceru do dzielnicy graffiti.

arrow

Oaxaca – miasto pełne zapachów

Dynamiczne miasto pełne zapachów, kolorów i życia. Pełna południowomeksykańskiego uroku Oaxaca to mieszkanka dziedzictwa kulturowego, ulicznych zabaw i fantastycznej kuchni. Tuż pod miastem ruiny miasta Zapoteków – Monte Alban. Dodatkowo tego samego dnia czeka nas degustacja lokalnego alkoholu w wielu wersjach, a także odwiedziny w manufakturze tekstylnej, gdzie poznamy tajniki farbowania!

arrow

Hierve el Agua – SKAMIENIAŁY WODOSPAD

Hierve El Agua to jeden z najdziwniejszych cudów natury na świecie. Ten skamieniały wodospad, lub jak niektórzy twierdzą “zamrożony w czasie” powstał na skutek zwapnienia źródła Hierve El Agua Oaxaca. Jego wody zostały zepchnięte do krawędzi klifu przez wapień krasowy i w ten sposób powstało to niezwykłe zjawisko, które będziesz mógł zobaczyć podczas naszej wyprawy. Odwiedzając Hierve El Agua możesz cieszyć się wspaniałymi widokami, wędrować, aby zobaczyć wodospady z bliska, a nawet pływać w naturalnych wodach!

arrow

Teotihuacan – miejsce narodzin bogów

Kolejna perła prekolumbijskiej architektury i jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych w kraju. Jego nazwa tłumaczona jest zazwyczaj jako “miejsce, gdzie rodzą się bogowie”. Niektórzy archeolodzy twierdzą jednak, że w języku Azteków Teotihuacan oznaczało “miejsce, gdzie ludzie stają się bogami”. Najważniejszymi obiektami kultu w mieście była Piramida Słońca (hiszp. Pirámide del Sol) oraz Piramida Księżyca (hiszp. Pirámide de la Luna), przy których biegła 40 metrowa Aleja Zmarłych. Ich pozostałości można podziwiać do dziś.*

 

 

*w związku z obostrzeniami (COVID-19) realizacja wskazanego miejsca w programie, może zostać zamieniona na inną atrakcję/miejsce.

arrow

Chichen Itza – potęga państwa Majów

Tę nazwę na pewno słyszał każdy! Solistowa wyprawa do Meksyku nie mogaby pominąć tego ważnego punktu na mapie kraju. Chichen Itza to najsławniejszy i najlepiej prezentujący się przykład potęgi państwa Majów. Wzniesiona przed wiekami piękna piramida świątyni Kukulkana, zwana też El Castillo, oczarowuje precyzją i majestatem. A tuż obok – naturalny basen z mroczną historią!

San Cristobal de las Casas – urok, charakter i kultura

San Cristobal de las Casas słynie nie tylko z pięknych uliczek i kolonialnej architektury. Tuż za miastem znajdują się małe lokalne wioski, które przez wieki zachowały swój niepowtarzalny charakter i kulturę. Kolorowe stroje, festiwale świętych i chyba najdziwniejszy kościół na świecie…. dlaczego? zobaczycie sami 🙂

arrow

Cenoty – naturalne baseny Majów

Przyroda w Jukatanie jest niesamowita, jednak cenoty zaskoczą Was szczególnie. Są to naturalnie studnie krasowe wypełnione słodką wodą – czyli naturalne baseny Majów! Powstały w skałach wapiennych po cofających się zlodowaceniach. W Meksyku znajduje się aż 3000 cenot, z czego jedynie połowa z nich została poddana eksploracji. Archeolodzy nie mają wątpliwości, iż niektóre z nich były uznawane za miejsca święte, na dnie najgłębszych znaleziono nawet szczątki ludzkie świadczące o miejscu składania ofiar. My co najwyżej damy się poskubać rybkom w przejrzystych wodach Jukatanu!

arrow

Palenque – miasto trzech kolorów

Wypad do Parku Narodowego Palenque to doznania trzech kolorów – szarości świątyń, zieleni dżungli i turkusu wodospadów. Wybierzemy się na spacer po jego okolicach, które zachwycają niezwykle bujną fauną i florą. Odwiedzimy też jedne z najpiękniejszych ruin świątyni Majów, gdzie podziwiać można wspaniałe pozostałości świątyń i krypt oraz wyryte na nich hieroglify, a po zwiedzaniu będzie czas na relaks przy wodach zachwycających wodospadów Cascadas de Agua Azul. Nasze wyjazdy to tradycyjne wycieczki do Meksyku z biurem podróży – różnią się pod wieloma względami.

arrow

Tulum – rajskie plaże Meksyku 

Podróż do Meksyku bez zobaczenia malowniczych plaż Tulum byłaby pozbawiona sensu. Położone na półwyspie Jukatan miasteczko to meksykański synonim beztroski, luzu i sielskości. Jego piaszczyste, rajskie plaże to miejsce idealne do odpoczynku i nadmorskich aktywności. Wieczorem miejscowość zamienia się w tętniącą życiem oazę, pełną imprez pod gołym niebem. Nie zabraknie tam też atrakcji dla miłośników historii i zabytków. W Tulum zobaczyć można ozdobioną malowidłami w stylu Tolteków Świątynię Fresków i położoną tuż nad brzegiem morza wieżę strażniczą El Castillo.

Agua Azul , Misol Ha i Roberto Barrios – niezwykłe wodospady

Meksyk to również wspaniałe wodospady, które stały się naturalnym symbolem całego kraju. Podczas wyprawy zobaczymy wiele ich przykładów, w tym słynne Agua Azul i Misol Ha oraz Roberto Barrios. Błękit krystalicznie czystej wody łączy się tam z  żywą zielenią, otaczającej wysokie na kilkadziesiąt metrów kaskady roślinności. Tworzy to widok niczym z bajki!

arrow

MONTE ALBAN – BIAŁA GÓRA ZAPOTEKÓW

Wysoka góra Monte Alban ma bardzo nietypowy kształt. Według archeologów jej wierzchołek został celowo “ścięty” i wyrównany, a prace te trwać mogły nawet przez kilkaset lat! Na jego płaskiej powierzchni stanęła stolica Zapoteków – rdzennej grupy mieszkańców Meksyku, zamieszkująca niegdyś środkowo-wschodnią część obecnego stanu Oaxaca. Dziś podziwiać można tam wspaniałe pozostałości miasta, które choć stanowią zaledwie 10% dawnej zabudowy, wciąż tworzą pokaźnych rozmiarów stanowisko archeologiczne.

arrow

Park Narodowy Sumidero – rejs kanionem 

Kanion Sumidero to przełom rzeki Grijalva, który tworzą wysokie na ponad 1000 metrów skały. Na jego terenie ustanowiono park narodowy, który stał się schronieniem między innymi dla krokodyli, ocelotów czy zagrożonych wyginięciem czubaczy. Wycieczki do Meksyku mogą być naprawdę zróżnicowwane, a solistowe wyprawy pokazują kraj od różnych stron, dlatego poznamy kanion Sumidero z pokładu łodzi, którą wpłyniemy w samo serce dzikiego i niezwykle malowniczego obszaru chronionego.

arrow

ZWYCZAJE RDZENNYCH MIESZKAŃCÓW

Podczas wyprawy będziemy mieli nie raz okazję poznać kulturę, tradycję i życie codzienne mieszkańców Meksyku. Odwiedzając malownicze miasteczko San Juan Chamula poznamy  jedną z najbardziej fascynujących grup etnicznych kraju – plemię Tzotzilów. Zamieszkują oni centralną część meksykańskiego stanu Chiapas i do współczesnych czasów pielęgnują dawne, przedchrześcijańskie wierzenia i zwyczaje. Wyróżniają ich także charakterystyczne stroje, tradycje i święta.

arrow

TRADYCYJNA KUCHNIA MEKSYKAŃSKA

Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich żarłoków i łasuchów. Podróż do Meksyku nie może odbyć się bez spróbowania… tamtejszej kuchni, która nie bez powodu zawojowała cały świat. Tortille, quesalides, fajitas i inne regionalne specjały to istne „niebo w gębie”! Podczas wyprawy odwiedzamy lokalne knajpki i ulicznych stoiskach z przepysznymi lokalnymi daniami. Musisz pamiętać, że nie będzie to wycieczka objazdowa, w której stołuje się wyłącznie w hotelach!

arrow

Transport

Po Meksyku będziemy poruszali się nocnymi busami oraz prywatnym transportem z lokalnym kierowcą. Przygotujcie się na meksykańską przygodę! Niektóre z przejazdów będziemy odbywać w dzień, natomiast te dłuższe w nocy.

arrow

Noclegi

arrow
Atrakcje dodatkowe

Kąpiel w cenotach

Cenoty są naturalnymi studniami krasowymi, które wypełnione są wodą. Zgodnie z wierzeniami Majów, były to łączniki z krainą umarłych. Wizyta w Meksyku nie może obyć się bez kąpieli w tych krystalicznie, czystych, naturalnych basenach. Musicie to zobaczyć na własne oczy!

 

Cena: 150 – 600 MXN (28/115 PLN)

arrow

Lot balonem Teotichuacan

Godzinny lot balonem z widokiem na cały kompleks piramid gwarantuje niezapomniane wspomnienia, a także piękne zdjęcia!

 

Cena: ok. 580 PLN

arrow

Muzeum Fridy Kahlo

Wizyta w niezwykłym miejscu – domu artystki Fridy Kahlo – malarki i wyjątkowej kobiety. Frida żyła tak jak chciała, konsekwentnie dążąc do obranych celów, mimo że życie rzucało jej sporo kłód pod nogi. Dzisiaj, Frida jest istotną postacią dla współczesnych kobiet, stała się ikoną, dlatego warto poznać jej historię i miejsce, w którym żyła.

 

Cena: ok. 80 PLN

arrow

Rio Lagartos i Las Coloradas

Rio Lagartos jest sercem Jukatańskiego rezerwatu naturalnego, wpisanego w 2004 roku na listę Rezerwatów Biosfery UNESCO.
Rezerwat o bardzo zróżnicowanym krajobrazie, najbardziej znany jest z zamieszkującej go licznej populacji flamingów. Miejsce dzikie i nieodkryte, dalekie od tłumu turystów! W cenie wycieczka łódką w otoczeniu pięknej przyrody, podczas której można obserwować różnorodne ptactwo w swoim naturalnym środowisku.

Las Coloradas, czyli różowe jeziora powstałe wskutek wydobywania soli. Niecodzienny kolor laguny jest w pełni naturalnym – barwnikami odpowiadającymi za jego odcień są plankton oraz skorupiaki. Atrakcja dodatkowa, przy decyzji grupy.

 

Cena: ok. 350 PLN

arrow

Snorkeling w Tulum

Możliwość snorkelingu przy plażach Tulum. Znajduje się tam jedna z najdłuższych raf koralowych na świecie. W jej pobliżu można ujrzeć żółwie!

 

Cena: ok. 20 $ (80 PLN)

arrow

Przyjmij wyzwanie

DOŚWIADCZ:

Podróż do świata kultur prekolumbijskich   To niezapomniana podróż do miejsc, w których odnajdziemy ślady niegdysiejszej potę...

Podróż do świata kultur prekolumbijskich

 

To niezapomniana podróż do miejsc, w których odnajdziemy ślady niegdysiejszej potęgi dawnych cywilizacji i nieodgadnione dotąd zagadki ich wierzeń i tradycji. Podczas spacerów po strefach archeologicznych przejdą nas zimne ciarki, gdy staniemy oko w oko z pierzastym wężem Quetzalcoatlem czy w miejscu składania krwawych ofiar. Miejsca te zadziwiają tez zaskakującymi rozwiązaniami akustycznymi i oczywiście ich powiązaniem ze światem pozaziemskim i astrologią.

arrow
SPRÓBUJ:

Najbardziej znaczące dokonanie Krzysztofa Kolumba – czekolada! Odkrycie czekolady to, jak twierdzą jej wielbiciele, najbardziej z...

Najbardziej znaczące dokonanie Krzysztofa Kolumba – czekolada!

Odkrycie czekolady to, jak twierdzą jej wielbiciele, najbardziej znaczące dokonanie Krzysztofa Kolumba podczas jego ostatniej wyprawy. Jednak trunek był znany już 2000 lat przed naszą erą i pochodzi z terenów dzisiejszego Meksyku. Czekolada była prawdopodobnie napojem rytualnym, dostępnym tylko wyższym warstwom społecznym. Nasiona kakao używane były także jako sposób płatności. W Oaxaca spróbujemy czekolady w postaci płynnej i słodkiej, lub jako sosu mole do kurczaka!

arrow
ODETCHNIJ:

Piaszczyste wybrzeże Meksyku   Meksyk z Solistami to nie tylko ambitne zwiedzanie. Na koniec proponujemy zasłużony relaks na ...

Piaszczyste wybrzeże Meksyku

 

Meksyk z Solistami to nie tylko ambitne zwiedzanie. Na koniec proponujemy zasłużony relaks na piaszczystej plaże w cieniu ruin Majów! Coś dla siebie znajdą zarówno zapaleni imprezowicze, jak i poszukujący spokoju oraz wytchnienia.

arrow
SPRAWDŹ SIĘ

Rejs kanionem w Parku Narodowym Sumidero   Park Narodowy Sumidero to schronienie wielu gatunków zwierząt, takich jak na przy...

Rejs kanionem w Parku Narodowym Sumidero

 

Park Narodowy Sumidero to schronienie wielu gatunków zwierząt, takich jak na przykład: krokodyle, oceloty czy nawet zagrożone wyginięciem czubacze. Być może będziecie mieli okazję sprawdzić jak zareagujecie na widok paszczy krokodyla! Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy mieli okazję zaobserwować te rzadkie zwierzęta.

arrow

Dlaczego warto z nami jechać?

icon wyruszysz w podróż śladami kultur prekolumbijskich Meksyku
icon Twoja noga stanie na najważniejszech miejscach archeologicznych świata, takich jak Chichen Itza, Palenque, Monte Alban i wiele wiele innych
icon przejdziesz za kotarę niesamowitego wodospadu Misol Ha
icon popływasz w kaskadach Agua Azul
icon pospacerujesz po magicznych miasteczkach Meksyku takich jak Oaxaca, San Cristobal de las Casas, czy Puebla
icon odpoczniesz na najpiękniejszych plażach Ameryki Środkowej
icon poznasz prawdziwą meksykańską kuchnię w aromatach lemonki i chilli
icon posłuchasz meksykańskich Mariachi
icon spróbujesz mocnego Mezcalu w najlepszym solistowym towarzystwie!
arrow

Liderzy wyprawy

Hania
Zieleźnik-Rybak
Natalia
Dziengo
Beata
Kij
Ania
Plucińska

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Plane LOT

Wylot:

WAW/KRK/BER ?
Warszawa/Kraków/Berlin
Plane
CUN/MEX
Cancun/Mexico City

Powrót:

?
Plane
Cena biletu
3500 - 4200 PLN ?

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

czytaj więcej...

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

12 noclegów w hotelikach i guesthouach w pokojach 2 – 4 osobowych (łóżka przeważnie 2 osobowe)

o

przelot wewnętrzny Cancun - Mexico City

o

transport loklanymi busami

o

dwa przejazdy nocnymi busami o podwyższonym standardzie

o

wejście do strefy archeologicznej : Palenque, Chichen Itza, Monte Alban, Teotihuacan, Tulum

o

wynajem rowerów w Tulum

o

lokalnych przewodników po strefach archeologicznych

o

wycieczkę po dżungli w Palenque

o

wycieczkę łodzią po Kanionie Sumidero

o

zwiedzanie kościoła San Juan Chamula

o

wizytę w Manufakturze Mescalu

o

wejscie do cenoty

o

wycieczkę do wodospadu Hierve del Agua

o

wejście na Wodospady Agua Azul i Misol Ha, Roberto Barrios

o

jaskinie w okolicy San Cristobal de las Casas

o

tyrolka w okolicy San Cristobal de las Casas

o

opiekę doświadczonego lidera (mówiącego płynnie po hiszpańsku)

o

bogaty, autorski program wyjazdu

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

niezbędnik Solisty

arrow

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)

x

bagażu rejestrowanego

x

wyżywienia (ceny w dużych miastach porównywalne do polskich, w mniejszych miejscowościach niższe)

x

ewentualnych dodatkowych atrakcji

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Wrzesień
Październik
Listopad
WYLOT: WARSZAWA, ZAWIERA BAGAŻ REJESTROWANY
15.09.23 - 30.09.23
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 3500 PLN
Cena wyprawy 8220 PLN
Icon
WYLOT: WARSZAWA, ZAWIERA BAGAŻ REJESTROWANY
09.10.23 - 24.10.23
Lider Beata Kij
Cena lotu 4200 PLN
Cena wyprawy 8220 PLN
Icon
WYLOT: WARSZAWA, ZAWIERA BAGAŻ REJESTROWANY
13.11.23 - 28.11.23
Lider Solistowy Lider
Cena lotu 3600 PLN
Cena wyprawy 8220 PLN
Icon
+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów