Wyprawa na Jebel Toubkal 4,167 m n.p.m. i Atlas Wysoki 17

Wyprawa na Jebel Toubkal 4,167 m n.p.m. i Atlas Wysoki Maroko Extreme

Pomysł na wyprawę marzeń

Maroko – afrykański kraj, który niemalże w połowie przecięty jest przez wysokie pasmo gór Atlas. I to właśnie ten górski rejon będziemy odkrywać w trakcie naszej wyprawy. Oczywiście najbardziej kuszące jest to, co najwyżej położone, zatem jako cel stawiamy sobie najwyższy spośród szczytów Atlasu- Jebel Toubkal (4167 m n.p.m.). Zanim zmierzymy się z tym czterotysięcznikiem, złapiemy trochę górskiego powietrza w trakcie pięciodniowego trekkingu przez wysokie przełęcze, zielone doliny i wioski głęboko ukryte w górach. Towarzyszyć będzie nam marokańska karawana złożona z lokalnego przewodnika, kucharza i lokalnych zwierząt – mułów. Spędzimy siedem dni w tych pięknych i egzotycznych górach, by odpocząć od zgiełku życia codziennego i nabrać dystansu do tego, co zostawimy w dole. Przygotuj się na tramping życia!

#Soliści Team

Wymagający

Poziom
Wymagający

Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Extreme

Rodzaj
Extreme
Dla najtwardszych

Wszystko co niestandardowe wymagające wyjścia poza strefę komfortu.
Wyjazdy tematyczne, dla każdego kto chce zmierzyć się z własnymi słabościami – długie
trekkingi, zdobywanie szczytów, raftingi, jachtem na spitsbergen, przeprawy przez dżunglę. Wymagana bardzo dobra kondycja fizyczna i mocny charakter.

Plan wyprawy

 • Marrakesh
 • Imlil
 • Atlas
 • Ifni
 • Toubkal
 • Ouanoukrim

Górska, marokańska przygoda!

Maroko kojarzy się głównie z Marrakeszem, Saharą i… Atlasem Wysokim! Zapraszamy Cię na unikalny tramping właśnie w marokańskich górach. Krajobrazy są oszałamiające, będziemy wędrować pośród dolin i szczytów, by na końcu zdobyć ten najwyższy – Jebel Toubkal. To wyprawa dla kochających góry, dla tych, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę i zdobyć swój pierwszy czterotysięcznik, ale też dla tych, którzy są już zaprawieni w boju i chcieliby się sprawdzić w Atlasie Wysokim lub też potrzebują aklimatyzacji przed wyprawą na jeszcze wyższe szczyty. Gwarantujemy, że będzie czas na kompletny reset i odpoczynek, a widoki wynagrodzą nam trud kilkudniowej wędrówki 🙂

Imlil - punkt startowy

Imlil to wysokogórska wioska w Atlasie. To właśnie w Imlil rozpoczynamy nasz trekking. Wioska jest jak dla Polski Zakopane, czy też Chamonix dla Francuzów. Tutaj zjeżdżają się śmiałkowie chcący zdobyć najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego – Jebel Toubkal. Również i my zmierzymy się z tą górą, ale póki co odbijemy nieco na wschód. Lokalne street foody, kramy z pamiątkami, sklepiki z akcesoriami turystycznymi i nieciągnące się domostwa, wżynające się głęboko w doliny Atlasu. Trudno szukać drugiego takiego miejsca na świecie.

Atlas Wysoki - kilkudniowy trekking

W Atlasie Wysokim spędzimy większość czasu w trakcie tej wyprawy. Wspólnie z marokańską karawaną z mułami będziemy przekraczać kolejne przełęcze i doliny. Noclegi spędzać będziemy powyżej 2000 m n.p.m. przy fantastycznie rozgwieżdżonym niebie, natomiast w ciągu dnia wędrować będziemy coraz wyżej, dzięki czemu uzyskamy odpowiednią aklimatyzację zanim zmierzymy się ze słynnym czterotysięcznikiem Toubkalem.

Ifni - odpoczynek przy bajecznym jeziorze

Jezioro Ifni- to tutaj spędzimy trochę więcej czasu, odpoczywając i zbierając siły na najwyższe szczyty Atlasu. Zażyjemy kąpieli w najwyżej położonym jeziorze w kraju (około 2300 m n.p.m.), wypierzemy swoje ubrania i spędzimy noc w tych cudownych okolicznościach przyrody z widokiem na Jebel Toubkal, który już niebawem zdobędziemy! Rozbijemy prawdziwy górski obóz nad jeziorem Ifni i przekonamy się, czym jest kuchnia polowa w najpiękniejszych, górskich warunkach!

Wyprawa na Jebel Toubkal 4,167 m n.p.m. i Atlas Wysoki 10

Jebel Toubkal - najwyższy szczyt Afryki Północnej

Punktem kulminacyjnym wyprawy będzie trekking na najwyższy szczyt Afryki Północnej – Jebel Toubkal. Czekają nas nie lada widoki,nie tylko na Atlas, ale również na pustynną część Maroka, na Marrakesz, ale i na Antyatlas. Dla części z nas będzie to pierwszy raz na wysokości powyżej 4000 m n.p.m. i Toubkal idealnie się do tego nadaje. A dla tych, którym wysokości będzie mało, przygotowaliśmy na ostatni dzień trekking na sąsiadujący z Toubkalem, również czterotysięcznik, Ouanoukrim.

Marrakesz - miasto pełne kolorów

Podczas tej wyprawy nie zabraknie również zagłębienia się w miejskie życie i to takie, które w Marrakeszu jest niezwykle żywe! Wybierzemy się na plac Jemaa El Fna w samym sercu miasta, by poczuć gwarną atmosferę tego miejsca. Na tym największym bazarze w Afryce magia spotyka się z codziennością: zaklinacze węży, kupcy sprzedający swoje wyroby, zapach tysiąca przypraw. Odkryjemy czerwone miasto, zgubimy się w jego krętych uliczkach, zjemy lokalnego tażina.

Jemaa El Fna - bazar pełen magii

Będąc w Marrakeszu, nie można ominąć centralnego punktu miasta – placu Jemaa El Fna. Miejsce to dosłownie tętni życiem w godzinach wieczornych i służy często mieszkańcom za miejsce spotkań towarzyskich. Napijemy się tutaj soku z pomarańczy, który smakuje jak nigdzie indziej, a także owładnie nas szał zakupów. W tutejszych Soukach znajdziemy tysiące kramów, na których znaleźć można wszystko od olejków arganowych po piękne, stylizowane lampy i tradycyjne dywany.

Garbarnie - produkcja marokańskich skór

Wizyta w garbarniach w Marrakeszu niekoniecznie jest przyjemna. Obrabia się tutaj skóry zwierząt w bardzo ciężkich warunkach, smród jest przeogromny, dlatego zazwyczaj zwiedza się garbarnie z gałązką mięty przy nosie. Według marokańskich legend, garbarze to potomkowie demonów skazani na taki okrutny los za niewykonanie rozkazów swojego władcy. Pomimo że sama wizyta nie należy do tych, które wspomina się z uśmiechem na twarzy, to wciąż uważamy, że warto zobaczyć to unikalne na skalę światową miejsce, by nabrać świadomości, w jaki sposób wyrabiana jest skórzana, marokańska galanteria, a także by zobaczyć inną twarz Maroka – tę bardziej brutalną.

DOŚWIADCZ

Trekking w Atlasie Wysokim

Poczuj niezwykłą atmosferę pradawnej karawany, która przemierzała wysokie szczyty Atlasu, by dostać się z południa kraju na północ. Zaliczysz 5-dniowy tramping w jednych z bardziej egzotycznych gór świata. Każdego dnia będziesz spać w innym miejscu – pod namiotem na wysokości 2500 m, nad jeziorem pośrodku gór, lub w wiosce ukrytej pomiędzy najwyższymi masywami Atlasu.

SPRÓBUJ

Marokańska kuchnia
Spróbuj marokańskiej kuchni na wysokości 2000, a nawet 3000 m n.p.m. Sałatka marokańska, czy też berberyjski omlet tu zasmakuje Ci najbardziej. A podczas zejścia do Imlil skosztujesz świeżo wyciskanego soku z pomarańczy, który z widokiem na góry Atlas smakuje wyśmienicie. Na koniec porównasz te smaki z tymi oferowanymi w Marrakeszu i sam zdecydujesz, gdzie przypadło ci bardziej do gustu.

SPRAWDŹ SIĘ

Zdobycie czterotysięcznika
Jebel Toubkal jest uznawany za prosty do zdobycia czterotrysięcznik. Faktycznie, nie przedstawia on trudności technicznych, ale biorąc pod uwagę pogodę oraz chorobę wysokościową, potrafi pokrzyżować plany niejednemu amatorowi turystyki górskiej. Ty dobrze zaaklimatyzujesz się w trakcie kilku dni poprzedzających atak szczytowy. Przemierzymy dziesiątki kilometrów i pokonamy setki metrów przewyższenia. Nie lada gratka dla miłośników górskich trekkingów.

ODETCHNIJ

Reset w górach

Góry sprzyjają wyciszeniu się. Wszystko, co Cię trapi, zostaw na dole i rozkoszuj się tym, co na górze. Czyste powietrze, ogromna przestrzeń, brak zgiełku, hałasu, imponująca i zachwycająca natura dookoła Ciebie. Gwarantujemy, że góry Atlasu będą doskonałym miejscem na reset od codzienności!

xx
xx
xx
xx

ZOBACZ CO PRZED TOBĄ!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Zdobądź Północny Dach Afryki- Jebel Toubkal
 • Zobacz na własne oczy czerwone i egzotyczne góry Atlas, które znacznie różnią się od naszych Karpat
 • Pokonaj dziesiątki kilometrów z marokańską karawaną pomiędzy najwyższymi szczytami Maroka
 • Spędź noc w berberskiej wiosce zaszytej w górach
 • Rozkoszuj się w marokańskiej kuchni na wysokości ponad 2000 m n.p.m.
 • Zażyj kąpieli w jeziorze Ifni otoczonym wysokim Atlasem
 • Na koniec zrób zakupy na największym bazarze Afryki w Marrakeszu

Liderzy wyprawy

Tomasz Habdas

Tomasz Habdas

Urodziłem się trochę ponad 30 lat temu w Żywcu, w sercu Beskidów Zachodnich. Tam się wychowałem i tam zrodziła się wielka miłość do gór, która trwa do dzisiaj. Później swoje życie związałem z Warszawą, ale w każdej wolnej chwili uciekam na południe, by choć trochę pobyć nad poziomem morza. Z jednej strony jestem umysłem mocno ścisłym i analitycznym, ale z drugiej uwielbiam przyrodę i naturę. Każdego dnia odnajduję powód do uśmiechu bo radość w życiu jest bardzo ważna.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Tomasz Habdas

Tomasz Habdas

Tomasz Habdas

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

Termin już minął

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

4070 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 1000 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1000 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

460 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • 3 noclegi w Marrakeszu (ze śniadaniem)
 • noclegi w namiotach, domku w górskiej wiosce oraz w schronisku w trakcie trekkingu
 • 3 posiłki w ciągu dnia w trakcie trekkingu w Atlasie
 • muły, które przenoszą dodatkowy bagaż oraz żywność i wodę
 • kucharza, który w trakcie trekkingu zadba o posiłki
 • transport w trakcie całego wyjazdu
 • przewodnika z dużym doświadczeniem górskim podczas całego trekkingu
 • zwiedzanie Marrakeszu
 • bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40x20x25cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
 • bagaż do 10 kg o wymiarach 55x40x20cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)
 • opiekę polskiego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 300 000 zł + NNW - 20 000 zł + Bagaż - 2 000 zł + OC - 200 000 zł
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • pozostałych posiłków
 • napiwków dla obsługi trekkingu
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Szlakiem dawnych karawan

Maroko Adventure

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zielone wzgórza

Szkocja Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Gruzja aktywnie

Baśniowa Gruzja

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Szlakiem dawnych karawan

Maroko Adventure

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zielone wzgórza

Szkocja Classic

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Gruzja aktywnie

Baśniowa Gruzja

Zobacz terminy
Zobacz terminy