Maroko Extreme

Wyprawa na Jebel Toubkal 4,167 m n.p.m. i Atlas Wysoki
Wybierz termin

Wyprawa na Jebel Toubkal 4,167 m n.p.m. i Atlas Wysoki

Poziomq
i Ekstremalny arrow

Wyprawy dla osób o dobrej kondycji fizycznej – wymagające dobrego przygotowania
fizycznego, kilkudniowe trekkingi (często na duże wysokości) i przeprawy.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Mountain Adventure arrow

Wszystko co niestandardowe wymagające wyjścia poza strefę komfortu.
Wyjazdy tematyczne, dla każdego kto chce zmierzyć się z własnymi słabościami – długie
trekkingi oraz zdobywanie szczytów górskich. Wymagana bardzo dobra kondycja fizyczna i mocny charakter.

MAROKO
bottom bottom

Plan wyprawy

Marrakesh
arrow
Imlil
arrow
Atlas
arrow
Ifni
arrow
Toubkal
arrow
Ouanoukrim
arrow

Górska, marokańska przygoda!

Maroko kojarzy się głównie z Marrakeszem, Saharą i… Atlasem Wysokim! Zapraszamy Cię na unikalny tramping właśnie w marokańskich górach. Krajobrazy są oszałamiające, będziemy wędrować pośród dolin i szczytów, by na końcu zdobyć ten najwyższy – Jebel Toubkal. To wyprawa dla kochających góry, dla tych, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę i zdobyć swój pierwszy czterotysięcznik, ale też dla tych, którzy są już zaprawieni w boju i chcieliby się sprawdzić w Atlasie Wysokim lub też potrzebują aklimatyzacji przed wyprawą na jeszcze wyższe szczyty. Gwarantujemy, że będzie czas na kompletny reset i odpoczynek, a widoki wynagrodzą nam trud kilkudniowej wędrówki 🙂

arrow

Imlil - punkt startowy

Imlil to wysokogórska wioska w Atlasie. To właśnie w Imlil rozpoczynamy nasz trekking. Wioska jest jak dla Polski Zakopane, czy też Chamonix dla Francuzów. Tutaj zjeżdżają się śmiałkowie chcący zdobyć najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego – Jebel Toubkal. Również i my zmierzymy się z tą górą, ale póki co odbijemy nieco na wschód. Lokalne street foody, kramy z pamiątkami, sklepiki z akcesoriami turystycznymi i nieciągnące się domostwa, wżynające się głęboko w doliny Atlasu. Trudno szukać drugiego takiego miejsca na świecie.

arrow

Atlas Wysoki - kilkudniowy trekking

W Atlasie Wysokim spędzimy większość czasu w trakcie tej wyprawy. Wspólnie z marokańską karawaną z mułami będziemy przekraczać kolejne przełęcze i doliny. Noclegi spędzać będziemy powyżej 2000 m n.p.m. przy fantastycznie rozgwieżdżonym niebie, natomiast w ciągu dnia wędrować będziemy coraz wyżej, dzięki czemu uzyskamy odpowiednią aklimatyzację zanim zmierzymy się ze słynnym czterotysięcznikiem Toubkalem.

arrow

Ifni - odpoczynek przy bajecznym jeziorze

Jezioro Ifni- to tutaj spędzimy trochę więcej czasu, odpoczywając i zbierając siły na najwyższe szczyty Atlasu. Zażyjemy kąpieli w najwyżej położonym jeziorze w kraju (około 2300 m n.p.m.), wypierzemy swoje ubrania i spędzimy noc w tych cudownych okolicznościach przyrody z widokiem na Jebel Toubkal, który już niebawem zdobędziemy! Rozbijemy prawdziwy górski obóz nad jeziorem Ifni i przekonamy się, czym jest kuchnia polowa w najpiękniejszych, górskich warunkach!

arrow

Jebel Toubkal - najwyższy szczyt Afryki Północnej

Punktem kulminacyjnym wyprawy będzie trekking na najwyższy szczyt Afryki Północnej – Jebel Toubkal. Czekają nas nie lada widoki,nie tylko na Atlas, ale również na pustynną część Maroka, na Marrakesz, ale i na Antyatlas. Dla części z nas będzie to pierwszy raz na wysokości powyżej 4000 m n.p.m. i Toubkal idealnie się do tego nadaje. A dla tych, którym wysokości będzie mało, przygotowaliśmy na ostatni dzień trekking na sąsiadujący z Toubkalem, również czterotysięcznik, Ouanoukrim.

Marrakesz - miasto pełne kolorów

Podczas tej wyprawy nie zabraknie również zagłębienia się w miejskie życie i to takie, które w Marrakeszu jest niezwykle żywe! Wybierzemy się na plac Jemaa El Fna w samym sercu miasta, by poczuć gwarną atmosferę tego miejsca. Na tym największym bazarze w Afryce magia spotyka się z codziennością: zaklinacze węży, kupcy sprzedający swoje wyroby, zapach tysiąca przypraw. Odkryjemy czerwone miasto, zgubimy się w jego krętych uliczkach, zjemy lokalnego tażina.

arrow

Jemaa El Fna - bazar pełen magii

Będąc w Marrakeszu, nie można ominąć centralnego punktu miasta – placu Jemaa El Fna. Miejsce to dosłownie tętni życiem w godzinach wieczornych i służy często mieszkańcom za miejsce spotkań towarzyskich. Napijemy się tutaj soku z pomarańczy, który smakuje jak nigdzie indziej, a także owładnie nas szał zakupów. W tutejszych Soukach znajdziemy tysiące kramów, na których znaleźć można wszystko od olejków arganowych po piękne, stylizowane lampy i tradycyjne dywany.

arrow

Garbarnie - produkcja marokańskich skór

Wizyta w garbarniach w Marrakeszu niekoniecznie jest przyjemna. Obrabia się tutaj skóry zwierząt w bardzo ciężkich warunkach, smród jest przeogromny, dlatego zazwyczaj zwiedza się garbarnie z gałązką mięty przy nosie. Według marokańskich legend, garbarze to potomkowie demonów skazani na taki okrutny los za niewykonanie rozkazów swojego władcy. Pomimo że sama wizyta nie należy do tych, które wspomina się z uśmiechem na twarzy, to wciąż uważamy, że warto zobaczyć to unikalne na skalę światową miejsce, by nabrać świadomości, w jaki sposób wyrabiana jest skórzana, marokańska galanteria, a także by zobaczyć inną twarz Maroka – tę bardziej brutalną.

arrow

Przyjmij wyzwanie

DOŚWIADCZ

Trekking w Atlasie Wysokim Poczuj niezwykłą atmosferę pradawnej karawany, która przemierzała wysokie szczyty Atlasu, by dostać się...

Trekking w Atlasie Wysokim

Poczuj niezwykłą atmosferę pradawnej karawany, która przemierzała wysokie szczyty Atlasu, by dostać się z południa kraju na północ. Zaliczysz 5-dniowy tramping w jednych z bardziej egzotycznych gór świata. Każdego dnia będziesz spać w innym miejscu – pod namiotem na wysokości 2500 m, nad jeziorem pośrodku gór, lub w wiosce ukrytej pomiędzy najwyższymi masywami Atlasu.

arrow
SPRÓBUJ

Marokańska kuchnia Spróbuj marokańskiej kuchni na wysokości 2000, a nawet 3000 m n.p.m. Sałatka marokańska, czy też berberyjski om...

Marokańska kuchnia
Spróbuj marokańskiej kuchni na wysokości 2000, a nawet 3000 m n.p.m. Sałatka marokańska, czy też berberyjski omlet tu zasmakuje Ci najbardziej. A podczas zejścia do Imlil skosztujesz świeżo wyciskanego soku z pomarańczy, który z widokiem na góry Atlas smakuje wyśmienicie. Na koniec porównasz te smaki z tymi oferowanymi w Marrakeszu i sam zdecydujesz, gdzie przypadło ci bardziej do gustu.

arrow
SPRAWDŹ SIĘ

Zdobycie czterotysięcznika Jebel Toubkal jest uznawany za prosty do zdobycia czterotrysięcznik. Faktycznie, nie przedstawia on tru...

Zdobycie czterotysięcznika
Jebel Toubkal jest uznawany za prosty do zdobycia czterotrysięcznik. Faktycznie, nie przedstawia on trudności technicznych, ale biorąc pod uwagę pogodę oraz chorobę wysokościową, potrafi pokrzyżować plany niejednemu amatorowi turystyki górskiej. Ty dobrze zaaklimatyzujesz się w trakcie kilku dni poprzedzających atak szczytowy. Przemierzymy dziesiątki kilometrów i pokonamy setki metrów przewyższenia. Nie lada gratka dla miłośników górskich trekkingów.

arrow
ODETCHNIJ

Reset w górach Góry sprzyjają wyciszeniu się. Wszystko, co Cię trapi, zostaw na dole i rozkoszuj się tym, co na górze. Czyste powi...

Reset w górach

Góry sprzyjają wyciszeniu się. Wszystko, co Cię trapi, zostaw na dole i rozkoszuj się tym, co na górze. Czyste powietrze, ogromna przestrzeń, brak zgiełku, hałasu, imponująca i zachwycająca natura dookoła Ciebie. Gwarantujemy, że góry Atlasu będą doskonałym miejscem na reset od codzienności!

arrow

Dlaczego warto z nami jechać?

icon Zdobądź Północny Dach Afryki- Jebel Toubkal
icon Zobacz na własne oczy czerwone i egzotyczne góry Atlas, które znacznie różnią się od naszych Karpat
icon Pokonaj dziesiątki kilometrów z marokańską karawaną pomiędzy najwyższymi szczytami Maroka
icon Spędź noc w berberskiej wiosce zaszytej w górach
icon Rozkoszuj się w marokańskiej kuchni na wysokości ponad 2000 m n.p.m.
icon Zażyj kąpieli w jeziorze Ifni otoczonym wysokim Atlasem
icon Na koniec zrób zakupy na największym bazarze Afryki w Marrakeszu
arrow

Liderzy wyprawy

Tomasz
Habdas

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

3 noclegi w Marrakeszu (ze śniadaniem)

o

noclegi w namiotach, domku w górskiej wiosce oraz w schronisku w trakcie trekkingu

o

3 posiłki w ciągu dnia w trakcie trekkingu w Atlasie

o

muły, które przenoszą dodatkowy bagaż oraz żywność i wodę

o

kucharza, który w trakcie trekkingu zadba o posiłki

o

transport w trakcie całego wyjazdu

o

przewodnika z dużym doświadczeniem górskim podczas całego trekkingu

o

zwiedzanie Marrakeszu

o

bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40x20x25cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)

o

bagaż do 10 kg o wymiarach 55x40x20cm (w przypadku zakupu biletów lotniczych przez Klub)

o

opiekę polskiego lidera

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium - SWR (sporty wysokiego ryzyka) na czas aktywności sportowych/ekstremalnych: KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR)

o

pakiet Solisty

arrow

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)

x

pozostałych posiłków

x

napiwków dla obsługi trekkingu

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów