Leśna Warmia z Piotrem Czuryłło 1

wyprawa na magiczną pruską wyspę w Łajsach Dzicz i życie pierwszych ludów Warmii

Pomysł na weekend marzeń

Mamy dla Was coś, czego jeszcze nie było! Kiedy ostatnio mieliście szansę nocować w środku lasu, jeść własnoręcznie wypieczony chleb z glinianego pieca, wykopać w ziemi naturalną łaźnię i słuchać w blasku ognia opowieści człowieka, który pływał z rekinami? Nowa Dzika Weekendówka zapewni wam właśnie taki klimat! Zabierzemy was na magiczną pruską wyspę w Łajsach, do miejsca owianego historią i legendami przodków Warmii, gdzie tworzono pierwsze siedliska i społeczność łowczych oraz zbieraczy. Właśnie na tej wyspie rozstawimy naszą bazę, w której poznamy tajniki obozowania na dziko i gotowania w warunkach polowych. Ale to nie wszystko! Z wyspy wyruszymy na wyprawę do lasu, gdzie podążymy tropami dzikiej zwierzyny i nauczymy się odnaleźć w terenie, z kompasem czy bez. Będziemy zajadać się podpłomykami i dzikimi daniami z ogniska (wszystko upieczemy sobie sami!), a po męczącym dniu czeka nas relaks w Pruskiej Łaźni (zgadnijcie kto ją zbuduje – tak, właśnie my!). Wieczory zaś spędzimy przy ogniu, słuchając z iskrą w oczach niesamowitych historii urodzonego Warmiaka, łowczego i pierwszego polskiego preppersa – Piotra Czuryłło – który nakreśli nam historię ludów Warmii, opowie o zwierzynie, myślistwie, nietypowych dźwiękach lasu i życiu w dziczy na co dzień. Po takim weekendzie sztuka obozowania nie będzie nikomu obca, naturalna kuchnia okaże się prawdziwą ucztą, a dzika natura będzie przyciągała Was mocniej, niż kiedykolwiek.

#Soliści Team

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Obozowanie na malowniczej wyspie
 • Techniki obozowania
 • Ogień i kuchnia obozowa
 • Czytanie tropów
 • Nawigacja w terenie
 • Budowa i relaks w Łaźni Pruskiej
 • Prelekcje Piotra Czuryłło
 • Wyroby z drewna

ŻYJ DZIKO NA WARMII

Solisto! Nie miałeś jeszcze okazji obozować na dziko? Obozowałeś, ale nie robiłeś tego w takiej scenerii lub wymiarze? A może jesteś zapalonym bushcrafterem, który kocha taki klimat? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś “tak”, ten wyjazd jest dla Ciebie. Nasz wypad to nie obóz „survivalowy” – nie wymagamy wysokiego wtajemniczenia w życie poza szlakiem. W las nie wyruszymy po to, aby zdobyć górskie szczyty, a żeby nabyć cenne umiejętności, które kiedyś były warunkiem przetrwania, a w dobie smartfonów odeszły w niepamięć. Będzie aktywnie od świtu do zmroku, czeka nas dużo praktycznej nauki i warsztatów. Możemy Wam obiecać, że wrócicie z tej wyprawy odmienieni, z głową pełną nowych umiejętności i sercem pełnym tęsknoty za bliskością natury i prostotą życia w lesie. Dla tych, którzy mogą mieć obawy – nie bójcie się, nasi leśni wyjadacze będą z wami cały czas!

DZIEŃ 1 - PIĄTEK

Na start krótki przemarsz do miejsca, w którym zbudujemy naszą kilkudniową bazę – odgrodzona od cywilizacji leśna wyspa, którą przed laty zamieszkiwały tutejsze plemiona. Przekonacie się na własnej skórze, że ducha historii czuć tutaj w każdym powiewie wiatru. Na miejscu od razu  zabierzemy się za rozbicie obozu, zanim zastanie nas mrok. Tajników obozowania na dziko nauczymy się od pierwszego polskiego preppersa, którego prawdziwie nazwać można “człowiekiem lasu”. Zmęczeni? Po fizycznej pracy najlepiej krzepi solidny posiłek. Czas na rozpalenie ogniska i warsztat z kuchni na dziko! Niech inspiracją dzisiejszego menu będą dania, którymi lokalne społeczności stołowały się lata temu. Po sycącej kolacji (oj, szykujemy dla was coś dużego!) zasiądziemy wspólnie nad rozżarzonym ogniskiem, żeby w atmosferze ciepła i tajemnicy posłuchać porywających historii o ludach Warmii, dzikiej zwierzynie i przygód z lasu. Na miejscu będzie czekać także piec gliniany, w którym wspólnie będziemy mogli wypiekać chleb, podpłomyki i inne smakołyki prosto z natury.

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Po solidnym śniadaniu, wyruszymy w prawdziwą dzicz! Ale nie pomylcie tego ze zwykłym trekkingiem. Tym razem podążymy tropem zwierzyny, której ślady zaprowadzą nas… Kto wie? Tutaj nie liczy się cel, a praktyka tej cennej w terenie umiejętności. W trakcie przemarszu poznamy tajniki nawigacji i odnajdywania się w terenie, nawet gdy pod ręką nie mamy kompasu. Po powrocie do domu możecie odinstalować Google Maps. Serio! Po kilku godzinach spędzonych na odkrywaniu leśnych ścieżek powrócimy do obozu, gdzie zabierzemy się za budowę Łaźni Pruskiej – najbardziej pradawnym z lokalnych sposobów pielęgnacji i zabiegów prozdrowotnych. Czas na zasłużony relaks i wygrzanie zmęczonych mięśni. Zanurzcie ciało w wodzie i dajcie się pochłonąć temu niepowtarzalnemu przeżyciu w dzikiej naturze. Znacie kogoś, kto kąpał się we własnoręcznie zbudowanej łaźni w środku lasu? My już tak! W międzyczasie w obozowej kuchni zaczyna już trzaskać ogień. Tego dnia również zachwycimy Was smakiem i zapachem dań 100% z natury.  Wieczór ponownie upłynie nam na inspirujących rozmowach przy ogniu i prelekcjach Piotra Czuryłło, który po zmroku opowie o niecodziennym życiu preppersów. Nie bójcie się wypytać go o wędrówki przez równikową dżunglę i pływanie z rekinami. 

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA

Obudzeni dźwiękami natury i posileni wartościowym posiłkiem, zasiądziemy do naszego ostatniego warsztatu. Nie smućcie się, że to już koniec. Na pożegnanie każdy z Was będzie mógł zabrać ze sobą do domu cząstkę lasu, która będzie Wam przypominać o wspólnie przeżytej przygodzie. Warsztaty z drewna to rękodzieło w najczystszej formie. Nauczycie się rzeźbić runy, biżuterię, a nawet elementy codziennego użytku, takie jak łyżka! Z kompletem bushcraftowych skilli zdobytych podczas tej 3-dniowe wyprawy będziecie całkowicie niezależni, nawet w środku głuchej puszczy, a hasło “z dala od cywilizacji” będzie budziło w Was ekscytację, nie przestrach. Po tym warsztacie żegnamy się i opuszczamy naszą tajemniczą wyspę, z lekką tęsknotą, ale i ogromną dawką inspiracji do kolejnych dzikich wypraw.

Leśna Warmia z Piotrem Czuryłło 2

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

 • Noclegi w miejscu owianym magią i legendami, gdzie pierwsi osadnicy Warmii rozpoczynali budowę społeczeństw
 • Spróbujesz własnych wyrobów z pieca glinianego
 • Szereg warsztatów wspierających umiejętności obozowe
 • Warsztaty dodatkowe zbliżające nas do historii dawnych ludów
 • Dużo informacji na temat zwierzyny, lasu i jego zasobów, dziczy i tego jak się poruszać w terenie
 • Powalająca kuchnia obozowa owiana kulinarnymi tradycjami ludów Warmii
 • Prelekcje Piotra Czuryłło

Piotr Czuryłło - Lider i założyciel największej w Europie społeczności preppersów

Weekend z pierwszym polskim prepperem!

Znany z programów BBC, z polskiej, francuskiej i niemieckiej telewizji. Nie wspominając już o dziesiątkach wywiadów w światowej prasie i mediach. Uczy, jak funkcjonować w trudnych warunkach – nazywany jest Preperem. Prowadzi treningi survivalowe dla różnych grup. Szkoli astronautów AATC /Analog Astronaut Trening Center / pod nadzorem psychologa, w celu zbadania ich zdolności przetrwania w ekstremalnych warunkach. Piotr jest założycielem Fundacji Polish Preppers Network, jest również jednym z pierwszych prepperów w Europie. Z wielkim entuzjazmem dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami. Prowadzi swój fanpage – I Am Prepared.

Życie nauczyło mnie, że są rzeczy na niebie i na ziemi, o których nie śniło się filozofom. Kto przewidział, że rząd niemiecki będzie zachęcał obywateli do robienia zapasów na przetrwanie co najmniej 10 dni? Z kolei za wschodnią granicą stale wrze, a my jesteśmy pośrodku. Jedyne, co może nas uratować, to kontakt z naturą. W mieście, po katastrofie, za chwilę będziesz ślepy, głuchy i głodny. Preppersi wiedzą, jak przeżyć w czasach, gdy ludzkość cofnie się do średniowiecza, a może jeszcze dalej. Moją największą pasją jest natura, zgłębianie wiedzy o tym, jak żyć z nią w pełnej symbiozie i jak wykorzystywać jej zasoby. Pracowałem jako drwal na kole arktycznym, miałem okazję przemierzać afrykańskie pustynie i wędrować przez równikową dżunglę. Podczas swoich podróży niejednokrotnie spałem w igloo, a zdarzyło się też pływać z rekinami. Teraz osiedliłem się na pięknej Warmii, gdzie powstaje I Am Prepared.

Założyciel portalu zajmującego się zagadnieniem przetrwania preppersi.pl oraz forum Polish Preppers Network. Podróżnik, płetwonurek, myśliwy, łowca podwodny, człowiek lasu oraz zwolennik powrotu na łono natury. Mieszka z żoną i dziećmi na Warmii w niewielkiej społeczności prepperów.

Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?

 • Spędzisz aktywnie weekend wewnątrz dzikiej Warmii z grupą nowych znajomych, którzy też czują leśne flow
 • Nauczysz się bezpiecznie planować i rozbijać obóz w lesie
 • Posłuchasz relacji i ciekawostek podróżnika, łowcy i pierwszego polskiego preppersa Piotra Czuryłło
 • Nauczysz się gotować w warunkach polowych i rozpalać ogień, nawet gdy pogoda temu nie sprzyja
 • Nauczysz się rozpoznawać tropy zwierząt i czytać znaki, które przekazuje nam natura Kompas i mapa przestaną być Ci obce
 • Samodzielnie wybudujesz Pruską Saunę i weźmiesz w niej kąpiel (w środku lasu!)
 • Własnoręcznie stworzysz sobie drewnianą pamiątkę
 • Upieczesz chrupiący chleb w naturalnym piecu glinianym
 • Wspólne kolacje powalą Cię z nóg
 • Własnoręcznie wydrążysz w drewnie niepowtarzalną pamiątkę
 • Spędzisz dwie noce w środki głuszy z dala od cywilizacji
 • Weźmiesz udział w serii warsztatów, po których samotna noc w lesie nie będzie Ci straszna
 • Rozmowy w świetle gwiazd przy ogniu na długo zapadną Ci w pamięci
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie

Liderzy wyprawy

Józek Borowski

Live your Life by a compass not a clock.

Józek Borowski

Korpo i pogoń za pieniądzem to nie dla mnie! Całe życie towarzyszy mi potrzeba poczucia misji podejmowanych działań i możliwości wywarcia pozytywnego wpływu na świat. Na co dzień działacz społeczny, gdzie angażując się w przeróżne rzeczy każdego dnia popycham ideę kreowania dobrego świata do przodu. Miłośnik natury, wszystkiego co dzikie i bushcraftu - wielu określa mnie jako "człowiek lasu" (tak, zdarzało się nie wychodzić z dziczy przez niemal miesiąc). Fan aktywnego spędzania czasu, podejmowania nowych wyzwań, rozwoju osobistego, poznawania nowych kultur i ludzi - to w dużej mierze zaspokaja podróżowanie. W podróży udowadniam sobie, że: "Keep it simple" - jest możliwe, "You`ve never finished learning" - świadomość tego nakręca mnie jeszcze bardziej, "Jeśli myślisz, że coś jest niemożliwe przyjdzie osoba, która o tym nie wie i to po prostu zrobi" - lubię być tym co robi.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Józek Borowski

Live your Life by a compass not a clock.

Józek Borowski

Józek Borowski

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

640 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 320 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 320 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.

Cena zawiera

 • 2 noce wraz z kolacjami na magicznej wyspie w Łajsach
 • wypożyczenie namiotu - nocleg w namiotach 2/3 osobowych
 • porady i wskazówki jak przygotować się do obozowania
 • naukę rozpalania ognia, budowania konstrukcji obozowych, budowania sauny Pruskiej
 • program wieczorny z prelekcjami Piotra Czuryłło
 • teoretyczny oraz praktyczny warsztat z czytania tropów i nawigacji w terenie
 • ognisko
 • jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild
 • ubezpieczenie podróżne
 • opiekę doświadczonego lidera

Cena nie zawiera:

 • dojazdu na miejsce zbiórki (Budynek Lokalnej Grupy Działania w Łajsach) i transportu powrotnego
 • wyżywienia (poza 2 kolacjami)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i jedź z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

żagle w Iławie

Jachty Jeziorak

Zobacz terminy
Zobacz terminy

50km spływu przez jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce

kajakiem przez Tanew

Zobacz terminy
Zobacz terminy

górski odpoczynek od miasta

Trekkingowy Relaks w Beskidzie Małym

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

żagle w Iławie

Jachty Jeziorak

Zobacz terminy
Zobacz terminy

50km spływu przez jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce

kajakiem przez Tanew

Zobacz terminy
Zobacz terminy

górski odpoczynek od miasta

Trekkingowy Relaks w Beskidzie Małym

Zobacz terminy
Zobacz terminy