Dzicz i życie pierwszych ludów Warmii

wyprawa na magiczną pruską wyspę w Łajsach
Wybierz termin

wyprawa na magiczną pruską wyspę w Łajsach

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

icon Noclegi w miejscu owianym magią i legendami, gdzie pierwsi osadnicy Warmii rozpoczynali budowę społeczeństw
icon Spróbujesz własnych wyrobów z pieca glinianego
icon Szereg warsztatów wspierających umiejętności obozowe
icon Warsztaty dodatkowe zbliżające nas do historii dawnych ludów
icon Dużo informacji na temat zwierzyny, lasu i jego zasobów, dziczy i tego jak się poruszać w terenie
icon Powalająca kuchnia obozowa owiana kulinarnymi tradycjami ludów Warmii
icon Prelekcje Piotra Czuryłło
arrow

Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?

icon Spędzisz aktywnie weekend wewnątrz dzikiej Warmii z grupą nowych znajomych, którzy też czują leśne flow
icon Nauczysz się bezpiecznie planować i rozbijać obóz w lesie
icon Posłuchasz relacji i ciekawostek podróżnika, łowcy i pierwszego polskiego preppersa Piotra Czuryłło
icon Nauczysz się gotować w warunkach polowych i rozpalać ogień, nawet gdy pogoda temu nie sprzyja
icon Nauczysz się rozpoznawać tropy zwierząt i czytać znaki, które przekazuje nam natura Kompas i mapa przestaną być Ci obce
icon Samodzielnie wybudujesz Pruską Saunę i weźmiesz w niej kąpiel (w środku lasu!)
icon Własnoręcznie stworzysz sobie drewnianą pamiątkę
icon Upieczesz chrupiący chleb w naturalnym piecu glinianym
icon Wspólne kolacje powalą Cię z nóg
icon Własnoręcznie wydrążysz w drewnie niepowtarzalną pamiątkę
icon Spędzisz dwie noce w środki głuszy z dala od cywilizacji
icon Weźmiesz udział w serii warsztatów, po których samotna noc w lesie nie będzie Ci straszna
icon Rozmowy w świetle gwiazd przy ogniu na długo zapadną Ci w pamięci
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym gronie
arrow
POLSKA
bottom bottom

Plan wyprawy

Obozowanie na malowniczej wyspie
arrow
Techniki obozowania
arrow
Ogień i kuchnia obozowa
arrow
Czytanie tropów
arrow
Nawigacja w terenie
arrow
Budowa i relaks w Łaźni Pruskiej
arrow
Prelekcje Piotra Czuryłło
arrow
Wyroby z drewna
arrow

ŻYJ DZIKO NA WARMII

Solisto! Nie miałeś jeszcze okazji obozować na dziko? Obozowałeś, ale nie robiłeś tego w takiej scenerii lub wymiarze? A może jesteś zapalonym bushcrafterem, który kocha taki klimat? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś “tak”, ten wyjazd jest dla Ciebie. Nasz wypad to nie obóz „survivalowy” – nie wymagamy wysokiego wtajemniczenia w życie poza szlakiem. W las nie wyruszymy po to, aby zdobyć górskie szczyty, a żeby nabyć cenne umiejętności, które kiedyś były warunkiem przetrwania, a w dobie smartfonów odeszły w niepamięć. Będzie aktywnie od świtu do zmroku, czeka nas dużo praktycznej nauki i warsztatów. Możemy Wam obiecać, że wrócicie z tej wyprawy odmienieni, z głową pełną nowych umiejętności i sercem pełnym tęsknoty za bliskością natury i prostotą życia w lesie. Dla tych, którzy mogą mieć obawy – nie bójcie się, nasi leśni wyjadacze będą z wami cały czas!

arrow

DZIEŃ 1 - PIĄTEK

Na start krótki przemarsz do miejsca, w którym zbudujemy naszą kilkudniową bazę – odgrodzona od cywilizacji leśna wyspa, którą przed laty zamieszkiwały tutejsze plemiona. Przekonacie się na własnej skórze, że ducha historii czuć tutaj w każdym powiewie wiatru. Na miejscu od razu  zabierzemy się za rozbicie obozu, zanim zastanie nas mrok. Tajników obozowania na dziko nauczymy się od pierwszego polskiego preppersa, którego prawdziwie nazwać można “człowiekiem lasu”. Zmęczeni? Po fizycznej pracy najlepiej krzepi solidny posiłek. Czas na rozpalenie ogniska i warsztat z kuchni na dziko! Niech inspiracją dzisiejszego menu będą dania, którymi lokalne społeczności stołowały się lata temu. Po sycącej kolacji (oj, szykujemy dla was coś dużego!) zasiądziemy wspólnie nad rozżarzonym ogniskiem, żeby w atmosferze ciepła i tajemnicy posłuchać porywających historii o ludach Warmii, dzikiej zwierzynie i przygód z lasu. Na miejscu będzie czekać także piec gliniany, w którym wspólnie będziemy mogli wypiekać chleb, podpłomyki i inne smakołyki prosto z natury.

arrow

DZIEŃ 2 - SOBOTA

Po solidnym śniadaniu, wyruszymy w prawdziwą dzicz! Ale nie pomylcie tego ze zwykłym trekkingiem. Tym razem podążymy tropem zwierzyny, której ślady zaprowadzą nas… Kto wie? Tutaj nie liczy się cel, a praktyka tej cennej w terenie umiejętności. W trakcie przemarszu poznamy tajniki nawigacji i odnajdywania się w terenie, nawet gdy pod ręką nie mamy kompasu. Po powrocie do domu możecie odinstalować Google Maps. Serio! Po kilku godzinach spędzonych na odkrywaniu leśnych ścieżek powrócimy do obozu, gdzie zabierzemy się za budowę Łaźni Pruskiej – najbardziej pradawnym z lokalnych sposobów pielęgnacji i zabiegów prozdrowotnych. Czas na zasłużony relaks i wygrzanie zmęczonych mięśni. Zanurzcie ciało w wodzie i dajcie się pochłonąć temu niepowtarzalnemu przeżyciu w dzikiej naturze. Znacie kogoś, kto kąpał się we własnoręcznie zbudowanej łaźni w środku lasu? My już tak! W międzyczasie w obozowej kuchni zaczyna już trzaskać ogień. Tego dnia również zachwycimy Was smakiem i zapachem dań 100% z natury.  Wieczór ponownie upłynie nam na inspirujących rozmowach przy ogniu i prelekcjach Piotra Czuryłło, który po zmroku opowie o niecodziennym życiu preppersów. Nie bójcie się wypytać go o wędrówki przez równikową dżunglę i pływanie z rekinami. 

arrow

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA

Obudzeni dźwiękami natury i posileni wartościowym posiłkiem, zasiądziemy do naszego ostatniego warsztatu. Nie smućcie się, że to już koniec. Na pożegnanie każdy z Was będzie mógł zabrać ze sobą do domu cząstkę lasu, która będzie Wam przypominać o wspólnie przeżytej przygodzie. Warsztaty z drewna to rękodzieło w najczystszej formie. Nauczycie się rzeźbić runy, biżuterię, a nawet elementy codziennego użytku, takie jak łyżka! Z kompletem bushcraftowych skilli zdobytych podczas tej 3-dniowe wyprawy będziecie całkowicie niezależni, nawet w środku głuchej puszczy, a hasło “z dala od cywilizacji” będzie budziło w Was ekscytację, nie przestrach. Po tym warsztacie żegnamy się i opuszczamy naszą tajemniczą wyspę, z lekką tęsknotą, ale i ogromną dawką inspiracji do kolejnych dzikich wypraw.

arrow
Piotr Czuryłło - Lider i założyciel największej w Europie społeczności preppersów

Weekend z pierwszym polskim prepperem!

Znany z programów BBC, z polskiej, francuskiej i niemieckiej telewizji. Nie wspominając już o dziesiątkach wywiadów w światowej prasie i mediach. Uczy, jak funkcjonować w trudnych warunkach – nazywany jest Preperem. Prowadzi treningi survivalowe dla różnych grup. Szkoli astronautów AATC /Analog Astronaut Trening Center / pod nadzorem psychologa, w celu zbadania ich zdolności przetrwania w ekstremalnych warunkach. Piotr jest założycielem Fundacji Polish Preppers Network, jest również jednym z pierwszych prepperów w Europie. Z wielkim entuzjazmem dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami. Prowadzi swój fanpage – I Am Prepared.

Życie nauczyło mnie, że są rzeczy na niebie i na ziemi, o których nie śniło się filozofom. Kto przewidział, że rząd niemiecki będzie zachęcał obywateli do robienia zapasów na przetrwanie co najmniej 10 dni? Z kolei za wschodnią granicą stale wrze, a my jesteśmy pośrodku. Jedyne, co może nas uratować, to kontakt z naturą. W mieście, po katastrofie, za chwilę będziesz ślepy, głuchy i głodny. Preppersi wiedzą, jak przeżyć w czasach, gdy ludzkość cofnie się do średniowiecza, a może jeszcze dalej. Moją największą pasją jest natura, zgłębianie wiedzy o tym, jak żyć z nią w pełnej symbiozie i jak wykorzystywać jej zasoby. Pracowałem jako drwal na kole arktycznym, miałem okazję przemierzać afrykańskie pustynie i wędrować przez równikową dżunglę. Podczas swoich podróży niejednokrotnie spałem w igloo, a zdarzyło się też pływać z rekinami. Teraz osiedliłem się na pięknej Warmii, gdzie powstaje I Am Prepared.

Założyciel portalu zajmującego się zagadnieniem przetrwania preppersi.pl oraz forum Polish Preppers Network. Podróżnik, płetwonurek, myśliwy, łowca podwodny, człowiek lasu oraz zwolennik powrotu na łono natury. Mieszka z żoną i dziećmi na Warmii w niewielkiej społeczności prepperów.

arrow

Liderzy wyprawy

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

2 noce wraz z kolacjami na magicznej wyspie w Łajsach

o

wypożyczenie namiotu - nocleg w namiotach 2/3 osobowych

o

porady i wskazówki jak przygotować się do obozowania

o

naukę rozpalania ognia, budowania konstrukcji obozowych, budowania sauny Pruskiej

o

program wieczorny z prelekcjami Piotra Czuryłło

o

teoretyczny oraz praktyczny warsztat z czytania tropów i nawigacji w terenie

o

ognisko

o

jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

opiekę doświadczonego lidera

Cena nie zawiera:

x

dojazdu na miejsce zbiórki (Budynek Lokalnej Grupy Działania w Łajsach) i transportu powrotnego

x

wyżywienia (poza 2 kolacjami)

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów