Kenia

Przygoda w dzikiej Afryce Kenia
Wybierz termin

Przygoda w dzikiej Afryce Kenia

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Travel & Chill arrow

Aktywny wyjazd pełen niezwykłych przygód połączony z wypoczynkiem. Czas na “złapanie oddechu” w rajskim klimacie. Transport wynajętym busem lub autem, najczęściej z prywatnym kierowcą.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon zobaczysz Wielką Piątkę: słonia, lwa, bawoła, nosorożca i lamparta!
icon odkryjesz nieujarzmione oblicze Afryki
icon poznasz kulturę Masajów
icon zachwycisz się widokiem różowych flamingów nad jeziorem Nakuru
icon zrelaksujesz się na pustych, kenijskich plażach
icon weźmiesz udział w rowerowym safari
icon odkryjesz tetniącą życiem stolicę Kenii – Nairobi
icon zobaczysz wyspę Lamu – totalnie poza utartym szlakiem
icon będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz:

Plemienna Kenia – w wiosce Masajów Odwiedzimy plemiona Masajów i ich domy, które tradycyjnie budują kobiety z krowiego gnoju. Zoba...

Plemienna Kenia – w wiosce Masajów
Odwiedzimy plemiona Masajów i ich domy, które tradycyjnie budują kobiety z krowiego gnoju. Zobaczymy tradycyjny taniec, będziemy mieli możliwość zakupienia ręcznie wyrabianej biżuterii oraz poobserwujemy… krowy (każda z nich ma bowiem wykrojone uszy w specyficzny sposób, by zaznaczyć przynależność do danej rodziny). Wizyta w masajskiej wiosce będzie unikalnym przeżyciem!

arrow
Spróbuj:

Wszechobecny maniok i pyszna wołowina Kenia słynie z dobrej jakości mięsa, które można tutaj dostać niemalże wszędzie. W restaurac...

Wszechobecny maniok i pyszna wołowina
Kenia słynie z dobrej jakości mięsa, które można tutaj dostać niemalże wszędzie. W restauracjach dostaje się ogromne talerze pełne mięs do degustacji, a kenijska wołowina smakuje jak żadna inna! Dla wegeterian pozostaje maniok w sosie kokosowym i smakowity ryż z kolendrą. Wieczorem wypijemy niejedno lokalne piwo z etykietą, na której widnieje… słoń.

arrow
Odetchnij:

Mombasa – raj nad oceanem Miasto nad Oceanem Indyjskim założone w XI wieku przez arabskich handlarzy. Pierwszym Europejczykiem, kt...

Mombasa – raj nad oceanem
Miasto nad Oceanem Indyjskim założone w XI wieku przez arabskich handlarzy. Pierwszym Europejczykiem, który tu dotarł w 1498 roku był Vasco da Gama. Stworzył on podwaliny portugalskiej władzy nad tym terytorium. Zwiedzimy portugalską twierdzę Fort Jesus i dowiemy się, co łączy 20 tys. Polaków z tym miejscem. Pierwsze doświadczenia z Oceanem Indyjskim, czyli oficjalnie rozpoczynamy zwiedzanie… PLAŻ!

arrow
KENIA
bottom bottom

Plan wyprawy

Nairobi
arrow
Park Narodowy Jeziora Naikuru
arrow
Masai Mara
arrow
wioska Masajów
arrow
Mombasa
arrow
wyspa Lamu
arrow

Nairobi – stolica Kenii

Zwiedzanie Afryki zaczniemy od zwiedzania stolicy Kenii – Nairobi. Zatłoczona metropolia, gdzie każdy będzie nas nagabywał na każdym kroku, zaskoczy nowoczesnością, ale też biedą, której nie da się nie zobaczyć. Wszędzie dookoła gwar, toczące się życie i kolorowe, bardzo charakterystyczne autobusy. W Nairobi zobaczymy park węży, afrykańską wersję Central Parku, a także odkryjemy lokalny bazar z tysiącem różnych produktów.

arrow

Park Narodowy Jeziora Nakuru – królestwo flamingów

Czy też marzyliście o tym, żeby zobaczyć setki różowych flamingów w jednym miejscu? W Parku Narodowym Jeziora Nakuru jest to mozliwe! Te urocze ptaki skupiają się masowo wokół jeziora Nakuru, które jest dla nich głównym wodopojem. Kenia jest niezwykle dumna z tego malowniczego miejsca, w którym możemy spotkać wspomniane przepiękne flamingi, ale też białe i czarne nosorożce, czy hieny i gazele.

arrow

Masai Mara – w rezerwacie narodowym Kenii

Safari w Masai Mara zapewni nam mnóstwo wrażeń! Masai Mara to rezerwat narodowy będący częścią jednego z najbardziej znanych parków narodowych w Kenii i Tanzanii – Serengeti. W rezerwacie żyje największa w Kenii populacja lwów, więc jesteśmy niemalże pewni, że tego majestatycznego króla zwierząt zobaczymy na własne oczy!

Park Narodowy Hell's Gate – rowerowe safari

Czeka nas rowerowe safari u bram piekieł! Ogromna przestrzeń i ścieżki tylko dla nas. Zjedziemy park wzdłuż i wszerz, przez chwilę staniemy się fotografami z National Geographic i będziemy polować na najlepsze ujęcia afrykańskiej zwierzyny. Gepardy, żyrafy i antylopy – przy odrobinie szczęścia to wszystko przed nami.

arrow

Wyspa Lamu – poza utartym szlakiem

Kenia to także kultura Suahili – słynie z niej wyspa Zanzibar, ale my wybierzemy się na zwiedzanie wyspy totalnie poza utartym szlakiem! Udamy się na Lamu – mniej turystyczne, niezadeptane jeszcze przez białe stopy terytorium, które jest wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Miasteczko, znajdujące się na wyspie, pochodzi z XIV wieku i nie zostało zburzone przez żadną wojnę. Miasto nadal funkcjonuje, a z uwagi na wąski układ uliczek nie ma tutaj ani jednego samochodu. Jest za to ambulans dla osłów, które są na Lamu głównym środkiem transportu.

arrow

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

noclegi w pokojach 2 – 4 osobowych

o

transport na całej trasie

o

wypożyczenie auta na 5 dni Toyota Voxy + koszt benzyny

o

wiele atrakcji:

o

Kumbu Kumbu Art Gallery

o

Kenya Parliament Buildings

o

zwiedzanie Parku Narodowego Nakuru Lakes

o

wstęp do Parku Narodowego Jeziora Naivasha

o

wstęp do Parku Narodowego Hell's Gate

o

wstęp do Fort Jesus

o

wstęp do Parku Narangire

o

plaża Niyali

o

Safari Masai Mara

o

rowerowe Safari po Hell's Gate wraz z przewodnikiem

o

bogaty, autorski program wyjazdu

o

opiekę doświadczonego lidera

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (kupno po stronie Klubu)

x

wizy do Kenii (50$)

x

wyżywienia

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów