Kenia

Przygoda w dzikiej Afryce Kenia
Wybierz termin

Przygoda w dzikiej Afryce Kenia

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Backpacker arrow

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Rodzajq
i Travel & Chill arrow

Aktywny wyjazd pełen niezwykłych przygód połączony z wypoczynkiem. Czas na “złapanie oddechu” w rajskim klimacie. Transport wynajętym busem lub autem, najczęściej z prywatnym kierowcą.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon zobaczysz Wielką Piątkę: słonia, lwa, bawoła, nosorożca i lamparta!
icon odkryjesz nieujarzmione oblicze Afryki
icon poznasz kulturę Masajów
icon zachwycisz się widokiem różowych flamingów nad jeziorem Nakuru
icon zrelaksujesz się na pustych, kenijskich plażach
icon weźmiesz udział w rowerowym safari
icon odkryjesz tetniącą życiem stolicę Kenii – Nairobi
icon zobaczysz wyspę Lamu – totalnie poza utartym szlakiem
icon będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz:

Plemienna Kenia – w wiosce Masajów Odwiedzimy plemiona Masajów i ich domy, które tradycyjnie budują kobiety z krowiego gnoju. Zoba...

Plemienna Kenia – w wiosce Masajów
Odwiedzimy plemiona Masajów i ich domy, które tradycyjnie budują kobiety z krowiego gnoju. Zobaczymy tradycyjny taniec, będziemy mieli możliwość zakupienia ręcznie wyrabianej biżuterii oraz poobserwujemy… krowy (każda z nich ma bowiem wykrojone uszy w specyficzny sposób, by zaznaczyć przynależność do danej rodziny). Wizyta w masajskiej wiosce będzie unikalnym przeżyciem!

arrow
Spróbuj:

Wszechobecny maniok i pyszna wołowina Kenia słynie z dobrej jakości mięsa, które można tutaj dostać niemalże wszędzie. W restaurac...

Wszechobecny maniok i pyszna wołowina
Kenia słynie z dobrej jakości mięsa, które można tutaj dostać niemalże wszędzie. W restauracjach dostaje się ogromne talerze pełne mięs do degustacji, a kenijska wołowina smakuje jak żadna inna! Dla wegeterian pozostaje maniok w sosie kokosowym i smakowity ryż z kolendrą. Wieczorem wypijemy niejedno lokalne piwo z etykietą, na której widnieje… słoń.

arrow
Odetchnij:

Mombasa – raj nad oceanem Miasto nad Oceanem Indyjskim założone w XI wieku przez arabskich handlarzy. Pierwszym Europejczykiem, kt...

Mombasa – raj nad oceanem
Miasto nad Oceanem Indyjskim założone w XI wieku przez arabskich handlarzy. Pierwszym Europejczykiem, który tu dotarł w 1498 roku był Vasco da Gama. Stworzył on podwaliny portugalskiej władzy nad tym terytorium. Zwiedzimy portugalską twierdzę Fort Jesus i dowiemy się, co łączy 20 tys. Polaków z tym miejscem. Pierwsze doświadczenia z Oceanem Indyjskim, czyli oficjalnie rozpoczynamy zwiedzanie… PLAŻ!

arrow

Plan wyprawy

Nairobi
arrow
Park Narodowy Jeziora Naikuru
arrow
Masai Mara
arrow
wioska Masajów
arrow
Mombasa
arrow
wyspa Lamu
arrow

Nairobi – stolica Kenii

Zwiedzanie Afryki zaczniemy od zwiedzania stolicy Kenii – Nairobi. Zatłoczona metropolia, gdzie każdy będzie nas nagabywał na każdym kroku, zaskoczy nowoczesnością, ale też biedą, której nie da się nie zobaczyć. Wszędzie dookoła gwar, toczące się życie i kolorowe, bardzo charakterystyczne autobusy. W Nairobi zobaczymy park węży, afrykańską wersję Central Parku, a także odkryjemy lokalny bazar z tysiącem różnych produktów.

arrow

Park Narodowy Jeziora Nakuru – królestwo flamingów

Czy też marzyliście o tym, żeby zobaczyć setki różowych flamingów w jednym miejscu? W Parku Narodowym Jeziora Nakuru jest to mozliwe! Te urocze ptaki skupiają się masowo wokół jeziora Nakuru, które jest dla nich głównym wodopojem. Kenia jest niezwykle dumna z tego malowniczego miejsca, w którym możemy spotkać wspomniane przepiękne flamingi, ale też białe i czarne nosorożce, czy hieny i gazele.

arrow

Masai Mara – w rezerwacie narodowym Kenii

Safari w Masai Mara zapewni nam mnóstwo wrażeń! Masai Mara to rezerwat narodowy będący częścią jednego z najbardziej znanych parków narodowych w Kenii i Tanzanii – Serengeti. W rezerwacie żyje największa w Kenii populacja lwów, więc jesteśmy niemalże pewni, że tego majestatycznego króla zwierząt zobaczymy na własne oczy!

Park Narodowy Hell's Gate – rowerowe safari

Czeka nas rowerowe safari u bram piekieł! Ogromna przestrzeń i ścieżki tylko dla nas. Zjedziemy park wzdłuż i wszerz, przez chwilę staniemy się fotografami z National Geographic i będziemy polować na najlepsze ujęcia afrykańskiej zwierzyny. Gepardy, żyrafy i antylopy – przy odrobinie szczęścia to wszystko przed nami.

arrow

Wyspa Lamu – poza utartym szlakiem

Kenia to także kultura Suahili – słynie z niej wyspa Zanzibar, ale my wybierzemy się na zwiedzanie wyspy totalnie poza utartym szlakiem! Udamy się na Lamu – mniej turystyczne, niezadeptane jeszcze przez białe stopy terytorium, które jest wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Miasteczko, znajdujące się na wyspie, pochodzi z XIV wieku i nie zostało zburzone przez żadną wojnę. Miasto nadal funkcjonuje, a z uwagi na wąski układ uliczek nie ma tutaj ani jednego samochodu. Jest za to ambulans dla osłów, które są na Lamu głównym środkiem transportu.

arrow

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

arrow

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

noclegi w pokojach 2 – 4 osobowych

o

transport na całej trasie

o

wypożyczenie auta na 5 dni Toyota Voxy + koszt benzyny

o

wiele atrakcji:

o

Kumbu Kumbu Art Gallery

o

Kenya Parliament Buildings

o

zwiedzanie Parku Narodowego Nakuru Lakes

o

wstęp do Parku Narodowego Jeziora Naivasha

o

wstęp do Parku Narodowego Hell's Gate

o

wstęp do Fort Jesus

o

wstęp do Parku Narangire

o

plaża Niyali

o

Safari Masai Mara

o

rowerowe Safari po Hell's Gate wraz z przewodnikiem

o

bogaty, autorski program wyjazdu

o

opiekę doświadczonego lidera

o

składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (kupno po stronie Klubu)

x

wizy do Kenii (50$)

x

wyżywienia

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów