1 Solista

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
Z cyklu Live Wild 16

Z cyklu Live Wild Górska Wyrypa

Pomysł na weekend marzeń

Soliści – przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy, górski wyjazd dla wszystkich tych, którzy są żądni dzikich przygód w otoczeniu natury! W ten weekend przygotujemy się do marszu z dala od cywilizacji i jakiegokolwiek “wsparcia”. Do marszu, gdzie nie będzie po drodze hoteli, schronisk, zabudowań i sklepów. Wreszcie do marszu, w którym będziecie zdani sami na siebie i Wasze doświadczenie. Kolejna “weekendówka” z elementami survivalu przed nami!
Tym razem jednak skupimy się na zdobywaniu jak największego doświadczenia w uprawianiu pieszych wypraw turystycznych.
Po tym weekendzie przejście długodystansowego szlaku górskiego lub zdobycie kilkutysięcznika z pewnością będzie dla Was dużo mniejszym wyzwaniem, a spakowanie “na lekko” na wyjazd “bez terminu powrotu” będzie banalnie proste. Ten wyjazd, to też niemal obowiązkowa pozycja treningowa dla wszystkich, którzy planują wędrówkę na Kilimandżaro czy Jebel Toubkal. 🙂

 

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Live Wild
 • Nawigacja w terenie
 • Bytowanie w Beskidzie Wyspowym
 • Rozbijanie obozowiska
 • Symulacja trekkingu wysokogórskiego

Sprawdź się w górach!

Ten wyjazd kierujemy do osób, które ze sportem są za pan brat, a 5 kilometrów biegu “łykają” o świcie zamiast porannej kawy. Ten wyjazd, to także synonim totalnego braku komfortu dla osób dotychczas nocujących w hotelach podczas swoich eskapad! Jeśli czujesz, że taka aktywność jest dla Ciebie, a dźwiganie zapasu wody i jedzenia na trzy dni to pestka – witaj w drużynie Solistowych backpackersów! 🙂

Nasz wyjazd poprzedzi obszerny webinar, na którym lider wyprawy – Jakub Kowalski – indywidualnie pomoże Wam w spakowaniu plecaków w myśl zasady Light&Fast, uwzględniając takie zagadnienia, jak dobór ubrań i sprzętu, lekkie wysokoenergetyczne jedzenie czy zawartość niezbędnej w górach apteczki. Indywidualne podejście do każdego z Was sprawi, że nie będziecie zmuszeni na starcie wydawać majątku na sprzęt, a zdobyta wiedza pozwoli Wam komfortowo i bezpiecznie ruszyć na szlak.

Dzień 1 - Piątek [22 km marszu]

Spotykamy się rano, by wyruszyć na przygodę, po której już nic nie będzie takie samo!  Z Mszany Dolnej wyruszymy na urokliwy 22-kilometrowy treking po Beskidzie Wyspowym. Po drodze usłyszycie jeszcze więcej wskazówek o technikach przygotowania do wielodniowego marszu oraz tych, które będziemy stosować już podczas wędrówki. Po dotarciu do celu podzielimy się na dwie grupy – osoby śpiące w chatce zbierają i przygotowują opał (w taki sposób, by rozpalić ogień w każdych warunkach pogodowych), a osoby śpiące pod tarpem lub w hamaku rozbijają obozowisko – tutaj też możecie liczyć na cenne wskazówki i użyczenie sprzętu od naszych sponsorów (Lesovik i Sea To Summit) 🙂 Wieczorem natomiast wszystko to, czego wymaga prawdziwy dziki weekend – integracja, ognisko z kiełbaskami i opowieści o długodystansowych wypadach, zimowych wyprawach górskich oraz wysokogórskich.

 

Dzień 2 -Sobota [28 km marszu]

Na długodystansowych szlakach nie śpimy do późna 🙂 Pobudka o 6:00, wymarsz o 7:00.. Jest to dobry moment na przygotowanie proponowanego przez nas posiłku śniadaniowego – idealnego na survivalowe dzikie weekendy. Przed nami ok. 28 km marszu. Po drodze sprawdzimy naszą wydolność tlenową, symulując warunki obecne na wysokościach ok 3000, 4000 i 5500 m.n.p.m. Zadanie będzie na tyle wymagające, że dla bezpieczeństwa będzie nam towarzyszyć ekipa górskich ratowników medycznych.  Prosimy o pokorne i rozsądne podejście do tematu – ten wyjazd jest dedykowany dla osób aktywnych, które dają radę przebiec przynajmniej 10km i realnie myślą o szlakach długodystansowych oraz podbojach wysokogórskich. Po kolejnych kilometrach marszu i dotarciu na miejsce kolejnego obozowiska, najpierw wszyscy wspólnie rozbijamy obozowisko, a następnie zbieramy i przygotowujemy opał, aby ponownie rozpalić survivalowe ognicho! Tym razem będziemy mogli posiedzieć do późna i pobiesiadować jak na piechurów przystało! Drugi nocleg wszyscy spędzą pod tarpami – bo są fajne i lekkie (chyba, że ktoś bardzo się uprze i przyniesie własny namiot) 🙂

Dzień 3 - Niedziela [15 km marszu]

Tego dnia wstajemy około godziny 7-8, jemy śniadanie (tym razem każdy przyniesione przez siebie), zbieramy obozowisko i schodzimy ok. 15 km do miejscowości Myślenice, skąd kursują busy wracające do Mszany Dolnej (jeśli zostawicie tam samochód). Ponadto w Myślenicach znajdziecie busy m.in. do Rabki Zdrój czy Krakowa – skąd można znaleźć połączenie właściwie wszędzie. Żegnamy się po tym aktywnym, fantastycznym weekendzie zmęczeni, ale szczęśliwi jak przystało na weekend z cyklu #LiveWild. Do zobaczenia na szlaku!

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

 • Sprawdzenie się w trekkingu (w sumie przeszło 65km w 3 dni) po przepięknym Beskidzie Wyspowym. Te kilkanaście godzin wędrówki to najlepsza okazja na pokazanie Ci w praktyce podstaw radzenia sobie z trudem wielogodzinnej i wielodniowej wędrówki.
 • Symulacja wejścia na 3, 4 i 5tys m.n.p.m (ćwiczenia w trudnych warunkach tlenowych - pod opieką ratownika medycznego). To niemal obowiązkowa pozycja dla każdego, kto planuje zdobycie swojego pierwszego szczytu powyżej 4000 m.n.p.m. Podczas symulacji sprawdzimy, jak się oddycha ponad poziomem chmur, a lider opowie Ci, czym tak naprawdę jest choroba wysokogórska, jak jej uniknąć i jak sobie z nią radzić, gdy już nadejdzie. Poruszymy także aspekty sprzętowego przygotowania na najbardziej popularne wysokie górki :)
 • Liczne prelekcje / szkolenia m.in. o tym jak wybrać szlak dla siebie, jak zapewnić sobie dobrą nawigację na każde warunki i teren (nawigacja tradycyjna oraz z wykorzystaniem urządzeń elektronicznych), jak przygotować swój sprzęt i organizm na długi dystans, a jak na wysokogórskie wyzwanie oraz jak szybko znaleźć bezpieczny awaryjny nocleg "na dziko"
 • Wspólne przygotowywanie naszej propozycji smacznych, szybkich, lekkich w transporcie, relatywnie zdrowych i wysokokalorycznych posiłków (również wege) o długim terminie przydatności.
 • Oczywiście każdy nocleg na łonie natury (spanie pod tarpami i w chatce w górach!) - przy tym wykład i ćwiczenia jak prawidłowo znaleźć miejsce na obozowisko oraz jak je przygotować. Rozstawianie tarpa jest banalnie proste i szybkie - pod warunkiem, że wiesz jak to zrobić. Podobnie jest ze spaniem w hamaku tak, by było wygodnie.
 • Instruktaż i ćwiczenia - jak szybko rozpalić ognisko w każdą pogodę. To krótkie ćwiczenie obejmuje przygotowanie niezawodnej podpałki, omówienie popularnych źródeł ognia oraz odpowiednie przygotowanie materiału, aby warunki atmosferyczne nie stanowiły przeszkody w rozpaleniu ognia
 • Prysznice będą, ale tylko polowe - zapewniamy ekologiczne biodegradowalne mydło w płynie, aby żyć w zgodzie z naturą. Parawan, zgodnie z domeną "żyj dziko!" zrobimy z plandeki rozpiętej dookoła drzew, by następnego dnia nie pozostawić po sobie żadnego śladu
 • Podczas naszych aktywności lider zrobi krótki fotoreportaż, który później Wam udostępnimy
Z cyklu Live Wild 14

Bytowanie w Beskidzie Wyspowym

Beskid Wyspowy to spokojne zalesione górzyste tereny Karpat Zachodnich. Lider tej wyprawy uwielbia je najbardziej w dni deszczowe. Wówczas wszechobecna mgła opływająca każdy ze szczytów tworzy jedyny, niepowtarzalny klimat, dla którego chce się tu wracać w nieskończoność 🙂 My w ciągu jednego weekendu przejdziemy łącznie 65 km po Beskidzie Wyspowym, więc będziemy mieli okazję zobaczyć spory kawałek tej pięknej, dzikiej krainy!

Dlaczego warto z nami spędzić weekend #LiveWild?

 • Spędzisz aktywnie weekend w gronie podróżników w przepięknym Beskidzie Wyspowym
 • Przejdziesz praktyczne szkolenie z zakresu ambitnej turystyki pieszej i podstaw turystyki wysokogórskiej
 • Poczujesz trud oddychania na podejściu pod górę, o której być może marzysz
 • Poznasz filozofię lekkiego pakowania, aby Twój plecak już więcej nie stanowił przysłowiowej kuli u nogi
 • Przyrządzisz pyszne, zdrowe, pożywne - i co bardzo ważne - lekkie backpackerskie posiłki
 • Docenisz komfort spania w lekkim hamaku lub na "glebie" pod tarpem, a my nauczymy Cię jak to sprawnie rozkładać :)
 • Poznasz prosty sposób na bezcenne ognisko w każdą pogodę
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Żyję dla takich chwil, w których biorę chaust powietrza i krzyczę: "Chwilo, proszę, bądź wieczna!" :)

Jakub Kowalski

Niemal zawsze planując kolejny wypad (choćby weekendowy) kombinuję tak, by były tam góry. Nawet, jeśli bliscy ciągną mnie nad wodę, to ja i tak znajduję tam jakąś górkę, na którą wchodzę i podziwiam zachód słońca, rozkładając miejsce do spania. :) Już dawno temu zamieniłem hotelowe łóżko na dmuchany materac i kawałek tarpa nad głową lub wiatę przy górskim szlaku, a gorący prysznic na rześką wodę w strumieniu. Najcudowniejsze w tym wszystkim są niezależność i kontakt z naturą - stado jeleni skubiące o świcie trawę 30m od mojego obozowiska oraz pierwsze promienie słońca, które delikatnie głaszcząc moją twarz, namawiają do chwycenia aparatu w rękę. Uwielbiam robić zdjęcia i nie wyobrażam sobie wyjazdu bez aparatu... Gdy jadę w miejsce, gdzie widoczność gwiazd jest ponadprzeciętna, to zarywam niemal każdą noc na wpatrywaniu się w nie i fotografowaniu! Lekkie pakowanie, góry o każdej porze roku, średnio i długodystansowe szlaki, obozowanie w niesamowitych miejscach, elementy bushcraftu oraz survivalu, a także rowerowe wojaże - tak w skrócie mogę opisać swoje outdoorowe aktywności. Po za tym trochę tańczę swing i blues, uwielbiam muzykę, gotuję, fotografuję, podróżuję, wspinam się i dłubię przy komputerach. Znajomi mówią, że jestem gadatliwą duszą towarzystwa, choć zdarza mi się samotnie pokonywać zupełnie nieuczęszczane przez ludzi szlaki. :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Żyję dla takich chwil, w których biorę chaust powietrza i krzyczę: "Chwilo, proszę, bądź wieczna!" :)

Jakub Kowalski

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

490 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 245 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 245 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Cena zawiera

 • Bytowanie w Beskidzie Wyspowym na terenie Karpat Zachodnich
 • 2 noclegi pod tarpami turystycznymi na dziko
 • Prysznic polowy
 • Tarpy turystyczne niezbędne do noclegów "na dziko"
 • Bogaty program z pełnym pakietem szkoleń, prelekcji i ćwiczeń
 • Naukę nawigacji w terenie
 • Szkolenie z poprawnego rozbijania obozowiska w lesie
 • Symulację tlenowa trekkingu wysokogórskiego
 • 1 energetyczne śniadanie i 1 pełny obiad wspólnie przygotowywany z liderem
 • Ognisko z kiełbaskami
 • Opiekę ratownika medycznego podczas symulacji tlenowej trekkingu wysokogórskiego
 • Opiekę doświadczonego lidera w marszach gługodystansowych i wędrówkach wysokogórskich
 • Ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia (do 200 000 zł)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu na miejsce zbiórki (Mszana Dolna) i transportu powrotnego
 • Wyżywienia (poza 1 śniadaniem i 1 obiadem i kiełbaskami na ognisko)

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader