z Łukaszem Superganem

Górska wyrypa
Wybierz termin

Górska wyrypa

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

icon Podczas całego wyjazdu będziesz miał/a wyjątkową okazję wspólnego trekkingu i rozmowy z Łukaszem Superganem - człowiekiem który dwukrotne przeszedł Łuk Karpat (w tym jako pierwszy samotnie), wykonał trawers Islandii wschód - zachód (co obecnie próbuje powtórzyć w warunkach zimowych) i przejście Irańskiego łańcucha gór Zagros. Wędrował w Himalajach, Karakorum, Tien-Szanie i Pamirze, przeszedł grań Pirenejów, trawers Alp oraz Izraelski Szlak Narodowy. Łukasz to "ikona" długiego dystansu w naszym kraju!
icon Liczne prelekcje/szkolenia m.in. o tym jak wybrać szlak dla siebie, jak zapewnić sobie dobrą nawigację na każde warunki i teren (nawigacja tradycyjna oraz z wykorzystaniem urządzeń elektronicznych), jak przygotować swój sprzęt i organizm na długi dystans, a jak na zimową wyrypę oraz jak szybko znaleźć lub zbudować bezpieczny awaryjny nocleg "na dziko".
icon Oczywiście każdy nocleg na łonie natury (w starej górskiej chacie i pod tarpami). Wykład i ćwiczenia, które nauczą Was jak znaleźć bezpieczne miejsce na obozowisko. Dodatkowo udostępnimy Wam mapy, które pomogą znaleźć więcej nieodpłatnych górskich chatek i schronów oraz ułatwią nawigację do nich.
icon Sprawdzenie się w trekkingu (w sumie przeszło 65km w 3 dni) po przepięknym Beskidzie Wyspowym. Te kilkanaście godzin wędrówki to najlepsza okazja na pokazanie Ci w praktyce podstaw radzenia sobie z trudem wielogodzinnej i wielodniowej wędrówki.
icon Symulacja wejścia na 3, 4 i 5tys m.n.p.m (ćwiczenia w trudnych warunkach tlenowych - pod opieką ratownika medycznego). To niemal obowiązkowa pozycja dla każdego, kto planuje zdobycie swojego pierwszego szczytu powyżej 4000 m.n.p.m. Podczas symulacji sprawdzimy, jak się oddycha ponad poziomem chmur, dowiemy się od Łukasza Supergana, czym tak naprawdę jest choroba wysokogórska, jak jej uniknąć i jak sobie z nią radzić, gdy już nadejdzie. Poruszymy także aspekty sprzętowego przygotowania na najbardziej popularne wysokie górki :)
icon Wspólne przygotowywanie naszej propozycji smacznych, szybkich, lekkich w transporcie, relatywnie zdrowych i wysokokalorycznych posiłków (również wege) o długim terminie przydatności.
icon Podczas naszych aktywności lider zrobi krótki fotoreportaż, który później Wam udostępnimy.
icon Nauczymy Was jak szybko rozpalić ogień w każdą pogodę. To krótkie ćwiczenie obejmuje przygotowanie niezawodnej podpałki, omówienie popularnych źródeł ognia oraz odpowiednie przygotowanie materiału, aby warunki atmosferyczne nie stanowiły przeszkody w rozpaleniu ognia.
arrow

Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?

icon Spędzisz aktywnie weekend w gronie podróżników w przepięknym Beskidzie Wyspowym
icon Przejdziesz praktyczne szkolenie z zakresu ambitnej turystyki pieszej i podstaw turystyki wysokogórskiej
icon Poczujesz trud oddychania na podejściu pod górę, o której być może marzysz
icon Poznasz filozofię lekkiego pakowania, aby Twój plecak już więcej nie stanowił przysłowiowej kuli u nogi
icon Przyrządzisz pyszne, zdrowe, pożywne - i co bardzo ważne - lekkie backpackerskie posiłki
icon Docenisz komfort spania w lekkim hamaku lub na "glebie" pod tarpem, a my nauczymy Cię jak to sprawnie rozkładać :)
icon Poznasz prosty sposób na bezcenne ognisko w każdą pogodę
icon Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!
icon Dasz sobie wycisk, który da Ci smak prawdziwego zwycięstwa!
icon Poznasz osobiście Łukasza Supergana i u jego boku wyruszysz na szlak
arrow

Plan wyprawy

Nawigacja w terenie
arrow
Nocleg pod tarpem
arrow
Symulacja trekkingu wysokogórskiego
arrow
Bushcraft
arrow
Symulacja trekkingu wysokogórskiego
arrow
Prelekcje Łukasza Supergana
arrow
Obozowanie w sercu Beskidu Wyspowego
arrow

Górska wyrypa z Łukaszem Superganem!

Specjalista od wypraw długodystansowych, wędrowiec, wspinacz, autor i fotograf. Przeszedł 20 000 km na szlakach Europy, Azji i Ameryki Pn., w tym szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, Łuk Karpat, grań Pirenejów, irańskie góry Zagros, łańcuch Alp oraz Izraelski Szlak Narodowy i 2 trawersy Islandii – letni i zimowy. Członek 8a Team oraz ambasador Olympus.

Co Łukasz mówi o sobie – „niektórzy nazywają mnie podróżnikiem, choć sam się tak nie przedstawiam. Wolę mówić, że jestem człowiekiem, który spełnia swoje marzenia, nie dbając czy pasuje do jakiejkolwiek definicji. Moją pasją są długodystansowe wyprawy, podczas których pokonuję setki lub tysiące kilometrów, zazwyczaj samotnie.” Tym razem kolejny raz w ramach ekipy #SoliściTeam wyruszy na podbój Beskidu Wyspowego!

arrow

Sprawdź się w górach!

Ten wyjazd kierujemy do osób, które ze sportem są za pan brat, a 5 kilometrów biegu “łykają” o świcie zamiast porannej kawy. Ten wyjazd, to także synonim totalnego braku komfortu dla osób dotychczas nocujących w hotelach podczas swoich eskapad! Jeśli czujesz, że taka aktywność jest dla Ciebie, a dźwiganie zapasu wody i jedzenia na trzy dni to pestka – witaj w drużynie Solistowych backpackersów!

Nasz wyjazd poprzedzi obszerny webinar, na którym lider i projektant wyprawy – Jakub Kowalski – indywidualnie pomoże Wam w spakowaniu plecaków w myśl zasady Light&Fast, uwzględniając takie zagadnienia, jak dobór ubrań i sprzętu, lekkie wysokoenergetyczne jedzenie czy zawartość niezbędnej w górach apteczki. Indywidualne podejście do każdego z Was sprawi, że nie będziecie zmuszeni na starcie wydawać majątku na sprzęt, a zdobyta wiedza pozwoli Wam komfortowo i bezpiecznie ruszyć na szlak.

arrow

Dzień 1 - Piątek [22 km marszu]

Spotykamy się rano, by wyruszyć na przygodę, po której już nic nie będzie takie samo! Po odliczeniu się Łukasz z pomocą Lidera sprawdzi Wasze plecaki. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to pomogą w ich regulacji i przepakowaniu. Z Mszany Dolnej wyruszymy na urokliwy 22-kilometrowy treking po Beskidzie Wyspowym. Po drodze usłyszycie jeszcze więcej wskazówek o technikach przygotowania do wielodniowego marszu oraz tych, które będziemy stosować już podczas wędrówki. Po dotarciu do celu podzielimy się na dwie grupy – osoby śpiące w chatce zbierają i przygotowują opał (w taki sposób, by rozpalić ogień w każdych warunkach pogodowych), a osoby śpiące pod tarpem lub w hamaku rozbijają obozowisko – tutaj też możecie liczyć na cenne wskazówki prowadzących i użyczenie sprzętu od naszych patronów (Lesovik i Sea To Summit). Wieczorem natomiast wszystko to, czego wymaga prawdziwy dziki weekend – integracja, ognisko z kiełbaskami i opowieści z cennymi wskazówkami Łukasza Supergana o długodystansowych wypadach, zimowych wyprawach górskich oraz wysokogórskich.

arrow

Dzień 2 -Sobota [28 km marszu]

Na długodystansowych szlakach nie śpimy do późna! 🙂 Pobudka o 6:00, wymarsz o 7:00. Jest to dobry moment na przygotowanie proponowanego przez nas posiłku śniadaniowego – idealnego na górskie weekendy. Przed nami ok. 28 km marszu w towarzystwie Łukasza. Po drodze sprawdzimy naszą wydolność tlenową, symulując w specjalnych maskach treningowych warunki obecne na wysokościach ok 3000, 4000 i 5500 m.n.p.m. Zadanie będzie na tyle wymagające, że dla bezpieczeństwa będzie nam towarzyszyć ekipa górskich ratowników medycznych. Z tego miejsca prosimy o pokorne i rozsądne podejście do tematu – ten wyjazd jest dedykowany dla osób aktywnych, które dają radę przebiec przynajmniej 10km i realnie myślą o szlakach długodystansowych oraz podbojach wysokogórskich. Po prawdziwie morderczym podejściu odpoczniemy chwilkę przygotowując sobie pożywny outdoorowy obiad. Po kolejnych kilometrach marszu i dotarciu na miejsce kolejnego obozowiska, najpierw wszyscy wspólnie rozbijamy obozowisko, a następnie zbieramy i przygotowujemy opał, aby ponownie rozpalić survivalowe ognicho! Tym razem będziemy mogli posiedzieć do późna i pobiesiadować jak na piechurów przystało! Łukasz z pewnością zachwyci nas nie jedną opowieścią i zainspiruje do samodzielnych działań. Drugi nocleg wszyscy spędzą pod tarpami – bo są fajne i lekkie (chyba, że ktoś bardzo się uprze i przyniesie własny namiot). 😉

arrow

Dzień 3 - Niedziela [15 km marszu]

Tego dnia wstajemy około godziny 8-9, jemy śniadanie (tym razem każdy przyniesione przez siebie), zbieramy obozowisko i schodzimy ok. 15 km do miejscowości Myślenice, skąd kursują busy wracające do Mszany Dolnej (jeśli zostawicie tam samochód). Ponadto w Myślenicach znajdziecie busy m.in. do Rabki Zdrój czy Krakowa – skąd można znaleźć połączenie właściwie wszędzie. Żegnamy się po tym aktywnym, fantastycznym weekendzie zmęczeni, ale szczęśliwi jak przystało na weekend z cyklu #LiveWild. Do zobaczenia na szlaku!

arrow

Bytowanie w Beskidzie Wyspowym

Beskid Wyspowy to spokojne zalesione górzyste tereny Karpat Zachodnich. Lider tej wyprawy uwielbia je najbardziej w dni deszczowe. Wówczas wszechobecna mgła opływająca każdy ze szczytów tworzy jedyny, niepowtarzalny klimat, dla którego chce się tu wracać w nieskończoność 🙂 My w ciągu jednego weekendu przejdziemy łącznie 65 km po Beskidzie Wyspowym, więc będziemy mieli okazję zobaczyć spory kawałek tej pięknej, dzikiej krainy!

arrow

Liderzy wyprawy

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

Szansę poznania Łukasza Supergana i trekingu u jego boku

o

Bytowanie w Beskidzie Wyspowym w towarzystwie Łukasza

o

2 noclegi pod tarpami turystycznymi "na dziko"

o

Tarpy turystyczne niezbędne do noclegów "na dziko"

o

Bogaty program z pełnym pakietem szkoleń, prelekcji i ćwiczeń prowadzony przez Łukasza Supergana i lidera Jakuba Kowalskiego

o

Naukę nawigacji w terenie

o

Szkolenie z poprawnego rozbijania obozowiska w lesie

o

Symulację tlenowa trekkingu wysokogórskiego

o

1 energetyczne śniadanie i 1 obiad (także vege) wspólnie przygotowywany z liderem

o

Ognisko z kiełbaskami

o

Opiekę ratownika medycznego podczas symulacji tlenowej trekkingu wysokogórskiego

o

Opiekę doświadczonego lidera w marszach gługodystansowych i wędrówkach wysokogórskich

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild

Cena nie zawiera:

x

Dojazdu na miejsce zbiórki (Mszana Dolna) i transportu powrotnego

x

Wyżywienia (poza 1 śniadaniem i 1 obiadem i kiełbaskami na ognisko)

x

Użyczenia sprzętu innego, niż wymieniony w ofercie

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów