Górska wyrypa 8

Górska wyrypa z Łukaszem Superganem

Pomysł na aktywny weekend

Soliści, w ten weekend pod przewodnictwem jednego z największych harpaganów w kraju przygotujemy się do marszu z dala od cywilizacji i jakiegokolwiek “wsparcia”. Do marszu, gdzie nie będzie po drodze hoteli, schronisk, zabudowań i sklepów. Wreszcie do marszu, w którym będziecie zdani sami na siebie i Wasze doświadczenie. Kolejna górska “weekendówka” z elementami survivalu przed nami!
Tym razem u boku Łukasza Supergana – prawdziwej ikony długiego dystansu w Polsce – skupimy się na zdobywaniu jak największego doświadczenia w uprawianiu pieszych wypraw turystycznych. Po tym weekendzie przejście długodystansowego szlaku górskiego lub zdobycie kilku tysięcznika z pewnością będzie dla Was dużo mniejszym wyzwaniem, a spakowanie “na lekko” na wyjazd “bez terminu powrotu” będzie banalnie proste. Ten wyjazd, to też niemal obowiązkowa pozycja treningowa dla wszystkich, którzy planują wędrówkę na Kilimandżaro czy Jebel Toubkal.
Program tej wyrypy odniósł wielki sukces we wrześniu 2019 roku. Czas aby go powtórzyć z jeszcze większym przytupem!

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Nawigacja w terenie
 • Nocleg pod tarpem
 • Symulacja trekkingu wysokogórskiego
 • Bushcraft
 • Symulacja trekkingu wysokogórskiego
 • Prelekcje Łukasza Supergana
 • Obozowanie w sercu Beskidu Wyspowego

Górska wyrypa z Łukaszem Superganem!

Specjalista od wypraw długodystansowych, wędrowiec, wspinacz, autor i fotograf. Przeszedł 20 000 km na szlakach Europy, Azji i Ameryki Pn., w tym szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, Łuk Karpat, grań Pirenejów, irańskie góry Zagros, łańcuch Alp oraz Izraelski Szlak Narodowy i 2 trawersy Islandii – letni i zimowy. Członek 8a Team oraz ambasador Olympus.

Co Łukasz mówi o sobie – “niektórzy nazywają mnie podróżnikiem, choć sam się tak nie przedstawiam. Wolę mówić, że jestem człowiekiem, który spełnia swoje marzenia, nie dbając czy pasuje do jakiejkolwiek definicji. Moją pasją są długodystansowe wyprawy, podczas których pokonuję setki lub tysiące kilometrów, zazwyczaj samotnie.” Tym razem kolejny raz w ramach ekipy #SoliściTeam wyruszy na podbój Beskidu Wyspowego!

Sprawdź się w górach!

Ten wyjazd kierujemy do osób, które ze sportem są za pan brat, a 5 kilometrów biegu “łykają” o świcie zamiast porannej kawy. Ten wyjazd, to także synonim totalnego braku komfortu dla osób dotychczas nocujących w hotelach podczas swoich eskapad! Jeśli czujesz, że taka aktywność jest dla Ciebie, a dźwiganie zapasu wody i jedzenia na trzy dni to pestka – witaj w drużynie Solistowych backpackersów!

Nasz wyjazd poprzedzi obszerny webinar, na którym lider i projektant wyprawy – Jakub Kowalski – indywidualnie pomoże Wam w spakowaniu plecaków w myśl zasady Light&Fast, uwzględniając takie zagadnienia, jak dobór ubrań i sprzętu, lekkie wysokoenergetyczne jedzenie czy zawartość niezbędnej w górach apteczki. Indywidualne podejście do każdego z Was sprawi, że nie będziecie zmuszeni na starcie wydawać majątku na sprzęt, a zdobyta wiedza pozwoli Wam komfortowo i bezpiecznie ruszyć na szlak.

Dzień 1 - Piątek [22 km marszu]

Spotykamy się rano, by wyruszyć na przygodę, po której już nic nie będzie takie samo! Po odliczeniu się Łukasz z pomocą Lidera sprawdzi Wasze plecaki. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to pomogą w ich regulacji i przepakowaniu. Z Mszany Dolnej wyruszymy na urokliwy 22-kilometrowy treking po Beskidzie Wyspowym. Po drodze usłyszycie jeszcze więcej wskazówek o technikach przygotowania do wielodniowego marszu oraz tych, które będziemy stosować już podczas wędrówki. Po dotarciu do celu podzielimy się na dwie grupy – osoby śpiące w chatce zbierają i przygotowują opał (w taki sposób, by rozpalić ogień w każdych warunkach pogodowych), a osoby śpiące pod tarpem lub w hamaku rozbijają obozowisko – tutaj też możecie liczyć na cenne wskazówki prowadzących i użyczenie sprzętu od naszych patronów (Lesovik i Sea To Summit). Wieczorem natomiast wszystko to, czego wymaga prawdziwy dziki weekend – integracja, ognisko z kiełbaskami i opowieści z cennymi wskazówkami Łukasza Supergana o długodystansowych wypadach, zimowych wyprawach górskich oraz wysokogórskich.

Dzień 2 -Sobota [28 km marszu]

Na długodystansowych szlakach nie śpimy do późna! 🙂 Pobudka o 6:00, wymarsz o 7:00. Jest to dobry moment na przygotowanie proponowanego przez nas posiłku śniadaniowego – idealnego na górskie weekendy. Przed nami ok. 28 km marszu w towarzystwie Łukasza. Po drodze sprawdzimy naszą wydolność tlenową, symulując w specjalnych maskach treningowych warunki obecne na wysokościach ok 3000, 4000 i 5500 m.n.p.m. Zadanie będzie na tyle wymagające, że dla bezpieczeństwa będzie nam towarzyszyć ekipa górskich ratowników medycznych. Z tego miejsca prosimy o pokorne i rozsądne podejście do tematu – ten wyjazd jest dedykowany dla osób aktywnych, które dają radę przebiec przynajmniej 10km i realnie myślą o szlakach długodystansowych oraz podbojach wysokogórskich. Po prawdziwie morderczym podejściu odpoczniemy chwilkę przygotowując sobie pożywny outdoorowy obiad. Po kolejnych kilometrach marszu i dotarciu na miejsce kolejnego obozowiska, najpierw wszyscy wspólnie rozbijamy obozowisko, a następnie zbieramy i przygotowujemy opał, aby ponownie rozpalić survivalowe ognicho! Tym razem będziemy mogli posiedzieć do późna i pobiesiadować jak na piechurów przystało! Łukasz z pewnością zachwyci nas nie jedną opowieścią i zainspiruje do samodzielnych działań. Drugi nocleg wszyscy spędzą pod tarpami – bo są fajne i lekkie (chyba, że ktoś bardzo się uprze i przyniesie własny namiot). 😉

Dzień 3 - Niedziela [15 km marszu]

Tego dnia wstajemy około godziny 8-9, jemy śniadanie (tym razem każdy przyniesione przez siebie), zbieramy obozowisko i schodzimy ok. 15 km do miejscowości Myślenice, skąd kursują busy wracające do Mszany Dolnej (jeśli zostawicie tam samochód). Ponadto w Myślenicach znajdziecie busy m.in. do Rabki Zdrój czy Krakowa – skąd można znaleźć połączenie właściwie wszędzie. Żegnamy się po tym aktywnym, fantastycznym weekendzie zmęczeni, ale szczęśliwi jak przystało na weekend z cyklu #LiveWild. Do zobaczenia na szlaku!

Z cyklu Live Wild 14

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

 • Podczas całego wyjazdu będziesz miał/a wyjątkową okazję wspólnego trekkingu i rozmowy z Łukaszem Superganem - człowiekiem który dwukrotne przeszedł Łuk Karpat (w tym jako pierwszy samotnie), wykonał trawers Islandii wschód - zachód (co obecnie próbuje powtórzyć w warunkach zimowych) i przejście Irańskiego łańcucha gór Zagros. Wędrował w Himalajach, Karakorum, Tien-Szanie i Pamirze, przeszedł grań Pirenejów, trawers Alp oraz Izraelski Szlak Narodowy. Łukasz to "ikona" długiego dystansu w naszym kraju!
 • Liczne prelekcje/szkolenia m.in. o tym jak wybrać szlak dla siebie, jak zapewnić sobie dobrą nawigację na każde warunki i teren (nawigacja tradycyjna oraz z wykorzystaniem urządzeń elektronicznych), jak przygotować swój sprzęt i organizm na długi dystans, a jak na zimową wyrypę oraz jak szybko znaleźć lub zbudować bezpieczny awaryjny nocleg "na dziko".
 • Oczywiście każdy nocleg na łonie natury (w starej górskiej chacie i pod tarpami). Wykład i ćwiczenia, które nauczą Was jak znaleźć bezpieczne miejsce na obozowisko. Dodatkowo udostępnimy Wam mapy, które pomogą znaleźć więcej nieodpłatnych górskich chatek i schronów oraz ułatwią nawigację do nich.
 • Sprawdzenie się w trekkingu (w sumie przeszło 65km w 3 dni) po przepięknym Beskidzie Wyspowym. Te kilkanaście godzin wędrówki to najlepsza okazja na pokazanie Ci w praktyce podstaw radzenia sobie z trudem wielogodzinnej i wielodniowej wędrówki.
 • Symulacja wejścia na 3, 4 i 5tys m.n.p.m (ćwiczenia w trudnych warunkach tlenowych - pod opieką ratownika medycznego). To niemal obowiązkowa pozycja dla każdego, kto planuje zdobycie swojego pierwszego szczytu powyżej 4000 m.n.p.m. Podczas symulacji sprawdzimy, jak się oddycha ponad poziomem chmur, dowiemy się od Łukasza Supergana, czym tak naprawdę jest choroba wysokogórska, jak jej uniknąć i jak sobie z nią radzić, gdy już nadejdzie. Poruszymy także aspekty sprzętowego przygotowania na najbardziej popularne wysokie górki :)
 • Wspólne przygotowywanie naszej propozycji smacznych, szybkich, lekkich w transporcie, relatywnie zdrowych i wysokokalorycznych posiłków (również wege) o długim terminie przydatności.
 • Podczas naszych aktywności lider zrobi krótki fotoreportaż, który później Wam udostępnimy.
 • Nauczymy Was jak szybko rozpalić ogień w każdą pogodę. To krótkie ćwiczenie obejmuje przygotowanie niezawodnej podpałki, omówienie popularnych źródeł ognia oraz odpowiednie przygotowanie materiału, aby warunki atmosferyczne nie stanowiły przeszkody w rozpaleniu ognia.

Bytowanie w Beskidzie Wyspowym

Beskid Wyspowy to spokojne zalesione górzyste tereny Karpat Zachodnich. Lider tej wyprawy uwielbia je najbardziej w dni deszczowe. Wówczas wszechobecna mgła opływająca każdy ze szczytów tworzy jedyny, niepowtarzalny klimat, dla którego chce się tu wracać w nieskończoność 🙂 My w ciągu jednego weekendu przejdziemy łącznie 65 km po Beskidzie Wyspowym, więc będziemy mieli okazję zobaczyć spory kawałek tej pięknej, dzikiej krainy!

Weekend #LiveWild - dlaczego warto jechać?

 • Spędzisz aktywnie weekend w gronie podróżników w przepięknym Beskidzie Wyspowym
 • Przejdziesz praktyczne szkolenie z zakresu ambitnej turystyki pieszej i podstaw turystyki wysokogórskiej
 • Poczujesz trud oddychania na podejściu pod górę, o której być może marzysz
 • Poznasz filozofię lekkiego pakowania, aby Twój plecak już więcej nie stanowił przysłowiowej kuli u nogi
 • Przyrządzisz pyszne, zdrowe, pożywne - i co bardzo ważne - lekkie backpackerskie posiłki
 • Docenisz komfort spania w lekkim hamaku lub na "glebie" pod tarpem, a my nauczymy Cię jak to sprawnie rozkładać :)
 • Poznasz prosty sposób na bezcenne ognisko w każdą pogodę
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!
 • Dasz sobie wycisk, który da Ci smak prawdziwego zwycięstwa!
 • Poznasz osobiście Łukasza Supergana i u jego boku wyruszysz na szlak

Liderzy wyprawy

Jakub Kowalski

Żyję dla takich chwil, w których biorę chaust powietrza i krzyczę: "Chwilo, proszę, bądź wieczna!" :)

Jakub Kowalski

Niemal zawsze planując kolejny wypad (choćby weekendowy) kombinuję tak, by były tam góry. Nawet, jeśli bliscy ciągną mnie nad wodę, to ja i tak znajduję tam jakąś górkę, na którą wchodzę i podziwiam zachód słońca, rozkładając miejsce do spania. :) Już dawno temu zamieniłem hotelowe łóżko na dmuchany materac i kawałek tarpa nad głową lub wiatę przy górskim szlaku, a gorący prysznic na rześką wodę w strumieniu. Najcudowniejsze w tym wszystkim są niezależność i kontakt z naturą - stado jeleni skubiące o świcie trawę 30m od mojego obozowiska oraz pierwsze promienie słońca, które delikatnie głaszcząc moją twarz, namawiają do chwycenia aparatu w rękę. Uwielbiam robić zdjęcia i nie wyobrażam sobie wyjazdu bez aparatu... Gdy jadę w miejsce, gdzie widoczność gwiazd jest ponadprzeciętna, to zarywam niemal każdą noc na wpatrywaniu się w nie i fotografowaniu! Lekkie pakowanie, góry o każdej porze roku, średnio i długodystansowe szlaki, obozowanie w niesamowitych miejscach, elementy bushcraftu oraz survivalu, a także rowerowe wojaże - tak w skrócie mogę opisać swoje outdoorowe aktywności. Po za tym trochę tańczę swing i blues, uwielbiam muzykę, gotuję, fotografuję, podróżuję, wspinam się i dłubię przy komputerach. Znajomi mówią, że jestem gadatliwą duszą towarzystwa, choć zdarza mi się samotnie pokonywać zupełnie nieuczęszczane przez ludzi szlaki. :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Jakub Kowalski

Żyję dla takich chwil, w których biorę chaust powietrza i krzyczę: "Chwilo, proszę, bądź wieczna!" :)

Jakub Kowalski

Jakub Kowalski

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

590 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 295 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 295 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Cena zawiera

 • Szansę poznania Łukasza Supergana i trekingu u jego boku
 • Bytowanie w Beskidzie Wyspowym w towarzystwie Łukasza
 • 2 noclegi pod tarpami turystycznymi "na dziko"
 • Tarpy turystyczne niezbędne do noclegów "na dziko"
 • Bogaty program z pełnym pakietem szkoleń, prelekcji i ćwiczeń prowadzony przez Łukasza Supergana i lidera Jakuba Kowalskiego
 • Naukę nawigacji w terenie
 • Szkolenie z poprawnego rozbijania obozowiska w lesie
 • Symulację tlenowa trekkingu wysokogórskiego
 • 1 energetyczne śniadanie i 1 obiad (także vege) wspólnie przygotowywany z liderem
 • Ognisko z kiełbaskami
 • Opiekę ratownika medycznego podczas symulacji tlenowej trekkingu wysokogórskiego
 • Opiekę doświadczonego lidera w marszach gługodystansowych i wędrówkach wysokogórskich
 • Ubezpieczenie podróżne
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu na miejsce zbiórki (Mszana Dolna) i transportu powrotnego
 • Wyżywienia (poza 1 śniadaniem i 1 obiadem i kiełbaskami na ognisko)
 • Użyczenia sprzętu innego, niż wymieniony w ofercie

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

żagle w Iławie

Jachty Jeziorak

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Vintage photo of beautiful Krutynia river landscape photographed from kayak. Photo with vintage mood effect

70km spływu perełką Mazur

kajakiem przez Krutynię

Zobacz terminy
Zobacz terminy

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach

Rowerami przez Izery

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

żagle w Iławie

Jachty Jeziorak

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Vintage photo of beautiful Krutynia river landscape photographed from kayak. Photo with vintage mood effect

70km spływu perełką Mazur

kajakiem przez Krutynię

Zobacz terminy
Zobacz terminy

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach

Rowerami przez Izery

Zobacz terminy
Zobacz terminy