Zimowa Górska Wyrypa 16

Z cyklu Live Wild z Łukaszem Superganem

Pomysł na weekend marzeń

Soliści – tego jeszcze nie było! Powtórka wyrypowego szaleństwa, które miało miejsce we wrześniu, lecz tym razem w towarzystwie jednego z największych harpaganów w kraju – Łukasza Supergana!

W ten weekend przygotujemy się do marszu z dala od cywilizacji i jakiegokolwiek “wsparcia”. Do marszu, gdzie nie będzie po drodze hoteli, schronisk, zabudowań i sklepów. Wreszcie do marszu, w którym będziecie zdani sami na siebie i Wasze doświadczenie. Kolejna “weekendówka” z elementami bushcraftu przed nami!
Tym razem jednak skupimy się na zdobywaniu jak największego doświadczenia w uprawianiu pieszych wypraw turystycznych.
Po tym weekendzie przejście długodystansowego szlaku górskiego i poruszanie się po górach w warunkach zimowych będzie dla Was dużo mniejszym wyzwaniem, a spakowanie “na lekko” na wyjazd “bez terminu powrotu” będzie banalnie proste. Ten wyjazd, to też niemal obowiązkowa pozycja treningowa dla wszystkich, którzy planują wędrówkę na Kilimandżaro czy Jebel Toubkal. 🙂

 

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Webinar przygotowujący
 • Live Wild - treking z dala od miejskiego zgiełku i nocleg w górskiej chacie
 • Nawigacja w terenie
 • Przygoda w Sudetach Wschodnich
 • Zagadnienia turystyki zimowej
 • Prelekcja Łukasza, liczne wskazówki i ćwiczenia
 • Wspólne gotowanie wysokoenergetycznego outdoorowego jedzenia

Górska wyrypa z Łukaszem Superganem!

Obecnie Łukasz jest w trakcie kolejnej niesamowitej wyprawy, którą opisuje w następujący sposób:

 

“5-6 tygodni marszu. 750 kilometrów do przejścia. Samotny człowiek i para sań jako jedyne towarzystwo. Potężne wiatry i temperatura spadająca do -20°C. A to wszystko zimą, pośród lodowo-skalnego pustkowia, poprzecinanego rzekami lodowcowymi, które trzeba będzie pokonywać. Szanse powodzenia trudne do oszacowania. To w skrócie opis tego, czym będzie moja najbliższa wyprawa: samotny, zimowy trawers Islandii ze wschodu na zachód.”

Dosłownie chwilę po powrocie Łukasza z Islandii będziemy mogli wyjść razem z nim w góry i zdobyć najwyższe szczyty masywu Śnieżnika oraz sporą dawkę doświadczenia, którym z pewnością będzie się z nami chętnie dzielił!

Sprawdź się w górach!

Wyrypa skierowana jest do osób, które kochają góry i chcą nabyć nowych umiejętności w zimowych wędrówkach. Ten wyjazd, to także synonim totalnego braku komfortu dla osób dotychczas nocujących w hotelach podczas swoich eskapad! Jeśli czujecie, że taka aktywność jest dla Was, a dźwiganie sprzętu, ubrań oraz zapasu wody i jedzenia na trzy dni to pestka – witamy w drużynie Solistowych backpackersów!
Nasz wyjazd poprzedzi obszerny webinar, na którym indywidualnie pomogę Wam w spakowaniu plecaków w myśl zasady Light&Fast, uwzględniając takie zagadnienia, jak dobór ubrań i sprzętu, lekkie wysokoenergetyczne jedzenie, czy zawartość niezbędnej w górach apteczki. Indywidualne podejście do każdego z Was sprawi, że nie będziecie zmuszeni na starcie wydawać majątku na sprzęt, a zdobyta wiedza pozwoli Wam komfortowo i bezpiecznie ruszyć na szlak.

 

Koszt wyjazdu dla pierwszych 6 osób to 450 zł.

Cena regularna – 490 zł.

Dzień pierwszy - piątek [ok. 10 km marszu]

Tego dnia z Łukaszem Superganem zabierzemy Was do miejsca wręcz pierwotnego. Przed wymarszem rzucimy okiem na Wasze plecaki i pomożemy je ewentualnie przepakować i wyregulować we właściwy sposób.

 

Czeka nas 10-cio kilometrowy trekking do chatki. Będziecie mieli okazję, aby przećwiczyć w praktyce techniki potrzebne do przejścia szlaku w warunkach, jakie tam zastaniemy.

 

Wieczorem natomiast to, czego potrzebuje każda dzika dusza – integracja z trzaskającymi płomieniami w tle i opowieści o długodystansowych wypadach i zimowych wyprawach górskich.

Dzień drugi - sobota [ok. 26 km marszu]

Na wyrypach i długodystansowych szlakach nie śpimy do późna 🙂 Pobudka dwie godziny przed świtem! Po sprawnie przygotowanym wysokoenergetycznym śniadaniu i spakowaniu plecaków wyruszymy na kolejny etap wędrówki. Pierwsza przerwa odbędzie się dość szybko, gdy w blaskach wschodzącego słońca będziemy podziwiać przepiękną panoramę ze Śnieżnika.

 

Dalej, podążając najwyższymi szczytami Sudetów Wschodnich, dotrzemy m.in. na Trójmorski Wierch – który jest jednym z sześciu miejsc w Europie i jedynym w Polsce, gdzie zbiegają się zlewiska trzech mórz – Bałtyckiego, Czarnego i Północnego.

Dzień trzeci - niedziela [15 km marszu]

Tego dnia jeśli warunki pozwolą sprawdzimy, jak się chodzi w rakietach, a jak w rakach. Sprawdzimy też, jak wygląda zestaw “lawinowego ABC” omawiając jego zastosowanie. Pokonamy jeszcze 11 km zejścia żółtym szlakiem do Międzygórza i 2 km do parkingu pod Skocznią.

 

Pożegnamy się po tym fantastycznym weekendzie zmęczeni, ale szczęśliwi – jak przystało na wyjazd z cyklu #LiveWild.

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

 • Podczas całego wyjazdu będziesz miał/a wyjątkową okazję wspólnego trekkingu i rozmowy z Łukaszem Superganem - człowiekiem który dwukrotne przeszedł Łuk Karpat (w tym jako pierwszy samotnie), wykonał trawers Islandii wschód - zachód (co obecnie próbuje powtórzyć w warunkach zimowych) i przejście Irańskiego łańcucha gór Zagros. Wędrował w Himalajach, Karakorum, Tien-Szanie i Pamirze, przeszedł grań Pirenejów, trawers Alp oraz Izraelski Szlak Narodowy. Łukasz to "ikona" długiego dystansu w naszym kraju!
 • Liczne prelekcje/szkolenia m.in. o tym jak wybrać szlak dla siebie, jak zapewnić sobie dobrą nawigację na każde warunki i teren (nawigacja tradycyjna oraz z wykorzystaniem urządzeń elektronicznych), jak przygotować swój sprzęt i organizm na długi dystans, a jak na zimową wyrypę oraz jak szybko znaleźć lub zbudować bezpieczny awaryjny nocleg "na dziko".
 • Wspólne przygotowywanie naszych propozycji smacznych, szybkich, lekkich w transporcie, relatywnie zdrowych i wysokokalorycznych posiłków (również opcja wege) o długim terminie przydatności.
 • Oczywiście każdy nocleg niemal na łonie natury (w starej górskiej chacie). Wykład i ćwiczenia, które nauczą Was jak znaleźć bezpieczne miejsce na obozowisko. Dodatkowo udostępnimy Wam mapy, które pomogą znaleźć więcej nieodpłatnych górskich chatek i schronów oraz ułatwią nawigację do nich.
 • Nauczymy Was jak szybko rozpalić ogień w każdą pogodę. To krótkie ćwiczenie obejmuje przygotowanie niezawodnej podpałki, omówienie popularnych źródeł ognia oraz odpowiednie przygotowanie materiału, aby warunki atmosferyczne nie stanowiły przeszkody w rozpaleniu ognia.
 • Podczas naszych aktywności zrobię krótki fotoreportaż, który później Wam udostępnię :)
 • Jako pasjonat fotografii chętnie udzielę wsparcia merytorycznego wszystkim tym, którzy będą mieli chęci fotografowania podczas Wyrypy. Wierzę, że wspólnie przywieziemy mnóstwo wspaniałych zdjęć!
 • KONKURS! Po wyjeździe zorganizujemy konkurs na najlepsze zdjęcia z wypadu, w którym będą do wygrania naprawdę atrakcyjne nagrody! Wierzcie mi, warto będzie się postarać :)

Dlaczego warto z nami spędzić weekend #LiveWild?

 • Pomaszerujesz u boku Łukasza Supergana dosłownie chwilę po jego powrocie z zimowego trawersu Islandii, a on podzieli się z Tobą swoim doświadczeniem!
 • Spędzisz aktywnie weekend w gronie górskich świrów w przepięknych Sudetach
 • Przejdziesz praktyczne szkolenie z zakresu ambitnej turystyki pieszej i podstaw turystyki zimowej
 • Poznasz sprzęt niezbędny na zimowych wypadach w góry i dowiesz się jak z niego korzystać
 • Poznasz filozofię lekkiego pakowania, aby Twój plecak już więcej nie stanowił przysłowiowej kuli u nogi, a jednocześnie by nic w nim nie zabrakło
 • Przyrządzisz pyszne, zdrowe, pożywne - i co bardzo ważne - lekkie backpackerskie posiłki
 • Docenisz komfort spania w lekkim hamaku, a my nauczymy Cię jak go sprawnie i poprawnie rozłożyć
 • Poznasz prosty sposób na survivalowe rozpalenie ognia w każdą pogodę

Dojazd

Spotykamy się w piątek 13 marca o godzinie 13:00 w miejscowości Międzygórze na ostatnim parkingu znajdującym się na końcu ulicy Śnieżnej przy czerwonym Głównym Szlaku Sudeckim (orientacyjna lokalizacja: 50.2198942N, 16.7895403E). Są to tzw. “Parkingi pod Skocznią” – tak oznaczone znajdziecie je na mapach Google. Parkingi są bezpłatne i niestrzeżone.

Liderzy wyprawy

Żyję dla takich chwil, w których biorę chaust powietrza i krzyczę: "Chwilo, proszę, bądź wieczna!" :)

Jakub Kowalski

Niemal zawsze planując kolejny wypad (choćby weekendowy) kombinuję tak, by były tam góry. Nawet, jeśli bliscy ciągną mnie nad wodę, to ja i tak znajduję tam jakąś górkę, na którą wchodzę i podziwiam zachód słońca, rozkładając miejsce do spania. :) Już dawno temu zamieniłem hotelowe łóżko na dmuchany materac i kawałek tarpa nad głową lub wiatę przy górskim szlaku, a gorący prysznic na rześką wodę w strumieniu. Najcudowniejsze w tym wszystkim są niezależność i kontakt z naturą - stado jeleni skubiące o świcie trawę 30m od mojego obozowiska oraz pierwsze promienie słońca, które delikatnie głaszcząc moją twarz, namawiają do chwycenia aparatu w rękę. Uwielbiam robić zdjęcia i nie wyobrażam sobie wyjazdu bez aparatu... Gdy jadę w miejsce, gdzie widoczność gwiazd jest ponadprzeciętna, to zarywam niemal każdą noc na wpatrywaniu się w nie i fotografowaniu! Lekkie pakowanie, góry o każdej porze roku, średnio i długodystansowe szlaki, obozowanie w niesamowitych miejscach, elementy bushcraftu oraz survivalu, a także rowerowe wojaże - tak w skrócie mogę opisać swoje outdoorowe aktywności. Po za tym trochę tańczę swing i blues, uwielbiam muzykę, gotuję, fotografuję, podróżuję, wspinam się i dłubię przy komputerach. Znajomi mówią, że jestem gadatliwą duszą towarzystwa, choć zdarza mi się samotnie pokonywać zupełnie nieuczęszczane przez ludzi szlaki. :)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Żyję dla takich chwil, w których biorę chaust powietrza i krzyczę: "Chwilo, proszę, bądź wieczna!" :)

Jakub Kowalski

Transport

Termin już minął

 • Dojazd w obie strony we własnym zakresie
 • Możliwość skorzystania z bezpłatnego niestrzeżonego parkingu
 • Spotkanie w miejscu “Parkingi pod Skocznią” w miejscowości Międzygórze na ostatnim parkingu znajdującym się na końcu ulicy Śnieżnej przy czerwonym Głównym Szlaku Sudeckim (orientacyjna lokalizacja: 50.2198942N, 16.7895403E).
 • Podczas webinaru uczestnicy zostaną zaproszeni do grupy, na której będzie możliwość umówienia się na wspólny przejazd

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

450 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 225 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 225 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientcyjną.

Cena rynkowa:

650 pln

Cena zawiera

 • Bytowanie i trekking pod okiem instruktorów (Jakuba Kowalskiego i Łukasza Supergana) w okolicach masywu Śnieżnika
 • Live Wild! Czyli 2 noclegi w wyjątkowej górskiej chacie pośrodku prawdziwej dziczy
 • Możliwość spróbowania noclegu w hamaku oraz praktyczne szkolenie z hamakowania
 • Bogaty program z pełnym pakietem szkoleń, prelekcji i ćwiczeń praktycznych
 • Szkolenie z nawigacji w terenie - w tym także z szukania bezpiecznego awaryjnego noclegu
 • 1 energetyczne jednodaniowe śniadanie i 2 jednodaniowe obiady/kolacje - przygotowywane wspólnie
 • Opiekę lidera – Jakuba Kowalskiego doświadczonego w marszach długodystansowych i wędrówkach wysokogórskich
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild :)

Cena nie zawiera:

 • Transportu na miejsce i z miejsca wydarzenia
 • Wyżywienia (poza jednym śniadaniem i dwiema kolacjami wyszczególnionymi w programie)

Wybierz termin i jedź z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader