z Łukaszem Superganem

Z cyklu Live Wild
Wybierz termin

Z cyklu Live Wild

Poziom trudnościq
i Intensywny arrow

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Komfortq
i Odkrywca arrow

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach. Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Atrakcje, które na Ciebie czekają?

icon Podczas całego wyjazdu będziesz miał/a wyjątkową okazję wspólnego trekkingu i rozmowy z Łukaszem Superganem - człowiekiem który dwukrotne przeszedł Łuk Karpat (w tym jako pierwszy samotnie), wykonał trawers Islandii wschód - zachód (co obecnie próbuje powtórzyć w warunkach zimowych) i przejście Irańskiego łańcucha gór Zagros. Wędrował w Himalajach, Karakorum, Tien-Szanie i Pamirze, przeszedł grań Pirenejów, trawers Alp oraz Izraelski Szlak Narodowy. Łukasz to "ikona" długiego dystansu w naszym kraju!
icon Liczne prelekcje/szkolenia m.in. o tym jak wybrać szlak dla siebie, jak zapewnić sobie dobrą nawigację na każde warunki i teren (nawigacja tradycyjna oraz z wykorzystaniem urządzeń elektronicznych), jak przygotować swój sprzęt i organizm na długi dystans, a jak na zimową wyrypę oraz jak szybko znaleźć lub zbudować bezpieczny awaryjny nocleg "na dziko".
icon Wspólne przygotowywanie naszych propozycji smacznych, szybkich, lekkich w transporcie, relatywnie zdrowych i wysokokalorycznych posiłków (również opcja wege) o długim terminie przydatności.
icon Oczywiście każdy nocleg niemal na łonie natury (w starej górskiej chacie). Wykład i ćwiczenia, które nauczą Was jak znaleźć bezpieczne miejsce na obozowisko. Dodatkowo udostępnimy Wam mapy, które pomogą znaleźć więcej nieodpłatnych górskich chatek i schronów oraz ułatwią nawigację do nich.
icon Nauczymy Was jak szybko rozpalić ogień w każdą pogodę. To krótkie ćwiczenie obejmuje przygotowanie niezawodnej podpałki, omówienie popularnych źródeł ognia oraz odpowiednie przygotowanie materiału, aby warunki atmosferyczne nie stanowiły przeszkody w rozpaleniu ognia.
icon Podczas naszych aktywności zrobię krótki fotoreportaż, który później Wam udostępnię :)
icon Jako pasjonat fotografii chętnie udzielę wsparcia merytorycznego wszystkim tym, którzy będą mieli chęci fotografowania podczas Wyrypy. Wierzę, że wspólnie przywieziemy mnóstwo wspaniałych zdjęć!
icon KONKURS! Po wyjeździe zorganizujemy konkurs na najlepsze zdjęcia z wypadu, w którym będą do wygrania naprawdę atrakcyjne nagrody! Wierzcie mi, warto będzie się postarać :)
arrow

Dlaczego warto z nami spędzić weekend #LiveWild?

icon Pomaszerujesz u boku Łukasza Supergana dosłownie chwilę po jego powrocie z zimowego trawersu Islandii, a on podzieli się z Tobą swoim doświadczeniem!
icon Spędzisz aktywnie weekend w gronie górskich świrów w przepięknych Sudetach
icon Przejdziesz praktyczne szkolenie z zakresu ambitnej turystyki pieszej i podstaw turystyki zimowej
icon Poznasz sprzęt niezbędny na zimowych wypadach w góry i dowiesz się jak z niego korzystać
icon Poznasz filozofię lekkiego pakowania, aby Twój plecak już więcej nie stanowił przysłowiowej kuli u nogi, a jednocześnie by nic w nim nie zabrakło
icon Przyrządzisz pyszne, zdrowe, pożywne - i co bardzo ważne - lekkie backpackerskie posiłki
icon Docenisz komfort spania w lekkim hamaku, a my nauczymy Cię jak go sprawnie i poprawnie rozłożyć
icon Poznasz prosty sposób na survivalowe rozpalenie ognia w każdą pogodę
arrow

Plan wyprawy

Webinar przygotowujący
arrow
Live Wild - treking z dala od miejskiego zgiełku i nocleg w górskiej chacie
arrow
Nawigacja w terenie
arrow
Przygoda w Sudetach Wschodnich
arrow
Zagadnienia turystyki zimowej
arrow
Prelekcja Łukasza, liczne wskazówki i ćwiczenia
arrow
Wspólne gotowanie wysokoenergetycznego outdoorowego jedzenia
arrow

Górska wyrypa z Łukaszem Superganem!

Obecnie Łukasz jest w trakcie kolejnej niesamowitej wyprawy, którą opisuje w następujący sposób:

 

„5-6 tygodni marszu. 750 kilometrów do przejścia. Samotny człowiek i para sań jako jedyne towarzystwo. Potężne wiatry i temperatura spadająca do -20°C. A to wszystko zimą, pośród lodowo-skalnego pustkowia, poprzecinanego rzekami lodowcowymi, które trzeba będzie pokonywać. Szanse powodzenia trudne do oszacowania. To w skrócie opis tego, czym będzie moja najbliższa wyprawa: samotny, zimowy trawers Islandii ze wschodu na zachód.”

Dosłownie chwilę po powrocie Łukasza z Islandii będziemy mogli wyjść razem z nim w góry i zdobyć najwyższe szczyty masywu Śnieżnika oraz sporą dawkę doświadczenia, którym z pewnością będzie się z nami chętnie dzielił!

arrow

Sprawdź się w górach!

Wyrypa skierowana jest do osób, które kochają góry i chcą nabyć nowych umiejętności w zimowych wędrówkach. Ten wyjazd, to także synonim totalnego braku komfortu dla osób dotychczas nocujących w hotelach podczas swoich eskapad! Jeśli czujecie, że taka aktywność jest dla Was, a dźwiganie sprzętu, ubrań oraz zapasu wody i jedzenia na trzy dni to pestka – witamy w drużynie Solistowych backpackersów!
Nasz wyjazd poprzedzi obszerny webinar, na którym indywidualnie pomogę Wam w spakowaniu plecaków w myśl zasady Light&Fast, uwzględniając takie zagadnienia, jak dobór ubrań i sprzętu, lekkie wysokoenergetyczne jedzenie, czy zawartość niezbędnej w górach apteczki. Indywidualne podejście do każdego z Was sprawi, że nie będziecie zmuszeni na starcie wydawać majątku na sprzęt, a zdobyta wiedza pozwoli Wam komfortowo i bezpiecznie ruszyć na szlak.

 

Koszt wyjazdu dla pierwszych 6 osób to 450 zł.

Cena regularna – 490 zł.

arrow

Dzień pierwszy - piątek [ok. 10 km marszu]

Tego dnia z Łukaszem Superganem zabierzemy Was do miejsca wręcz pierwotnego. Przed wymarszem rzucimy okiem na Wasze plecaki i pomożemy je ewentualnie przepakować i wyregulować we właściwy sposób.

 

Czeka nas 10-cio kilometrowy trekking do chatki. Będziecie mieli okazję, aby przećwiczyć w praktyce techniki potrzebne do przejścia szlaku w warunkach, jakie tam zastaniemy.

 

Wieczorem natomiast to, czego potrzebuje każda dzika dusza – integracja z trzaskającymi płomieniami w tle i opowieści o długodystansowych wypadach i zimowych wyprawach górskich.

arrow

Dzień drugi - sobota [ok. 26 km marszu]

Na wyrypach i długodystansowych szlakach nie śpimy do późna 🙂 Pobudka dwie godziny przed świtem! Po sprawnie przygotowanym wysokoenergetycznym śniadaniu i spakowaniu plecaków wyruszymy na kolejny etap wędrówki. Pierwsza przerwa odbędzie się dość szybko, gdy w blaskach wschodzącego słońca będziemy podziwiać przepiękną panoramę ze Śnieżnika.

 

Dalej, podążając najwyższymi szczytami Sudetów Wschodnich, dotrzemy m.in. na Trójmorski Wierch – który jest jednym z sześciu miejsc w Europie i jedynym w Polsce, gdzie zbiegają się zlewiska trzech mórz – Bałtyckiego, Czarnego i Północnego.

arrow

Dzień trzeci - niedziela [15 km marszu]

Tego dnia jeśli warunki pozwolą sprawdzimy, jak się chodzi w rakietach, a jak w rakach. Sprawdzimy też, jak wygląda zestaw „lawinowego ABC” omawiając jego zastosowanie. Pokonamy jeszcze 11 km zejścia żółtym szlakiem do Międzygórza i 2 km do parkingu pod Skocznią.

 

Pożegnamy się po tym fantastycznym weekendzie zmęczeni, ale szczęśliwi – jak przystało na wyjazd z cyklu #LiveWild.

arrow

Dojazd

Spotykamy się w piątek 13 marca o godzinie 13:00 w miejscowości Międzygórze na ostatnim parkingu znajdującym się na końcu ulicy Śnieżnej przy czerwonym Głównym Szlaku Sudeckim (orientacyjna lokalizacja: 50.2198942N, 16.7895403E). Są to tzw. „Parkingi pod Skocznią” – tak oznaczone znajdziecie je na mapach Google. Parkingi są bezpłatne i niestrzeżone.

arrow

Liderzy wyprawy

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

Bytowanie i trekking pod okiem instruktorów (Jakuba Kowalskiego i Łukasza Supergana) w okolicach masywu Śnieżnika

o

Live Wild! Czyli 2 noclegi w wyjątkowej górskiej chacie pośrodku prawdziwej dziczy

o

Możliwość spróbowania noclegu w hamaku oraz praktyczne szkolenie z hamakowania

o

Bogaty program z pełnym pakietem szkoleń, prelekcji i ćwiczeń praktycznych

o

Szkolenie z nawigacji w terenie - w tym także z szukania bezpiecznego awaryjnego noclegu

o

1 energetyczne jednodaniowe śniadanie i 2 jednodaniowe obiady/kolacje - przygotowywane wspólnie

o

Opiekę lidera – Jakuba Kowalskiego doświadczonego w marszach długodystansowych i wędrówkach wysokogórskich

o

ubezpieczenie podróżne po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (30 000 zł), Odpowiedzialność Cywilna - OC (szkody na osobie 100 000 zł, 50 000 zł szkody na mieniu).

o

Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

o

Jedyną w swoim rodzaju przygodę z cyklu #LiveWild :)

Cena nie zawiera:

x

Transportu na miejsce i z miejsca wydarzenia

x

Wyżywienia (poza jednym śniadaniem i dwiema kolacjami wyszczególnionymi w programie)

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów