Brazylia

Karnawał w Rio de Janeiro
Wybierz termin

Karnawał w Rio de Janeiro

Poziom trudnościq
i Średni arrow

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania. Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Komfortq
i Podróżnik arrow

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Rodzajq
i Adventure arrow

Wyprawa pełna przygód – autorska trasa naszpikowana ekstremalnymi doznaniami. Przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Dlaczego warto z nami jechać?

icon zatańczysz sambę na karnawale w Rio de Janeiro
icon poznasz brazylijską kulturę
icon napijesz się prawdziwej cairpirinhi
icon poznasz afrobrazylijską kulturę i jej rytmy
icon spędzisz 3 dni w Amazońskiej Puszczy
icon dowiesz się, czemu region Amazonki jest ważny dla naszej planety
icon wypoczniesz na najpiękniejszych plażach Ameryki Południowej
icon będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
arrow

Przyjmij wyzwanie

Doświadcz

Amazonia – poczuj magię puszczy  W czasie naszej wyprawy w głąb Amazonii poznamy część fascynujących tajemnic puszczy oraz jej mie...

Amazonia – poczuj magię puszczy

 W czasie naszej wyprawy w głąb Amazonii poznamy część fascynujących tajemnic puszczy oraz jej mieszkańców. Niektórych z nich o niezwykle przyjaznej naturze, jak słodkowodne delfiny różowe, z którymi będziemy mieli okazję popływać, a inne o nieco mniej sympatycznej aparycji jak krwiożercze piranie i aligatory, na które tym razem my spróbujemy zapolować! Bez obaw na tej wyprawie jednak nikt nie zginie, niebezpieczeństwo nie zagraża również nam, ponieważ będziemy eksplorować dżunglę w towarzystwie przewodnika, który zapozna nas z zasadami amazońskiego survivalu!

arrow
Spróbuj

Brazylijskie krokiety, gulasz i tapioka! Podczas naszej wyprawy będziemy odkrywać lokalne smaki i szukać podobieństw z naszą polsk...

Brazylijskie krokiety, gulasz i tapioka!

Podczas naszej wyprawy będziemy odkrywać lokalne smaki i szukać podobieństw z naszą polską kuchnią. Tak więc spróbujemy krokieta a’la Brazylia, czyli Coxinha, a także brazylijskiego gulaszu Feijoada Completa – potrawy niemalże narodowej – na bazie czarnej fasoli. Na deser będą bułeczki Pão de queijo z tapioką i serem, a wieczorem… brazylijski odpowiednik rumu – Cachaca!

arrow
Odetchnij

Najpiękniejsze plaże Ameryki Południowej Brazylia to najpiękniejsze i najsłynniejsze plaże świata. Odwiedzimy zarówno plaże miejsk...

Najpiękniejsze plaże Ameryki Południowej

Brazylia to najpiękniejsze i najsłynniejsze plaże świata. Odwiedzimy zarówno plaże miejskie Rio de Janeiro i Salvadoru, gdzie podziwiać można krągłości słynnych brazylijskich pośladków i opalonych męskich torsów, jak i te bardziej dzikie plaże, gdzie łatwiej będzie skupić się na cudach natury. Na plażę pójdziemy koniecznie wyposażeni w niezbędne plażowe gadżety, czyli chuste cangę i havaianas, a później już tylko surfowanie, nurkowanie, snorkelowanie lub po prostu plażowanie.

arrow
SPRAWDŹ SIĘ

Zatańcz w rytmie samby Będziemy w samym centrum brazylijskiego karnawału! W trakcie tego święta wszystkie ulice są roztańczone, a ...

Zatańcz w rytmie samby

Będziemy w samym centrum brazylijskiego karnawału! W trakcie tego święta wszystkie ulice są roztańczone, a ludzie przemieszczają się tanecznym krokiem. Podpatrzymy kilka tanecznych kroków i sami włączymy się do tańca!

arrow
BRAZYLIA
bottom bottom

Plan wyprawy

Rio de Janeiro
arrow
Manaus
arrow
Amazonka
arrow
Salbador de Bahia
arrow
Recife
arrow
Olinda
arrow

Zakochaj się w sambie!

Niewiele miejsc na ziemi może szczycić się takim bogactwem i różnorodnością darów natury, ile posiada Brazylia. Region, który wyzwala najwięcej podróżniczych emocji i pasji, to oczywiście Amazonia, w którą zanurzymy się, by posłuchać dźwięków puszczy. Brazylia to również najpiękniejsze na świecie plaże. A w tak pięknych okolicznościach przyrody każdy ma ochotę tańczyć i śpiewać. Również i my – poniesieni rytmicznymi dźwiękami wyruszymy w podróż do najbardziej tropikalnych rejonów Południowej Ameryki. W naszej podróży towarzyszyć nam będzie Samba, Frevo, Bossa Nova, Funk Favela, Maracatu, Batucada i wiele wiele innych rytmów, stanowiących ważny fundament kultury i tożsamości tego kraju.

arrow

Największy karnawał na świecie – Rio De Janeiro

Każdego lutego ulice Rio de Janeiro ożywają energią tańca i kolorów – energią, która nie ma sobie równych nigdzie indziej na świecie. To z powodu największego na świecie karnawału – corocznego święta życia, miłości i szczęścia, czasu wyluzowania i dobrej zabawy, gromadzą się w Rio de Janeiro ludzie z całego świata, wśród dźwięków tradycyjnej muzyki i kultury południa. W ciągu dnia biesiadnicy ubrani w kolorowe kostiumy inspirowane aspektami kultury afro brazylijskiej tańczą na ulicach, sunąc w kolorowych paradach i prezentując się na wysokich podestach – a nocami imprezują do białego rana. Jeśli tylko przyjdzie nam na to ochota, spróbujemy swoich sił w zwyczajowych grach karnawałowych razem z nimi. W końcu będziemy mieli na zabawę całe 3 dni!

Karnawał to także czas ucztowania – a w powietrzu oprócz samby unosi się aromat świeżo przyrządzanych potraw przez ulicznych sprzedawców. Dzięki swojej energetyzującej atmosferze i pasji karnawał jest spektaklem, który zostaje w pamięci na całe życie.

arrow

Sambadrome – miejsce akcji i rywalizacji

Sambadrome to legendarna, specjalnie budowana na czas karnawału szeroka arena z trybunami dla widzów, po której suną platformy z pokazami szkół samby, walczących o upragniony tytuł Mistrza Karnawału. Rywalizacja między nimi jest bardzo zacięta, a atmosfera elektryzująca! Każda szkoła spędza miesiące na przygotowywaniu swoich kostiumów i choreografii, a parada jest ich efektowną kulminacją. Jednak to nie tylko widzowie oceniają efekty starań, a przede wszystkim sędziowie – by na podstawie takich kryteriów jak kreatywność, styl taneczny i ogólny efekt, wyłonić zwycięzcę. Sambadrome, mający aż 700 metrów długości i 50 metrów szerokości, może pomieścić aż 90 000 widzów. To zdecydowanie miejsce, w którym trzeba być podczas karnawału – to tam dzieje się cała akcja!

arrow

Rio de Janeiro – Bóg jest z Brazylii

Brazylijczycy twierdzą, że Bóg jest jednym z nich, nic więc dziwnego, że nad umiłowanym miastem czuwa ogromna figura Chrystusa.

Słodyczy obrazu dopełnia ogromna „góra cukru” stanowiąca kolejny charakterystyczny element krajobrazu.

Rio de Janeiro jest najsłynniejszym miastem Brazylii i pozostało jej sercem, mimo iż w 1960 roku utraciło status stolicy na rzecz nowopowstałego miasta – Brasilii.

Podczas pobytu w Rio nasze serca będą bić w rytmie batucady.

arrow

Salvador de Bahia – narodziny capoeiry

Dawny port niewolniczy obecnie szczyci się unikatowym bogactwem kulturowym, co wynika ze spotkania się dorobku kontynentu afrykańskiego z latynoamerykańskim. Wielobarwna kultura, kuchnia uznana za najlepszą w Brazylii, no i capoeira – to właśnie tutaj narodziła się ta sztuka walki. W czasie naszej podróży przejdziemy się po zabytkowym mieście w rytmie energetycznej batucady. Po spacerze po historycznym centrum Pelourinho (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), będzie czas na zakup pamiątek. W tym celu odwiedzimy największy i najbardziej kolorowy targ rękodzieła w mieście – Mercado Modelo. Na miejsce dotrzemy w niecodzienny sposób – otóż pierwszą windą miejską, Elevador Lacerda, działającą tutaj od 1873 roku.

arrow

Projekt TAMAR – ośrodek ochrony żółwi morskich

Głównym celem organizacji non profit „Projeto TAMAR” jest ochrona żółwi morskich przed wyginięciem. Fundacja zajmuje się również szerzeniem wiedzy na temat ochrony środowiska oraz edukacją mieszkańców. Podczas wizyty w ośrodku nie tylko zobaczymy ocalone żółwie, ale też dowiemy się, w jaki sposób możemy pomóc organizacji w ochronie tych niezwykłych zwierząt morskich.

arrow

Maragogi – rajskie brazylijskie plaże

Krystalicznie czysta woda, złocisty piasek i olbrzymie palmy – marzenie każdego podróżnika spragnionego relaksu. Region Alagoas słynie z najpiękniejszych zakątków Brazylii, które zwiedzimy z perspektywy aut typu „buggy”. Oczywiście będzie też czas na relaks na plaży i kąpiel w przejrzystej wodzie.

arrow

OLINDA – PERŁA KOLONIALNEJ ARCHITEKTURY

To urocze miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Unesco i jest uważane za jedno z najlepiej zachowanych miejsc, które świadczą o jej portugalskiej, ale też holenderskiej historii. Mieści się zaledwie 7 km od stolicy stanu Pernambuco – Recife. W obu miastach rozbrzmiewają dzwięki muzyki forró, wywodzącej się z północno-wschodniej Brazylii; stylu, który ostatnio podbija Europę. Olinda jest również znana ze charakterystycznych korowodów karnawałowych, podczas których roztańczonemu tłumowi towarzyszą wielkie kukły, szykowane specjalnie na tę okazję.

arrow

Amazoński las deszczowy – perła Brazylii

Puszcza Amazońska to coś, co trzeba zobaczyć podczas wyjazdu do Brazylii. Niemalże połowa terytorium tego kraju pokryta jest lasem deszczowym, który jest schronieniem dla tysięcy żywych organizmów. Prawdopodobnie jest to jedyne miejsce na Ziemi, gdzie można znaleźć jeszcze nienazwane gatunki roślin i zwierząt. Puszcza Amazońska to największy na świecie las deszczowy o powierzchni 5,5 mln km2. W naszych planach są aż trzy dni spływu łodzią z noclegami w hamakach oraz jedna niezapomniana noc w samym lesie deszczowym!

Trzydniowy rejs w Amazonii – magia dżungli

Czy po ekscytujących doświadczeniach największego karnawału na świecie może być coś lepszego i bardziej kojącego zmysły niż pełne zanurzenie w harmonii dżungli? 3 kolejne dni spędzimy na rejsie, płynąc w dół rzeki, otoczeni ze wszystkich stron magią amazońskiego lasu deszczowego. Każdego ranka będziemy budzić się przy dźwiękach ptaków i małp na drzewach, a zasypiać delikatnie kołysani do snu w hamakach – dwie noce w otoczeniu wody na łodzi, a ostatnią – w samym sercu dżungli. To jedyna w swoim rodzaju okazja, by nie tylko stawać oko w oko z jednymi z najbardziej niesamowitych stworzeń i roślin na świecie – a nawet jeść u ich boku, bo w trakcie rejsu będziemy mieli zapewnione pełne wyżywienie.

arrow

Dzień 1: spotkanie z naturą

Pierwszy dzień rozpoczniemy o świcie, by czym prędzej wyruszyć w drogę i zobaczyć słynne na skalę światową miejsce spotkań dwóch rzek. Rio Negro to rzeka o ciemnych, niemal czarnych wodach. Rio Solimões – o wodach w piaszczystym, ciepło-karmelowym odcieniu. Przez odcinek prawie 6 km te dwie rzeki płyną ramię w ramię, nie mieszając się – i wyglądając jak dwoje pojednanych, pogodzonych ze sobą braci. Ten fenomen wynika z różnic gęstości, prędkości oraz temperatury wody – ale nawet świadomość tego naukowego aspektu nie ujmuje wrażenia, które sprawia potęga i magia natury. Żeglugę będziemy kontynuować aż do jeziora Januari, słynącego z gigantycznych lilii wodnych, wśród których zjemy na pokładzie łodzi lunch – a następnie w górę Rio Negro, do miejsca, w którym nasze hamaki wygodnie ukołyszą nas do snu.

arrow

Dzień 2: trekking w amazońskiej selwie

Po pożywnym śniadaniu w otoczeniu porannych odgłosów dżungli ruszymy na wędrówkę w głąb lasu deszczowego. W jej trakcie nasi miejscowi przewodnicy opowiedzą nam o tradycjach i kulturze lokalnej ludności – o ziołach, których od lat używa się w amazońskiej medycynie, a także o kłączach i liściach, z których można samodzielnie zrobić pamiątki. Po lunchu dzień nabierze jeszcze większego tempa – złożymy wizytę rodzinie zamieszkującej tereny dżungli i z bliska przyjrzymy się ich życiu, a następnie udamy na wieczorny połów piranii. W końcu szef kuchni musi zaserwować coś na kolację – a w lesie deszczowym o pożywienie nie jest tak łatwo, jak mogłoby się wydawać!

arrow

Dzień 3: spotkanie z rdzenną ludnością

To będzie najpiękniej rozpoczęty ze wszystkich dni naszej wyprawy – bo w blasku słońca wschodzącego nad jeszcze chłodnym po nocy lasem deszczowym Amazonii. A kiedy na ziemię sprowadzi nas burczenie w brzuchach – wrócimy wprost na serwowane na łodzi śniadanie. Będziemy musieli nabrać sił, bo przed nami nie lada przygoda: wyruszymy na wypatrywanie różowych delfinów! Kto wie, może uda nam się spotkać z nimi oko w oko, kiedy będą sunąć przez wody Amazonki tuż przy nas? Tuż po tym zostaniemy ugoszczeni przez lokalną rodzinę, która podzieli się z nami wciąż kultywowanymi rytuałami dnia codziennego.

arrow

Manaus – brama do Amazonii

Głęboko w sercu amazońskiego lasu deszczowego znajduje się miasto, jakiego jeszcze nie było. Manaus – największe miasto w Amazonii – jest domem dla równie bogatej i różnorodnej flory i fauny, jak dżungla, które je otacza. Jednak dokładnie to samo można powiedzieć o jego mieszkańcach! Ludzie, stanowiący barwną i inspirującą mieszankę rdzennych, brazylijskich i europejskich dziedzictw, mają głęboki związek ze światem natury i niestrudzenie pracują, by go chronić. Dzięki temu Manaus jest ważnym ośrodkiem ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju. Co ciekawe – pomimo swojego odległego położenia Manaus jest kwitnącą metropolią o bogatej kulturze i tętniącym życiu nocnym. To miejsce, w którym poczujemy, że naprawdę żyjemy – i które zainspiruje nas jeszcze na długie lata po powrocie do domów.

arrow

Lokalna kuchnia

Będąc w Brazylii obowiązkowo spróbować trzeba Feijoady – narodowej potrawy mięsnej. Gulasz z różnych rodzajów mięsa, z dodatkiem czerwonej fasoli. Podawany jest w naczyniu z kamienia wraz z ryżem i sałatką z kapusty. Naleśniki z tapioki to brazylijska alternatywa dla klasycznych (naszych) naleśników. Te z tapioki są bezglutenowe, można jeść je i na słodko i na słono. Jeśli uwielbiacie owoce morza, to w Brazylii z pewnością do gustu przypadnie Wam Moqueca czyli potrawa, której główny składnik stanowią właśnie owoce morza, ryby, małże, krewetki, zalane sosem pomidorowym na bazie mleka kokosowego. Na deser, bez dwóch zdań należy wybrać, dobrze już chyba wszystkim znane churros – czyli ciasto smażone na głębokim oleju, polane lub faszerowane czekoladą lub nadzieniem o innym smaku.

arrow

Noclegi

Sam nocleg będzie dla nas atrakcją! Podczas wyprawy czeka nas niezwykła noc na hamakach w samym sercu lasu deszczowego oraz noc w kajutach na statku podczas spływu Amazonką. Podczas wyprawy będziemy też spać w hostelach, w pokojach 2-6 osobowych (łóżka pojedyncze, podwójne lub piętrowe). Podczas pobytu w Salvador De Bahia będziemy spać w hostelu usytuowanym zaraz przy słynnej starówce Pelourinho, co da nam szansę na dodatkowe zwiedzanie i podziwianie pięknej architektury tego miejsca.

arrow

Transport

Podczas wyprawy będziemy przemieszczać się lokalnym transportem, metrem, jak i wynajętym busem. Czeka nas również całonocny przejazd komfortowym, klimatyzowanym autobusem i trzy przeloty wewnętrzne na trasach Rio de Janeiro – Salvador de Bahia, Recife – Manaus i Manaus – Rio de Janeiro. Podczas naszej przygody w Amazonii będziemy się z kolei przemieszczać statkiem.

arrow
Atrakcje dodatkowe

Lot tandemowy paralotnią

Opcja dla odważnych – lot paralotnią! Nie tylko zobaczysz niezwykłą panoramę Rio de Janeiro z loku ptaka, ale również poczujesz wolność i spełnienie. Niezwykłe widoki zdecydowanie wynagrodzą Ci strach, a przygoda zostanie w pamięci na zawsze! Kto wie, być może spodoba Ci się lot i będzie to początek Twojej przygody z paralotnią?

 

 

Cena: ok. R$ 780 / 690 zł

arrow

Lot helikopterem

Krajobraz Brazylii, a szczególnie Rio de Janeiro aż się prosi, aby zobaczyć go z góry! Połączenie gór i wody oraz niezwykła statua Chrystusa Zbawiciela widziane z helikoptera to przeżycie, którego nie da się zapomnieć! A z pewnością będą Ci o tym przypominać niezwykłe zdjęcia zrobione podczas lotu.

 

 

Cena: ok. R$ 870 / 770 zł

arrow

Naturalne baseny w Maragogi

Położone 6 km od wybrzeża naturalne baseny są częścią APA Costa dos Corais – morskiego obszaru ochrony środowiska oraz drugiej co do wielkości rafy koralowej na świecie o długości 123 km. To właśnie tam przyroda pokazuje swoje bogactwo i różnorodność życia morskiego. Popłyniemy łodzią do jednego z naturalnych basenów.

 

 

Cena: ok. R$ 230 / 210 zł

arrow

Liderzy wyprawy

Monika
Ścibor
Hania
Zieleźnik-Rybak

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Cena

prev-arrow
next-arrow

Cena zawiera

o

noclegi w hostelach w pokojach 2-6 osobowych

o

nocleg na hamaku w amazońskim lesie deszczowym

o

lot wewnętrzny Rio De Janeiro-Salvador de Bahia

o

lot wewnętrzny Recife-Manaus

o

lot wewnętrzny Manaus-Rio De Janeiro

o

zwiedzanie Rio de Janeiro

o

bilety na metro w Rio de Janeiro

o

wjazd kolejką linową na Pão de Açucar

o

wizyta pod pomnikiem Cristo Redentor z widokiem na Rio De Janeiro

o

3 dniowa przygoda w Amazonii z 2 noclegami i wyżywieniem na prywatnym statku

o

zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem Amazońskiej Puszczy

o

wizyta w ośrodku "Project Tamar"

o

przejazd samochodami buggy

o

wejście do Muzeum Karnawału w Olindzie

o

nocny przejazd klimatyzowanym autobusem

o

wynajem busa na odcinkach trasy

o

opłaty dworcowe

o

bogaty program wyjazdu

o

opiekę polskiego lidera (mówiącego płynnie po portugalsku)

o

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

o

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium: Koszty Leczenia + Choroby Przewlekłe - KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR), Bagaż (1000 EUR)

o

pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

x

biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)

x

wyżywienia (poza posiłkami w Amazońskiej Puszczy)

x

biletu na Sambodrom (ok. 100-150 USD)

x

ewentualnych dodatkowych atrakcji

x

kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak Terminów

+ Dowolny termin - brak Twojego terminu
- wyjazd prywatną grupą
- jeszcze nie ma terminów