Brazylia Karnawał w Rio de Janeiro

Karnawał w Rio de Janeiro Brazylia

Pomysł na wyprawę marzeń

Moje pierwsze spotkanie z Brazylią to tańczona na szkolnej dyskotece lambada. Później usłyszałam najsłynniejszą bossa novę „Dziewczyna z Ipanemy” z muzyką Antônio Carlosa Jobima i od tamtej pory marzyłam o przejściu się słynną Ipanemą. Brazylia to też capoeira, nieodłącznie związana ze śpiewem i muzyką, gdzie granice pomiędzy sztuką walki, a tańcem są kompletnie zatarte. Nie pozostawia jednak wątpliwości, że największym brazylijskim świętem jest karnawał w Rio, dlatego kwestią czasu było, kiedy zaczęłam uczyć się kroków samby. Już się nie mogę doczekać, aby swoje umiejętności wykorzystać podczas najsłynniejszej zabawy na świecie, jaką jest karnawał w Rio de Janeiro! Zapraszam na wspólny wyjazd – lekcja kroku podstawowego samby w cenie wyprawy 🙂

#soliscteam

 

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Travel

Rodzaj
Travel
Klasycznie

Intensywna wyprawa, z której wyciśniesz 200% – genialna trasa, sporo przemieszczania się,
jednodniowe trekkingi, max. 1-2 dni w jednym miejscu. Trip bardzo aktywny, ale znajdziemy
też czas na plażę i “złapanie odddechu”. Dodatkowe opcje na rafting, paralotnię, kolejkę górską etc.

Plan wyprawy

 • Rio de Janeiro
 • Manaus
 • Amazonka
 • Salbador de Bahia
 • Recife

Zakochaj się w sambie!

Niewiele miejsc na ziemi może szczycić się takim bogactwem i różnorodnością darów natury, ile posiada Brazylia. Region, który wyzwala najwięcej podróżniczych emocji i pasji, to oczywiście Amazonia, w którą zanurzymy się, by posłuchać dźwięków puszczy. Brazylia to również najpiękniejsze na świecie plaże. A w tak pięknych okolicznościach przyrody każdy ma ochotę tańczyć i śpiewać. Również i my – poniesieni rytmicznymi dźwiękami wyruszymy w podróż do najbardziej tropikalnych rejonów Południowej Ameryki. W naszej podróży towarzyszyć nam będzie Samba, Frevo, Bossa Nova, Funk Favela, Maracatu, Batucada i wiele wiele innych rytmów, stanowiących ważny fundament kultury i tożsamości tego kraju.

Rio de Janeiro – Bóg jest z Brazylii

Brazylijczycy twierdzą, że Bóg jest jednym z nich, nic więc dziwnego, że nad umiłowanym miastem czuwa ogromna figura Chrystusa. Słodyczy obrazu dopełnia ogromna „góra cukru” stanowiąca kolejny charakterystyczny element krajobrazu. Rio de Janeiro jest najsłynniejszym miastem Brazylii i pozostało jej sercem, mimo iż w 1960 roku utraciło status stolicy na rzecz nowopowstałego miasta – Brasilii. Podczas pobytu w Rio nasze serca będą bić w rytmie batucady.

brazylia karnawał 2

Karnawał w Rio de Janeiro – zatańcz w rytmie samby!

Będziemy w centrum najważniejszej imprezy! Do tego wydarzenia mieszkańcy Rio de Janeiro przygotowują się cały rok i nie oszczędzają na kosztach. Bo Karnawał to też konkurs na najbardziej fantazyjny motyw, zapierające dech stroje tancerzy i wymagające świetnej formy choreografie taneczne poszczególnych prezentowanych grup. Defiladę Szkół Samby można podziwiać z Sambodromu, ale karnawałem będą też żyć ulice Rio de Janeiro. To impreza, którą będziesz wspominał przez resztę życia! O karnawale w Brazylii poczytaj więcej na naszym blogu.

Salvador de Bahia – narodziny capoeiry

Dawny port niewolniczy obecnie szczyci się unikatowym bogactwem kulturowym wynikłym ze spotkania dorobku kontynentu Afrykańskiego z Latynoamerykańskim. Wielobarwna kultura, kuchnia uznana za najlepszą w Brazylii, no i capoeira – to właśnie tutaj narodziła się ta sztuka walki. W czasie naszej podróży poznamy podstawy capoeiry i przejdziemy się po zabytkowym mieście w rytmie energetycznej batucady. Po spacerze po historycznym centrum Pelourinho (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), będzie czas na zakup pamiątek. W tym celu odwiedzimy największy i najbardziej kolorowy targ rękodzieła w mieście – Mercado Modelo. Na miejsce dotrzemy w niecodzienny sposób – otóż pierwszą windą miejską, Elevador Lacerda, działającą tutaj od 1873 roku.

Manaus - u brzegów Amazonki

Puszcza Amazońska określana jest płucami ziemi. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo istotny jest ten ekosystem dla przetrwania i dobrobytu całego globu. Eksplorację puszczy rozpoczniemy od poznania stolicy stanu – Manaus, położonej w samym sercu Amazonii. Miasto leży u brzegów Amazonki, łączącej się w malowniczy sposób z czarnymi wodami Rio Negro. Historia miasta jest ściśle związana z boomem kauczukowym, a po latach ówczesnej prosperity zostały tak imponujące budowle jak Teatro Amazonas. Do naszej dyspozycji będzie kameralny
statek, na którym będziemy się relaksować i podziwiać piękno amazońskiej przyrody. Nasz rejs będzie przerywany takimi atrakcjami jak połów piranii, spotkanie z różowymi delfinami rzecznymi czy wizyta w indiańskiej wiosce. Podczas spaceru po lasu deszczowym poznamy typową florę i faunę, oraz właściwości i wykorzystywanie roślin w tradycyjnej medycynie i obrzędach.

OLINDA – PERŁA KOLONIALNEJ ARCHITEKTURY

To urocze miasto zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Unesco i jest uważane za jedno z najlepiej zachowanych miejsc, które świadczą o jej portugalskiej, ale też holenderskiej historii. Mieści się zaledwie 7 km od stolicy stanu Pernambuco – Recife. W obu miastach rozbrzmiewają dzwięki muzyki forró, wywodzącej się z północno-wschodniej Brazylii; stylu, który ostatnio podbija Europę. Olinda jest również znana ze charakterystycznych korowodów
karnawałowych, podczas których roztańczonemu tłumowi towarzyszą wielkie kukły, szykowane specjalnie na tę okazję.

Karnawał w Rio de Janeiro 9

Amazoński las deszczowy - perła Brazylii

Puszcza Amazońska to coś, co trzeba zobaczyć podczas wyjazdu do Brazylii. Niemalże połowa terytorium tego kraju pokryta jest lasem deszczowym, który jest schronieniem dla tysięcy żywych organizmów. Prawdopodobnie jest to jedyne miejsce na Ziemi, gdzie można znaleźć jeszcze nienazwane gatunki roślin i zwierząt. Puszcza Amazońska to największy na świecie las deszczowy o powierzchni 5,5 mln km2. W naszych planach są aż trzy dni spływu łodzią z noclegami w hamakach oraz jedna niezapomniana noc w samym lesie deszczowym!

Doświadcz

Amazonia – poczuj magię puszczy

 W czasie naszej wyprawy w głąb Amazonii poznamy część fascynujących tajemnic puszczy oraz jej mieszkańców. Niektórych z nich o niezwykle przyjaznej naturze, jak słodkowodne delfiny różowe, z którymi będziemy mieli okazję popływać, a inne o nieco mniej sympatycznej aparycji jak krwiożercze piranie i aligatory, na które tym razem my spróbujemy zapolować! Bez obaw na tej wyprawie jednak nikt nie zginie, niebezpieczeństwo nie zagraża również nam, ponieważ będziemy eksplorować dżunglę w towarzystwie przewodnika, który zapozna nas z zasadami amazońskiego survivalu!

Spróbuj

Brazylijskie krokiety, gulasz i tapioka!

Podczas naszej wyprawy będziemy odkrywać lokalne smaki i szukać podobieństw z naszą polską kuchnią. Tak więc spróbujemy krokieta a’la Brazylia, czyli Coxinha, a także brazylijskiego gulaszu Feijoada Completa – potrawy niemalże narodowej – na bazie czarnej fasoli. Na deser będą bułeczki Pão de queijo z tapioką i serem, a wieczorem… brazylijski odpowiednik rumu – Cachaca!

Odetchnij

Najpiękniejsze plaże Ameryki Południowej

Brazylia to najpiękniejsze i najsłynniejsze plaże świata. Odwiedzimy zarówno plaże miejskie Rio de Janeiro i Salvadoru, gdzie podziwiać można krągłości słynnych brazylijskich pośladków i opalonych męskich torsów, jak i te bardziej dzikie plaże, gdzie łatwiej będzie skupić się na cudach natury. Na plażę pójdziemy koniecznie wyposażeni w niezbędne plażowe gadżety, czyli chuste cangę i havaianas, a później już tylko surfowanie, nurkowanie, snorkelowanie lub po prostu plażowanie.

xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • zatańczysz sambę na karnawale w Rio de Janeiro
 • poznasz brazylijską kulturę
 • spróbujesz swoich sił w capoeirze
 • napijesz się prawdziwej cairpirinhi
 • poznasz afrobrazylijską kulturę i jej rytmy
 • spędzisz 3 dni w Amazońskiej Puszczy
 • dowiesz się, czemu region Amazonki jest ważny dla naszej planety
 • wypoczniesz na najpiękniejszych plażach Ameryki Południowej
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji szyjąc pod te wyprawę, jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Monika Ścibor

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW / TXL / SXF

Warszawa/Berlin

plane icon

GIG

Rio de Janeiro

Cena biletu

3300 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

9821 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 2825 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2825 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

970 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

18725 pln

Cena zawiera

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w hostelach w pokojach 2-4 osobowych
 • trzy przeloty wewnętrzne na trasach: Rio De Janeiro-Manaus, Manaus-Recife, Salvador de Bahia-Rio De Janeiro
 • zwiedzanie Rio de Janeiro
 • wjazd kolejką linową na Pão de Açucar
 • wizyta pod pomnikiem Cristo Redentor z widokiem na Rio De Janeiro
 • 3 dniowa przygoda w Amazonii z 2 noclegami i wyżywieniem na prywatnym statku
 • zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem Amazońskiej Puszczy
 • nocleg w na hamaku w amazońskim lesie deszczowym
 • nocny przejazd klimatyzowanym autobusem
 • wynajem busa na odcinkach trasy
 • wizyta w ośrodku "Project Tamar"
 • przejazd samochodami buggy
 • wejście do domu kukiel karnawałowych w Olindzie
 • bogaty program wyjazdu
 • opiekę polskiego lidera (mówiącego płynnie po portugalsku)
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • wejścia na Sambodrom (320-400 zł)
 • wyżywienia (poza posiłkami w Amazońskiej Puszczy)
 • ewentualnych dodatkowych atrakcji

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Na krańcu świata

Patagonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Rajskie wyspy pośrodku oceanu

Hawaje

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Nieodkryta perła Ameryki

Kolumbia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Na krańcu świata

Patagonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Rajskie wyspy pośrodku oceanu

Hawaje

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Nieodkryta perła Ameryki

Kolumbia

Zobacz terminy
Zobacz terminy