Brazylia Karnawał w Rio de Janeiro

Karnawał w Rio de Janeiro Brazylia

Pomysł na wyprawę marzeń

Moje pierwsze spotkanie z Brazylią to tańczona na szkolnej dyskotece lambada. Później usłyszałam najsłynniejszą bossa novę „Dziewczyna z Ipanemy” z muzyką Antônio Carlosa Jobima i od tamtej pory marzyłam o przejściu się słynną Ipanemą. Brazylia to też capoeira, nieodłącznie związana ze śpiewem i muzyką, gdzie granice pomiędzy sztuką walki, a tańcem są kompletnie zatarte. Nie pozostawia jednak wątpliwości, że największym brazylijskim świętem jest karnawał w Rio, dlatego kwestią czasu było, kiedy zaczęłam uczyć się kroków samby. Już się nie mogę doczekać, aby swoje umiejętności wykorzystać podczas najsłynniejszej zabawy na świecie, jaką jest karnawał w Rio de Janeiro! Zapraszam na wspólny wyjazd – lekcja kroku podstawowego samby w cenie wyprawy 🙂

#soliscteam

 

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Rio de Janeiro
 • Manaus
 • Amazonka
 • Salbador de Bahia
 • Recife

Zakochaj się w sambie!

Niewiele miejsc na ziemi może szczycić się takim bogactwem i różnorodnością darów natury, ile posiada Brazylia. Region, który wyzwala najwięcej podróżniczych emocji i pasji, to oczywiście Amazonia, w którą zanurzymy się, by posłuchać dźwięków puszczy. Brazylia to również najpiękniejsze na świecie plaże. A w tak pięknych okolicznościach przyrody każdy ma ochotę tańczyć i śpiewać. Również i my – poniesieni rytmicznymi dźwiękami wyruszymy w podróż do najbardziej tropikalnych rejonów Południowej Ameryki. W naszej podróży towarzyszyć nam będzie Samba, Frevo, Bossa Nova, Funk Favela, Maracatu, Batucada i wiele wiele innych rytmów, stanowiących ważny fundament kultury i tożsamości tego kraju.

Rio de Janeiro – Bóg jest z Brazylii

Brazylijczycy twierdzą, że Bóg jest jednym z nich, nic więc dziwnego, że nad umiłowanym miastem czuwa ogromna figura Chrystusa. Słodyczy obrazu dopełnia ogromna „góra cukru” stanowiąca kolejny charakterystyczny element krajobrazu. Rio de Janeiro jest najsłynniejszym miastem Brazylii i pozostało jej sercem, mimo iż w 1960 roku utraciło status stolicy na rzecz nowopowstałego miasta – Brasilii. Podczas pobytu w Rio nasze serca będą bić w rytmie batucady.

brazylia karnawał 2

Karnawał w Rio de Janeiro – zatańcz w rytmie samby!

Będziemy w centrum najważniejszej imprezy! Do tego wydarzenia mieszkańcy Rio de Janeiro przygotowują się cały rok i nie oszczędzają na kosztach. Bo Karnawał to też konkurs na najbardziej fantazyjny motyw, zapierające dech stroje tancerzy i wymagające świetnej formy choreografie taneczne poszczególnych prezentowanych grup. Defiladę Szkół Samby można podziwiać z Sambodromu, ale karnawałem będą też żyć ulice Rio de Janeiro. To impreza, którą będziesz wspominał przez resztę życia! O karnawale w Brazylii poczytaj więcej na naszym blogu.

Salvador de Bahia – narodziny capoeiry

Dawny port niewolniczy obecnie szczyci się unikatowym bogactwem kulturowym wynikłym ze spotkania dorobku kontynentu Afrykańskiego z Latynoamerykańskim. Wielobarwna kultura, kuchnia uznana za najlepszą w Brazylii, no i capoeira – to właśnie tutaj narodziła się ta sztuka walki. W czasie naszej podróży poznamy podstawy capoeiry i przejdziemy się po zabytkowym mieście w rytmie energetycznej batucady. Po spacerze po historycznym centrum Pelourinho (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), będzie czas na zakup pamiątek. W tym celu odwiedzimy największy i najbardziej kolorowy targ rękodzieła w mieście – Mercado Modelo. Na miejsce dotrzemy w niecodzienny sposób – otóż pierwszą windą miejską, Elevador Lacerda, działającą tutaj od 1873 roku. Dopełnieniem tego magicznego pobytu będzie uczestnictwo w rytuale Candomble – religii będącej fuzją wierzeń afrykańskich niewolników.

Manaus - u brzegów Amazonki

Puszcza Amazońska określana jest płucami ziemi. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak bardzo istotny jest ten ekosystem dla przetrwania i dobrobytu całego globu. Eksplorację puszczy rozpoczniemy od poznania stolicy stanu – Manaus, położonej w samym sercu Amazonii. Miasto leży u brzegów Amazonki, łączącej się w malowniczy sposób z czarnymi wodami Rio Negro. Historia miasta jest ściśle związana z boomem kauczokowym, a po latach ówczesnej prosperity zostały tak imponujące budowle jak Teatro Amazonas.

Recife – brazylijska Wenecja

Piękne wybrzeże, malownicze plaże i niezwykle interesujące zabytki. Nazywane jest brazylijską Wenecją, ponieważ starówka leży na rzecznej wyspie i z resztą miasta łączy ją niezliczona liczba mostów. Zwiedzimy m.in. Stare Miasto, Plac Pátio de Sao Pedro z Katedrą Sao Pedro dos Clérigos, Oficinę Cerâmica Francisco Brennand oraz chyba najpiękniejszy na świecie szpital psychiatryczny znajdujący się w różowym filigranowym pałacu. Wieczorem wybierzemy się do Casa de Reboco na imprezę przy dźwiękach forró. Forró to muzyka i taniec wywodzący się z północno-wschodniej Brazylii, który ostatnio podbija Europę.

Doświadcz

Amazonia – poczuj magię puszczy

W naszych planach są aż trzy dni spływu łodzią z noclegami w hamakach oraz jedna niezapomniana noc w samym lesie deszczowym! W czasie naszej wyprawy w głąb Amazonii poznamy część fascynujących tajemnic puszczy oraz jej mieszkańców. Niektórych z nich o niezwykle przyjaznej naturze, jak słodkowodne delifiny różowe, z którymi będziemy mieli okazję popływać, a inne o nieco mniej sympatycznej aparycji jak krwiożercze piranie i aligatory, na które tym razem my spróbujemy zapolować! Bez obaw na tej wyprawie jednak nikt nie zginie, niebezpieczeństwo nie zagraża również nam, ponieważ będziemy eksplorować dżunglę w towarzystwie przewodnika, który zapozna nas z zasadami amazońskiego survivalu!

Spróbuj

Brazylijskie krokiety, gulasz i tapioka!

Podczas naszej wyprawy będziemy odkrywać lokalne smaki i szukać podobieństw z naszą polską kuchnią. Tak więc spróbujemy krokieta a’la Brazylia, czyli Coxinha, a także brazylijskiego gulaszu Feijoada Completa – potrawy niemalże narodowej – na bazie czarnej fasoli. Na deser będą bułeczki Pão de queijo z tapioką i serem, a wieczorem… brazylijski odpowiednik rumu – Cachaca!

Odetchnij

Najpiękniejsze plaże Ameryki Południowej

Brazylia to najpiękniejsze i najsłynniejsze plaże świata. Odwiedzimy zarówno plaże miejskie Rio de Janeiro i Salvadoru, gdzie podziwiać można krągłości słynnych brazylijskich pośladków i opalonych męskich torsów, jak i te bardziej dzikie plaże, gdzie łatwiej będzie skupić się na cudach natury. Na plażę pójdziemy koniecznie wyposażeni w niezbędne plażowe gadżety, czyli chuste cangę i havaianas, a później już tylko surfowanie, nurkowanie, snorkelowanie lub po prostu plażowanie.

xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • zatańczysz sambę na karnawale w Rio de Janeiro
 • poznasz brazylijską kulturę
 • spróbujesz swoich sił w capoeirze
 • zobaczysz brazylijską Wenecję
 • spędzisz 3 dni w Amazońskiej Puszczy
 • dowiesz się, czemu region Amazonki jest ważny dla naszej planety
 • wypoczniesz na najpiękniejszych plażach Ameryki Południowej
 • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Miłość dotąd nieodwzajemniona... Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji - jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii, szyjąc pod te wyprawę. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 2800 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

7950 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 2400 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2400 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

750 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

13000 pln

Cena zawiera

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • noclegi w hostelach w pokojach 2-4-6 osobowych ze śniadaniami w większości miejsc
 • transport lokalny pomiędzy miastami
 • trzy przeloty wewnętrzne na trasach: Rio-Manaus, Manaus-Recife, Salvador de Bahia-Rio
 • zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem Amazońskiej Puszczy
 • przygoda w Amazońskiej Puszczy: spływ łodzią z 2 noclegami i posiłkami na statku, 1 noc w dżungli z lekcją survivalu
 • bogaty program wyjazdu
 • wejścia do większości obiektów z programu
 • opiekę polskiego lidera (mówiącego płynnie po portugalsku)
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (suma 200 000 zł)
 • pakiet Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • wejścia na Sambodrom (150 – 300 zł)
 • wyżywienia poza śniadaniami w większości miejsc (poza spływem w Amazońskiej Puszczy)
 • ewentualnych dodatkowych atrakcji
 • komunikacji miejskiej w miastach - dla szybko męczących się :)

Brak miejsc!

Masz pytania?
Sprawdź odpowiedzi na najczęstsze z nich

klub@solisci.pl
+48 530 260 680

Zobacz również

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Gdzie smok schodzi do morza

Wietnam

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Śladami Majów i Azteków

Meksyk

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Gdzie smok schodzi do morza

Wietnam

Zobacz terminy
Zobacz terminy