Perły Ameryki Południowej 6

Perły Ameryki Południowej Brazylia, Argentyna, Urugwaj

Poczuj smak przygody!

Południe Brazylii, jest regionem mi najbliższym. To w tym głębokim interiorze pracowałam z potomkami polskich imigrantów, którzy w tak odmiennym i niemal tropikalnym środowisku naturalnym, kultywują wciąż tradycje przodków. Spotkanie z tymi niezwykłymi ludźmi, którzy odkryli przede mną najbardziej niesamowite zakątki kraju, obudziło we mnie pragnienie powrotu i podzielenia się tym doświadczeniem z innymi. Oprócz argentyńskiego tanga, brazylijskich plaż i zapierających dech wodospadów Iguacu, gwarantuje więc spotkania z nietuzinkowymi ludźmi i niezapomniane doznania twardego życia interioru, niedostępne nigdzie indziej!

Liderka Monika

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Backpacker

Komfort
Backpacker

To będzie prawdziwa backpackerska przygoda! Spać będziemy w klimatycznych hostelach, w pokojach wieloosobowych. Łazienki dzielone wraz ze współlokatorami lub innymi gośćmi hostelu.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Rio de Janeiro
 • Florianopolis
 • Montevideo
 • wodospady Iguazu
 • Buenos Aires

Pomysł na przygodę życia!

Naszym głównym zamierzeniem jest przemierzenie południa Brazylii, krótka wizyta w Urugwaju i poznanie stolicy Argentyny. Oprócz wielu atrakcji czeka nas więc wiele godzin w autokarze (łącznie z przejazdami nocnymi), w samolocie a nawet na promie. To wyprawa, na której nie zabraknie wyzwań – wejdziemy do samej gardzieli diabła w oszałamiającym kompleksie wodospadów Iguacu, przyrządzimy krwiste mięso churrasco, oraz przemierzymy interior Brazylii słynący z licznych kanionów. Nie zabraknie jednak też czasu na gorące plaże Floripy i Copacabany, gdzie będziemy korzystać z gorącego, brazylijskiego słońca. Natomiast pod koniec wyjazdu spróbujemy również doświadczyć burzącego krew, argentyńskiego tanga!

Brazylia

Rio de Janeiro - brazylijska metropolia

Naszą podróż zaczniemy i skończymy w najsłynniejszym mieście Brazylii, a zarazem w jednej z najpiękniej zlokalizowanych metropolii na świecie. Miasto położone jest między urwistymi wzgórzami Pao de Acucar – „Głową Cukru”, która wznosi się na 396 m n.p.m. oraz Corcovado – „Garbatą Górą” ze statuą Chrystusa. Rio de Janeiro to także wspaniałe, znane na całym świecie piaszczyste plaże Ipanema oraz Copacabana oraz tropikalny las deszczowy Tijuca. To wszystko sprawia, iż mimo kontrowersji związanych z ogromnym rozwarstwieniem społecznym, turyści i mieszkańcy zgodnie podśpiewują pod nosem „ O Rio de Janeiro continua lindo!”, bo Rio jest z pewnością jednym z najpiękniejszych miast na ziemi!

Rio Grande do Sul – kowbojskie tradycje

Stan Rio Grande do Sul to miejsce, gdzie przywdziejemy kowbojskie kapelusze i nie rozstaniemy się z nieodzownym napojem mate. Ten region ma na tyle odrębną tożsamość i tradycje, iż jego buńczuczni mieszkańcy doprowadzili w 1835 roku do wybuchu wojny o uzyskanie niepodległości dla tego rejonu. Położenie geograficzne wzmacnia więzi z sąsiadami z Argentyny i Urugwaju, czego wyraz można odnaleźć w akcencie, mięsnej diecie i adaptacji do surowego, jak na Brazylię, klimatu. Region zaskoczy nas też europejskimi akcentami: włoskimi winnicami Vale dos Vinheados czy niemiecką architekturą Canela i Gramado. Niezwykłe historie polskich przedwojennych imigrantów opowiedzą nam z kolei ich potomkowie, posługujący się po dziś dzień językiem swoich przodków.

Florianopolis – piaszczyste plaże

Jeśli jakieś brazylijskie miasto mogłoby dorównać urodą Rio de Janeiro, to może być to tylko położone na licznych wysepkach Florianopolis, pieszczotliwie zwane Floripą. Majaczące na horyzoncie łodzie rybackie, kolonialna architektura, tradycje i kultura zakrzewiona przez przybyszy z portugalskich wysp archipelagu Azorów, przyczyniają się do rosnącej turystyki regionu. To jednak, co najbardziej przyciąga turystów, to liczne plaże oraz takie sporty jak nurkowanie czy paralotniarstwo. Sprawiają one, iż Floripa jest jednym z najbardziej popularnych destynacji wypoczynkowych Brazylii. Ba! W okolicy można nawet podpatrzeć wieloryby przy odrobinie szczęścia 🙂

Urugwaj

Montevideo - stolica kraju

Przy swoich potężnych sąsiadach, Urugwaj pozostaje jednym z mniej znanych krajów Ameryki Południowej. Tymczasem wpływowy „The Economist” przyznał Urugwajowi nieoficjalny tytuł „hipisowskiego raju”, a to za sprawą niezwykle liberalnych praw tego kraju. Przekonamy się o tym w trakcie zwiedzania stolicy tego kraju Montevideo, oraz najstarszego miasta, urokliwego Colonia del Sacramento, wpisanego na listę UNESCO. Napojem narodowym Urugwaju jest mate, którą praktycznie pije się wszędzie. Krążą opinie, że gdy raz się jej zasmakuje, to już nigdy się z nią nie rozstanie. My z Urugwajem rozstaniemy się tylko po to, by wsiąść na prom, który zawiezie nas prosto do lustrzanie położonej stolicy Argentyny.

Argentyna

Buenos Aires – argentyńskie tango

Energetyczne, romantyczne i seksowne. Buenos Aires z pewnością, jak śpiewała Kora, jest boskie! Łączy wyblakłą europejską świetność z latynoską pasją i jest najczęściej odwiedzanym miastem w Ameryce Południowej i nie bez powodu. Ma ponad 400 lat i słynie z wyjątkowego życia kulturalnego i europejskiej architektury. Zmysłowy taniec, jakim jest tango, został wynaleziony w Argentynie, stąd Buenos Aires jest dobrym miejscem do wzięcia lekcji lub zobaczenia, jak wygląda perfekcyjne tango. Podróżować, podróżować jest bosssssko!

Wodospady Iguazu – spektakl natury

Jeden z siedmiu nowych cudów przyrody, miejsce niezwykłego spektaklu natury. Przy tym zjawisku, Niagara to dopiero wodospadowe przedszkole! Rozciągający się na długości 2,7 km kompleks 257 wodospadów to również dom dla niezliczonej ilości egzotycznych ptaków i zwierząt. W czasie naszej wizyty spróbujemy rozstrzygnąć ostatecznie zagadnienie odnośnie tego, który z krajów ma lepszy widok na wodospady – Brazylia czy Argentyna. A może jednak Paragwaj

Doświadcz:

Serra Gaucha –trekking przez kanion Itaimbezinho.

Pośród pięknych pejzaży brazylijskiego interioru, z pewnością najbardziej imponujące są okolice Cambará do Sul –drzwi wejściowe do Parku Narodowego Aparados da Serra. Jego największą atrakcją jest kanion Itaimbezinho, którego wąwozy sięgają 720 metrów głębokości i szerokości 6 kilometrów. Krajobraz tego regionu nie może być pomylony z żadnym innym, a to również dzięki typowym dla regionów drzewom araucaria. Taki widok zapiera dech w piersiach, dlatego my, zatrzymamy się w tym miejscu na dłużej, eksplorując ten region na trekkingowych szlakach, przeprawiając się przez rzeki, w autach 4×4, a dla chętnych –nawet konno!

Spróbuj:

Szlakiem Yerba Mate

Podczas tej wyprawy naszym nieodzownym atrybutem będzie tykwa z naparem z Yerba Mate, w Brazylii zwanej chimarrão. Poznamy od podstaw proces produkcji, właściwości i rytuały związane ze spożywaniem i przyrządzaniem tego niezwykle popularnego w Ameryce Południowej napoju. W tym celu przemierzymy ziemie twardych południowoamerykańskich kowbojów gaucho, zamieszkujących południe Brazylii, argentyńską pampę i praktycznie cały Urugwaj.

Odetchnij:

Najpiękniejsze plaże Ameryki Południowej

Brazylia posiada jedne z najsłynniejszych plaż świata. Długie i piaszczyste zachęcają do spędzenia dnia na błogim leniuchowaniu i smażeniu się na brazylijskim słońcu. W trakcie wyprawy odwiedzimy plaże w Rio de Janeiro, ale też plaże bardziej dzikie, gdzie nie ma tłumu turystów i można wypocząć od zgiełku i hałasu dużych miast. Dla chętnych, którzy lubią aktywnie spędzać czas na plaży, będzie  zawsze opcja spróbowania swoich sił na desce surfingowej, czy też w snorkelingu.

xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Wypijesz niezliczone ilości Yerba Mate
 • Odkryjesz aż 3 kraje na jednej wyprawie
 • Poznasz kulturę Ameryki Południowej
 • Zobaczysz słynne plaże Rio De Janeiro
 • Zjesz krwiste argentyńskie steki
 • Przejdziesz dzikie tereny Parku Narodowego Aparados Da Serra
 • Odkryjesz słoneczną Brazylię
 • Poczujesz atmosferę liberalnego Urugwaju
 • Zatańczysz argentyńskie tanga na ulicach Buenos Aires
 • Zachwycisz się pięknem jednego z cudów przyrody - Wodospady Iguazu
 • Będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletówdla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub 

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

8675 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 2200 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 2200 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

950 EUR

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

13000 pln

Cena zawiera

 • przygodę i wejścia do miejsc, gdzie turyści nie bywają
 • loty wewnętrzne: Buenos Aires – Iguazu, Foz do Iguaçu– Rio de Janeiro, Rio de Janeiro – Florianopolis
 • transport busami w tym sypialnymi między głównymi punktami na trasie
 • noclegi w hostelach w pokojach 2 – 4 osobowych
 • prom z Colonia del Sacramento – Buenos Aires
 • śniadania w hostelach oraz wieczór z tradycyjnym churrasco mięsnym
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów z programu:
 • statua Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro
 • przejazd kolejką linowa Pão de Açúcar w Rio de Janeiro
 • wodspady Foz do Iguaçu od strony argentyńskiej i brazylijskiej Parku Narodowego
 • trekkingi z przewodnikiem w kanionach Aparados da Serra
 • zwiedzanie fabryki Mate w Rio Grande do Sul
 • opiekę doświadczonego lidera
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW (suma 200 000 zł)
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • fakultatywnej wycieczki konnej w Cambara do Sul (ok. 150 PLN)
 • fakultatywnej wycieczki pontonem do gardzieli diabła po argentyńskiej stronie wodospadów Iguazu (dodatkowo płatne ok.100 USD)
 • wyżywienia (prócz śniadań, które są w cenie)
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Brak miejsc!

PODRÓŻUJ ŚWIADOMIE – CHROŃ PLANETĘ

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Na krańcu świata

Patagonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Nieodkryta perła Ameryki

Kolumbia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Karnawał w Rio de Janeiro

Brazylia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Na krańcu świata

Patagonia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Nieodkryta perła Ameryki

Kolumbia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Karnawał w Rio de Janeiro

Brazylia

Zobacz terminy
Zobacz terminy