Road tripy, czyli wyprawy dokądkolwiek opony poniosą!

Road tripy, czyli wyprawy dokądkolwiek opony poniosą!

Znasz to uczucie, gdy wsiadając w samochód masz ochotę jechać przed siebie i jechać, i jechać gdzieś w nieznane? Każdy czasami chce się wyrwać i ruszyć na przygodę życia. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad tym, czy warto wybrać się z Solistami na road trip, pozwól, że przedstawimy Ci kilka powodów za tym, że nadszedł już czas, i że nie ma wymówek.

Dlaczego właściwie road tripy?

Turystyczne eskapady można podzielić na kilka kategorii, na takie, gdzie dużo się chodzi po szlakach, na takie gdzie jest dużo zwiedzania muzeów i zabytków oraz na takie, gdzie dużo się jeździ i poznaje się kawał świata, przejeżdża przez rozległe tereny i zatrzymuje się przy okazji dotarcia do miejsc wartych odwiedzenia. Te mniej ekstremalne wyjazdy obejmują noclegi w hotelach, przydrożnych bazach noclegowych czy motelach, jednak kwintesencją tego typu wyjazdów jest nocowanie w kamperach, na polach namiotowych, a niekiedy zupełnie na dziko.


Wyprawa objazdowa samochodem to metoda, by zwiedzić maksymalnie dużo terenu w ograniczonym czasie (bo w końcu nic nie trwa wiecznie), zwłaszcza tam, gdzie do przebycia są naprawdę rozległe tereny. Podróżując w klasyczny sposób autokarem, od hotelu do hotelu, można skupić się na atrakcjach oferowanych przez jeden region, ale jeżeli Twoim celem jest przejechanie dużej części kraju, to musisz wybrać się na road trip.


A jeżeli chcesz zwiedzić te miejsca, które normalnie są niedostępne dla zwykłych turystów, spędzić czas aktywnie, nocować na dziko i wydać jak najmniej, przy jak największej ilości zabawy, wtedy warto rozważyć wyprawy off roadowe poza utartymi ścieżkami.


Myślisz, że tego typu wyjazdy zarezerwowane są wyłącznie dla twardzieli, którzy posilają się tym, co znajdą w gęstwinie, popijają własny pot i przegryzają to korą brzozy? Zróżnicowany poziom trudności i plany wypraw sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie.


Jeżeli jesteś osobą początkującą, a to jest Twoja pierwsza przygoda, proponujemy łatwe wyjazdy road tripowe do Australii, podczas których jeździmy wynajętymi pojazdami oraz lokalnymi środkami transportu, uprawiamy lekkie trekkingi, śpimy na polach namiotowych lub w wygodnych kamperach i ogólnie jest bardzo przyjemnie.


Jeżeli jesteś turystycznym wyjadaczem, z niejednego pieca jadłeś chleb, a podróże to dla Ciebie za każdym razem nowe wyzwanie, wtedy możemy zaproponować wyjazd Islandia (Extreme), czyli wyprawę dla osób aktywnych, gdzie przemieszczamy się z plecakami, jeździmy solistowymi samochodami dostosowanymi do islandzkich terenów, chodzimy na piesze wędrówki i nocujemy pod namiotami.

Wyprawy off road, czyli jeszcze bardziej ekstremalnie

A może czas zjechać z asfaltowej drogi i skierować się na mniej uczęszczane szlaki, na które wjedzie tylko specjalnie przystosowany do tego jeep z napędem 4×4, gdzie dominują drogi szutrowe, piaskowe, błotne i leśne, gdzie cywilizacja zostanie daleko w tyle, a to, co masz ze sobą w plecaku, musi wystarczyć na najbliższy czas? Taka wyprawa off road to zupełnie inny poziom podróżowania. Elementy off roadowe znajdują się w naszych wyprawach:

  • do Nambii – wyjazd dedykowany osobom pragnącym poczuć klimat dzikiej Afryki, nocować pod namiotami i gotować na świeżym powietrzu.

  • do Islandii (Interior), w trakcie której przez cały czas poruszamy się jeepami przystosowanymi do jazdy w interiorze.

Cała zabawa polega na tym, by się trochę zmęczyć, trochę ubrudzić, trochę przemoknąć i żeby przeżyć coś, co całkowicie odbiega od codzienności. Ekstra „smaczku” podczas wyprawy off road dodaje możliwość prowadzenia jeepów, konieczność samodzielnego gotowania oraz noclegi pod namiotami lub na kempingach; to, co mamy w plecakach, musi wystarczyć przynajmniej do czasu, gdy pojawimy się bliżej cywilizacji. Czy to już wszystko? Ależ oczywiście, że nie, jednak o reszcie musisz przekonać się osobiście!

Kierunek – świat!

Dokąd tym razem? Może piaszczyste pustynie Afryki, a może skute lodem islandzkie wyspy i zakamarki? Przygoda na Alasce, a może road trip przez Australię? Wyprawy off road lub mniej ekstremalne, ale równie emocjonujące wycieczki po utartych drogach i szlakach, to świetna okazja, by zobaczyć świat od nieco innej strony – nie tej zurbanizowanej, nie tej ze sklepami, galeriami handlowymi i ruchem ulicznym, ale tej dzikiej, często prawie nietkniętej ludzką ręką. Chcesz to zobaczyć? Zapraszamy na wyprawy off road z Solistami. Uwaga – to wciąga, więc ponosisz ryzyko, że zechcesz wybrać się kolejny raz, i kolejny, i jeszcze raz.