img bottom

Trzy oblicza Islandii – Kraina Ognia i Lodu dla każdego

W podróżowaniu cenisz sobie komfort i w miarę przewidywalny i chillowy rozkład jazdy? Czy też ponad wygodę stawiasz bliski kontakt z naturą i ekstremalne doświadczenia? A może drzemie w tobie diabeł przekorny i zamiast odwiedzać wszystkie must see, wolisz sprawdzić, jak wyglądają mniej dostępne i niezbyt oblegane atrakcje danego kraju? Niezależnie od tego, jakim typem podróżnika jesteś, w solistowej ofercie wypraw na Islandię znajdziesz coś dla siebie!

WIELKA AKCJA ISLANDIA 2024!

W tym roku oferujemy wam aż pięć opcji na poznanie od podszewki Lodowej Wyspy:

Każda z nich daje możliwość przekonania się na własnej skórze o pięknie i wyjątkowości Islandii, ale w zupełnie odmienny sposób. Sprawdź, na czym polegają różnice między poszczególnymi wariantami, zdecyduj, który jest dla Ciebie i już dziś zarezerwuj swój bilet na wyprawę marzeń z Solistami!

TRASA

Wyprawa „Islandia kraina ognia i lodu” to zupełnie inna filozofia podróżowania, porównując do dwóch kolejnych. W tej opcji zwiedzamy najatrakcyjniejsze, najbardziej „klasyczne” miejsca Islandii, położone na południu, metodą małych skoków. Każdego dnia wyruszamy z przytulnego solistowego domku do innej niezwykłej atrakcji wyspy, by wieczorem wrócić do naszej bazy i zregenerować się przed kolejnym dniem wysiłku związanego z regularnym zapieraniem dechu w piersiach z zachwytu

„Islandia Extreme”, gdzie zjedziemy wyspę dookoła i odwiedzamy ponad 50 miejsc położonych na jej wybrzeżu: wulkanów, wodospadów, zatok lodowcowych, gejzerów, ale też miast i miasteczek.

Najintensywniej podczas tripu „Islandia Interior” daje możliwość dotarcia do najmniej dostępnej, środkowej części Islandii. Patrząc na mapę tej wyprawy, można odnieść wrażenie, że ktoś kto ją opracowywał, pomyślał sobie „hej, po co objeżdżać wyspę dookoła, skoro można pojechać w poprzek i skrócić sobie czas dotarcia z północy na południe?”. Tak naprawdę jest wręcz odwrotnie. Trasa „Islandia Interior” wiedzie w poprzek islandzkiej logice turystycznej, przez tereny najtrudniej dostępne, do których dotarcie to prawdziwe wyzwanie, niemające nic wspólnego z drogą na skróty

TRANSPORT

  • Najtańszym i najbardziej komfortowym sposobem poruszania się po Islandii jest wynajęty transport, A jeśli planuje się odwiedzić interior, w zasadzie jedynym możliwym – do wielu spektakularnych miejsc położonych we wnętrzu wyspy nie dociera publiczny transport. Ba, nie prowadzą do nich żadne utarte szlaki, dlatego w tym wariancie wyprawy podróżujemy Nissanami Patrolami z napędem na cztery koła. Dadzą radę nawet w najcięższych warunkach!
  • W przypadku „Islandii Extreme” oraz „Krainy Ognia i Lodu” poruszamy się solistowymi busikami, które są przyzwyczajone do tras, na których trzęsie nieco mniej
  • W każdym z wariantów kierowcami naszych wehikułów jesteście wy – uczestnicy tripu. Wystarczy zadeklarować taką chęć przy wypełnianiu formularza zgłoszeniowego. Gwarantujemy, że wybierając taką opcję, zapewnicie sobie jeszcze więcej niezapomnianych emocji!

WYŻYWIENIE

Ceny jedzenia na Islandii, w porównaniu z tymi w Polsce, mogą przyprawić o zawrót głowy. Dlatego w trakcie naszych wypraw raczej unikamy stołowania się w miejscowych restauracjach i stawiamy na wariant nieco bardziej ekonomiczny, tj. samodzielne gotowanie. Wszystkim tym, którzy lubią klimat biwakowania pod gołym niebem i polowe warunki przygotowywania posiłków, polecamy wyprawy „Extreme” i „Interior”, gdzie gotujemy, wykorzystując sprzęt campingowy (butle gazowe, garnki, krzesełka i stoliki).

Nie wyobrażasz sobie poranku bez możliwości niespiesznego przygotowania owsianki lub jajecznicy, najlepiej w kapciach i szlafroku? Trip „Kraina ognia i lodu” jest dla ciebie! Tutaj do waszej dyspozycji jest świetnie wyposażona kuchnia w naszym solistowym domku. Macie więc możliwość przygotowania śniadania czy kolacji tak, jak lubicie i pałaszowania przy jednoczesnym rozkoszowaniu się niesamowitym islandzkim krajobrazem za oknem

NOCLEGI

Jeśli chodzi o noclegi, podróżników można podzielić (z grubsza) na tych, którzy cenią sobie komfort i możliwość swobodnego odpoczynku w przytulnych warunkach, oraz tych, którym frajdę sprawia nocowanie pod namiotem i ponad miękki materac i cieplutką puchową kołdrę, przedkładają bliski kontakt za naturą.

Jeśli nie są wam więc straszne chłodne poranki i nierówne podłoże pod karimatą, na której śpicie, „Islandia Extreme” oraz „Interior”to coś dla was. W trakcie tych wypraw noce przemiennie będziemy spędzać na campingach oraz pod gołym niebem – jedną noc na campingu, drugą w najbardziej klimatycznych miejscówkach na łonie natury. Czujesz, że takie „atrakcje” to nie dla ciebie i wolisz kilka godzin snu w starym, poczciwym łóżku? Idealne warunku znajdziesz w solistowym domku w trakcie wyprawy pod hasłem „Kraina ognia i lodu”! Wygodne wyrka, miękka pościel, a przed snem możliwość zrelaksowania się w jacuzzi. Czy można znaleźć lepszy przepis na reset totalny?

AKTYWNOŚĆ

Każda z trzech solistowych propozycji wyprawy na Islandię oferuje moc atrakcji i aktywności. Zależnie od wybranego wariantu, będą się one wiązały z mniejszą lub większą ilością wylanego potu i przebytych kilometrów.

Jeśli kochasz trekkingi i zapierające dech w piersiach krajobrazy, a po takim kilkugodzinnym spacerze przez następne dni nie umierasz na zakwasy i odwodnienie organizmu, program wyprawy „Islandia Interior” powinien przypaść ci do gustu. Zaplanowaliśmy w nim kilka wędrówek, trwających od 1,5-2 do nawet 6 godzin. W ich trakcie zobaczysz góry, doliny, wulkany i powulkaniczne jeziora, księżycowe i marsjańskie krajobrazy. I poczujesz satysfakcję płynącą z dotarcia w te miejsca na własnych nogach!

Wariantem poznawania Islandii, który nieco mniej angażuje mięśnie, jest „Islandia Extreme”. W ramach tego tripu pokonamy ponad 2000 km, objeżdżając Islandię dookoła, będziemy biwakować pod gołym niebem i odwiedzać niesamowite przylądki i najbardziej urokliwe miasta Lodowej Wyspy.

Z kolei „Kraina ognia i lodu” to gwarancja poznania najpiękniejszych i najbardziej znanych zakątków Islandii, takich jak Golden Circle czy Jezioro Jökulsárlón bez konieczności pokonywania kilkudziesięciu kilometrów dziennie i niewygód związanych z codzienną zmianą miejsca noclegu. W ramach tej wyprawy zapewniamy wam między innymi rejs amfibią po jeziorze lodowcowym oraz całodzienny wstęp do basenów termalnych Błękitna Laguna. Chill and relax.

KOSZTY

Na koniec crème de la crème każdej wyprawy, czyli koszty.  Tu nie ma się co rozpisywać, niech przemówią liczby, a wy oceńcie i obliczcie sami, do którego z… oblicz Islandii jest wam najbliżej.

Podcasty podróżnicze - Islandia