img bottom

Szkolenie liderów – jak zdobyć pracę marzeń?

Praca marzeń… czym ona jest? Dla każdego może być czymś innym, bo przecież wszyscy marzymy o różnych rzeczach. Z pewnością jednak praca marzeń to taka, która pozwala na ciągły rozwój i podnoszenie kwalifikacji, na spełnianie się w pasji, łącząca przyjemne z pożytecznym; no i oczywiście taka, w której można zarobić pieniądze, bo samymi snami człowiek nie wyżyje. Jeżeli marzysz o lotach w kosmos, to niestety raczej Ci nie pomożemy, ale jeżeli marzysz o podróżowaniu po świecie i odkrywaniu jego najpiękniejszych zakątków, to mamy dla Ciebie ciekawą propozycję. Przyjdź na szkolenie liderów Solistów.

Kim jest lider wyprawy?

Lider wypraw to osoba prowadząca wyprawę, od której zależy, czy wyjazd będzie udany, czy też nie. To na liderze spoczywa ciężar udanej eskapady, zadowolenie uczestników i ich bezpieczeństwo. Praca lidera wyprawy to nie kaszka z mleczkiem; nie wystarczy tylko „być” i nic nie robić, trzeba się mocno zaangażować. Jednocześnie jest to niezwykle satysfakcjonujące zajęcie, dające mnóstwo frajdy i pozwalające na ciągły rozwój. Prowadzenie wyjazdów to praca, która umożliwia zwiedzenie sporego kawałka świata, poznanie wielu ciekawych ludzi i nawiązanie przydatnych znajomości.

Lider wypraw to zatem osoba, która pasjonuje się podróżami, żyje przygodami i nie chce być jedynie biernym uczestnikiem, ale aktywnie brać udział w kształtowaniu takiego wyjazdu. Myślisz, że to właśnie o Tobie piszemy? Sprawdź, czy masz cechy lidera, a prowadzenie wyjazdów jest pracą dla Ciebie. Koniecznie przeczytaj też artykuł, w którym wyjaśniamy, na czym polega współpraca z Solistami i jakie jej są zalety, ale też wyzwania stawiane przed liderami.

Jakie cechy powinien posiadać lider?

Prowadzenie wyprawy to praca, która wymaga odpowiednich predyspozycji i siłą rzeczy nie każdy jest w stanie podjąć się takiego zadania. Lider wypraw z całą pewnością musi mieć osobowość przywódcy, który potrafi pociągnąć za sobą innych uczestników, zainteresować ich i zachęcić do zabawy oraz aktywności. Powinien też charakteryzować się bardzo dobrą pamięcią, ponieważ miejsca, w które będzie prowadził uczestników, musi mieć oblatane, jakby się tam urodził. To jednak jest do nauczenia. A co nie jest? Życie w ciągłym ruchu, w podróży, osobowość wagabundy i obieżyświata – to po prostu musi już w Tobie być. Warto też mieć cechy gawędziarza i umieć dzielić się wiedzą, bo uczestnicy będą chcieli dowiedzieć się czegoś o miejscach, do których się udadzą. Część wiedzy przekażą lokalni przewodnicy, ale nie wszystko. Osoba kandydująca do pracy lidera musi też charakteryzować się poczuciem humoru, optymistycznym nastawieniem i umiejętnością znajdowania plusów zawsze i wszędzie.

Jak zarabiać na podróżach i swojej pasji?

Bycie liderem wyprawy to okazja do tego, by nie tylko podróżować po świecie, odkrywać nowe lokacje i rozwijać pasję bez kosztów, ale na dodatek, można na tym zarobić. Traktując zajęcie jak pracę na pełny wymiar, możesz bez trudu uważać ją jako pełnoetatowe zajęcie. Jednocześnie, jeżeli nie chcesz, nie musisz poświęcać się w 100% temu zajęciu, traktując je jako dodatkową aktywność, wyjeżdżając kilka razy w roku, łącząc podróżowanie z dowolną inną pracą. Jest to całkowicie możliwe.

Zostań liderem wypraw u Solistów!

Oczywiście nie wystarczy przyjść i powiedzieć, że chcesz zostać liderem wyprawy i gotowe. Od tego trzeba zacząć, ale tu cały proces dopiero się zaczyna. Aby zostać liderem wypraw u Solistów, najpierw musisz przejść nasz kurs lidera, który odbywa się w dwóch etapach. Etap pierwszy to kurs online, wprowadzający, który przygotuje Cię merytorycznie i pozwoli określić, czy to faktycznie jest praca dla Ciebie. Następnie prowadzone jest szkolenie stacjonarne, na którym uczestnicy są przygotowywani pod kątem praktycznym. Po przejściu obu szkoleń i zdaniu egzaminu końcowego otrzymasz certyfikat Lidera Wypraw, który uprawnia Cię do pracy w turystyce. Mając taki certyfikat, możesz pracować w wielu miejscach, ale oczywiście zapraszamy Cię do wstąpienia do grona Solistów. Jeżeli się na to zdecydujesz, zostaniesz zaproszona bądź zaproszony na specjalny Camp dla przyszłych liderów Klubu Podróżników Soliści. A potem… potem już droga otwarta, nic tylko podróżować.

Szczegóły na temat szkolenia w Akademii Liderów Wypraw znajdziesz tutaj. Zapoznaj się z informacjami, zostań jednym z nas.