img bottom

Aktywnie na Słowenii – atrakcje dodatkowe na Słowenii w wersji aktywnej

Rafting w Słowenii, canyoning, paralotnie, czy wspinaczka to tylko krótki wycinek tego, co ten kraj ma do zaproponowania miłośnikom urlopów na sportowo. Daj się porwać przyszłej dawce mocnych wrażeń i odkryj razem z Soliści Adventure Club najważniejsze atrakcje, które tam na Ciebie czekają – Słowenia aktywnie to doskonały plan na udaną wyprawę!

Co można robić w Słowenii?

Słowenia stanowi idealne miejsce do wypoczynku dla wszystkich osób, które lubią, i chcą, spędzać czas aktywnie. Położona przede wszystkim na terenach wyżynnych i górskich (aż 90% jej powierzchni znajduje się na wysokości powyżej 300 m n.p.m.) zachęca do uprawiania turystyki pieszej, wspinaczki, paralotniarstwa, czy canyoningu. Natomiast malownicze okolice dolin sprzyjają eksplorowaniu ich na rowerach lub konno. Aktywny wypoczynek na Słowenii może obejmować także sporty wodne, w tym rafting, kajakarstwo, windsurfing, czy nurkowanie i pływanie.

Trekking w Słowenii

Jednym z powodów, dla których jeździ się na Słowenię, są Alpy. Piękne i majestatyczne zachęcają do pieszych wędrówek i zdobywania kolejnych szczytów. Co więcej, dzięki gęstej sieci szlaków o zróżnicowanym stopniu trudności, oferują szerokie możliwości wszystkim zainteresowanym, niezależnie od ich kondycji i wieku. Odpowiednio mierząc siły na zamiary, można zdecydować się między innymi na wejście na najwyższy szczyt słoweńskiej części Alp, Triglav (2864 m n.p.m.), co będzie źródłem niezapomnianych wrażeń. Taka właśnie wyprawa jest jednym z dodatkowych punktów solistowego Summer Camp Słowenia.

Wspinaczka na Słowenii

Dzięki licznym skałom i ścianom skalnym wspinaczka na Słowenii to aktywność i dla wprawnych adeptów sztuki, i dla początkujących. Szczególnych wrażeń dostarcza zaś uprawianie tego sportu w Dolinie Górnej Savinji, która nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych miejsc do wspinaczki w Słowenii w ogóle. Spróbuj tego z Solistami!

Rowery na Słowenii

Jeśli lubisz spędzać czas na dwóch kółkach i nie boisz się górskich terenów, skorzystaj z całodniowej wycieczki rowerowej, która wiedzie najwyżej położoną drogą widokową w kraju i wzdłuż rzeki Savinja. Możemy zagwarantować, że taka wyprawa na rowery na Słowenii nie tylko Cię zdrowo zmęczy, ale także na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Jazda konna na Słowenii

Jeśli jednak wolisz zamienić 2 kółka na 4 nogi, również mamy Ci coś do zaproponowania. Jazda konna na Słowenii, dzięki atrakcyjnym trasom, zapewnia bliski kontakt z naturą. Jeśli wybierzesz tę atrakcję w ramach Summer Camp Słowenia, wcale nie musisz mieć doświadczenia – instruktorzy podpowiedzą Ci, co i jak.

Łucznictwo na Słowenii

Łucznictwo może wydawać się dość nieoczywistą atrakcją, jednak i na taką znaleźliśmy miejsce. Dzięki odpowiednio przystosowanej przestrzeni do ćwiczeń, znajdującej się na terenie campu, każdy będzie mógł sprawdzić się w strzelaniu z łuku do tarczy. Łucznictwo na Słowenii to sport także dla osób, które nie lubią nadmiernego wysiłku.

Bushcraft na Słowenii

Wyludnione, zalesione tereny? Tak, to brzmi, jak idealne warunki, by uprawiać bushcraft. Na Słowenii, na szczęście, nietrudno o takie miejsca. Co więcej, jest ich całkiem wiele, więc każdy, kto chce się sprawdzić ze znajomości technik survivalowych i spędzić samotny dzień w lesie, będzie zadowolony.

Rafting na Słowenii

Rzeki Słowenii mają przeważnie górski charakter. Chociaż malownicze, są także rwące i często nieprzewidywalne, co znowu sprawia, że zapewniają idealne warunki do spływów. Rafting na Słowenii organizowany jest na wielu odcinkach rzecznych. My jednak proponujemy wziąć udział w tym na rzece Savinja. Moc wrażeń gwarantowana!

Canyoning na Słowenii

Słowenia aktywnie to także okazja, by skorzystać z takich atrakcji, które nie są dostępne nigdzie indziej. Jedną z takich o ograniczonym zasięgu jest canyoning. Sport ten polega na pieszym pokonywaniu rzek oraz wodospadów i łączy w sobie elementy wspinaczki, pływania, czy skoków do wody. Canyoning na Słowenii można uprawiać między innymi na rzece Savinja.

Nurkowanie na Słowenii

Nurkowanie na Słowenii to ciekawe doświadczenie, na które mogą zdecydować się zarówno osoby początkujące, jak i z praktyką. Dostępne jest ono między innymi w jeziorze Velenje stanowiącym najgłębszy zbiornik tego typu w kraju. Daje możliwość podejrzenia podwodnego życia, a także zobaczenia wizualizacji wioski, która kiedyś stała w tamtym miejscu.

Paralotnie na Słowenii

Chcesz wznieść się w przestworza? Wypróbuj paralotnie na Słowenii i zobacz, jak z perspektywy lotu ptaka wyglądają zielone alpejskie doliny! W ramach naszego Summer Camp zadbaliśmy o to, by każdy chętny mógł skorzystać z tej atrakcji, dlatego lot odbywa się w tandemie z instruktorem. Z kolei miejscem startu jest wzgórze Golte.

Słowenia z Soliści Adventure Club

Wyprawa na Słowenię w ramach Summer Camp to doskonała okazja, by wypocząć aktywnie i miło spędzić czas. Sprzyja temu wiele dodatkowych aktywności, które pozwalają zaplanować urlop na sportowo. Jednak mamy także coś dla tych, którzy wolą odpocząć w rytmie slow, korzystając z innych rodzajów atrakcji. Zobacz: Odpoczynek na Słowenii – atrakcje dodatkowe na Słowenii w wersji retreat. Już teraz prześledź całą naszą ofertę i zarezerwuj miejsce w naszej solistowej grupie!