img bottom

Siem Reap w Kambodży – atrakcje, ciekawostki i co warto zobaczyć?

Może i o Siem Reap nie mówi się tak często, jak o pobliskim Angkor, gdzie znajdują się największy kompleks świątynny na świecie, ale i ono ma swój urok, który przyciąga jak magnes. Dlaczego warto zobaczyć to kambodżańskie miasto? Kiedy najlepiej jest tam pojechać? Poznaj najważniejsze informacje o Siem Reap! Atrakcje, pogoda, zwiedzanie.

Z czego słynie Siem Reap?

Siem Reap (Kambodża), nazywane także Bramą Angkoru, stanowi czwarte co do wielkości miasto w kraju. Pomimo tego, że nie jest ani największe, ani najważniejsze ze wszystkim metropolii, odwiedzają go praktycznie wszyscy, którzy przylatują do tego zakątka świata w celach turystycznych. To też sprawia, że rozwija się szczególnie dynamicznie, oferując coraz bardziej rozbudowana infrastrukturę. W ostatnich dekadach wybudowano tam nawet duże, międzynarodowe lotnisko, dzięki czemu stało się jeszcze bardziej dostępne i atrakcyjne.

Dlaczego Siem Reap jest tak chętnie odwiedzane? To zasługa przede wszystkim położonego około 5 km dalej kompleksu Angkor Wat. Nazywane – nie bez powodu – Miastem Świątyń stanowi ono wyjątkowy w skali światowej zabytek. Co więcej, jego znaczenie dla ludności Kambodży jest tak duże, że charakterystyczny kształt angkorskich świątyń widnieje nawet na fladze narodowej.

Na Angkor Wat składa się monumentalny zespół świątyń zajmujący powierzchnię niespełna 163 ha, co też sprawia, że uznawany jest za największy zabytek religijny na świecie. Przy okazji stanowi doskonały przykład architektury Khmerów i symbol ich dziedzictwa.

Szukasz pomysłu na sylwester?

Wyjedź z nami na: Sylwester w Kambodży – sprawdź szczegóły wyprawy!

Co warto zobaczyć w Siem Reap?

Bliskość do Argkor sprawia, że Siem Reap zwiedza się poniekąd przy okazji, często nie poświęcając zbyt wiele uwagi. Może się to jednak okazać sporą stratą dla osób, które chcą odkryć współczesną Kambodżę, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością, tworząc przy tym unikalny miks kulturowy. Jak zwiedzać Siem Reap? Co zobaczyć podczas wizyty w mieście?

  • Pub Street – w Siem Reap atrakcje turystyczne wcale nie są tak oczywiste, jak mogłoby się zdawać. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście jest ulica nazywana Ulicą Pubów. Jak łatwo się domyślić znajduje się na niej mnóstwo mniejszych i większych knajpek, czy restauracji, gdzie można miło spędzić czas i poczuć wyjątkową, imprezową atmosferę.
  • Old Market, Central Market i inne bazary – wśród tego, co warto zobaczyć w Siem Reap, bez wątpienia znajdują się także place targowe, gdzie można kupić lokalne specjały, biżuterię, figurki, czy inne pamiątki. Co więcej, część z nich działa także w nocy, oferując dodatkową porcję wrażeń.
  • Jezioro Tonle Sap – planując poznanie okolic Siem Reap, zwiedzanie warto zacząć od położonego około 10 km od miasta jeziora Tonle Sap. Tym, co go wyróżnia, są pływające wioski, które przemieszczają się w zależności od pływów i pór roku. Odwiedzenie tego miejsca nie rozczaruje również miłośników pięknych widoków – podobno zachody słońca nad Tonle Sap należą do najpiękniejszych na świecie.

Na tym atrakcje Siem Reap i Kambodży się jednak nie kończą. Zobacz, co jeszcze warto zobaczyć i poznaj szczegółowy plan, jaki może mieć wyprawa do Kambodży.

Kiedy jechać do Siem Reap?

W przypadku Siem Reap pogoda na zwiedzanie jest najkorzystniejsza w okresie od listopada do marca, a więc wtedy, kiedy w Polsce marzymy o słońcu. Temperatura oscyluje wówczas pomiędzy 20-30°C i jest dość sucho. Z kolei od kwietnia do czerwca w Siem Reap i tej części Kambodży panują upały sięgające nawet powyżej 35 kreski. Co więcej, jako że to czas tuż przed sezonem monsunowym, jest zdecydowanie mniej turystów. Pora deszczowa przypada natomiast na miesiące od lipca do września.

Czy warto jechać do Siem Reap?

Biorąc pod uwagę wyjątkową atmosferę Siem Reap, to jakie atrakcje czekają, i co znajduje się w okolicy, z całą pewnością miejsce to jest warte odwiedzenia – i to nie tylko po drodze do Angkor Wat. Do tego na turystów czeka dobrze rozwinięta baza noclegowa i gastronomiczna, która zabezpieczy podstawowe kwestie pobytu. Co więcej, dodatkowym udogodnieniem jest lotnisko zwiększające dostępność miasta dla osób przybywających z innych części Kambodży.

Sylwester w Siem Reap

Chcesz zakończyć ten rok z przytupem? Zdecyduj się na jedną z naszych wyjątkowych końcowo rocznych wypraw i spędź Sylwester z Solistami! W tym roku zaplanowaliśmy wspólnie świętowanie także w Siem Reap, gdzie atrakcje znajdują się dosłownie na wyciągniecie ręki. Odkryjmy razem magię tego niesamowitego miejsca, a także zwiedźmy wspólnie Kambodżę, Malezję i Singapur! Nie pytaj więc, dlaczego to powinno być Siem Reap i czy warto – po prostu już teraz zaklep dla siebie termin wyjazdu!