img bottom

Rajski Zanzibar – nasz top kierunek na zimę

Gdy w Polsce jest zimno i śnieżnie (bądź nie), są na świecie kraje, gdzie temperatura wynosi przyjemne 30°C, a słońce daje jak w najlepszym okresie letnim. Gdy u nas nadchodzi czas na puchowe kurtki, czapki i rękawice, miłośnicy ciepłych krajów rozglądają się za alternatywą, by zimę zmienić w lato. Takich miejsc jest całkiem sporo, lecz na szczególną uwagę zasługuje Zanzibar. To miejsce jest swoistym rajem na Ziemi. Zanzibar – zima 2020/2021. Wybierz się z nami!

Ucieczka od chłodu ciepłych krajów

Lubimy zimę, ale czasami nachodzi nas ochota, by choć na chwilę wyrwać się z uścisku mrozu i znów rozgrzać się w słoneczku. Też tak masz? Świetnie, bo przygotowaliśmy ciekawą propozycję, by na 2 tygodnie wyskoczyć z ocieplanych butów i wejść w sandały. Wyprawa do Afryki, a konkretnie do trzech krajów: Kenia + Tanzania + Zanzibar to idealna opcja na ucieczkę od zimy, zwłaszcza, że od grudnia do lutego panują tam temperatury porównywalne ze szczytem naszego lata, tj. średnio około 28-31°C.

 

Od połowy listopada do końca grudnia w Zanzibarze trwa krótka pora deszczowa, oznacza to, że zdarzają się intensywne, ale niedługie ulewy, które nie powinny być uciążliwe, za to oczyszczają powietrze i sprawiają, że upał tak nie doskwiera. W styczniu i w lutym jest już pora sucha, to okres upalny, gdzie temperatura sięga nawet 35°C, to bardzo dobry czas na podróże z myślą o opalaniu się, korzystaniu z wodnych aktywności i wypoczynku na plażach. Pogoda w Kenii w tym okresie jest zbliżona i nie ma dużych różnic, dlatego zimowa wyprawa do Afryki może obejmować Zanzibar, Kenię i Tanzanię.

Zima w Afryce, czyli co robić na Zanzibarze?

W miesiącach zimowych (dla nas zimowych), pogoda na Zanzibarze rozpieszcza – to idealny czas na plażing, leżing i smażing na rajskich plażach. Zanzibar jest wyspą na Oceanie Indyjskim, plaż tam nie brakuje – nie trzeba rezerwować miejsc i przynosić ze sobą parawanów, bo przestrzeni tam nie zabraknie. Zanzibarskie plaże częściowo są na wpół dzikie, inne są kurortami turystycznymi, obfitującymi w wiele atrakcji i możliwość wypróbowania sportów wodnych. Piękne plaże Zanzibaru stanowią zachwycający element krajobrazu. Gorący, jasny i miękki piasek zachęca do leżenia i opalania się, natomiast błękitna, ciepła oceaniczna woda kusi do pływania i wodnych zabaw. Wokół plaż znajdują się domki i hoteliki na wynajem, a wszystkie skryte wśród palm i egzotycznej roślinności. Po prostu bajka.

 

Ponieważ na wyspie znajdują się plantacje kawy, cynamonu, gałki muszkatołowej, pieprzu i goździków, w powietrzu gdzieniegdzie unosi się ich aromat, a Zanzibar nazywany jest wyspą przypraw. To niby drobnostka, ale nabiera na znaczeniu, gdy dodamy do tego możliwość skosztowania przepysznych i świeżych egzotycznych owoców i potraw w aromatycznej oprawie. Wtedy zwykłe spróbowanie kokosa, guyabano, rambutanu czy jackfruitów – tamtejszych owoców staje się ucztą będącą harmonią zmysłów.

Zimowa przygoda w Afryce

Ale przecież nie samymi plażami człowiek żyje, a do Zanzibaru nie jedzie się tylko po to, by się opalać i jeść. Poza możliwością wygrzewania się wyprawa do Zanzibaru zimą 2020/2021 obfituje w niesamowite przeżycia i podróże po Afryce. Wyjazd jest ekspedycją do trzech afrykańskich krajów: Kenia-Tanzania-Zanzibar.

 

Oto kilka z atrakcji, jakie przygotowaliśmy:

  • 3-dniowe Safari w parku Taranigire – wyjątkowa okazja do poznania dzikiej Afryki. Safari w Tanzanii jest niepowtarzalnym przeżyciem. Podczas trzech dni, gdy przemierzymy park jeepami z napędem 4×4 i będziemy mieli okazję obserwować na żywo (i bezpiecznie) zwierzęta w ich naturalnym środowisku, zwłaszcza lwy, żyrafy, zebry, słonie, gnu, hipopotamy i wiele innych.
  • Park Narodowy Hell’s Gate – położony jest w Kenii. Zwiedzimy go na rowerach i będzie to kolejna okazja do tego, by podziwiać afrykańską faunę i florę.
  • Wyspa Cescrent z filmu „Pożegnanie z Afryką” – pamiętacie ten film? To właśnie na tej wyspie kręcono ujęcia, ale nie to jest najciekawsze. Na Crescent Island żyją na wolności zwierzęta, do których można swobodnie podejść i obserwować je z niedalekiej odległości.
  • Wizyta w wiosce Masajów – Masajowie są półkoczowniczym ludem zamieszkującym Afrykę. Żyją w zgodzie z naturą i obyczajami. To jedni z ostatnich autochtonów, pielęgnujących stare tradycje, tym bardziej warto ich odwiedzić i poznać zwyczaje. O Masajach więcej pisaliśmy tutaj.
  • Nairobi – Kenia to nie tylko zwierzęta i dzikie ludy. Nairobi jest rozwiniętą metropolią, którą odwiedzimy w ramach wyprawy.

Zimowa wyprawa do Afryki z Solistami

Brzmi interesująco, prawda? Dlatego nie czekaj i już teraz zarezerwuj wyjazd do Kenii, Tanzanii i Zanzibaru w sezonie zima 2020/2021. Najbliższe terminy to 20.11.2020-04.12.2020 i 02.12.2020-16.12.2020.

 

Pozostałe terminy i więcej szczegółów znajdziesz tutaj. Zimowy wyjazd do Afryki będzie świetną odskocznią od codzienności – doładujesz wewnętrzne akumulatory i spędzisz wspaniałe 2 tygodnie w przyjemnych 30-stopniach.