img bottom

Niezwykłe widoki Madery – skąd najlepiej obserwować i robić zdjęcia?

Chociaż ze względu na niezaprzeczalny urok wyspy, nie trzeba wiele, by zdjęcia z Madery zachwycały, można z nich – podobnie jak z całego wyjazdu – wycisnąć jeszcze więcej! Jak? Odwiedzając najlepsze punkty widokowe! Na Maderze jest ich dosłownie bez liku, a krajobrazy, które można z nich podziwiać, zachwycą nie tylko miłośników fotografii. Już teraz poznaj je razem z nami!

Gdzie robić najlepsze zdjęcia na Maderze?

Ta portugalska wyspa zajmuje niespełna 750 km2, jednak ze względu na swoje wulkaniczne pochodzenie i związane z tym ukształtowanie terenu, stwarza doskonałe warunki do podziwiania przyrody. Punkty widokowe na Maderze rozsiane są zarówno w jej głębi, jak i na wybrzeżu. Co więcej, wiele z nich zostało zagospodarowanych tak, by zwiększyć komfort oraz poprawić bezpieczeństwo osób je odwiedzających.

To, co ma do zaproponowania Madera – widoki rozciągające się z podwyższeń, malownicze miasteczka pełne architektonicznych perełek, czy zieleń w niewiarygodnie dużej ilości odcieni, zdecydowanie jest warte utrwalenia. Jednak które miejsca zapewniają najlepsze warunki i perspektywy do robienia zdjęć? Oto najciekawsze punkty widokowe na Maderze!

Czy wiesz, że zobaczysz je na własne oczy na naszej wyprawie? Sprawdź koniecznie: wyprawa na Maderę!

Pico dos Barcelos

Jeśli chcesz mieć fantastyczne zdjęcia, to po prostu musisz odwiedzić ten punkt widokowy! Madera wygląda z niego przepięknie! Pico dos Barcelos położony jest w samej stolicy kraju, Funchalu i pozwala podziwiać miasto, które rozciąga się na okolicznych wzgórzach aż po horyzont. Widać z niego także skrawek zatoki wraz z wyspami Desertas.

Samo Pico dos Barcelos ma 355 metrów wysokości i jest łatwo dostępny. Ma parking, plac zabaw, sklepy i restauracje. Z kolei dzięki ścieżce, która wiedzie dookoła, daje możliwość podziwiania widoków z każdej strony.

Cristo Rei

Na wschód od Funchal, dokładnie w miejscowości Caniço, znajduje się wysoki na 14 metrów posąg Chrystusa. Spodoba się on jednak nie tylko miłośnikom sztuki sakralnej, ale i koneserom pięknych widoków. Niedaleko figury umieszczono bowiem punkt widokowy. Madera i ocean, które są z niego widoczne, prezentują się wręcz nadzwyczajnie, szczególnie w promieniach zachodzącego słońca. To kolejne miejsce warte dodania na listę ciekawych miejsc na wyspie!

Cabo Girão

Jeśli nie masz lęku wysokości i chcesz mieć co wspominać, patrząc na zdjęcia z Madery, koniecznie wybierz się na Cabo Girão. Mający wysokość 580 metrów klif uznawany jest za jeden z najwyższych w Europie, i zdecydowanie najwyższy na wyspie. Znajduje się w południowej części wyspy, w pobliżu miasteczka Câmara de Lobos. Z uwagi na malownicze położenie może uchodzić za jeden z najpiękniejszych zakątków, jakie ma do zaoferowania wyspa Madera/Portugalia. Zdjęcia z tego miejsca mienią się mnóstwem barw, a taras z przeszkloną podłogą dodatkowo zachęca do podziwiania widoków.

Achadas da Cruz – Fajã da Quebrada Nova

A gdyby tak jeszcze inaczej spojrzeć na Maderę? Widoki, których można doświadczyć, jadąc kolejką linową z Achadas da Cruz do położonej poniżej Fajã da Quebrada Nova, z całą pewnością na długo zapadają w pamięć. Sama kolejka ma około 500 metrów i znajduje się na zboczu stromej skarpy. Mimo że jazda trwa zaledwie kilka minut, wywiera kolosalne wrażenie – także ze względu na roztaczające się stamtąd piękne krajobrazy.

Guindaste

Punkty widokowe na Maderze są tak liczne, że trudno wymienić wszystkie. Jednak Guindaste to miejsce, o którym nie można nie wspomnieć. Znajduje się ono na jednym ze zboczy Foz da Ribeira do Faial. Pozwala na podziwianie naprawdę szerokiej panoramy, która obejmuje wybrzeże od Faial do Ponta de São Lourenço i ocean. Tutaj kolory są wyjątkowo soczyste, a kadry tak udane, że zdjęcia z Madery, z tego miejsca, należą do jednych z chętniej wykonywanych i podziwianych.

Madera z Solistami – pomysł na udany wyjazd

Chcesz zobaczyć jak z bliska wygląda Madera? Zdjęcia z niej włożyć do swojego albumu? Spróbować czegoś nowego? Jeśli Twoja odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi tak, koniecznie odwiedź ją razem z nami! Solistowa wyprawa na Maderę wiedzie przez jej najpiękniejsze zakątki. Te kilka dni, które tam wspólnie spędzimy, wędrując, podziwiając i zachwycając się raz po raz, na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Już teraz daj sobie szansę podziwiania Madery oraz jej widoków i skorzystaj z naszej oferty! Poznaj też inne solistowe pomysły na to, by majówka za granicą była udana!