Nieprzenikniona Afryka 41

GOTOWI NA WYPRAWĘ MARZEŃ? PREMIERY 2022

Nowe kierunki w 2022 roku

W 2022 zabierzemy was na dwie zupełnie nowe i niezwykłe kierunki! Przygotowaliśmy dla Was niezapomniane wyprawę do Peru, Boliwi i Chile, gdzie będziecie mogli zobaczyć Machu Picchu, przemierzyć Dolinę Księżycową w Boliwii, a w Chile przespacerować się po najsuchszej pustyni Świata – Atacamie. Oczywiście to tylko garstka atrakcji. W trakcie wyprawy czeka Cie o wiele więcej wspaniałych widoków i przygód!

 

Kolejną tegoroczną premierą jest wyprawa do Rwandy i Ugandy! Jeżeli Twoim marzeniem od zawsze było poznać prawdziwą Afrykę to ten trip jest właśnie dla Ciebie. Podczas wyprawy będziesz mieć okazję przemierzyć Park Narodowy Nyungwe w Rwandzie, gdzie spotkamy szympansy i przespacerujemy się nad wierzchołkami drzew. W Ugandzie natomiast wybierzemy się do najpiękniejszego lasu deszczowego świata – Bwindi, który jest domem majestatycznych goryli górski. A to tylko dwa z wielu przystanków na naszej trasie. Sprawdź co dokładnie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Nieprzenikniona Afryka

Rwanda | Uganda

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Przez andyjskie bezdroża

Peru | Boliwia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Nieprzenikniona Afryka

Rwanda | Uganda

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Przez andyjskie bezdroża

Peru | Boliwia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Bezpieczne podróżowanie

UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI

Skorzystaj z ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży z przyczyn losowych.
W razie nagłego zachorowania, w tym na COVID-19 oraz nieszczęśliwych wypadków i wydarzeń, uniemożliwiających odbycie podróży, nastąpi zwrot wszystkich poniesionych kosztów. Ubezpieczenie można wykupić do 30 dni przed planowaną datą wyprawy, lub w dniu zapisu, jeżeli rezerwacja będzie dokonana na mnie niż miesiąc przed wyjazdem. Koszt ubezpieczenia to 5% ceny wyprawy.

 

Jak wykupić ubezpieczenie?
Po zapisie na wyjazd napisz na maila ubezpieczenia@solisci.pl – udzielimy Ci szczegółowych informacji oraz prześlemy OWU.
Jeżeli zapisujesz się na wyprawę na mniej niż miesiąc przed jej terminem i chcesz zakupić ubezpieczenie od rezygnacji, dokonaj zapisu w tygodniu w godzinach porannych, abyśmy mieli czas skontaktować się z Tobą tego samego dnia i wyrobić dla Ciebie polisę.

Peru, Boliwia i Chile

Ameryka Południowa charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością, ponieważ jest to miejsce zetknięcia się ze sobą wielu kultur. Przez wieki rdzenni mieszkańcy ulegali wpływom kultury europejskiej, które współistniały i mieszały się ze sobą nawzajem. Ta niezwykła i kolorowa mieszanka stworzyła piękną kulturę, której będzie można doświadczyć podczas naszej wyprawa do Peru, Boliwii i Chile. Przemierzymy razem najbardziej wyjątkowe miejsca skrywane wśród andyjskich wierzchołków i dotrzemy do jednego z najbardziej rozwiniętych krajów w regionie – Chile. Podczas tej podróży odnajdziemy niezwykłe miejsca, poznamy ich smutną, ale i bardzo interesującą historię, a także odkryjemy niesamowite perełki krajobrazowe, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej na świecie. Po raz pierwszy, zapraszamy Was na szaloną wyprawę przez kontynent kontrastów, który zwiedzimy w iście solistowym stylu. 

 

 

 

ZAPISZ SIĘ NA WYPRAWĘ Artboard 3

RWANDA I UGANDA

Na tą premierę wielu z Nas czekało z utęsknieniem. Uganda i Rwanda to kierunek marzeń dla wielu i choć do tej pory wydawał się trudny do realizacji, to nam się udało!. W 2022 roku poznamy  Afrykę, jakiej się zupełnie nie spodziewacie. Dzika i nieprzenikniona, zachwyca intensywnością flory i bogactwem fauny. Miejsce, gdzie można poczuć naturę na własnej skórze i odetchnąć najświeższym powietrzem. Miejsce niezwykłe i warte odkrywania. Przemierzymy razem najbardziej wyjątkowe miejsca skrywane w afrykańskich lasach deszczowych, spotkamy na swojej drodze niezwykłe i rzadkie zwierzęta, będziemy mogli obserwować szympansy w ich naturalnym środowisku i może uda nam się spotkać goryla górskiego. Na taką wyprawę zapraszamy was po raz pierwszy. Rwandę i Ugandę zwiedzimy w iście solistowym stylu. 

ZAPISZ SIĘ NA WYPRAWĘ Artboard 3

DLACZEGO WARTO?

  • Poznasz fascynująca kulturę i historię
  • Przeżyjesz świetną przygodę jeżdżąc buggy po pustynnej Oazie lub spacerując po wiszącym moście nad afrykańskim lasem deszczowym
  • Odwiedzisz najwyżej położoną stolice na świecie - La Paz
  • Spotkasz niesamowite zwierzęta w ich naturalnym środowisku
  • Odwiedzisz wiele parków narodowych
  • Popłyniesz kajakiem/łodzią przez najpiękniejsze jeziora Afryki lub Ameryki Południowej
  • Spróbujesz lokalnej kuchni
  • Odkryjesz sekrety miast
  • A co najważniejsze, będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!

Informacja COVID

RWANDA

 

Międzynarodowe lotnisko w Kigali jest otwarte dla obcokrajowców.

 

Wszyscy pasażerowie zobowiązani są do:

– okazania dowodu na negatywny wynik testu PCR na obecność COVID-19 wykonanego w ciągu 72 godzin przed przylotem do Rwandy

– wypełnia formularza (Passenger Locator Form) dostępnego pod adresem https://travel.rbc.gov.rw/travel/ i zaciągnięcia do niego wyniku testu w wersji elektronicznej (zaświadczenie papierowe należy mieć ze sobą podczas podróży)

– poddania się kolejnemu testowi PCR po przylocie. Od 17 grudnia wszyscy przybywający do Rwandy zostaną skierowani na 3-dniową kwarantannę w wyznaczonych przez lokalne służby hotelach, na koszt własny. Wyjątkiem są turyści odwiedzający parki narodowe. Będą zwolnieni z 3-dniowej kwarantanny, ale będą zobowiązani, oprócz testu w dniu przyjazdu, do wykonania obowiązkowego testu PCR w 3. dniu, jak również testu antygenowego codziennie, na własny koszt.

 

Także przy wylocie z Rwandy wymagane jest poddanie się testowi na COVID-19. Jedyny akceptowany rodzaj testu to PCR. Musi on być wykonany w ciągu 72 godzin przed wylotem, a termin testu można zarezerwować w portalu www.rbc.gov.rw

 

UGANDA

Warunkiem przyjazdu do Ugandy jest posiadanie negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19 wykonanego w ciągu 72 godzin przed podróżą, licząc od dnia pobrania materiału.

 

Od 27 października 2021 r. wszyscy podróżni będą poddani testom na COVID-19 na lotnisku w Entebbe. W tym celu należy zarejestrować się na: online registration system i uiścić opłatę w wysokości 30 USD.

Osoby, u których wynik testu będzie pozytywny, zostaną skierowane do wyznaczonych ośrodków, które będą mogły opuścić po 7 dniach po uzyskaniu negatywnego wyniku testu PCR.

 

Osoby podróżujące z i do Ugandy nie mogą wykazywać symptomów COVID-19, tj. temperatury powyżej 37.5 °C, uporczywego kaszlu, problemów z oddychaniem i innych objawów przypominających grypę.

Wyjazd z Ugandy- konieczne okazanie negatywnego wyniku testu PCR wykonanego do 72 godzin przed podróżą, licząc od pobrania materiału.

PERU

Od 01.11.2021 r. obowiązują następujące warunki wjazdu i pobytu:

– Podróżni udający się do Peru nie muszą okazać negatywnego wyniku testu molekularnego na COVID-19, jeżeli zaszczepieni są przeciwko COVID-19 dwoma dawkami (lub jedną, w przypadku szczepionek jednodawkowych) na co najmniej 14 dni przed podróżą do Peru. W przypadku gdy podróżny nie jest zaszczepiony, konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu molekularnego, wykonanego najpóźniej 72 h przed lotem.

– Wszyscy podróżni udający się do Peru zobowiązani są także uzupełnić wirtualną deklarację dot. stanu zdrowia,  znajdującą się na stronie: https://e-notificacion.migraciones.gob.pe/dj-salud/.  Deklarację należy mieć ze sobą wydrukowaną lub zapisaną w telefonie, przed lotem, jak i w trakcie pobytu w Peru.

– Zabroniony jest wjazd do Peru podróżnych z RPA oraz osób, które przebywały na terenie tego kraju w ciągu ostatnich 14 dni.

– Od 10.12 wprowadzono konieczność okazywania świadectwa szczepień dwoma dawkami przed wejściem do obiektów zamkniętych użytku publicznego, jak restauracje, kina, muzea, centra handlowe, itp.

 

BOLIWIA

Podróżujący do Boliwii muszą:

– okazać wynik negatywny testu PCR na COVID-19 wykonany w ciągu 72 h do wylotu do Boliwii bądź w ciągu 72 h do wjazdu na teren Boliwii drogą lądową.

– wypełnić formularz na stronie https://www.rree.gob.bo/ingresobolivia/ (Formulario de Declaración Jurada de Ingreso) przed odlotem

–  uzupełnić deklarację dot. stanu zdrowia Formulario SaludCOVID. Deklarację należy mieć ze sobą wydrukowaną przed lotem jak i w trakcie pobytu w Boliwii.

– przy wjeździe okazać ubezpieczenie medyczne pokrywające koszty leczenia w przypadku zakażenia COVID-19.

– poddać się 10-dniowej kwarantannie po wjeździe do Boliwii. Kwarantanna nie jestwymagane dla pasażerów, którzy są w pełni zaszczepieni przeciwko Covid-19 co najmniej 14 dni przed przyjazdem i posiadają dowód pełnego szczepienia.

Nie ma godziny policyjnej ani restrykcji w przemieszczeniu się po kraju.

 

CHILE

Podróżujący do Chile muszą:

– posiadać dowód szczepienia potwierdzony przed podróżą przez władze chilijskie. W tym celu należy złożyć wniosek online na stronie: https://mevacuno.gob.cl/ o zatwierdzenie szczepień i otrzymanie chilijskiej “Pase de Movilidad”. Na rozpatrzenie wniosku należy odczekać do 30 dni.

– posiadać ujemny wynik testu PCR. Pobrana próbka nie może być starsza niż 72 godziny licząc od momentu lądowania w Chile lub przekroczenia granicy lądowej

– wypełnić formularz “Affidavit of Travelers” elektronicznie i do 48 godzin przed wejściem na pokład (w przypadku przyjazdu samolotem) lub wjazdem do kraju (w przypadku przyjazdu drogą lądową). W formularzu tym należy załączyć negatywny wynik badania PCR oraz podróżne ubezpieczenie medyczne, które pokrywa koszty leczenia spowodowane COVID-19.