img bottom

Pomysły na podróż marzeń – puść wodze fantazji. Dokąd chcesz się wybrać?

O czym myślisz, jak słyszysz: podróże marzeń? Egzotyczne Karaiby? Mroźne fiordy Norwegii? Leżenie na plaży i full service? A może dziki trip kamperem i szwendanie się po niedostępnych miejscach? Chociaż definicji jest tak wiele, jak samych pomysłów na podróże marzeń, więcej je łączny niż dzieli. Przekonaj się o tym, szukając razem z nami inspiracji!

Na początku było… marzenie

Każda podróż marzeń zaczyna się nie tyle od konkretnego pomysłu, czy wizji, jak ma wyglądać wyjazd, ile jednej krótkiej myśli „a gdyby tak… (tu wstaw dowolne miejsce/formułę podróży/czy cokolwiek innego)”. To właśnie ona sprawia, że chce się sięgać dalej, odkrywać, szukać informacji, aż w końcu nadawać kształtu swoim wyobrażeniom. Dlatego też niezależnie od kierunku wyprawy marzeń, jej okoliczności, czy stopnia skomplikowania organizacji, warto próbować wcielić ją w czyn, szczególnie że rzeczywistość może okazać się jeszcze lepsza niż założenia!

Podróż marzeń – od czego zacząć?

Chcąc zaplanować podróż marzeń, nie potrzeba wiele. Nie trzeba mieć wyznaczonego celu, wybierać najdogodniejszych połączeń ani skrupulatnie planować kolejnych etapów wyjazdu, jeśli nie taki jest Twój styl podróżowania. Tutaj powinna obowiązywać tylko jedna zasada – żeby wymarzona podróż faktycznie była wymarzona, powinna być taka jak Ty, i to niezależnie od tego, czego się od niej oczekuje.

Jak zaplanować podróż marzeń? Od czego zacząć? Najpierw określ, jaka ma ona być i co dla Ciebie jest najważniejsze. Pomyśl o budżecie (ale też pamiętaj, że są sposoby na tanie podróżowanie – Jak tanio podróżować po świecie? Podróże niskobudżetowe, dowiedz się jak zacząć!). Przemyśl, co będzie Ci potrzebne. Wybierz dogodny termin z uwzględnieniem warunków w danym rejonie (o planujesz podróż marzeń w konkretne miejsce). Doczekaj się. Ciesz się kształtem swoich wyobrażeń.

Podróże marzeń – Europa czy świat?

Pomysły na podróże marzeń mogą obejmować praktycznie każdy zakątek świata i Europy. Chociaż często kuszą te odleglejsze kierunki, również Europa ma wiele do zaproponowania. Niezależnie od tego, czy chcesz zdobyć Kilimandżaro, zobaczyć zorzę polarną, czy sprawdzić miękkość piasku w Tajlandii, każda Twoja wyprawa może być udana. Co więcej, czasami wcale nie trzeba szukać inspiracji na wyprawy i podróże marzeń po Europie lub świecie, bo one często znajdują się same!

Pomysły na podróże marzeń z rodziną

Podróże marzeń możesz zaplanować też z najbliższymi. Taka wspólna wyprawa pozwoli Ci nie tylko zobaczyć kolejne niezwykłe miejsca, ale także da okazję do spędzenia czasu z dziećmi, czy partnerem/partnerką, którego niestety na co dzień nie ma zbyt wiele. Tworząc taką przestrzeń tylko dla Was, sprawisz, że życie zyska zupełnie nową jakość i wszystko zmieni się na lepsze. Jeśli szukasz kolejnych powodów, że takie wspólne podróże marzeń mają sens, przeczytaj: Dlaczego warto podróżować rodzinnie? Gdzie za granicę z rodziną?

Czasem first minute, czasem na ostatnią chwilę

Podróże marzeń mogą być first minute, ale wcale nie muszą, żeby można je było uznać za udane! Chociaż coś magicznego jest w samym czekaniu na wyjazd, korzystanie z okazji na kilka chwil przed terminem też ma swoje zalety – szczególnie że można utrafić takie oferty, które pozwolą faktycznie zaoszczędzić nawet do kilkunastu, czy kilkudziesięciu procent wyjściowej ceny. Jeśli więc tylko masz możliwość, korzystaj z tanich lotów i wyjazdów last minute, sprawiając, że każdy kierunek będzie podróżą marzeń.

Sprawdź nasze nowości i oferty first minute!

Podróżuj przystępnie

Martwisz się, że marzenia nie kosztują, ale podróżowanie już tak? Dzięki promocjom hot-deals (sprawdź koniecznie), wyjazdami poza sezonem, czy szukaniu alternatywnych rozwiązań na pobyt, możesz sporo zaoszczędzić. Z kolei dzięki temu podróże marzeń, czy to po świecie, czy po Europie, staną się dla Ciebie bardziej dostępne.

Wiele zalet mają także zagraniczne wyprawy organizowane przez Soliści Adventure Club. Stanowią one świetną okazję, by odwiedzić nawet najdalsze kraje w sposób zupełnie wyjątkowy. Oferta Solistów to szeroki wybór kierunków w korzystnych cenach, autorskie plany wypełnione tak, jak czas byłby z gumy i mnóstwo nowych doświadczeń. Już teraz przekonaj się, że pomyślenie o tych wyprawach „podróż moich marzeń” wcale nie jest trudne!