img bottom

Podsumowanie 1 sezonu podcastu „Poza Utartym Szlakiem” – co u nas słychać?

Wiedziałeś, że prowadzimy podcast? Na szczęście dostępny jest na razie tylko jeden sezon, więc ewentualnie szybko zdążysz go nadrobić. Warto się jednak z tym pospieszyć, bo to sporo kolejnych podróżniczych inspiracji. Dla tych, którzy go już wysłuchali, i dla tych, którzy dopiero to zrobią, przygotowaliśmy krótkie podsumowania wypuszczonych dotąd odcinków. Zaczęliśmy z przytupem…

Odcinek 1: Boliwia i Peru

Dla mocnego wejścia serwujemy wywiad z Olgą Potempą, która godnie sprostała pytaniom stawianym przez założyciela Soliści Adventure Club Łukasza Nowaka. Czego się można dowiedzieć z tego odcinka? Przede wszystkim, dlaczego często łączy się Boliwię i Peru i co warto zwiedzić w obydwu tych krajach. Olga rzuca też wieloma ciekawostkami, o których raczej nie przeczytacie w internetach. Będzie o Targu Czarownic, gdzie można kupić płody lam (pewnie teraz zastanawiacie się, po co to komu) oraz o pysznym peruwiańskim jedzeniu z ceviche i mięsem z alpaki na czele.

 

Odcinek 2: Namibia

Druga odsłona naszego podcastu „Poza Utartym Szlakiem” poprowadzi przez bezdroża Namibii razem z Jankiem Wojtkowskim, naszym liderem i miłośnikiem podróżowania. Opowiada on między innymi o tym, dlaczego sporo Namibijczyków ma białą skórę, chociaż ten skrawek Afryki jest nazywany Czarnym Lądem, i co można tak naprawdę zobaczyć podczas safari. Warto też posłuchać, dla kogo jest taka podróż do Namibii. Może ten podcast zainspiruje Cię do odwiedzenia tego kraju?

 

Odcinek 3: Indonezja – Jawa, Bali i Borneo

Egzotykę na najwyższym poziomie serwuje Paweł Posmyk, który w wywiadzie z Łukaszem opowiada o tym, co ciekawego można zobaczyć w Indonezji. Nasz gość dzieli się kilkoma praktycznymi wskazówkami na temat tego, jak zaplanować taką podróż, by zobaczyć jak najwięcej. Posłuchaj o indonezyjskich wyspach i wysepkach, klimacie tamtejszych miast i zasadach w nich panujących.

Odcinek 4: Kilimandżaro

Czy Kilimandżaro jest dobre na początek przygody z wielotysięcznikami? Na to pytanie odpowiada Gniewomir Knapski, doświadczony alpinista i miłośnik gór. To wyjątkowo merytoryczny odcinek – dowiesz się, czego fizycznie wymaga zdobycie dachu Afryki i jak się do tego przygotować. Nasz gość opowiada również z własnego doświadczenia o tym, jak wygląda atak szczytowy na Kilimandżaro.

Odcinek 5: Islandia

W tym odcinku „Poza Utartym Szlakiem” o Islandii opowiada Natalia Kędra, liderka Soliści Adventure Club, która była tam już kilkanaście razy. Z tego wywiadu dowiecie się, jak postrzegają siebie Islandczycy, czy zielona energia faktycznie rządzi i co wspólnego ma NASA z Tęczowymi Górami. Daj się oczarować opowieści o najwspanialszych miejscach Islandii!

Odcinek 6: Japonia

O tym, dlaczego warto pojechać do Japonii, mówi Łukasz Busma. Nasz gość odwiedził aż 92 kraje, więc zdecydowanie ma do czego porównać ten kraj! Z tego odcinka dowiecie się, między innymi, co warto zobaczyć w Japonii i gdzie jest najlepsze jedzenie w Tokio. Łukasz opowiada również o stosunku Japończyków do tatuaży i gdzie nie wejdziecie, jeśli takowe posiadacie. Tej rozmowy naprawdę warto posłuchać!

 

Jeśli lubisz podcasty podróżnicze, „Poza Utartym Szlakiem” zdecydowanie Ci się spodoba. Ta masa praktycznej wiedzy z pierwszej ręki, którą możesz wykorzystać w swoich podróżach do różnych zakątków świata. My już nie możemy doczekać się kolejnego sezonu. A Ty?