Plusy i Minusy bycia Liderem Wypraw
Podróże to całe Twoje życie, nie usiedzisz w miejscu dłużej niż kilka tygodni i ciągnie Cię do odkrywania świata? Możesz realizować się podróżniczo na wiele sposobów, ale jeden z nich jest absolutnie wyjątkowy. Lider wypraw to zajęcie wymagające i niełatwe, ale dające wiele satysfakcji oraz możliwości podróżowania po całym świecie, a także zarażania pasją innych ludzi. Wstąp do nas i dowiedz się, co możesz zyskać, będąc liderem wypraw u Solistów.
Soliści – współpraca. Na czym polega?
Jesteśmy stowarzyszeniem podróżników, które przez lata działalności mocno się rozwinęło, a do tej pory zorganizowaliśmy już ponad 500 wypraw, podczas których wyjechało z nami kilka tysięcy uczestników. Tworzymy wielką społeczność podróżników, której i Ty możesz być częścią. Ba! Możesz stać się liderem wypraw, prowadzić wyjazdy i zarabiać na swojej pasji, możesz zdobyć pracę marzeń.
Nie będziemy ściemniać, że jest to łatwa praca, choć z pewnością jest satysfakcjonująca i przyjemna. Lider wypraw Solistów to osoba odpowiedzialna za prowadzenie wyjazdu, pilotowanie, ogarnianie spraw na miejscu, biorąca pod opiekę uczestników. Taki anioł stróż, tylko bardziej.
Rzecz jasna, aby być solistowym liderem wypraw, nie wystarczy tylko lubić podróżować, trzeba też spełnić kilka warunków:
-
mieć osobowość lidera,
-
uwielbiać życie w podróży i ciągłym ruchu,
-
potrafić dzielić się wiedzą,
-
umieć znaleźć uśmiech nawet w najbardziej dołującej sytuacji,
-
przejść kurs lidera wypraw Solistów – koniecznie sprawdź szczegóły.
Zalety bycia liderem wypraw
Praca w turystyce ma naprawdę wiele zalet, a jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy warto zostać liderem u Solistów, to pewnie znasz większość plusów. Oprócz wspominanych już wyżej możliwości podróżowania i realizacji pasji, bycie liderem to przede wszystkim poznawanie nowych osobowości – nie tylko uczestników wypraw, ale również lokalsów i przedstawicieli różnych branż. Ciągły kontakt z ludźmi, porozumiewanie się z nimi i nawiązywanie znajomości to zdecydowanie jeden z jaśniejszych aspektów tej pracy (oczywiście trzeba to lubić).
Lider to nie stanowisko honorowe, lecz pełnoprawna praca, która jest odpowiednio wynagradzana. Jeżeli chcesz spełniać się turystycznie i na tym zarabiać na życie, to zdecydowanie jest to opcja warta uwagi.
Poznaj solistowych liderów i dowiedz się więcej o nas.
Jest też drugie oblicze
Lider wypraw to nie tylko przyjemności, to obowiązki i odpowiedzialność, dlatego z pewnością nie jest to praca dla każdego. Trzeba mieć świadomość, że prowadząc wyprawę, bierze się odpowiedzialność za całą grupę. To wiąże się z dość sporym stresem, dlatego trzeba wykazywać się sporą odpornością na stresujące sytuacje i umiejętnością podejmowania decyzji.
Praca lidera wypraw to ciągły ruch, załatwianie, życie w biegu nie tylko podczas wyjazdów, ale podczas samej wyprawy to tak naprawdę działanie przez 24 godziny na dobę (albo i 25, bo czasu ciągle za mało). Jest to też aktywność, która wymaga wyjazdów i dyspozycyjności, więc trzeba to brać pod uwagę.
No i ostatnia kwestia, trzeba mieć cierpliwość i lubić kontakt z ludźmi – bez tego ani rusz. Zazwyczaj jednak praca daje wiele satysfakcji, a możliwość nawiązywania ciekawych kontaktów z całego świata to dodatkowy bonus.
Wady? Brak!
Mimo iż w poprzednim akapicie pisaliśmy o mniej „atrakcyjnej” części bycia liderem, to jednak żadne z powyższych nie jest wadą. To po prostu elementy wpisujące się w charakterystykę zawodu, które jednak w żaden sposób nie mogą uchodzić za wady. A jeżeli faktycznie są dla Ciebie wadami, no cóż, wspominaliśmy, że to nie dla każdego.
Jeżeli mimo tej drugiej twarzy nadal uważasz, że to jest TO i chcesz do nas dołączyć, zapraszamy. W tym roku organizujemy dwa typy szkoleń na lidera – szkolenie stacjonarne w Warszawie w terminie 18-20.09.2020, obejmujące warsztaty, wykłady i praktyczne triki dla lidera. Jeżeli natomiast termin wrześniowy Ci nie odpowiada, nic się nie martw, będą kolejne edycje, o których poinformujemy na stronie i na Facebooku, koniecznie więc nas obserwuj i bądź na bieżąco.