img bottom

Gdzie pojechać na pierwsza podróż poza Europę?

Niezależnie od tego, czy jesteś podróżnikiem z dużym doświadczeniem, czy dopiero się wprawiasz, podróż poza Europę zawsze jest przygodą przesyconą niesamowitymi emocjami. To nie tylko zetknięcie z inną mentalnością i kulturą, ale także konieczność odnalezienia się w wielu zupełnie nowych sytuacjach. Jeśli chodzi Ci po głowie taka pierwsza podróż gdzieś dalej, zobacz, gdzie pojechać poza Europę, by ten wyjazd był udany!

Gdzie na pierwszy wyjazd poza Europę?

Jeśli nie lubisz rzucać się na głęboką wodę i uważasz, że Twoje podróżnicze doświadczenie nie wystarczy, żeby czuć się komfortowo w tych odleglejszych zakątkach świata, nieco bliżej także znajdziesz coś dla siebie. Bliski Wschód, Afryka Północna, czy pogranicze Azji to idealne kierunki na pierwszy wyjazd poza Europę! Poznaj nasze propozycje!

Czy Maroko to dobry wybór na pierwszą wyprawę poza Europę?

Maroko jest położone w północno-zachodniej Afryce, w otoczeniu wód Morza Śródziemnego i Oceanu Atlantyckiego. Dzięki relatywnej bliskości geograficznej stanowi doskonały kierunek na podróż poza Europę po raz pierwszy. Do tego zdecydowanie jest tutaj co zwiedzać: Maroko atrakcje – co zobaczyć w Maroku? Zwiedzanie.

3 powody, aby wybrać wakacje w Maroku

1. Zróżnicowana przyroda

Maroko, jak już zostało wspomniane, ma dostęp do morza i oceanu. Jednocześnie położone jest w zachodniej części gór Atlas, a przez jego środek przebiega Atlas Wysoki z najwyższym szczytem Dżabal Tubkal (4167 m n.p.m.). To jednak nie wszystko, bo na terytorium kraju znajduje się także skrawek Sahary. Taka różnorodność sprawia, że wyprawa poza Europę do Maroka to okazja, by nie tylko poplażować, czy skorzystać z bogatej oferty sportów wodnych, ale również wybrać się na wysokogórski trekking, albo w głąb pustyni, gdzie można poznać uroki berberyjskiego stylu życia.

Odkryj więcej: Odkrywamy dzikie serce Północnej Afryki – Maroko.

2. Różnorodność kulturowa

Jako że Maroko długo pozostawało pod wpływem kolonialnym, jego kultura i historia przesycone są wątkami zachodnimi. Dodanie ich do wcześniejszych wpływów arabskich i berberyjskich sprawiło, że kraj ten stanowi unikalny miks. To zaś pozwala odkrywać go za każdym razem na nowo, warstwa po warstwie, aż do pełnego życia rdzeniu.

3. Kuchnia marokańska

Jeśli lubisz zanurzać się w lokalności, a próbowanie miejscowych specjałów stanowi dla Ciebie jeden z filarów podróżowania, Maroko Cię nie zawiedzie. Jak to na wyjazd poza Europę przystało, można tam spróbować wielu potraw specyficznych tylko dla tego zakątka świata. Co więcej, kuchnia marokańska jest bardzo aromatyczna, pełna przypraw korzennych i ziół. Z kolei korzystanie z dostępnych lokalnie składników sprawia, że smakuje wręcz wybornie.

Już teraz zobacz, jak wygląda wyprawa do Maroka w wersji Soliści Adventure Club i razem z nami zaplanuj podróż swoich marzeń!

Czy Gruzja to dobry wybór na pierwszą wyprawę poza Europę?

Jeśli nie Maroko na podróż poza Europę, to może Gruzja? Położona na pograniczu Azji i Europy zaskakuje bogactwem kulturowym oraz historycznym. Kraj ten słynie też z niebywałej wręcz gościnności, której przejawy nie raz mogą zaskoczyć. Dlaczego warto go odwiedzić?

3 powody, aby wybrać wakacje w Gruzji

1. Malownicze krajobrazy

Gruzja jest znana ze swojego górzystego ukształtowania. Poprzecinana rozmaitymi pasmami górskimi na czele z Wielkim Kaukazem i Małym Kaukazem daje możliwość nasycenia się przepięknymi krajobrazami. Co więcej, kraj ten ma także dostęp do morza – jego zachodnią granicę wyznacza Morze Czarne. Więcej o walorach przyrodniczych Gruzji znajdziesz również tutaj: Malownicza kraina w cieniu Kazbeku – Gruzja.

2. Wyjątkowa kultura

Specyficzne położenia na mapie świata oraz dość skomplikowane dzieje sprawiają, że kultura Gruzji stanowi ciekawe połączenie różnych wpływów. Przewijają się w nich tradycyjne chrześcijańskie, perskie, czy bałkańskie, które widać nie tylko w materialnym dziedzictwie kulturowym, ale także gruzińskiej mentalności. To też sprawia, że wyprawa poza Europę do Gruzji to ciekawa przygoda, która spodoba się nie tylko osobom nastawionym na zwiedzanie.

3. Gruzińska gościnność

Kolejnym powodem, dla którego warto zaplanować podróż do Gruzji, jest tamtejsza gościnność. Gruzini uważani są za otwarty, przyjaźnie nastawiony naród. W ich kulturze przyjmowanie gości to ważny element tożsamości, co z kolei sprawia, że zazwyczaj odwiedzający są mile widziani. Częścią gruzińskiej tradycji jest także wspaniała, lokalna kuchni, która szybko pozwali, by cały wyjazd poza Europę był wyjątkowym kulinarnym doświadczeniem. Więcej o tym aspekcie wyprawy do Gruzji przeczytasz tutaj: Bajkowa Gruzja.

Jeśli Gruzja brzmi obiecująco, już teraz odwiedź ją z Solistami! Nasza wyprawa do Gruzji to doskonały pomysł na pierwszą wyprawę poza Europę! Kraj ten, położony niby dość blisko, ale jednak odległy kulturowo z pewnością zaskoczy także Ciebie!