img bottom

Gardens by the Bay w Singapurze. Magia ogrodów. To trzeba zobaczyć!

Chociaż o Gardens by the Bay można powiedzieć wiele, warto wspomnieć przede wszystkim o jednej rzeczy – to miejsce przesuwa granice wyobraźni. Ten niesamowity futurystyczny ogród znajdujący się w Singapurze z pewnością Cię zaskoczy, pokazując oblicze przyrody, jakie dotąd nie było Ci znane. Daj mu się więc ponieść i już teraz odkryj tę wspaniałą atrakcję! Miejsce na wyprawę do Singapuru, Malezji i Kambodży czeka na Ciebie!

Co to jest Gardens by the Bay?

Gardens by the Bay w Singapurze to licząca około 100 hektarów starannie zaprojektowana przestrzeń, na której można podziwiać kompozycje i ogromne instalacje składające się z żywych roślin oraz stalowych konstrukcji o futurystycznych kształtach. Dodatkowym atutem ogrodów jest iluminacja świetlna załączana po zmroku. Dzięki niej cały teren rozbłyska zachwycającymi kolorami, wywołując jeszcze mocniejsze doznania wizualne.

Samo Gardens by the Bay podzielone jest na 3 części: Bay South, Bay East i Bay Central. Do dyspozycji zwiedzających oddano także szereg dodatkowych atrakcji, w tym między innymi Cloud Forest, Floral Fantasy oraz Flower Dome, gdzie można podziwiać niesamowite nowoczesne aranżacje kwiatowe.

Gardens by the Bay – historia

Gardens by the Bay wyrasta z założeń miasta w ogrodzie. Główny celem przyświecającym projektantom było takie zagospodarowanie przestrzeni, by nie tylko stała się ona przyjazna mieszkańcom miasta i korzystnie wpływała na jakość ich życia, ale także pozwalała na utrzymanie równowagi w środowisku – stąd też zastosowanie nowoczesnych rozwiązań umożliwiających celowe wykorzystanie wszystkich składowych zbudowanego ekosystemu.

W przypadku Gardens by the Bay historia sięga 2006 roku. To właśnie wtedy ogłoszono międzynarodowy konkurs na projekt obejmujący zagospodarowanie tych terenów w Singapurze. Ogrody rozpoczęły swoją działalność już rok później, w listopadzie, jednocześnie stopniowo się rozrastając.

Futurystyczna wizja Gardens by the Bay i to, jak wygląda ich teren, sprawiły, że projekt był wielokrotnie nagradzany. Wyróżniono go między innymi: World Building of the Year (2012), President’s Design Award (2013) oraz Outstanding Achievement Award by the Themed Entertainment Association (2014), a w 2015 roku Flower Dome zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinessa jako największa szklarnia na świecie.

Gardens by the Bay – wejście, zwiedzanie, atrakcje

Gardens by the Bay to miejsce, w którym dosłownie można spędzić cały dzień. Część ogrodu dostępna jest przez całą dobę, natomiast wejście do pawilonów odbywa się o określonych porach i jest dodatkowo płatne. To, jakie są godziny otwarcia poszczególnych obiektów, może się zmieniać, dlatego warto śledzić informacje zamieszczane bezpośrednio na stronie internetowej Gardens by the Bay.

Wśród największych atrakcji Gardens by the Bay (i Singapuru w ogóle) są:

  • Bay South – stoją tutaj potężne drzewa (Supertrees) mierzące od 25 do 50 metrów wysokości, które stają się powoli symbolem tego miasta-państwa. Te swoiste pionowe ogrody, będące domem dla setek gatunków roślin, wieczorem rozbłyskują świetlną feerię barw, nieodmiennie zachwycając i turystów, i mieszkańców.
  • Cloud Forest – w pawilonie umieszczono imitację lasu deszczowego wraz z wielkim wodospadem oraz zawieszonymi w powietrzu ścieżkami. To, jak zaprojektowano przestrzeń, sprawia, że wizyta w tym miejscu ma także wymiar edukacyjny – można poznać tutaj bliżej historię ziemi i przyrody, ale w bardzo ciekawy, interaktywny sposób.
  • Flower Dome – ta największa na świecie szklarnia bez kolumn zasiedlona jest przez setki gatunków roślin z całego świata. Można tam zobaczyć nawet… baobaby! I to żywe! Rosną tu też między innymi 1000-letnie drzewa oliwne, dracena smocza, czy przedstawiciele różnych drzew owocowych, czy egzotycznych kwiatów.
  • Floral Fantasy – to chyba najbardziej barwne miejsce w całym Gardens by the Bay. Co to jest? Floral Fantasy to pawilon, w którym można podziwiać wyjątkowe wiszące kompozycje składające się aż z 15 tysięcy (!) kwiatów świeżych, ciętych, suszonych lub zakonserwowanych w inny sposób.

Wyprawa do Singapuru w stylu Solistów

Szukasz ciekawej perspektywy wyjazdowej? Niech nasza wyprawa do Singapuru Cię porwie! Ta kilkunastodniowa podróż odkryje przed Tobą wszystkie sekrety południowo-wschodniej Azji i pozwoli dotrzeć do tych miejsc, które dotychczas znajdowały się wyłącznie w Twoich marzeniach, takich jak właśnie Gardens by the Bay. Czy warto wybrać się na wyprawę razem z nami? Zdecydowanie tak! Już teraz sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić jako Soliści Adventure Club!