img bottom

OBP 2021 – Podróżniku, daj się poznać!

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz raz, czy kilka razy w roku, wolisz zagraniczne wyjazdy, czy podróżujesz po Polsce, weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Podróżników 2021 i pozwól się lepiej poznać. Samo uzupełnienie ankiety zajmuje najwyżej kilkanaście minut, a pytania nie są szczególnie kłopotliwe. A najlepsze jest to, że biorąc udział w badaniu, nie tylko przysłużysz się nauce i… samemu sobie (bo to pozwoli nam stworzyć taką ofertę, w której odnajdziesz się jeszcze lepiej), ale również masz szansę wygrać atrakcyjne nagrody, w tym podróż do niezwykłego miejsca! Jakiego? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Ogólnopolskie Badanie Podróżników 2021 – co to jest?

Nasza idea badania preferencji podróżniczych Polaków ma już kilka lat – Ogólnopolskie Badanie Podróżników 2021 to już trzecia edycja. Wyniki poprzednich wniosły wiele dobrego. Dzięki temu, że mogliśmy dokładnie przyjrzeć się, jak wyglądają Wasze podróże, i co Was motywuje, stworzyliśmy nie tylko ogólny profil podróżnika, ale mieliśmy również wgląd w detale, co pozwoliło trafniej reagować na Wasze realne potrzeby i oczekiwania. Z raportem z poprzednich lat można zapoznać się tutaj.

 

Inicjatorami i współorganizatorami OBP 2021 jest Stowarzyszenie Klub Podróżników Soliści oraz Instytut Badawczy MANDS, który jest równocześnie partnerem merytorycznym. To właśnie dzięki ich współudziałowi można mieć pewność, że całość została opracowana i przeprowadzona w sposób profesjonalny i z zachowaniem poprawności metodologicznej, a wyniki, dzięki właściwie zadanym pytaniom, będą wiernie odzwierciedlały aktualny stan.

 

Czego możemy dowiedzieć się z badania?

Nasze założenia odnośnie do Ogólnopolskiego Badania Podróżników nie zmieniły się praktycznie wcale od tych 3 lat. Jeśli chcesz się z nimi zapoznać, zapraszamy do przeczytania tego wpisu, tyczącego się pierwszej edycji. Również w tym roku chcemy poznać Wasze przyzwyczajenia i powody podejmowania takich, a nie innych podróżniczych decyzji.

 

Dlaczego to jest dla nas takie ważne?

  • Mając wiedzę na temat tego, co lubicie robić i w jaki sposób podróżujecie, możemy trafniej konstruować oferty. To jest trochę jak szycie na miarę – pobierzemy wymiary na idealny wyjazd, to go opracujemy. Skorzystamy na tym nie tylko my, ale przede wszystkim Wy jako wczasowicze i globtroterzy.
  • Badamy nie tylko ogół, ale także mniejsze grupy, które nie zawsze wpisują się w główne trendy. Podróżowanie jest na tyle indywidualną i zróżnicowaną sprawą, że wrzucenie wszystkich do wielkiego worka nie na wiele się zda, a wyciągając wnioski na temat preferencji jednostek, możemy stworzyć wiarygodny obraz stanu turystyki.
  • OBP 2021 poszukuje odpowiedzi również na temat podróżowania w czasie pandemii. Covid-19, wraz z nieczynnymi hotelami, ograniczeniami w transporcie i zamkniętymi granicami w oczywisty sposób zmienił przyzwyczajenia wyjazdowe Polaków. Poznanie skali tego zjawiska, pozwoli branży turystycznej przygotować się na odrodzenie i skierować swoje środki tam, gdzie zostaną najlepiej wykorzystane.

O co pytamy w Ogólnopolskim Badaniu Podróżników 2021?

OBP 2021 jest badaniem anonimowym, a uzupełnienie ankiety nie wiąże się z podawaniem żadnych wrażliwych danych. Poza jednym pytaniem otwartym większość jest jedno- lub wielokrotnego wyboru tak, że nie trzeba się męczyć nad odpowiedziami.

 

Pytamy między innymi o to:

  • jak często i jakie kierunki wybierasz,
  • jak wyglądają Twoje podróże: ile trwają, z kim podróżujesz, kiedy wyjeżdżasz, co Cię najbardziej interesuje, jaki rodzaj bagażu zabierasz ze sobą,
  • gdzie szukasz inspiracji na kolejne wyjazdy i kiedy je planujesz,
  • według jakiego klucza wybierasz noclegi i gdzie najczęściej nocujesz,
  • jakie są twoje podróżnicze marzenia,
  • jak kupujesz sprzęt i ile na niego wydajesz, a także co jest najważniejsze przy wyborze,
  • jak dzielisz się wrażeniami z podróży.

 

Jest również sekcja pytań związanych z podróżami w czasie pandemii. Prócz tego, jak Covid-19 wpłynął na obecne plany wyjazdowe, interesuje nas również to, jak widzisz swoje podróżowanie, gdy już się ona zakończy.

OBP 2021 to badanie z bonusem!

Oczywiście, żeby uzyskać jak najbardziej rzetelny obraz polskiego podróżnika, zachęcamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Badaniu Podróżników 2021 wszystkich, którzy chcą podzielić się z nami swoją opinią. Im więcej osób wyrazi swoje zdanie, tym lepiej – i dla nas jako organizatorów, i dla Was jako podróżników. Pytania nie są trudne, a samo badanie trwa do kilkunastu minut, chyba że dasz się ponieść wspomnieniom, to dłużej.

 

Aby wkład w Ogólnopolskie Badanie Podróżników 2021 nie skończył się tylko na satysfakcji, na końcu ankiety zawarliśmy dodatkowe zadanie, które pozwoli wygrać atrakcyjne nagrody. Konkurs „Wymyśl hasło reklamowe, które będzie zachęcać do powrotu do podróżowania” trwa pomiędzy 30 kwietnia a 31 maja 2021, a więcej na jego temat można znaleźć w regulaminie na stronie badaniepodroznikow.pl. Główną nagrodą jest wycieczka na Azory w stylu Solistów, czyli poza utartym szlakiem. Jesteś ciekaw, czy warto? Zapoznaj się z jej planem. Prócz wyprawy, przygotowano szereg nagród rzeczowych, które również warto zgarnąć.

 

Aby wesprzeć nasze działania, a także nie przegapić raportu, gdy już się pojawi, zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku. Natomiast samą ankietę można wypełnić na stronie badaniepodroznikow.pl.