img bottom

Noclegi na Islandii z Solistami – opcje zakwaterowania

Jeśli planujesz podróż na Islandię, noclegi są jedną z tych rzeczy, której nie możesz pominąć podczas organizacji. W zależności od preferencji, budżetu, czy trasy i długości wyjazdu masz do wyboru wiele ciekawych opcji. Żeby ułatwić Ci zadanie, postanowiliśmy je wszystkie zebrać i podsumować w tym krótkim wpisie. Już teraz zobacz więc, jak zaplanować ten aspekt swojego pobytu na wyspie i gdzie znaleźć tanie noclegi na Islandii.

Gdzie spać na Islandii?

Jeśli chodzi o noclegi, Islandia dysponuje sporą ilością miejscówek. Co więcej, oferta ta jest na tyle zróżnicowana, że każdy znajdzie coś, co będzie mu odpowiadało i pod względem standardu, i budżetu i lokalizacji. Jakie rodzaje zakwaterowania można wziąć pod uwagę?

Szukasz pomysłu na ekscytujący wyjazd? Sprawdź program naszych wypraw na Islandię!

Hotele, pensjonaty, guesthouse’y

O tego typu noclegi na Islandii dość łatwo. Hotele, pensjonaty, czy stosunkowo popularne na wyspie guesthouse’y można spotkać zarówno w większych miastach (Reykjavík, Akureyri, Kópavogur), jak i mniejszych miejscowościach. Ich zaletą jest przede wszystkim wysoki komfort pobytu. Pokoje z reguły są bardzo dobrze wyposażona, a w zależności od standardu obiektu często można w nim korzystać z dodatkowych udogodnień. Rozwiązanie to jednak trudno polecić tym, którzy stawiają na korzystne cenowo noclegi. Islandia w tym przypadku kosztuje nawet od 600 złotych za dobę za osobę dorosłą.

Hostele

Bardziej budżetowym rozwiązaniem na podróżowanie po wyspie są hostele. Oferują one zazwyczaj łóżko w pokoju wieloosobowych lub ewentualnie osobny pokój 1- lub 2-osobowy ze wspólnym węzłem sanitarnym. Ograniczony komfort i brak prywatności, jakie wiążą się z tym sposobem podróżowania, wynagradza jednak cena. Takie opcje zakwaterowania na Islandii pozwalają na znalezienie miejsca do spania już od 150-200 złotych za dobę.

Kampery i namioty

Jeśli jako swoją opcję noclegową rozważasz camping, Islandia niewątpliwie będzie Ci sprzyjać. Na wyspie znajduje się wiele pól namiotowych i campingowych, które dodatkowo są świetnie utrzymane i wyposażone. Co ciekawe, takie miejsca znajdują się tak w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Dzięki temu można zadecydować się na objazdówkę po wyspie, zahaczając przy tym o różne kempingi. Islandia tak zwiedzana będzie wspaniałą – i o wiele tańszą – przygodą.

Koszty podróżowania z namiotem lub kamperem można jednak dodatkowo obniżyć, kupując Camping Card. Obowiązuje ona przez 28 dni i uprawnia do darmowego korzystania z ponad 30 kempingów, które biorą udział w programie. Koszt jej zakupu wynosi 179 euro (w 2024 roku) i za tę cenę do bezpłatnego pobytu uprawniona jest cała rodzina – maksymalnie 2 dorosłych i 4 dzieci poniżej 16 roku życia.

Noclegi na solistowych wyprawach – namioty na campingach

Noclegi na Islandii w namiotach przewidzieliśmy dla niektórych z naszych solistowych wypraw. Więc jeśli lubisz przygody i niestraszny Ci brak wygód, a do tego lubisz spać w miejscach z pięknymi widokami, koniecznie sprawdź:

  • Islandia Extreme
  • Islandia Inerior

W przypadku tych wypraw śpimy pod namiotami na campingach, gdzie zazwyczaj jest dostęp do toalet, prysznica, stołówki, czy prądu. My znów mamy na podorędziu sprzęt do gotowania, namioty i karimaty.

Domki na wynajem na wyprawach z Solistami

Co jeszcze w kwestii zakwaterowania ma do zaproponowania Islandia? Noclegi w domkach wakacyjnych stanowią doskonałą opcję dla kogoś, kto ceni prywatność i chce mieć przynajmniej minimum komfortu. Co więcej, takie obiekty są bardzo często położone w zacisznym i jednocześnie malowniczym otoczeniu, które pozwala napawać się spokojem oraz realnie odpocząć. No i czy mogłoby być coś wspanialszego niż poranna kawa z widokiem na dzikie islandzkie krajobrazy?

My zdecydowanie to doceniamy, dlatego też przygotowaliśmy kilka opcji takiego zakwaterowania na Islandii.

  • Islandia Classic (opcja A), Islandia Family, Islandia Winter – nocleg w solistowym domku położonym ok. 1,5 godziny jazdy samochodem od Reykjaviku. Miejsce to oferuje 2-, 3- lub 4-osobowe pokoje z łóżkami pojedynczymi lub podwójnymi i współdzielonymi łazienkami. Do dyspozycji uczestników wyprawy pozostaje też dobrze wyposażona kuchnia, jadalnia, pokój dzienny oraz pralka i suszarka. To jednak nie koniec. Domek znajduje się na prawdziwej islandzkiej farmie, gdzie hodowane są konie – chętni mogą nawet na nich pojeździć. Na jej terenie znajdują się także 2 banie termalne i sauna.
  • Islandia Boutique (opcja B) – nocleg w domkach Riverfront Boutigue Lodge zlokalizowanych około 94 km od stolicy kraju, w miejscowości Hella. Tutaj do dyspozycji mamy pokoje 2-osobowe z pojedynczymi i podwójnymi łóżkami. Każdy z nich ma także prywatną łazienkę oraz jest wyposażony w szafę i telewizor. Dodatkowo w budynku znajduje się kuchnia oraz duża przestrzeń wspólna, gdzie można jeść i odpoczywać.

Zobacz jeszcze, jak może wyglądać Islandia w klimatycznym domku!

Ile kosztuje nocleg na Islandii?

Gdy w grę wchodzi Islandia i noclegi, ceny mogą być bardzo zróżnicowane w zależności od wybranego rozwiązania. Najkorzystniej pod tym względem wypadają kampingi, gdzie koszt za dobę wynosi około 40-50 zł za osobę, a dla posiadaczy karty jeszcze mniej. Droższą opcją są hostele (od 150-200 zł w górę) oraz domki wakacyjne. Koszt wynajmu takiego zależy od wielkości, ale przeważnie trzeba liczyć mniej więcej minimum 1000 zł za dobę, przy czym suma ta rozkłada się proporcjonalnie do liczby nocujących. Z kolei najdroższą opcją na Islandii są noclegi w hotelach. Za tym jednak idzie o wiele wyższy standard.

Jak tanio spać na Islandii?

Szukając tanich noclegów na Islandii, warto skorzystać przede wszystkim z oferty pól namiotowych i kampingów. Budżetową opcją są również hostele, ale współdzielenie pokoju z obcymi osobami to coś, co nie każdemu może odpowiadać. Z kolei podróżując w większej grupie, korzystnie mogą wypaść domki wakacyjne. Ze względu na położenie takie obiekty często pozwalają odkryć, jaka naprawdę jest Islandia. Noclegi u Polaków również nie należą do rzadkości. Jest to w końcu największa mniejszość narodowa na wyspie i stanowi około 6% całej tamtejszej populacji.

Gdzie szukać noclegów na Islandii?

Noclegów na Islandii można szukać na co najmniej kilka sposobów:

  • portale rezerwacyjne – to obecnie chyba jedna z najpopularniejszych opcji na znalezienie zakwaterowania. Portale tego typu oferują zazwyczaj szeroki wybór noclegów, jednak często są one w wyższej cenie niż przy bezpośredniej rezerwacji. Pewną rekompensatą są tutaj jednak preferencyjne warunki wynajmu (np. darmowe odwołanie) i jasno przedstawione zasady, dzięki czemu wiadomo, czego się spodziewać na miejscu.
  • portale społecznościowe – grupy i fora stanowią duże ułatwienie dla podróżników, którzy szukają opcji na nocleg. Dzięki nim można znaleźć nie tylko świetne miejscówki do spania, ale również odkryć atrakcje powszechnie nieznane.
  • lokalne strony i portale informacyjne – tutaj również można trafić na ciekawe opcje zakwaterowania. Szczególnie warte polecenia są te kierowane do odwiedzających Islandię.
  • aplikacje – informacje o noclegach na Islandii łatwo znaleźć także w znanych chyba wszystkim mapach Google albo na platformach couchsurfingowych.

Możesz też odpuścić szukanie noclegu na własną rękę i zdecydować się na wyjazd z Soliści Adventure Club. Proponujemy tak różne wyprawy na Islandię, że z całą pewnością znajdziesz idealną do siebie. Już teraz zobacz, co przygotowaliśmy na najbliższy sezon i skorzystaj z naprawdę dobrej okazji!