img bottom

Nieszablonowy sylwester – najpiękniejsze pustynie świata

Tegoroczny Sylwester może być inny niż poprzedni! Inny niż wszystkie wcześniejsze! Jeśli chcesz zobaczyć coś wspaniałego, bawić się jak nigdy wcześniej oraz wejść w nowy rok z przytupem, wybierz się razem z nami do Maroka albo Jordanii i weź udział w sylwestrowej zabawie na pustyni. Ta formuła spodoba się nie tylko wytrawnym graczom – do udziału w wyprawie zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżyć niezapomnianą przygodę w egzotycznym miejscu.

Sylwester na pustyni – tak czy nie?

Zeszłoroczny Sylwester, ze względu na obostrzenia zaserwowane praktycznie na ostatnią chwilę, nie koniecznie musiał należeć do tych najbardziej udanych. Na szczęście w tym roku można sobie to odbić – i to z nawiązką, bo większość granic pozostaje otwarta, ruch turystyczny ożywa, a kolejne miejsca aż proszą, by je odwiedzić. Więc jeśli tak jak my chcesz spędzić czas w cudownym miejscu, w otoczeniu pozytywnych osób, egzotyczny sylwester za granicą w ciepłych krajach z pewnością Ci się spodoba. Szczególnie że czeka Cię nie tylko przednia impreza na pustyni, ale także wyprawa do najpiękniejszych i najbardziej esencjonalnych miejsc Jordanii lub Maroka. Samodzielnie zdecyduj, który z tych krajów przyciąga Cię bardziej!

Maroko vs. Jordania

I Maroko, i Jordania są piękne, zdumiewające i majestatyczne. Co jednak wybrać, jeśli nie można być w dwóch miejscach naraz?

 

Maroko leży w północno-zachodniej Afryce. Z racji na swoje kolonialne korzenie oraz wielokulturowość sięgającą czasów starożytnych, kraj ten zachwyca swoim orientalnym charakterem widocznym nie tylko w architekturze i lokalnej kuchni, ale również w specyficznym stylu życia. Jednak Maroko ma dwa oblicza – pierwsze z nich, to gwarne, tłoczne i żywe, uosabia Marrakesz, drugie natomiast jest o wiele bliższe natury, a przez to łagodniejsze i swobodniejsze. Widać go wyraźnie w takich miejscach jak wąwóz Todra, wąwóz Dades czy Sahara, gdzie można poczuć cały majestat przyrody i spojrzeć zupełnie inaczej na otaczający nas świat.

 

Położona w Azji Jordania jest już nieco inna. Przede wszystkim jest o wiele starsza – pierwsze państwa na jej terenie mogły pojawić się już w XIII wieku p.n.e. W skomplikowaną historię tego regionu wplotło się wiele wątków, które silnie wpłynęły na to, jaki ten kraj jest dzisiaj. Jednak wybierając się do Jordanii, można podziwiać nie tylko starożytne artefakty, ale skorzystać także z rozmaitych udogodnień XXI wieku, tyle że w pięknych okolicznościach przyrody – na pustyni Wadi Rum, która wygląda, jakby żywcem przeniesiono ją z Marsa, czy na jordańskich plażach.

Sylwester na pustyni – Sahara

Sylwester w Maroko to coś, co nie może się nie udać. Szczególnie że prócz sylwestrowo-noworocznej zabawy na pustyni, czeka poznawanie tego zdumiewającego kraju. W ciągu niemal 8-dniowej wyprawy zobaczysz najbardziej charakterystyczne i zdumiewające miejsca Maroka, począwszy od Marrakeszu, poprzez nadmorskie miasteczko Essauira, aż po rdzawo-czerwony wąwóz Dades nazywany też Doliną Róż i wąwóz Todra ze strzelistymi ścianami skalnymi w tak samo niespotykanym kolorze.

 

Równie atrakcyjnie przedstawia się sam Sylwester. Pustynia Sahara stwarza idealne warunki do świetnej zabawy. Nasza impreza odbędzie się w dużym beduińskim namiocie w rytmie muzyki DJ WBK (z którym już współpracowaliśmy przy okazji innego Sylwestra) i Yantimera. Na każdego czeka więc ogromna dawka niesamowitych przeżyć, które nie ograniczą się do tej jednej jedynej nocy z zabawą na pustyni.

 


 

 

 

 

 

 

 

Sylwester na pustyni – Wadi Rum

Sylwester w Jordanii, tuż obok Sylwestra na Saharze, jest kolejnym świetnym sposobem spędzenia okresu świąteczno-noworocznego, który możemy polecić. To nie jest pierwszy, a nawet drugi Sylwester na pustyni, który organizujemy – i niech to będzie najlepszą rekomendacją.

 

Wyprawa ta dostępna jest w wersji 4- i 8-dniowej, jednak niezależnie od tego, którą z nich wybierzesz, nastaw się na moc wspaniałych przeżyć, których zwieńczeniem będzie impreza na pustyni – i to nie pierwszej lepszej, a Wadi Rum słynącej z iście marsjańskich krajobrazów. Zanim jednak nadejdzie egzotyczny Sylwester w rytmie muzyki DJ-ów Spisek Jednego i Punchline czeka wiele innych atrakcji, w tym zwiedzanie starożytnego miasta Petra, pobyt nad Morzem Martwym, czy wędrówka na górę Nebo. Natomiast ci, którzy mogą zostać w Jordanii nieco dłużej, będą mieli możliwość poznania wybrzeża i jeszcze więcej okazji do odpoczynku w luksusowych warunkach.

 


 

 

 

 

 

 

 

Sylwester na pustyni z Solistami

Z własnego doświadczenia wiemy, że Sylwester i pustynia nie tylko mogą iść w parze, ale wręcz doskonale się komponują. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa po tym trudnym roku i baw się świetnie na imprezie swoich marzeń w egzotycznym kraju, pod czystym i rozgwieżdżonym niebem. I chociaż nie musisz wierzyć w porzekadło, że jaki Nowy Rok, taki cały rok, to warto tak ryzykować? Sprawdź nasze propozycje – Sylwester wyjazdowy 2022/2023 w solistowym gronie!