img bottom

Najlepsze kierunki na wakacje marzeń 2023!

Sezon wakacyjny niebawem rusza na całego, a to oznacza, że czas zaplanować urlop. Może właśnie ten rok przyniesie Wam wakacje marzeń? Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych kierunków na wakacje 2023, nasze pomysły i propozycje zarówno na minimum 2-tygodniowy urlop, jak i na krótsze, ale intensywne wypady za granicę. Gdzie wybrać się na wakacje w 2023 roku, które kierunki są na topie?

Pomysły na wakacje 2023 – wyprawy w Islandii, Gruzji i na Lofoty

Wakacje 2023 w Islandii – jeżeli chcesz wyjechać na urlop za granicę, niezbyt daleko, ale tak, żeby wyrywało z butów, to zdecydowanie polecamy Islandię; nasz ulubiony kierunek, który odwiedzamy co roku. A ponieważ jest bardzo dużą wyspą z mnóstwem rozmaitości, przygotowaliśmy aż 4 wersje: Classic (klasyczne zwiedzanie), Interior (nastawione na odkrywanie tajemnic wnętrza wyspy), Family (wyprawa dla rodzin) oraz Extreme (dla podróżników żądnych przygód). Przygotowaliśmy wiele terminów, więc z łatwością zarezerwujesz urlop, nawet jeżeli nie w same wakacje, to w okresie przed lub po. Zajrzyj tutaj: wszystkie wersje wyprawy do Islandii.

Wakacje 2023 w Gruzji – jeżeli nie przepadasz za chłodną atmosferą, to może rozgrzeje Cię Gruzja? Aktywny wypoczynek w górach Kaukazu, wśród niesamowicie przyjaznych ludzi, w gruzińskich miastach i miasteczkach, w których życie towarzyskie tętni w lokalnych knajpkach? Wakacje w Gruzji to propozycja dla aktywnych podróżników, lubiących zarówno piesze wędrówki górskie, jak i poznawanie lokalnego folkloru połączone ze zwiedzaniem zabytków; a to wszystko przełożone rozkoszowaniem się przebywaniem na łonie natury. Sprawdź wakacje w gruzińskim stylu.

Wakacje 2023 na Lofotach – Norwegia przyciąga i oczarowuje, a zwłaszcza jej surowy obszar znajdujący się na archipelagu, czyli Lofoty. Bajkowe krajobrazy, trekkingi o różnym stopniu trudności, klimat typowych nadmorskich wiosek rybackich; a do tego niesamowicie przyjaźni ludzie, specyficzny folklor i możliwość skosztowania świeżej ryby, prosto z kutra – właśnie to czeka Cię w tym roku na wakacjach. Co jeszcze? Sprawdź naszą propozycję – Lofoty z Solistami.

Oferty na wakacje 2022 – dłuższe wyjazdy: Hawaje, Bali, Kolej Transsyberyjska

Wakacje 2023 na Hawajach – jeżeli możesz zarezerwować nieco dłuższy urlop, minimum 2 tygodnie, i chcesz zaszaleć, poczuć klimat tropików, wyleżeć się na rajskiej plaży, wykąpać się w ciepłym oceanie, spróbować surfingu i innych sportów wodnych, a do tego zakosztować w tropikalnej kuchni, wybierz się na Hawaje. To miejsce jedyne w swoim rodzaju, gdzie czas płynie wolniej, odpoczynek jest na maksa relaksujący, a woda tak błękitna jak niebo, z którego leje się żar. Z wakacji na Hawajach wrócisz jak z pobytu w raju. I nie ma w tym nic przesadzonego. To co, w te wakacje jedziemy na Hawaje?

Wakacje 2023 na Bali – wyjazd na Bali to spełnienie marzeń o baśniowym urlopie, o kąpieli w krystalicznie czystych wodach morza, o bezstresowym wypoczynku na plaży, o błogim nic nieróbstwie. Żeby nie było tak monotonnie, wakacje na Bali to również poznawanie kultury Indonezji, zwiedzanie świątyń i zabytków, poznawanie natury, spacerki po dżungli i próbowanie wszystkich przysmaków indonezyjskiej kuchni… wszystko w luźnym, komfortowym stylu bez konieczności pokonywania długich tras. Ten rodzaj wyjazdu jest kwintesencją stylu chill&travel, czyli wakacji nastawionych na wypoczynek. Oto dostępne terminy letniego wyjazdu na wyspę Bali.

Wakacje 2023 podróż Koleją Transsyberyjską – a gdyby tak… „wsiąść do pociągu, byle jakiego…”, no, wcale nie takiego byle jakiego, bo najsłynniejszej na świecie Kolei Transsyberyjskiej! Zamiast zastanawiać się, gdzie wybrać się na wakacje 2022, zdecyduj się na szaleństwo i przejedź kawał świata! Przetnij Rosję, Mongolię i Chiny, siedząc w wagonie sypialnym bez przedziałów i leżąc na piętrowych łóżkach. Podróż koleją to nie tylko sama jazda, to też możliwość wejścia na Mur Chiński, zwiedzanie Zakazanego Miasta czy przejażdżka konna wśród mongolskich stepów. Czujesz już ten dreszcz emocji? A to dopiero początek. Rusz z nami w niezapomnianą podróż Koleją Transsyberyjską!

 

Uwaga!

Ze względu na sytuację na świecie związaną z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19, tymczasowo rezygnujemy ze zwiedzania Chin, dopóki sytuacja się nie uspokoi, a podróżowanie ponownie stanie się bezpieczne. Niemniej jednak zachęcamy do zapoznania się z planami podróży, a po szczegóły zapraszamy do kontaktu e-mailowego.

Nie prześpij tego lata!

Czas zaplanować urlop, bo do wakacji wcale już nie tak daleko. Po co spędzać wakacje w 2023 roku tak samo jak zawsze, skoro możesz przeżyć przygodę. Kierunek? Ten, który Ci się marzy – w chłodniejsze rejony Islandii i Norwegii, na gorące wyspy Bali albo na Hawaje, czy też w długi road trip Koleją Transsyberyjską – nieważne gdzie, ważne z kim i w jakim stylu!