img bottom

Najciekawsze instagramowe miejsca na świecie – 7 miejsc, które musisz zobaczyć!

Najpiękniejsze? Najchętniej odwiedzane? Najbardziej egzotyczne? Niezależnie od tego, które kryterium przyjmujesz, planując swoje urlopowe wyjazdy, zawsze możesz dodać jeszcze jedno. Oto 7 najciekawszych instagramowych miejsc na świecie. Zobacz, gdzie warto pojechać w tym roku!

Ranking najbardziej instagramowych miejsc świata

Od kilku lat portal Big 7 travel analizuje hashtagi związane z lokalizacją i na podstawie ich ilości tworzy ranking najbardziej instagramowych miejsc świata. Tegoroczna klasyfikacja obejmuje 50 przepięknych punktów położonych w różnych częściach naszego globu, do których najchętniej podróżowali użytkownicy Instagrama oraz uznawali je za warte pokazania swoimi obserwatorom w mediach społecznościowych. My wybraliśmy 7, które według naszego solistowego zdania, są najbardziej godne polecenia.

Tajlandia – egzotyczna i niesamowita

Tajlandia to niezwykle piękny, egzotyczny kraj w południowo-wschodniej Azji, który zachwyca nie tylko pięknymi krajobrazami, ale także barwną kulturą i jedną z najlepszych kuchni narodowych na świecie. Wiele atrakcji turystycznych, bogate nocne życie oraz długa linia brzegowa z białymi piaszczystymi plażami i licznymi lagunami o krystalicznie czystej, turkusowej wodzie sprawia, że Tajlandia i Instagram to duet doskonały, co tylko potwierdzają fotografie zamieszczane w mediach społecznościowych. Chcesz dowiedzieć się, jak może wyglądać wyjazd do tego odległego kraju?

 

Sprawdź szczegóły wyprawy do Tajlandii.

Kenia i Tanzania – afrykańskie pejzaże

Wśród wielu instagramowych miejsc, które warto odwiedzić, znajduje się również Kenia i Tanzania. Zdjęcia z tych miejsc każdorazowo wprawiają w zachwyt. Duża zasługa w tym przede wszystkim wyjątkowo fotogenicznej dzikiej przyrody i naturalnych krajobrazów, które można podziwiać podczas safari w Parku Narodowym Tarangire, czy w trakcie wizyty w wiosce Masajów. Jednak i zurbanizowane obszary, takie jak Nairobi, mają wiele do zaoferowania i mogą stanowić tło dla ciekawych zdjęć.

 

Sprawdź szczegóły wyprawy do Kenii i Tanzanii.

USA – to nie tylko zatłoczone miasta!

USA to kraj, którego nie mogło zabraknąć w zestawieniu najbardziej instagramowych miejsc świata. Na jego mapie znajduje się wiele interesujących punktów, które warto odwiedzić i podzielić się zrobionymi w nich fotografiami z innymi użytkownikami mediów społecznościowych. Wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji warto wymienić choćby malowniczy Wielki Kanion Kolorado, gwarne Las Vegas, czy mające polinezyjskiego ducha Hawaje, gdzie czas płynie zupełnie inaczej. Poznaj inne interesujące miejsca w Stanach Zjednoczonych godne Instagrama!

 

Sprawdź szczegóły wyprawy do USA.

Meksyk – kraina starożytnych cywilizacji

Na południe od Stanów Zjednoczonych leży kolejny kraj, który chętnie jest odwiedzany przez turystów z całego świata. Sam Meksyk na Instagram trafia dość często, plasując się dość wysoko w rankingu. To perła w koronie prekolumbijskiej kultury. Tam wciąż żyje duch dawnych czasów, a praktykowane obecnie zwyczaje są mieszanką różnych wpływów. Będąc w Meksyku, koniecznie trzeba odwiedzić miejsca kultu starożytnych cywilizacji, spróbować kąpieli w cenotach, czy popodziwiać wyjątkowo urokliwe zabytki architektury kolonialnej. Zobacz, co jeszcze warto zobaczyć w meksykańskiej części Jukatanu.

 

Sprawdź szczegóły wyprawy do Meksyku.

Kirgistan – poznaj surowość stepów i gór

Chcesz poczuć się jak w niebie? Odwiedź Kirgistan! Fotografie osób, które odwiedziły ten środkowoazjatycki kraj, tylko potwierdzają to, że warto się tam wybrać. Planując wyprawę właśnie do tego zakątka świata, nie nastawiaj się jednak raczej na leniwy wypoczynek – aż 93% terytorium państwa pokrywają góry, i to raczej z tych wyższych – średnia wysokość całego Kirgistanu wynosi 2750 m n.p.m. Co to oznacza w praktyce? Że wszędzie, gdzie nie spojrzysz, czekają Cię spektakularne górskie panoramy.

 

Sprawdź szczegóły wyprawy do Kirgistanu.

Filipiny – magiczne wyspy i dziewicze plaże

Filipiny to piękno w najczystszej postaci i jeden z najgorętszych trendów podróżniczych w ostatnim czasie. Czy jednak kogoś to dziwi, że zdjęcia dziewiczych plaż, urokliwych zatoczek i dzikiej przyrody Tajlandii wrzucane na Instagram po prostu chce się oglądać? Wybierz się tam razem z naszą solistową ekipą i zobacz na własne oczy, z czego wynika ten ogólny zachwyt.

 

Sprawdź szczegóły wyprawy na Filipiny.

Namibia – tu fotki wychodzą zawsze!

Jeśli mielibyśmy wskazać najbardziej fotogeniczne miejsca na świecie, Namibia z pewnością znalazłaby się w czołówce rankingu. Z racji na położenie geograficzne i panujący klimat, w kraju tym niemal zawsze panują idealne warunki do fotografowania, a i miejsc, które warto uwiecznić, jest dość sporo – począwszy od Sossusvlei, gdzie praktycznie nigdy nie pada, poprzez Etosha Park będący największym parkiem narodowym świata, aż po nadmorskie kurorty w stylu Swakopmund. Kolory Namibii na zdjęciach są tak żywe i piękne, że wrzucając fotografie na Instagrama, nie sposób nie dodać jednego – #nofilter.

 

Sprawdź szczegóły wyprawy do Namibii.

Wyprawy z Solistami

Odwiedzanie zachwycających miejsc i robienie zdjęć, by się móc nimi podzielić z przyjaciółmi i obserwatorami w mediach społecznościowych, to zaledwie część tego, co mają do zaoferowania wyprawy organizowane przez Klub Podróżniczy Soliści. Dołączając do naszych grup, czeka na Ciebie wiele wspaniałych przygód i mile spędzonego czasu, z którego wyciskamy tyle, ile tylko się da. Już teraz sprawdź inne kraje, do których możesz się z nami wybrać!