img bottom

Marrakesz – klimatyczne miasto Maroka. Poznaj atrakcje turystyczne

Marrakesz to kwintesencja Maroko. Barwny, gwarny, z wyraźną nutką orientu zachęca do zanurzenia się w jego unikalnej atmosferze. Dlaczego aż chce się go odwiedzić? Co warto zobaczyć w Marrakeszu? Odkryj jego najpiękniejsze oblicze razem z nami i daj się oczarować zapachowi korzennych przypraw, gorącemu piaskowi oraz wiekowym murom.

Czy warto jechać do Marrakeszu?

Marrakesz w Maroku nie bez powodu co roku przyciąga rzesze turystów. To interesujące miejsce o bogatej kulturze i historii. Pomimo odległych korzeni i wielu zmian, które przeszło po drodze, dzisiaj zachwyca oryginalnym połączeniem tradycji i nowoczesności, gdzie jednocześnie miesza się ze sobą Wschód i Zachód. Biorąc to pod uwagę, nie sposób nie zauważyć, jak duże walory ma Marrakesz. Czy warto więc go odwiedzić? Zdecydowanie tak! Polecamy zwłaszcza wyprawę: Sylwester w Maroku!

Kiedy jechać do Marrakeszu?

Maroko, ze względu ukształtowania terenu i położenia na mapie Afryki, oferuje bardzo zróżnicowane warunki. Jeśli chodzi o Marrakesz, pogoda najbardziej sprzyja wiosną. Od marca do maja temperatury są przeważnie łagodne – w środku dnia osiągają przyjemne 21-26°C, w nocy ich średnie nie spadają poniżej 7-12°C. Jednocześnie pada niezbyt często. Co więcej, wiosna, poprzez zakwitające ogrody, zupełnie zmienia to, jak wygląda Marrakesz. Atrakcje przyrodnicze to wtedy nie lada gratka.

Dobra pogoda, by odwiedzić Marrakesz, czy Maroko panuje także od września do lutego, z tym że w okresie polskiej zimy, również tam można trafić na niższe temperatury. Miasto leży bowiem w obszarze klimatu kontynentalnego, co sprawia, że ma podobne właściwości jak nasz, jednak oczywiście w innym zakresie temperatur – w Marrakeszu średnie dzienne nie spadają poniżej kilku stopni Celsjusza.

Czy w Marrakeszu jest bezpiecznie?

Miasto Marrakesz jest przeważnie bezpieczne i przyjazne turystom. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba uważać. Warto pilnować swoich rzeczy i nie obnosić się z dużą ilością gotówki, czy drogą biżuterią. Miasto odznacza się także dość skomplikowanym układem ulic, przez co łatwo zgubić orientację. Trzeba też uważać podczas uczestniczenia w ruchu ulicznym, bo ten czasami bywa bardzo chaotyczny.

Należy się również liczyć z tym, że Maroko to kraj muzułmański, a zasady dotyczące ubioru w miejscach religijnych obejmują też Marrakesz. Atrakcje turystyczne mogą być więc niedostępne dla osób w nieadekwatnym stroju.

Jak poruszać się po Marrakeszu?

Po Marrakeszu najwygodniej jest się poruszać pieszo, szczególnie w najstarszej, gęsto zabudowanej części miasta. Poza tym obszarem można korzystać z taksówek, riksz, autobusów, czy wynajętego samochodu. Jednak niezależnie od sposobu przemieszczania się zawsze należy zachować ostrożność i uważać tak na pieszych, jak i inne pojazdy.

Co warto zobaczyć w Marrakeszu?

Jest wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć, odwiedzając Marrakesz. Przewodnik przez nas przygotowany zawiera tylko kilka z nich.

  • Medina – to historyczna część miasta o charakterystycznym labiryntowym układzie uliczek i gęstej zabudowie. To właśnie ta dzielnica najlepiej ducha Atrakcje, które tutaj można znaleźć, są naprawdę imponujące!
  • Jemaa El Fna – to ogromny plac położony w medynie. Codziennie odbywają się tutaj targi, podczas których można kupić rękodzieło, biżuterię, produkty spożywcze, czy wziąć udział w różnego rodzaju wydarzeniach. Jeśli chodzi o Marrakesz, zwiedzanie nie może obyć się bez odwiedzenia tego miejsca!
  • Meczet i medresa Alego ibn Jusufa – są jednymi z najstarszych obiektów tego typu w całym Atrakcje te pochodzą z XII wieku oraz XVI wieku i odznaczają się wyjątkowo ciekawą architekturą. Stanowią jednocześnie kolejny z symboli miasta.

To jednak tylko Marrakesz. Co zobaczyć w innych częściach Maroka? Zobacz: Maroko, kolorowe miasta, Sahara, góry Atlas.

Sylwester w Maroko z Solistami

Połącz zwiedzanie Marrakeszu i Maroko z najdłuższym wieczorem w roku! Wybierając Sylwester w Maroku z Soliści Adventure Club, nie tylko będziesz się świetnie bawić na niezapomnianej imprezie, ale także zwiedzisz najpiękniejsze zakątki Afryki Południowo-Zachodniej. Czekają na Ciebie między innymi Sahara, Todra, Essouir, czy właśnie Marrakesz. Już teraz poznaj szczegóły tej wyprawy!