img bottom

Maroko atrakcje – co zobaczyć w Maroku? Zwiedzanie

Niewiele jest tak zdumiewających miejsc, jak Maroko. Zwiedzanie tego państwa to wyjątkowa okazja, by zobaczyć jedne z najpiękniejszych miejsc w Afryce Północno-Zachodniej i doświadczyć orientu wszystkim zmysłami. Wybierz się razem z nami w tę cudowną, pełną kolorów oraz zapachów podróż. Atrakcje Maroko czekają!

Maroko – kraj wielu tożsamości

Bez względu na to, kiedy odwiedza się Maroko, zdecydowanie jest tam co zobaczyć. Ten przepiękny kraj to kwintesencja orientu. Stanowiący mieszankę wpływów berberyjskich oraz arabskich z zachodnio- i południowoeuropejskimi odznacza się wyjątkową różnorodnością, którą widać nie tylko w zabytkach, ale i tamtejszym stylu życia. Zanurzając się w tym wyjątkowym – żeby nie powiedzieć magicznym – świecie można przeżyć niesamowitą przygodę. Szczególnie że perspektywy odpoczynku, jakie oferują atrakcje turystyczne Maroko, są na tyle duże, że każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Co warto zobaczyć w Maroku?

Pytanie o to, co zobaczyć w Maroko, wcale nie ma tak oczywistej odpowiedzi, jak mogłoby się wydawać. To bogaty i różnorodny kraj, a miejsc, które warto odwiedzić, jest co najmniej kilka(dziesiąt).

  • Marrakesz – jeśli chodzi o Maroko i to, co warto zobaczyć, Marrakesz z całą pewnością plasuje się w czołówce atrakcji. To pełne życia miasto, które wibruje niesamowitą energią. Wchodząc w nią, można poczuć się dosłownie jak w baśni z Księgi tysiąca i jednej nocy. W Marrakeszu godny uwagi jest szczególnie plac Jemaa El Fna stanowiący jedną z największych atrakcji Maroka w ogóle.
  • Imlil – to niewielkie miasteczko położone u stóp Atlasu to wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak może wyglądać życie Berberów w Maroko. Atrakcje i zabytki, które tam czekają, może nie są zbyt liczne, jednak pozwalają odkryć zupełnie inne oblicze tego afrykańskiego państwa.
  • Ait Ben Haddou – niegdyś wioska obronna i przystanek pomiędzy Saharą a Marrakeszem, dzisiaj stanowi jedno z najcharakterystyczniejszych i urokliwych miejsc, jeśli chodzi o atrakcje Maroka. Mapa turystyczna środkowej części kraju z całą pewnością wiele by straciła bez tej pozycji.
  • Dolina Dades – znana także jako Dolina Róż co roku przyciąga miłośników pięknych widoków i wspinaczki. Ukształtowana w bardzo specyficzny sposób przez rzekę o tej samej nazwie dzisiaj zachwyca wysokimi skalnymi ścianami, które w promieniach słońca mienią się chyba wszystkimi odcieniami złota, brązu, czerwieni i pomarańczu.
  • Jebel Toubkal – to kolejna z atrakcji Maroka, której trzeba doświadczyć! Jebel Toubkal z 4167 m n.p.m stanowi najwyższy szczyt państwa i gór Atlas zarazem. Zdobycie go to kilkudniowa wyprawa wiodąca malowniczymi dolinami, wąwozami i graniami. Chociaż postawienie nogi na dachu Maroka kosztuje sporo wysiłku, nic innego nie równa się z satysfakcją, jaką się czuje po dokonaniu tego osiągnięcia.
  • Sahara – jeśli chcesz zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania Maroko, Twoje zwiedzanie powinno obejmować również Saharę. Nie ma nic piękniejszego niż słońce zachodzące za wydmami i noc pod rozgwieżdżonym niebem.

Co jeszcze warto zobaczyć w Maroko? Sprawdź nasz wpis: Maroko – gdzie warto pojechać.

Pomysły na Maroko – Soliści Adventure Club

Maroko to jeden z flagowych kierunków znajdujących się w ofercie Soliści Adventure Club. Co więcej, proponują oni 2 pomysły na zwiedzanie tego kraju!

Wyprawa do Maroko (Adventure) pozwala zobaczyć cały przekrój atrakcji znajdujących się w Maroko. Zwiedzanie obejmuje między innymi miasteczko Imlil, wioskę obronną Ait Ben Haddou, czy Marakkesz. W planie podróży znalazło się również miejsce na zobaczenie wąwozu Todra, czy trekking na monumentalny Jebel Toubkal. Ta wyprawa obejmuje wszystko, co trzeba zobaczyć w Maroku!

Sylwester w Maroko to wyjątkowa wyprawa, która łączy zwiedzanie Maroka z hucznym powitaniem nowego roku. Stanowi okazję nie tylko do tego, by poprzez rozmaite aktywności (m.in. ceremonię picia kakao, jogę, sesje oddechowe) zjednoczyć ciało i ducha, ale także, by zobaczyć tak wyjątkowe miejsca, jak Dolina Dades, Marakkesz, czy nadmorskie miasteczko Essaouira. Poznaj cały plan tej niesamowitej wyprawy i już teraz pomyśl o tegorocznym Sylwestrze. Kto pierwszy, ten lepszy – lista miejsc jest ograniczona!