img bottom

Majówka w USA – Stany Zjednoczone w Maju

Majówka w USA? Czy to nie brzmi jak spełnienie marzeń o amerykańskim śnie, ale takim podróżniczym? Już teraz poznaj nasz przepis na udany wyjazd do Stanów Zjednoczonych Ameryki, który w trakcie krótkiego, ale intensywnego pobytu pozwoli Ci zobaczyć najpiękniejsze zakątki tego kraju oraz bez reszty zanurzyć się w „amerykańskości”. Zobacz, jak piękny może być maj w USA!

Kiedy najlepiej wybrać się do Stanów?

Jako że Stany Zjednoczone ciągną się przez 2680 km, mierząc od wschodu do zachodu, oraz 5 stref klimatycznych, nie można jednoznacznie wskazać, jaki termin na ich odwiedzenie jest najlepszy. Latem, na przykład, lepiej unikać południowych stanów, bo tamtejsze temperatury mogą być wtedy nieprzyjemnie wysokie. Podobnie północ nie słynie z łagodnych zim.

Decydując o porze przylotu do USA, warto wziąć pod uwagę także cel podróży. Jeśli chodzi tylko o zwiedzanie, świetna będzie wiosna ze stosunkowo stabilną pogodą – Stany Zjednoczone w maju lub na początku czerwca z pewnością Cię oczarują. Natomiast gdy w grę miałby wchodzić udział w jakimś specjalnym wydarzeniu – koncercie, festiwalu, evencie branżowym – należy już wstrzelić się ze swoimi planami w odpowiednie daty.

Gdzie pojechać na majówkę do Stanów Zjednoczonych?

Planując podróż do Stanów Zjednoczonych i chcąc zahaczyć o naszą majówkę (ach, te 4 wolne „darmowe” dni potrafią kusić), warto wybrać się na zachodnie wybrzeże. Co do zaoferowania ma ta część USA w maju?

  • Przyjemna pogoda – temperatury w maju w USA na zachodnim wybrzeżu są bardzo przyjemne i wynoszą średnio od kilkunastu do dwudziestu kilku stopni Celsjusza. Powoli także ustają deszcze, co pozwala na korzystanie w pełni z uroków podróży.
  • Zieleń – maj w USA, podobnie jak w Polsce, to okres, kiedy wszystko się zazielenia, a wtedy nawet zwykły spacer po parku może okazać się niesamowitym przeżyciem odurzającymi woniami i kolorami.
  • Brak turystów – majówka w USA pozwala na zwiedzanie bez tłumów. Wiosna nie jest szczególnie popularną porą wyjazdową, więc takie atrakcje jak Wielki Kanion, czy most Golden Gate Bridge w San Francisco można zobaczyć bez pośpiechu i ustawiania się w kolejce turystów.

Jak wygląda porównanie wschodniej i zachodniej części USA? Przeczytaj: USA – Gdzie jechać? Zachód vs Wschód.

Co można robić w majówkę w Stanach Zjednoczonych?

Wyjazd do USA w maju niesie za sobą wiele ciekawych perspektyw na spędzenie wolnego czasu. Co warto sobie zaplanować?

  • Wędrówka po parkach narodowych – Parki narodowe to coś, czego nie warto sobie odpuścić, planując majówkę w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Na zachodzie znajduje się ich całkiem sporo, z czego największe wrażenie z całą pewnością robią Yosemite National Park położony na zboczach gór Sierra Nevada (Kalifornia), Arches National Park słynący z niesamowitych formacji skalnych (Utah), czy Grand Canyon National Park z Wielkim Kanionem (Arizona).
  • City tour – majowy wyjazd do USA to także świetna okazja, by dać się porwać wielkomiejskiemu życiu. San Francisco, Las Vegas i Los Angeles mają do zaoferowania wiele o każdej porze roku, jednak wiosną, gdy rozkwitają, stają się jeszcze piękniejsze.
  • Turystyka kulinarna – Stany Zjednoczone z całą swoją wielokulturowością są idealnym miejscem do rozpieszczania podniebienia. Słynące z doskonałej i zróżnicowanej kuchni trafiają w upodobania wszystkich, niezależnie od tego, co lubią i jedzą na co dzień.

O tym, co jeszcze można robić w Stanach? Zainspiruj się! USA na 3 sposoby, czyli dla każdego coś innego.

USA z Soliści Adventure Club

Jeśli Stany od zawsze znajdowały się wysoko na Twojej liście miejsc do zobaczenia, to najlepszy moment, by się do nich wybrać. To, co mamy do zaproponowania na tegoroczny majowy wyjazd do USA, jest naprawdę spektakularne. W trakcie dwutygodniowej wyprawy zobaczysz nie tylko wyjątkowe cuda natury, ale także spektakularne osiągnięcia ludzkości, dając się przy tym porwać amerykańskiej kulturze. Już teraz dokonaj rezerwacji i ruszaj z nami po przygodę życia! Tutaj znajdziesz wolne terminy i szczegóły solistowego American Dream Trip: USA wyprawa do Stanów.

A może więcej egzotyki albo europejskie klimaty? W tym roku majówka z Soliści Adventure Club to 18 kierunków w 35 terminach. Będzie więc z czego wybierać, jeśli wyprzedzisz innych i zarezerwujesz wymarzony wyjazd majowy 2024, zanim się wyprzeda.