Klub Podróżników Soliści bottom bottom

Dzikie weekendy blisko natury
Live Wild zima 2023!

Po intensywnym lecie oraz jesieni, czas ruszyć z nami na dzikie weekendy blisko natury? Dołącz do nas w odkrywaniu najpiękniejszych, zimowych zakątków Polski! Już w styczniu ruszamy z naszymi szalonymi weekendami. Będzie aktywnie, inspirująco i dziko!

Biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzednich okresów oraz wiele Waszych sugestii, postanowiliśmy przygotować więcej terminów na poszczególne wyprawy. Startujemy od stycznia do marca, następnie odsłonimy weekendy na wiosnę i lato.

Postawiliśmy na różnorodne aktywności – od narciarstwa biegowego, przez Skitoury i górskie trekkingi, po Live Wild Winter Camp!

Po całodziennych aktywnościach znajdziemy też czas na integrację w solistowym stylu. Opowieści i historie podróżnicze z pewnością Was zainspirują i naładują pozytywną energią. Będą też warsztaty i szkolenia! Wszystko to pod opieką specjalistów i pasjonatów. Daj się zainspirować!

Gwarantujemy piękne, zimowe widoki, towarzystwo ciekawych ludzi i aktywną przygodę – dołącz do naszej watahy!

IDEA

ŻYJ DZIKO!

Projekt weekendów w stylu #LiveWild rozpoczęliśmy kilka lat temu. Od początku wiedzieliśmy, że w tym kierunku chcemy podążać, ponieważ ten projekt ma wszystko co cenimy i kochamy najbardziej. Próbowanie nowych rzeczy, nabywanie nowych umiejętności, ciągły rozwój, poznawanie ciekawych ludzi, wyjście poza strefę komfortu, świetna zabawa do rana – najlepiej na łonie natury.

Gdzie? Wszędzie tam gdzie jest dziko, gdzie jest pięknie i wyjątkowo. Poznajemy Polskę i wyjątkowe zakątki naszego kraju oraz najdziksze miejsca Europy gdzie możemy wyskoczyć na weekend.

Na wyjazdach często możecie spotkać nas, jak również liderów #SolisciTeam oraz śmietankę instruktorów, sportowców, trenerów i pasjonatów DZIKIEGO ŻYCIA.

Na zimę przygotowaliśmy kilka nowości i nieszablonowych wyjazdów, nie zabraknie także naszego głównego punktu programu – V edycja Live Wild Winter Camp. Do zobaczenia na szlakach!

ORGANIZATORZY
Łukasz Nowak & Marcin Glądała

Ambasadorzy i liderzy Live Wild 2022

Krzysztof Wielicki

Człowiek legenda! Jeden z najwybitniejszych himalaistów świata i piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów. 

 

Brał udział w czterech wyprawach na K2, a trzy z nich: Mount Everest, Kanczendzongę i Lhotse wszedł zimą jako pierwszy! Właściwie większość szczytów, na które się wspiął, są to szczyty zdobyte po raz pierwszy zimą, samotnie lub w tempie niedostępnym dla innych ludzi!

 

Obecnie chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi w formie wykładów i wystąpień. Jako wspinacz, alpinista i taternik przeżył wiele niebezpiecznych wypraw, a jego opowieści i są inspirujące i warte uwagi dla każdego. 

Patryk Chudoba

Instruktor, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, były reprezentant kadry młodzieżowej w biegach narciarskich , wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Obecnie lider solistowych wypraw.

 

Za największy sukces w swojej karierze uważa 37. Bieg Piastów, 50 km pokonał jako 12 zawodnik, ale jednak to nie miejsce się liczy tylko satysfakcja z pokonania tak ciężkiego dystansu stylem klasycznym. Na nartach stawiał pierwsze kroki w wieku 5 lat.

 

Biegi narciarskie w rodzinie naszego instruktora są naturalną formą ruchową w okresie zimowym. Praktycznie wszyscy z bardzo licznej rodziny mieli styczność z biegówkami, amatorsko jak i zawodowo. Zna każdy zakamarek Gorców, nasz solistowy Góral!

 

W ramach projektu #LiveWild widywany na szlakach trekkingowych jak również odpowiedzialny za sekcję szkoleń – narciarstwo biegowe.

Kuba Kowalski

Niemal zawsze planując swoje wypad (choćby weekendowe) tak, aby były tam góry. Nawet, jeśli bliscy ciągną go nad wodę, to ja i tak znajduję tam jakąś górkę, na którą wchodzi i podziwia zachód słońca. Najbardziej ceni sobie niezależność i kontakt z naturą.

 

Uwielbia robić zdjęcia i nie wyobraża sobie wyjazdu bez aparatu… Gdy jeździ w miejsce, gdzie widoczność gwiazd jest ponadprzeciętna, to zarywa niemal każdą noc na wpatrywaniu się w nie i fotografowaniu!

 

Znajomi mówią, że jestem gadatliwą duszą towarzystwa, choć zdarza mi się samotnie pokonywać zupełnie nieuczęszczane przez ludzi szlaki. 🙂

 

Góry o każdej porze roku, średnio i długodystansowe szlaki, obozowanie w niesamowitych miejscach, elementy bushcraftu oraz survivalu, a także rowerowe wojaże – tak w skrócie można opisać jego outdoorowe aktywności. Po za tym trochę tańczy swing i blues, uwielbia muzykę, gotuje, wspina się i dłubie przy komputerach.

ADRIAN BADURA

Solistowy lider, właściciel polskiej marki rowerowej BWB Custom Bike, podróżnik oraz instruktor snowboardu. W Klubie odpowiedzialny za realizację fatbike’owych wyjazdów w formule #LiveWild.

 

“Rowery i podróże zawsze były obecne w moim życiu. Podczas licznych podróży i wyjazdów rowerowych szukałem sposobu na złamanie dotychczasowych schematów, aby zmienić sposób życia i wyrwać się z szarości dnia codziennego. Zdobyte doświadczenie inżynieryjne dało mi możliwość zrealizowania we własnym biurze projektowym unikalnego projektu ramy na grubych oponach. Tak powstał pierwszy Fatbike – Toudi, który miał być rowerem tylko dla mnie.  Nigdy bym nie przypuszczał, że tworząc Toudiego zrodzi to cały łańcuch wydarzeń w moim życiu, dzięki któremu mogę połączyć pasję i pracę!”

MACIEJ ADAMCZYK

Instruktor narciarstwa alpejskiego SITN-PZN, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, były reprezentant kadry młodzieżowej w narciarstwie alpejskim, medalista Mistrzostw Polski, zwycięzca w  slalomie gigancie podczas Międzynarodowych Zawodów w Ratownictwie Górskim w 2012r. Na nartach stawiał pierwsze kroki w wieku 3 lat. Pasjonuje się skokami spadochronowymi, nartami wodnymi, kolarstwem MTb i windsurfingiem. Poza klasycznym narciarstwem, uprawia freeride. Skituring uprawia od 15 lat. Właściciel marek Rowerowe Beskidy, Skitourowe Beskidy.

Gniewomir Knapski

Pasjonata gór – w życiu przemierzył niezliczoną liczbę kilometrów po polskich szlakach, zdobył wiele szczytów Alpejskich oraz w Kaukazie. Na codzień prowadzi profil na Instagramie @sladami_goromira, na którym dzieli się swoimi górskimi przygodami.

Solistowi liderzy

Podczas naszych spotkań weekendowych nie może zabraknąć też naszych solistowych liderów! To właśnie oni towarzyszą Wam i wspierają podczas każdego wyjazdu.

 

Ciekawi świata i nastawieni na przygodę – tacy są nasi liderzy, nasi najlepsi z najlepszych. W Solistach stawiamy na rozwój, dlatego każdy z naszych liderów przechodzi przez szereg szkoleń i kursów.

 

Oprócz zapewniania Wam opieki i pomocy w czasie wypraw, dzielą się również swoją wiedzą i doświadczeniami oraz zarażają pozytywną energią. Z nimi nie ma nudy!

Tak też będzie podczas Live Wild Winter Camp!

Najgorętszy event tej zimy!

Live Wild Winter Camp – największe wydarzenie tej zimy, na które nie możemy się już doczekać! Weekend spędzimy w urokliwym schronisku na Turbaczu, w najlepszym towarzystwie! Te dwa intensywne dni spędzimy na gorczańskich szlakach, ale również na wielu praktycznych szkoleniach. Nauczymy się wszystkiego o górskich lawinach, dowiemy się jak postępować w kryzysowej sytuacji w górach, oraz zainspirujemy się opowieściami od największych specjalistów! Chciałbyś czegoś więcej? Nie ma problemu! Przygotowaliśmy również wiele dodatkowych, praktycznych zajęć, takich jak wspinaczka lodowa bądź budowanie jam śnieżnych – wybór należy do Ciebie!

Zima na sportowo

Sport można uprawiać w dowolnym miejscu i o każdej porze roku, ale nie wszystkie sporty można uprawiać w dowolnym sezonie. Zima to idealny sezon na wypróbowanie nowych aktywności, dlatego wybierz się z nami na nasze weekendowe wyprawy z cyklu Live Wild i zaznaj zimy w pełni!

Biegówki - narty dla każdego

Spróbuj więc swoich sił w biegówkach, podążając słynną trasą „Śladami Olimpijczyków”, albo postaw pierwsze kroki na biegówkach. A wszystko to pod okiem pasjonatów, którzy wprowadzą Cię do świata aktywności na śniegu. Jeśli szukasz energicznej wycieczki na łonie natury, a jednocześnie pragniesz mieć czas na podziwianie górskich, zimowych widoków to nie może Cię z nami zabraknąć. Będzie intensywnie i pięknie!

Górskie trekkingi

Krajobraz górskich szlaków zimą znacząco różni się od widoków, które możemy zobaczyć z tego samego miejsca w trakcie innej pory roku. Śnieg osiadający na zboczach gór dodaje im jeszcze więcej uroku i sprawia, że wydają się bardziej niedostępne. W tym roku wybierzemy się razem na dwa zimowe trekkingi: szlakiem najpiękniejszych Tatrzańskich panoram oraz na Babią Górę.

 

Na skitourach przez Beskidy

Wybierz się z nami na weekend do Szczyrku, gdzie będziesz mieć okazję spróbować swoich sił na skitourach i to niezależnie od tego czy już kiedyś udało Ci się przejechać parę kilometrów czy jest to Twój pierwszy raz. Podczas naszego weekendu będziemy mieć do dyspozycji narty skitourowe jak i splitboardy. Jeśli kochasz górskie krajobrazy i sporty zimowe to może odkryjesz nową pasję. 

Dlaczego warto?

Dołącz do naszej watahy!

Wszystkich zainteresowanych naszymi wyprawami, zapraszamy do naszej grupy wyjazdowej na portalu społecznościowym facebook: https://www.facebook.com/groups/solisci 

 

Znajdziesz tam informacje nie tylko o naszych weekendowych planach, ale również o wszystkich naszych wyprawach. 

 

Zobaczysz relacje z naszych wyjazdów, będziesz na bieżąco z najbliższymi wyprawami i poznasz ludzi, którzy z nami podróżuj, a przede wszystkim zainspirujesz się.

Dołącz do grupy i daj się poznać.