Zimowe Weekendy 2022 14

Dzikie weekendy blisko natury Live Wild zima 2022!

Zimowe weekendy Live Wild

Po intensywnym lecie oraz jesieni, czas ruszyć z nami na dzikie weekendy blisko natury? Dołącz do nas w odkrywaniu najpiękniejszych, zimowych zakątków Polski! Już w styczniu ruszamy z naszymi szalonymi weekendami. Będzie aktywnie, inspirująco i dziko!

 

Biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzednich okresów oraz wiele Waszych sugestii, postanowiliśmy przygotować więcej terminów na poszczególne wyprawy. Startujemy od stycznia do marca, następnie odsłonimy weekendy na wiosnę i lato.

Postawiliśmy na różnorodne aktywności – od narciarstwa biegowego, przez Skitoury i Fatbike, po Live Wild Winter Camp!

 

Po całodziennych aktywnościach znajdziemy też czas na integrację w solistowym stylu. Opowieści i historie podróżnicze z pewnością Was zainspirują i naładują pozytywną energią. Będą też warsztaty i szkolenia! Wszystko to pod opieką specjalistów i pasjonatów. Daj się zainspirować!

 

Gwarantujemy piękne, zimowe widoki, towarzystwo ciekawych ludzi i aktywną przygodę – dołącz do naszej watahy!

IDEA

ŻYJ DZIKO!

Projekt weekendów w stylu #LiveWild rozpoczęliśmy kilka lat temu. Od początku wiedzieliśmy, że w tym kierunku chcemy podążać, ponieważ ten projekt ma wszystko co cenimy i kochamy najbardziej. Próbowanie nowych rzeczy, nabywanie nowych umiejętności, ciągły rozwój, poznawanie ciekawych ludzi, wyjście poza strefę komfortu, świetna zabawa do rana – najlepiej na łonie natury.

 

Gdzie? Wszędzie tam gdzie jest dziko, gdzie jest pięknie i wyjątkowo. Poznajemy Polskę i wyjątkowe zakątki naszego kraju oraz najdziksze miejsca Europy gdzie możemy wyskoczyć na weekend.

 

Na wyjazdach często możecie spotkać nas, jak również liderów #SolisciTeam oraz śmietankę instruktorów, sportowców, trenerów i pasjonatów DZIKIEGO ŻYCIA!

Na zimę przygotowaliśmy kilka nowości i nieszablonowych wyjazdów, nie zabraknie także naszego głównego punktu programu – IV i V edycja Live Wild Winter Camp. Do zobaczenia na szlakach!

 

ORGANIZATORZY
Łukasz Nowak, Marcin Glądała

Ambasadorzy i liderzy Live Wild 2022

Krzysztof Wielicki

Człowiek legenda! Jeden z najwybitniejszych himalaistów świata i piąty człowiek na świecie, który zdobył Koronę Himalajów. 

 

Brał udział w czterech wyprawach na K2, a trzy z nich: Mount Everest, Kanczendzongę i Lhotse wszedł zimą jako pierwszy! Właściwie większość szczytów, na które się wspiął, są to szczyty zdobyte po raz pierwszy zimą, samotnie lub w tempie niedostępnym dla innych ludzi!

 

Obecnie chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi w formie wykładów i wystąpień. Jako wspinacz, alpinista i taternik przeżył wiele niebezpiecznych wypraw, a jego opowieści i są inspirujące i warte uwagi dla każdego. 

Patryk Chudoba

Instruktor, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, były reprezentant kadry młodzieżowej w biegach narciarskich , wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Obecnie lider solistowych wypraw.

 

Za największy sukces w swojej karierze uważa 37. Bieg Piastów, 50 km pokonał jako 12 zawodnik, ale jednak to nie miejsce się liczy tylko satysfakcja z pokonania tak ciężkiego dystansu stylem klasycznym. Na nartach stawiał pierwsze kroki w wieku 5 lat.

 

Biegi narciarskie w rodzinie naszego instruktora są naturalną formą ruchową w okresie zimowym. Praktycznie wszyscy z bardzo licznej rodziny mieli styczność z biegówkami, amatorsko jak i zawodowo. Zna każdy zakamarek Gorców, nasz solistowy Góral!

 

W ramach projektu #LiveWild widywany na szlakach trekkingowych jak również odpowiedzialny za sekcję szkoleń – narciarstwo biegowe.

Kuba Kowalski

Niemal zawsze planując swoje wypad (choćby weekendowe) tak, aby były tam góry. Nawet, jeśli bliscy ciągną go nad wodę, to ja i tak znajduję tam jakąś górkę, na którą wchodzi i podziwia zachód słońca. Najbardziej ceni sobie niezależność i kontakt z naturą.

 

Uwielbia robić zdjęcia i nie wyobraża sobie wyjazdu bez aparatu… Gdy jeździ w miejsce, gdzie widoczność gwiazd jest ponadprzeciętna, to zarywa niemal każdą noc na wpatrywaniu się w nie i fotografowaniu!

 

Znajomi mówią, że jestem gadatliwą duszą towarzystwa, choć zdarza mi się samotnie pokonywać zupełnie nieuczęszczane przez ludzi szlaki. 🙂

 

Góry o każdej porze roku, średnio i długodystansowe szlaki, obozowanie w niesamowitych miejscach, elementy bushcraftu oraz survivalu, a także rowerowe wojaże – tak w skrócie można opisać jego outdoorowe aktywności. Po za tym trochę tańczy swing i blues, uwielbia muzykę, gotuje, wspina się i dłubie przy komputerach.

ADRIAN BADURA

Solistowy lider, właściciel polskiej marki rowerowej BWB Custom Bike, podróżnik oraz instruktor snowboardu. W Klubie odpowiedzialny za realizację fatbike’owych wyjazdów w formule #LiveWild.

 

“Rowery i podróże zawsze były obecne w moim życiu. Podczas licznych podróży i wyjazdów rowerowych szukałem sposobu na złamanie dotychczasowych schematów, aby zmienić sposób życia i wyrwać się z szarości dnia codziennego. Zdobyte doświadczenie inżynieryjne dało mi możliwość zrealizowania we własnym biurze projektowym unikalnego projektu ramy na grubych oponach. Tak powstał pierwszy Fatbike – Toudi, który miał być rowerem tylko dla mnie.  Nigdy bym nie przypuszczał, że tworząc Toudiego zrodzi to cały łańcuch wydarzeń w moim życiu, dzięki któremu mogę połączyć pasję i pracę!”

MACIEJ ADAMCZYK

Instruktor narciarstwa alpejskiego SITN-PZN, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, były reprezentant kadry młodzieżowej w narciarstwie alpejskim, medalista Mistrzostw Polski, zwycięzca w  slalomie gigancie podczas Międzynarodowych Zawodów w Ratownictwie Górskim w 2012r. Na nartach stawiał pierwsze kroki w wieku 3 lat. Pasjonuje się skokami spadochronowymi, nartami wodnymi, kolarstwem MTb i windsurfingiem. Poza klasycznym narciarstwem, uprawia freeride. Skituring uprawia od 15 lat. Właściciel marek Rowerowe Beskidy, Skitourowe Beskidy.

Solistowi liderzy

Podczas naszych spotkań weekendowych nie może zabraknąć też naszych solistowych liderów! To właśnie oni towarzyszą Wam i wspierają podczas każdego wyjazdu.

 

Ciekawi świata i nastawieni na przygodę – tacy są nasi liderzy, nasi najlepsi z najlepszych. W Solistach stawiamy na rozwój, dlatego każdy z naszych liderów przechodzi przez szereg szkoleń i kursów.

 

Oprócz zapewniania Wam opieki i pomocy w czasie wypraw, dzielą się również swoją wiedzą i doświadczeniami oraz zarażają pozytywną energią. Z nimi nie ma nudy!

Tak też będzie podczas Live Wild Winter Camp!

Najgorętszy event tej zimy!

Live Wild Winter Camp – największe wydarzenie tej zimy, na które nie możemy się już doczekać! Weekend spędzimy w urokliwym schronisku na Turbaczu, w najlepszym towarzystwie! Te dwa intensywne dni spędzimy na gorczańskich szlakach, ale również na wielu praktycznych szkoleniach. Nauczymy się wszystkiego o górskich lawinach, dowiemy się jak postępować w kryzysowej sytuacji w górach, oraz zainspirujemy się opowieściami od największych specjalistów! Chciałbyś czegoś więcej? Nie ma problemu! Przygotowaliśmy również wiele dodatkowych, praktycznych zajęć, takich jak wspinaczka lodowa bądź budowanie jam śnieżnych – wybór należy do Ciebie!

IV Edycja

Live Wild Winter Camp

Zobacz terminy
Zobacz terminy

IV Edycja

Live Wild Winter Camp

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Zapisz się na Winter Camp Artboard 3
Zimowe Weekendy 2022 18

Zima na sportowo

Sport można uprawiać w dowolnym miejscu i o każdej porze roku, ale nie wszystkie sporty można uprawiać w dowolnym sezonie. Zima to idealny sezon na wypróbowanie nowych aktywności, dlatego wybierz się z nami na nasze weekendowe wyprawy z cyklu Live Wild i zaznaj zimy w pełni!

Biegówki - narty dla każdego

Spróbuj więc swoich sił w biegówkach, podążając słynną trasą „Śladami Olimpijczyków”, albo postaw pierwsze kroki na biegówkach. A wszystko to pod okiem pasjonatów, którzy wprowadzą Cię do świata aktywności na śniegu. Jeśli szukasz energicznej wycieczki na łonie natury, a jednocześnie pragniesz mieć czas na podziwianie górskich, zimowych widoków to nie może Cię z nami zabraknąć. Będzie intensywnie i pięknie!

Live Wild – Śladami Olimpijczyków

Biegówki w Gorcach

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Live Wild – Śladami Olimpijczyków

Biegówki w Gorcach

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Zapisz się na biegówki Artboard 3

Fatbike - rowerowy zawrót głowy

Fatbiki są wszechstronne i dają dużo frajdy z jazdy. Są to rower wyposażone w szerokie opony,  które zapewniają doskonałą przyczepność w błocie, piasku, na korzeniach drzew i skałach oraz śniegu! Wybierz się z nami na trzydniową przygodę i przemierz z nami podhalańskie szlaki, na tych wyjątkowo odpornych rowerach. Będzie czasem ciężko i zimno, ale widoki i satysfakcja z przejechanej trasy, wynagrodzą wszelkie trudy. A gdyby to nie wystarczyło, to wieczorna integracja i czas spędzony w saunie na pewno sprawi, że pomyślisz “Warto było!”.

Fatbike zimą

Rowerami przez stolicę polskich gór

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Fatbike zimą

Rowerami przez stolicę polskich gór

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Zapisz się na Fatbike Artboard 3

Na skitourach przez Beskidy

Wybierz się z nami na weekend do Szczyrku, gdzie będziesz mieć okazję spróbować swoich sił na skitourach i to niezależnie od tego czy już kiedyś udało Ci się przejechać parę kilometrów czy jest to Twój pierwszy raz. Podczas naszego weekendu będziemy mieć do dyspozycji narty skitourowe jak i splitboardy. Jeśli kochasz górskie krajobrazy i sporty zimowe to może odkryjesz nową pasję. 

Z cyklu Live Wild

Skitourowe Beskidy – ABC szkoleniowe

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Skitourowe Beskidy – ABC szkoleniowe

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Zapisz się na Skitoury Artboard 3

Dlaczego warto?

 • Poznasz nasze autorskie programy.
 • Będziesz pod opieką naszych solistowych liderów, którzy są zimowymi pasjonatami.
 • Poznasz naszych nietuzinkowych ambasadorów.
 • Zdobędziesz najważniejsze szczyty polskich gór zimą.
 • Spróbujesz swoich sił w narciarstwie biegowym.
 • Dowiesz się wszystkiego o górskich lawinach.
 • Zaznasz wspinaczki lodowej pod okiem instruktora.
 • Spróbujesz trekkingu w rakietach śnieżnych.
 • Dowiesz się, jak zbudować jamę śnieżną.
 • Nauczysz się rozpalać survivalowe ognisko i przygotowywać posiłek w zimowych warunkach.
 • Zobaczysz najpiękniejsze zakątki Polski zimą.
 • Przejdziesz niezliczone kilometry malowniczymi trasami górskimi.
 • Spędzisz aktywnie czas w gronie innych górskich zapaleńców.
 • Przejdziesz praktyczne szkolenia.
 • Dowiesz się jak przygotować się na zimowe wyjście w góry.
 • Odetchniesz świeżym, górskim powietrzem.
 • Będziesz podziwiać wschody i zachody słońca ze szczytów górskich.
 • Podzielisz się doświadczeniem i historiami podróżniczymi przy ognisku.
 • Zainspirujesz się i naładujesz pozytywną energią.

Jak wyglądają nasze wyjazdy?

Dołącz do naszej watahy!

Wszystkich zainteresowanych naszymi wyprawami, zapraszamy do naszej grupy wyjazdowej na portalu społecznościowym facebook: https://www.facebook.com/groups/solisci 

 

Znajdziesz tam informacje nie tylko o naszych weekendowych planach, ale również o wszystkich naszych wyprawach. 

 

Zobaczysz relacje z naszych wyjazdów, będziesz na bieżąco z najbliższymi wyprawami i poznasz ludzi, którzy z nami podróżuj, a przede wszystkim zainspirujesz się.

Dołącz do grupy i daj się poznać.