kajaki

Live Wild: spływy kajakowe 2021

Lubisz przygody, a ruch Ci niestraszny? Zapraszamy do wzięcia udziału w weekendowej wyprawie z cyklu Live Wild. Jak zawsze, na każdego uczestnika czeka całe mnóstwo dobrej zabawy w miłym towarzystwie, piękne widoki z nietypowej perspektywy i solidna dawka pozytywnego zmęczenia, które motywuje do działania. Na ten sezon przygotowaliśmy 7 malowniczych tras kajakowych. Która podoba Ci się najbardziej?

Gdzie na spływy kajakowe?

Polska jest pięknym krajem, a my nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zaproponowali nietypowych sposobów na jej odkrywanie. Dlatego, jeśli ktoś mówi: Weekend w kajaku? My odpowiadamy: Dlaczego nie! W tym roku czeka aż 7 różnych tras kajakowych różniących się pomiędzy sobą długością i stopniem trudności. Każda z nich realizowana jest w innym regionie, pozwalając poznawać to, co w Polsce jest wyjątkowe.

 • Spływ Czarną Hańczą – Ta trasa kajakowa wiedzie przez największą rzekę Suwalszczyzny, oferując niesłychanie piękne widoki i bliskość natury w jej najdzikszym, i jednocześnie najpiękniejszym, wydaniu. Spływ rozpoczyna się w miejscowości Maćkowa Ruda, przecinając tereny Puszczy Augustowskiej, kierując się dalej w kierunku Gulbina i Dworczyska, by zakończyć się w Mikaszówce. Wybierając tę trasę kajakową, nie licz na nudne płynięcie z prądem – czasami trzeba się nieźle namachać. Jednak 46 km pięknych widoków skutecznie to wynagrodzi.
 • Spływ Korytnicą i Drawą – Zaczynająca się w Nowej Korytnicy 50 km trasa kajakowa prowadzi przez bardzo malownicze miejsca, tocząc się wśród trzcinowisk i lasów, zahaczając również o Drawski Park Narodowy. To wspaniała okazja, by popodziwiać bujną roślinność i liczne gatunki zwierząt, w tym ptaki wodne, które mają tam swoje siedliska.
 • Kajakiem przez Tanew – Jeśli się zastanawiasz, jak wygląd spływ kajakowy przez Tanew, to żadne słowa tego nie oddają. Puszcza Solska, przez którą prowadzi ta niemal 50 km trasa, pozwala w całej okazałości odkryć, jak zaskakująca potrafi być natura. Z perspektywy wody można podziwiać torfowiska, jeziora meandrowe oraz piaszczyste plaże, a także bliżej przyjrzeć się charakterystycznej roślinności i zwierzętom, głównie ptakom, które będą umilały swoim śpiewem niemal całą wyprawę.
 • Spływ przez Szwecję – Ta 50 km trasa kajakowa wiedzie rzekami Dobrzyca i Piława na odcinku pomiędzy miejscowościami Golce a Czechyń. Ostatnim, co można o niej po wiedzieć to to, że jest monotonna. Moc wrażeń zapewniają nie tylko ciekawe widoki, ale również charakter samych rzek, które mogą skrywać wiele przeszkód.
 • Kajakiem przez Krutynię – Ta, odbywająca się rzekami i jeziorami Mazur trasa kajakowa, liczy aż 70 kilometrów, co czyni ją najdłuższą w naszym zestawieniu. Mimo relatywnie niskiego stopnia trudności wciąż może sprawić wiele niespodzianek. Wybierając się w nią, możesz oczekiwać nie tylko wyjątkowej bliskości natury i charakterystycznego dla Mazur spokoju, ale również pięknych jeziornych krajobrazów, poprzetykanych scenerią dziewiczych puszcz i trzcinowisk.
 • Spływ rzeką Wieprz – Na 40 km odcinku pomiędzy miejscowościami Hutki a Obrocz, czeka na Ciebie wiele miłych wspomnień. Trasa kajakowa wiedzie poprzez malownicze tereny, dając możliwość podziwiania nie tylko zaskakujących krajobrazów, ale również lokalnych zabytków i atrakcji turystycznych.
 • Spływ Biebrzą – polską „Amazonką” – Wybierając weekendowy spływ Biebrzą, przygotuj się na wiele mocnych wrażeń. Choć początek tej trasy kajakowej wiedzie wśród licznych dopływów i okolicznych miejscowości, tak ostatni odcinek prowadzi najdzikszą częścią Biebrzańskiego Parku Narodowego. Tam, pośród nieprzeniknionej puszy, w otoczeniu ćwierkotu ptactwa wodnego, można poznać, czym jest prawdziwa natura.

Jak wygląda spływ kajakowy w ramach Live Wild?

Wszystkie nasze wyprawy z cyklu Live Wild, w tym również trasy kajakowe, odbywają się w niedużych, kameralnych grupach pod okiem doświadczonego lidera, który zawsze jest gotów służyć dobrą radą i wsparciem. Prócz wielu satysfakcjonujących godzin w kajaku, na uczestników czekają również integracyjne wieczorne spotkania przy ognisku lub grillu – bez nich nasze weekendy nie byłyby tym samym.

Cała organizacja wyprawy leży po naszej stronie – zapewniamy kajaki, wiosła i kamizelki asekuracyjne, a także namioty do spania, podstawowe wyposażenie i w razie potrzeb również transport kajaków i bagaży. Natomiast jeśli z powodu wprowadzenia dodatkowych ograniczeń w związku z pandemią Covid-19 wyjazd się nie odbędzie, gwarantujemy zwrot środków.

Spływ kajakowy – co zabrać ze sobą?

Jeśli nie wiesz jak się przygotować na spływ kajakowy i co ze sobą zabrać, przygotowaliśmy krótką listę. Oto rzeczy, które mogą się przydać:

 • Właściwa odzież – najlepiej kostium kąpielowy, a na niego szybkoschnące ubrania, które nie będą krępowały ruchów.
 • Lekkie obuwie sportowe – musi dobrze leżeć na nodze i dość szybko schnąć. Siedzenie w kajaku w mokrych trampkach z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń, dlatego najlepszym wyborem są buty do sportów wodnych albo sportowe sandały.
 • Krem z filtrem i nakrycie głowy – w wodzie upał odczuwa się inaczej, dlatego ochrona przeciwsłoneczna to podstawa.
 • Kurtka przeciwdeszczowa – to tak na wszelki wypadek.
 • Woda do picia i coś do jedzenia – wiosłowanie to spory wysiłek, dlatego warto mieć przy sobie coś kalorycznego i napoje, które pozwolą odpowiednio nawodnić organizm.
 • Rzeczy osobiste – śpimy pod namiotami, więc zabierz coś wygodnego i ciepłego do spania oraz inne rzeczy, bez których się nie obejdziesz, śpiąc poza domem.

Jeśli nie wiesz, gdzie na spływy kajakowe i jak to w ogóle zorganizować, zapraszamy na weekendy Live Wild. Całą ofertę, która obejmuje nie tylko trasy kajakowe, znajdziesz tutaj.