img bottom

Live Wild Camp vs. Weekendówka Live Wild

Dzikie życie w oderwaniu od miejskiego zgiełku, pośpiechu i cywilizacji to coraz popularniejszy trend w Polsce i na całym świecie. Nic dziwnego. Czujemy się zmęczeni życiem w metropolii, codzienną gonitwą i stylem życia: praca-dom-praca-dom-praca-dom. Czasami potrzebujemy oderwania od rzeczywistości, choćby na kilka dni. Chcemy rzucić wszystko i wyjechać w te przysłowiowe Bieszczady, by naładować akumulatory. Tym są właśnie nasze campy i weekendówki z cyklu Live Wild. To niezwykła wyprawa outdoorowa, na której nabierzesz nowych sił, jednocześnie się przy tym męcząc – ot, taki paradoks.

Wyprawa do lasu, w góry albo nad jezioro nabiera zupełnie nowego znaczenia!

Wydaje Ci się, że w lesie to tylko na grzyby, w góry to na Giewont, a nad jezioro to na ryby? I że prawdziwe wyprawy zaczynają się od odległości +1000 km od granicy Polski? Nic bardziej mylnego! Wyprawa outdoorowa z naszymi liderami, w towarzystwie zajawionych ludzi to zupełnie nowy rodzaj przeżycia. Tutaj odpoczniesz, nabierzesz nowej energii, nauczysz się podstaw survivalu, zbliżysz się do natury i poczujesz zew przygody.

 

Przygotowaliśmy kilka wersji Live Wild. 5-dniowe campy i weekendowe wyjazdy. Czym różnią się te wyjazdy i który jest dla Ciebie najlepszy? Oto najważniejsze informacje:

Live Wild Forest Camp – wyjątkowy event

Masz ochotę na przygodę i wyprawę, podczas której z pewnością nie będziesz się nudzić, ale jednocześnie chcesz mieć pewność, że odpoczniesz i się zrelaksujesz? Świetnie, bo tym właśnie jest Live Wild Forest Camp organizowany w Zawierciu. Leśny camp to wypad outdoorowy w granicach naszego kraju, impreza organizowana nawet do 150 osób. Wyjazd pełen przygód przeznaczony jest dla wszystkich i nie wymaga zaawansowanej kondycji. W planie przewidziane są różnorodne aktywności, a noclegi odbywać się będą na terenie campingu.

 

Jeżeli natomiast jarasz się szkołą przetrwania, survival to dla Ciebie nie konieczność przeżycia w kolejce po Crocsy w Lidlu, lecz przygoda godna Beara Gryllsa, albo przynajmniej masz ochotę trochę się ubrudzić, zmoczyć i nie boisz się wyprawy survivalowej do lasu pod namioty, wtedy najlepszym wyborem będzie Survival Camp. Nauczysz się tam m.in. jak zdobyć i przygotować pożywienie, poznasz metody ewakuacji rannych, nauczysz się nawigacji w terenie, a także budowania schronień.

 

Na co możesz liczyć podczas wyprawy Live Wild Camp? To jeden wyjątkowych eventów organizowany z rozmachem na 50 do nawet 500 osób. Polecamy Survival Camp (szkoła przetrwania) oraz Summer Camp. Głównymi organizatorami są Łukasz Nowak, Marcin Glądała i Kamil Skoczyński. Campy to możliwość spędzenia czasu z liderami Solistów oraz instruktorami, trenerami i pasjonatami życia w zgodzie z naturą!

Weekendówka Live Wild – idealna na weekendy

Drugim rodzajem wyjazdów z cyklu Live Wild są weekendówki, czyli 3-dniowe wyjazdy w mniejszym gronie – od 19 do 38 osób. Podczas weekendowych wyjazdów próbujemy nowych rzeczy, nabywamy nowych umiejętności, stawiamy na ciągły rozwój i wyjście poza strefę komfortu. Wyprawy mają krótką formę i zawierają aktywności takie jak: spływ kajakowy, szkolenie lawinowe, wspinaczka i trekingi, wypady rowerowe MTB, latanie balonem, szkolenie survivalowe, wyjątkowy event w mieście i wiele innych.

 

Weekendowe wyprawy outdoorowe Live Wild zostały posortowane tematycznie i według różnych aktywności, tak by każdy znalazł coś dla siebie.

  • Kajakowe weekendówki – możesz z nami spłynąć Biebrzą, Wieprzem, Czarną Hańczą, Tanwią, Krutynią, wybrać się w Bory Tucholskie, a nawet do Szwecji, by przekonać się, czym różnią się tamtejsze rzeki. Spływom kajakowym patronuje i towarzyszy Aleksander Doba (sławny podróżnik, kajakarz, człowiek, który samotnie przepłyną Ocean Atlantycki).
  • Górskie wyprawy – jedna bardziej podróżnicza, druga to event survivalowy z Łukaszem Superganem (znany podróżnik, który dokonał m.in. samotnego przejścia Islandii zimą). Prawdziwa szkoła przetrwania w górach.
  • Wyprawy rowerowe – w Gorce i Góry Izerskie. Weekendówki rowerowe o zróżnicowanym stopniu trudności. W Gorce wybieramy się na elektrycznych rowerach, a więc będzie wspomaganie, podczas gdy w Górach Izerskich musi nam wystarczyć siła naszych mięśni – wyjazd prowadzi Łukasz Nowak, założyciel Klubu Podróżników Soliści. W obu przypadkach zabawa gwarantowana.
  • Weekendowe wyjazdy na jachty – przygoda dla dużych i małych, nawet dla całych rodzin. Nauczysz się podstaw żeglugi, wypoczniesz, opalisz się i pośpiewasz z nami szanty.

 

Cały czas pracujemy nad poszerzeniem naszej oferty, więc być może wkrótce usłyszycie o nowych pomysłach. Aktualne wypady Live Wild, wyprawy outdoorowe i eventy survivalowe znajdziecie tutaj – Dzikie Weekendy 2020.

Live Wild Camp czy Weekendówka Live Wild?

Na to pytanie nie ma odpowiedzi, bo tu nie ma zwycięzcy. Oba typy wypadów są tak samo ekscytujące, wszystkie zapewniają maksymalnie dużo funu i tylko od Ciebie zależy, na co się zdecydujesz. A może wybierzesz się z nami więcej niż na jeden wyskok za miasto?