Leśna Warmia z Piotrem Czuryłło 4

Live wild 2021 – 18 sposobów na udany weekend

Czasami mniej, to więcej. Jeśli nie masz pomysłu, jak spędzić weekend, weź udział w 3-dniowych wyprawach Live Wild 2021. To 18 autorskich wyjazdów, których głównym celem jest aktywne spędzanie czasu na łonie natury. W ich ramach pływamy jachtami lub kajakami, jeździmy na rowerach, wędrujemy pieszo. To, że znajdziesz coś dla siebie to pewne, jednak pytanie brzmi inaczej – gdzie wybierzesz się w pierwszej kolejności?

W góry, czy nad morze – wyjazdy na weekend za 1000 zł i mniej

Jeśli lubisz proste decyzje, to nie ułatwiamy sprawy. Nasze wyprawy Live Wild organizujemy jak Polska piękna i duża. W zależności od tego, co najbardziej lubisz robić, możesz wyruszyć rowerem wzdłuż Mierzei Wiślanej i Żuław, albo wybrać się na trekking w Beskidzie Małym, Beskidzie Żywieckim, Bieszczadach lub Pieninach. Każda nasza wyprawa na aktywny weekend została czytelnie oznaczona poziomem trudności i komfortu tak, aby można było oszacować swoje moce na zamiary. Górskie wyprawy organizujemy na dwóch poziomach tak, by każdy chętny mógł wybrać coś, co go nie zabije, a wzmocni.

Weekendy Live Wild kuszą nie tylko atrakcyjnymi miejscówkami, ale również cenami – każda z naszych solistycznych propozycji to wyjazd na weekend za mniej niż 1600, a nawet 1000 złotych na osobę. W cenę tę wliczone są wszystkie opłaty, w tym również ubezpieczenie.

Weekendy na rowerze

Jeśli Tobie, tak jak nam, nie jest straszna żadna aktywność, to zapraszamy na wyprawy rowerowe. 5 różnych tras, 5 różnych miejsc, 5 różnych stylów jazdy. To idealna okazja, by spróbować czegoś nowego. Możemy zaproponować:

  • Gorce na e-bike’ach – to weekendówka nie na 50, a 100%. Gwarantuje nie tylko piękne widoki, ale również wiele pozytywnych wrażeń – przecież nie na co dzień pokonuje się górskie trasy rowerem MTB z napędem elektrycznym!
  • Skrzyczne z Kubą Wichrem na rowerach enduro – to kolejny wyjazd na weekend poniżej 1000 złotych i jednocześnie wyjątkowa okazja, żeby pośmigać po górach z Kubą Wichrem, utytułowanym zawodnikiem i zdobywcą tytułu Mistrza Polski w 4crossie w kategorii masters.

  • Wycieczkę przez Góry Izerskie rowerem górskim – wyprawa ta łączy wszystko to, co powinien zawierać aktywny weekend – trochę jazdy, trochę zwiedzania, wiele nowych znajomości i miło spędzony czas blisko natury.
  • Leśny survival połączony z jazdą na fatbike’ach w Przemkowskim Parku Krajobrazowym – to propozycja dla osób, które nie boją się wyzwań. Mocnych wrażeń dostarcza zarówno szkolenie bushcraftowe, jak i jazda na specjalnie skonstruowanym rowerze, który da radę wszędzie tam, gdzie inne zawodzą. Co jak co, ale nuda Ci tam nie grozi.
  • 170-kilometrową malowniczą trasę wzdłuż Mierzei Wiślanej i Żuław – jeśli nie wiesz, jak spędzić weekend, a lubisz jeździć na rowerze, to ta propozycja będzie idealna. Trasa prowadzi przez wiele ciekawych miejsc, z których część zwiedzimy. Wybierając się w nią, nastaw się na wiele pięknych widoków i wspomnień.

Aktywny weekend na wodzie

Szukasz czegoś relaksującego, co pozwoli Ci odpocząć i nabrać sił przed kolejnym tygodniem? Jachty Jeziorak mogą być dla Ciebie! To solidna dawka wiedzy na temat podstaw żeglarstwa i survivalu połączona ze wspólną zabawą podczas wieczornych ognisk.

Możesz też wybrać zupełnie inne wyprawy, ale również związane z wodą – spływy kajakowe. To świetna okazja, by poznać swoje możliwości i spędzić miło czas ze wspaniałymi ludźmi o nietypowych pasjach – a wszystko oczywiście w otoczeniu pięknej, dzikiej przyrody. W ramach tegorocznej edycji Live Wild, możesz wybrać spływ Czarną Hańczą, Korytnicą i Drawą, rzeką Tanew, Krutynią, Wieprzem, Biebrzą albo Dobrzycą i Piławą. Niezależnie od tego, na którą z nich się zdecydujesz, możesz być pewny, że czeka Cię naprawdę wspaniała przygoda.

Survival, którego uczysz się od mistrzów

Ostatnia z naszych tegorocznych propozycji to wyprawa „Dzicz i życie pierwszych ludów Warmii” z udziałem Piotra Czuryłło, pierwszego polskiego preppersa. Dzięki niej przez 3 dni będziesz żył jak prawdziwy rozbitek, nauczysz się rozkładać obóz w lesie, rozpalać ognisko w każdych warunkach, piec chleb w naturalnym piecu glinianym, a także samodzielnie wybudujesz sobie Pruską Saunę, w której później się wykąpiesz. Tak spędzonego weekendu na pewno długo nie zapomnisz.

Live Wild 2021

Wyprawy Live Wild to przykład na to, że nie potrzeba dwutygodniowych wakacji, by wypocząć, bo wystarczą 3 dni wypełnione niesamowitymi wrażeniami. Wybierając się na weekendówkę z Solistami, nie musisz też nastawiać się na niebotyczne koszty, bo żaden z tych wyjazdów na weekend nie kosztuje 1600, czy 2000 złotych, a o wiele, wiele mniej. Zapraszamy na stronę, znajdziesz tu wszystkie najważniejsze informacje na temat wyjazdów z cyklu Live Wild 2021.