img bottom

Co warto zobaczyć w Japonii – zwiedzanie i atrakcje turystyczne

Japonia fascynuje, przyciąga i oczarowuje nie tylko miłośników azjatyckich krajów, ale i osoby zainteresowane poznawaniem nowych kultur. Jest to tak odmienny i egzotyczny kraj, że zwiedzanie Japonii zdecydowanie można zaliczyć do najciekawszych przeżyć podróżniczych. Żeby poznać ją prawdziwą, nie wystarczy czerpać o niej wiedzę z seriali, przewodników i filmów; trzeba tam wybrać się osobiście. Co warto zobaczyć w Japonii, co polecamy i dlaczego?

 

Poznaj Japonię z Solistami

Kraj kwitnącej wiśni ma szczególne znaczenie w naszym sercu. Każdy wyjazd wiąże się z emocjami i odkrywaniem coraz to nowszych, ciekawszych rzeczy. O jego kulturze, zwyczajach i tradycjach powstało wiele grubaśnych książek i opracowań, a wszystkie one są niczym w porównaniu do tego, co na żywo można zobaczyć i przeżyć. Żaden opis nie odda tego, co zwiedzanie Japonii.
Jednak nie ma co ukrywać, że wyjazd w tamte rejony nie należy do najłatwiejszych. Sama organizacja może być już kłopotliwa, do tego dochodzi konieczność załatwiania przelotów, transportów, noclegów i wielu formalności. Wybierając się z Solistami, pozbywasz się tych problemów, pozostaje Ci jedynie nie spóźnić się na lot i czerpać przyjemność z pobytu. Jednocześnie jest to forma wyjazdu, zapewniająca dużą elastyczność, bez sztywnego ograniczania, możesz więc z wyprawy wyciągnąć maksymalną korzyść i zobaczyć te atrakcje turystyczne Japonii, na których Ci zależy. Nie przedłużając, dowiedz się: Japonia – co zobaczyć?

Tokio – stolica Japonii

W Twoich marzeniach szczególne miejsce zajmuje Japonia? Co zobaczyć i gdzie się wybrać – te pytania zmuszają Cię do przeglądania ofert podróży i artykułów? Wybrawszy się w tamte rejony, punktem obowiązkowym na mapie podróżnika powinno być Tokio, czyli stolica kraju. To tam znajdują się liczne atrakcje turystyczne Japonii.

Jest to ultranowoczesne miasto, będące esencją nowych technologii, ale jednocześnie centrum kultury i sztuki kraju. To tam miesza się nowoczesność z tradycyjnym podejściem do życia, z którego słynie Japonia. Zwiedzanie Tokio z całą pewnością powinno obejmować historyczną dzielnicę Asakusa w północno-wschodniej części miasta. Jest to jeden z najstarszych obszarów stolicy pełny zabytków, historycznej zabudowy i będący centrum pielęgnowania kultury. Z kolei Akihabara to jeden z głównych obszarów handlowych w Tokio, miejsce idealne dla fanów japońskiej popkultury, dlatego zastanawiając się, co warto zobaczyć w Japonii, nie można pominąć właśnie tego miejsca, tak charakterystycznego dla Japonii. Atrakcje turystyczne to jednak nie wszystko, gdyż w mieście znajduje się dzielnica japońskiej mody (Harajuku), która przyciąga fanów mody z całego świata.

Japonia – co warto zobaczyć?

W samej stolicy można spędzić wiele dni, a nawet tygodni i nadal nie zobaczyć wszystkiego, tak dużo jest tam atrakcji. Jednak przecież to nie cały kraj. Co jeszcze ma do zaoferowania Japonia? Co warto zobaczyć poza miastem? Otóż możliwości jest mnóstwo. Podczas solistowej wyprawy zobaczymy m.in.:

Kioto, czyli historyczną stolicę kraju – znajdują się tam liczne atrakcje turystyczne Japonii, Złoty Pawilon Kinkaku-ji, świątyni Kiyomizudera, zamek Nijo; a także rezydencja cesarza.
Japoński targ Nishiki Market – niesamowity targ, na którym da się kupić wszystko w ponad 100 sklepach i dobrze zjeść w licznych, tradycyjnych restauracjach.
Bambusowy las Bamboo Grove – zjawiskowa przyroda to kolejna rzecz, którą ma do zaoferowania Japonia. Zwiedzanie Bamboo Grove można zaliczyć do niezwykłych przeżyć, jest to okazja do relaksu i refleksji po zwiedzaniu zatłoczonych miast.
Fushimi Inari – pełne magii miejsce, korytarz z pomarańczowych bram, na końcu którego znajduje się świątynia Inari.
Świętą wyspę Miyahima – jest to jeden z najbardziej znanych krajobrazów, z jakich słynie Japonia. Atrakcje turystyczne dzielą się na te mniej znane i na te, których wstyd nie znać. Ta zdecydowanie zalicza się do tych drugich.

Japonia - podcast podróżniczy

Japonia atrakcje turystyczne

Co warto zobaczyć w Japonii - zwiedzanie i atrakcje turystyczne 7

 

W jakie jeszcze atrakcje turystyczne obfituje Japonia? Podczas wyprawy z Solistami będziesz mieć okazję, by przeżyć unikatowe doświadczenie mistyczne na górze Koya w tamtejszej świątyni, a także odwiedzenie japońskiego miasteczka Nara, w którym znajduje się hodowla Jelonków. Oprócz tego, co warto zobaczyć, Japonia oferuje niezwykłe przeżycia kulinarne – tamtejsza kuchnia należy do niezwykle charakterystycznych i unikatowych, a prawdziwe japońskie sushi jest o niebo lepsze, niż to europejskie.

Z nami odkryjesz, czym charakteryzuje się prawdziwa Japonia. Co warto zobaczyć, co warto odkryć i przeżyć. Wspólnie odetchniemy w japońskich ogrodach, wyciszymy się zwiedzając buddyjskie świątynie i odkryjemy kulinarne nowości, próbując tradycyjnej kuchni. A to zaledwie przedsmak tego, co czeka Cię na solistowej wyprawie do Japonii.