img bottom

Islandia w klimatycznym domku

Islandię można zwiedzać na wiele sposobów: w stylu road tripowym, objazdowym lub ze stałą bazą wypadową. Można chodzić na długie, piesze trekkingi; można szaleć po offroadowych szlakach samochodami z napędem 4×4, można też korzystać z bogatej oferty kurortów wypoczynkowych i gorących źródeł. Pobyt na wyspie za każdym razem jest zupełnie inny. My tak się w niej zakochaliśmy, że mamy tam stałą bazę wypadową – domek, do którego zapraszamy.

Wyobraź sobie…

Spokojny wieczór w doborowym gronie, kubek aromatycznej herbaty, piwa korzennego lub grzanego wina; za oknem piękna zorza polarna, a wewnątrz przyjemne ciepełko. Tak wyglądają wieczory w solistowym domku, w którym nocujemy podczas wyprawy Islandia Classic. Domek znajduje się w malowniczej okolicy, zaledwie 1 godzinę drogi od Rejkiawiku. W każdej chwili można skoczyć na większe zakupy, ale jednocześnie zlokalizowany jest nieco na uboczu, a cywilizacja nie mąci spokoju wypoczynku.

Tanie noclegi w Islandii w komfortowych warunkach praktycznie nie istnieją, gdyż kraj ten jest po prostu drogi. Tym bardziej warto docenić bazę wypadową, jaką jest solistowy domek. Został komfortowo wyposażony, jest tam w pełni funkcjonalna kuchnia, kilkuosobowe pokoje, dostęp do WiFi, a nawet jacuzzi, w którym można się zrelaksować. To wszystko wieczorem, gdyż…

Za dnia…

Nie ma czasu na leniuchowanie, nawet w takim miejscu jak nasz domek. Islandia Classic to wyprawa dla osób aktywnych, wyważona tak, by był czas i na relaks, i na aktywne spędzanie czasu. Program jest napięty, a do obejrzenia tak wiele. Ta wersja wyjazdu jest szczególnie warta uwagi. Zwiedzisz z nami spory kawał wyspy i to zarówno uczęszczane trasy turystyczne, które są absolutnym must-see wypraw, jak i miejsca, do których nie docierają zwyczajni turyści; lokalizacje znane tylko wtajemniczonym.

Każdego ranka wstajemy wypoczęci i pełni energii, wsiadamy do busów i wyruszamy na przygodę, zobaczyć piękno islandzkich fiordów, skorzystać z najczystszego powietrza w Europie, podejrzeć sekretne życie islandzkich zwierzaków: maskonurów, głuptaków, rybitw i obejrzeć faunę oraz florę wyjątkową na skalę światową. Każdego dnia robimy coś innego: wchodzimy na majestatyczne fiordy, przemierzamy zielone obszary, by nagle znaleźć się w krainie skutej lodem, a chwilę później wejść na tereny opanowane przez wulkany i gejzery. Jednego dnia oglądamy masywne wodospady, innego przemierzamy pola geotermalne. I zawsze doskonale się bawimy. Sprawdź, co warto zobaczyć na Islandii?

A w przerwie od zwiedzania…

Chociaż Islandia słynie z widoków i szlaków, po których można chodzić przez cały dzień, nie spotkawszy innych ludzi, to jednak nie samymi wycieczkami człowiek żyje. Czasami potrzebny jest powrót do cywilizacji, zakupy i nabycie pamiątek, którymi będzie można się pochwalić po powrocie do Polski.

Jednym z malowniczych miasteczek, które odwiedzimy, jest Arnarstapi położone nad morzem, będące klasyczną, rybacką wioską, taką którą kojarzymy z filmów i powieści – typowe małomiasteczkowe życie, spokój i miła atmosfera. W trakcie wypadu przyjdzie nam zwiedzić więcej takich miejscowości, ale nie omieszkamy również wizyty w stolicy Islandii – Reykjaviku. To mini metropolia, która jest też pierwszym miastem założonym na wyspie. Choć liczba ludności islandzkiej stolicy nie szokuje, niespełna 125 tysięcy osób, jest to bardzo rozwinięte miasto, a zarobki należą tam do najwyższych w Europie. Co niestety ma odzwierciedlenie w kosztach życia, które są ogromne. W mieście jest sporo ciekawych miejsc do zwiedzenia: filharmonia Harpa, neoklasyczny budynek siedziby parlamentu, Muzeum Narodowe Islandii, Galeria Narodowa, muzeum morza i wiele innych. Są tam oczywiście również lokalne bary serwujące pyszne tradycyjne islandzkie potrawy.

A po dniu pełnym emocji…

Wracamy do solistowego domku, w celu odpoczynku od tych wszystkich wrażeń, jakie zapewnia Islandia. Noclegi w zaciszu naszej chatki zapewniają relaks i regenerację na kolejne dni wyjazdowe, a możliwość relaksu w jacuzzi szybko poprawi nastrój, usunie zmęczenie i zakwasy.

To wszystko i wiele więcej czeka na Ciebie podczas wyprawy Islandia Classic.

Podcast podróżniczy - Islandia