img bottom

Islandia po raz pierwszy

Islandia to z roku na rok coraz popularniejszy pomysł na wakacje. I trudno się temu dziwić. Wycieczka do krainy ognia i lodu to z pewnością jedno z tych przeżyć, które zostają w pamięci na długie lata. Na co warto zwrócić uwagę, przygotowując się do pierwszej podróży na Islandię? Podpowiadamy!

KIEDY JECHAĆ?

Turystyka na Islandii kwitnie całym rokiem, ale bez wątpienia okresem, w którym odwiedza ją najwięcej osób, są wakacje (czerwiec-wrzesień). Wycieczka na lodową wyspę w tym okresie daje gwarancję znośnej temperatury (chociaż nie ma się co nastawiać na upały), zobaczenia na żywo maskonurów czy białych nocy. To też możliwość spania w namiocie pod rozgwieżdżonym niebem i dotarcia w praktycznie każdy zakątek wyspy. Dlatego jeśli wybieracie się na Islandię po raz pierwszy, wycieczka latem wydaje się najlepszym wyborem.

Więcej na temat blasków i cieni podróżowania na Islandię latem i zimą pisaliśmy w tekście „Latem czy zimą? Kiedy jechać na Islandię?”.

WAKACJE NA ISLANDII – OD CZEGO ZACZĄĆ?

Podczas pierwszej podróży na Islandię nie sposób pominąć słynnego Golden Circle, na który składają się trzy magiczne miejsca w południowo-zachodniej części wyspy: wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Þingvellir, obszar gorących źródeł i gejzerów Geysir i majestatyczny wodospad Gullfoss. Zwiedzanie wszystkich trzech atrakcji zajmuje tylko pół dnia (znajdują się ok. pół godziny jazdy od Reykjavíku), więc najczęściej wycieczki do Złotego Kręgu łączy się z innymi aktywnościami, np. relaksem w obłędnie błękitnych wodach Blue Lagoon albo zwiedzaniem jednej z jaskiń, którymi Islandia jest usiana jak polska piłkarska rzeczywistość nadziejami na lepsze jutro.

WYCIECZKA OBJAZDOWA PO ISLANDII – DLACZEGO WARTO?

Tanie wycieczki objazdowe wielu osobom kojarzą się z dłuuugimi godzinami spędzonymi w autokarze, „zaliczaniem” kolejnych punktów na trasie i przeładowanym programem. Umówmy się: takie wakacje to raczej przepis na frustrację i solidne zmęczenie niż radość i ekscytację płynące ze zwiedzania nowych miejsc. Z Solistami takie „atrakcje” wam nie grożą! Podróże na Islandię są naszym konikiem, perłą w koronie solistowych wyjazdów. Wracamy tutaj od 2013 roku i za każdym razem znajdujemy coś, co na nowo nas zachwyca. Nasze wycieczki mają ramowe plany, ale zawsze traktujemy je bardziej jako zbiór drogowskazów i punktów orientacyjnych na mapie podróży niż sztywne wytyczne, gdzie i o której godzinie musimy się stawić. O ostatecznym kształcie każdego tripa decydujecie wy!

ISLANDIA UZALEŻNIA

To jedno z tych miejsc, gdzie nie sposób pojechać tylko raz. Nawet jeśli na jej zwiedzanie zarezerwowaliście sobie calutkie wakacje i objechaliście ją wzdłuż i wszerz, po powrocie będziecie czuć niedosyt. Tym bardziej, że Islandia w maju i Islandia np. w listopadzie to dwa zupełnie różne światy. Część atrakcji (zorza polarna!) jest do zobaczenia tylko zimą, zwiedzanie innych jest możliwe wyłącznie latem (niemal cały interior). Nic dziwnego, że w ostatnich latach Islandia przeżywa prawdziwy turystyczny boom. Forbes podaje, że w ubiegłym roku turystyka przyniosła islandzkiemu budżetowi ponad 5 mld dolarów.

Dlatego coraz więcej biur podróży stara się wykorzystać ten trend, podbijany intensywnie przez sukces „Gry o Tron” (Islandia była miejscem kręcenia części odcinków) i oferuje wycieczki na Islandię. Z dumą możemy napisać, że nasze podróże i miłość do magicznej krainy ognia i lodu zaczęły się zanim to było modne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i sprawdzonej sieci kontaktów możemy zaoferować wam relatywnie tanie wycieczki do miejsc, które zdają się wyrwane z zupełnie innego świata.