img bottom

Halo, Meksyk! Jedziemy!

Podróżniku, Solisto, Kompanie! Dość już siedzenia w miejscu, rozmyślania o tym, gdzie pojechać i czy w ogóle jest sens gdzieś jechać. Koniec z przeczekiwaniem na kanapie. Ruszamy do Meksyku! W zimie, by skorzystać z najlepszej pogody i klimatu, który jest przyjemnie ciepły – nie za gorący, a także by uciec od zimowej aury. Jedni lubią śnieg i mróz, inni wolą słońce i ciepłą wodę. Wspomniany kraj Ameryki Północnej jest idealnym kierunkiem dla tych drugich, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się z nami zarówno do krajów chłodniejszych (do Szwecji lub Islandii), jak i tych gorących. Można obskoczyć nawet kilka wypraw w jednym sezonie, by nadrobić wakacyjne zaległości. Dlaczego warto wyjechać do Meksyku zimą? Oto nasze argumenty.

Meksyk a pandemia, czyli czy to bezpieczne?

Coraz więcej kierunków wraca i coraz więcej krajów otwiera się na podróżników. Meksyk jest jednym z tych kierunków, który pozostaje otwarty na turystykę, nie ma tam problemów z brakiem ruchu lotniczego, zamkniętymi granicami, czy koniecznością odbycia kwarantanny (choć może zostać nałożona przez służby wobec wybranych podróżujących, wykazujących objawy chorobowe). Meksyk podczas pandemii jest otwarty dla podróżników, zaleca się zachowanie szczególnych środków ostrożności, a noszenie maseczek jest popularne, jednak nieobowiązkowe.

 

Ponieważ Meksyk ma otwarte granice, a pandemia nie spowodowała wprowadzenia nadmiernych restrykcji (choć niektóre lokalne atrakcje mogą być zamknięte), warto pojechać tam właśnie teraz. Na odpoczynek, na rozgrzanie się i na relaks. Meksyk zimą (naszą zimą) to wspaniałe miejsce.

Czas wyjechać poza Europę

Ostatnie miesiące w podróżniczym planie to raczej kierunki bliższe niż dalsze, sporo atrakcji w Polsce, w których zachęcaliśmy w ramach weekendówek, trochę wyjazdów po Europie i do krajów, w których restrykcje są na takim poziomie, że można się swobodnie poruszać. Nadszedł czas na powrót do Meksyku. Dlaczego właśnie teraz? Jednym z powodów jest klimat, który aktualnie sprzyja zwiedzaniu. Nie jest ani za zimno, ani za gorąco, ani za deszczowo, ani za wietrznie. Temperatura między grudniem a marcem utrzymuje się w granicach przyjemnych 27°C-28°C w dzień i 22°C-23°C nocą, co zapewnia bardzo przyjemną atmosferę, pozwalającą na swobodne zwiedzanie, ale też opalanie się i kąpiele w oceanie.

Dlaczego warto pojechać do Meksyku?

Meksyk zachwyca, łapie za serce, czasami szokuje. To kraj o różnorodnej kulturze, pełen ukrytych perełek i pozostałości starożytnych cywilizacji; miejsce, w którym pielęgnuje się tradycje, a jednocześnie czas nie stanął w miejscu. Meksyk przyciąga podróżników i turystów z całego świata spragnionych poznać nieco starożytnej kultury Majów i lokalnego folkloru, zwiedzić zabytki, majestatyczne piramidy i całe ukryte miasta, przeżyć dreszczyk emocji i skorzystać z rozbudowanej oferty turystycznej.

 

Meksyk oferuje coś dla każdego:

  • Starożytne budowle pełne tajemnic? – Są.
  • Zabytki zaliczane do cudów świata? – Są.
  • Lokalna kultura zupełnie odmienna od naszej? – Jest.
  • Możliwość odbycia długich, bardziej lub mniej wymagających trekkingów? – Jest.
  • Sposobność przeżycia niezapomnianych przygód? – Jest.
  • Barwne, kolorowe i roztańczone miasta łączące w sobie cywilizacyjną nowoczesność z tradycyjnym duchem? – Oczywiście.
  • Odpoczynek na piaszczystych plażach i możliwość wypróbowania sportów wodnych? – Jak najbardziej.
  • Turystyka kulinarna? – No ba!

 

A to przecież tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie oferuje Meksyk zimą, latem i o każdej porze roku. O atrakcjach Meksyku, majańskich budowlach i zabytkach poświęciliśmy osobny artykuł, polecamy, bo warto się z nim zapoznać.

Wejdź w kolejny rok w iście gorrrącej atmosferze!

Już na początku 2021 roku przewidujemy pierwsze terminy wyjazdów do Meksyku. Obecnie mamy zaplanowane 3 terminy od stycznia do marca, czyli wyprawy odbywające się w tych najbardziej przyjemnych miesiącach. Zostaw za sobą zimę i wybierz się z nami do Ameryki Północnej w poszukiwaniu starożytnych cywilizacji. Weź udział w niezwykłej przygodzie w Mexico City, odwiedź z nami miejsce narodzin azteckich bogów (Teotichuacan), zanurz się w Cenotach (naturalnych basenach Majów) i zakosztuj tradycyjnej meksykańskiej kuchni. Pora na zimową wyprawę do Meksyku – sprawdź szczegóły i zachwyć się malowniczą perełką Ameryki Północnej.