img bottom

Gdzie na letni weekend w Polsce? Rowery vs. wypoczynek nad wodą

Lato to czas wypoczynku. I choć pewnie każdy chciałby móc zwolnić się na całe lato i korzystać z dobrodziejstw pięknej pogody, raczej mało kto się na to decyduje. Jak więc wykorzystać ten letni czas na maksa? Oczywiście wybierając weekendowy wypoczynek! Taki krótki, kilkudniowy wyjazd za miasto jest bardzo korzystny, a przy tym wcale nie musi być kosztowny. Zobacz, co można robić w tym czasie i gdzie latem na weekend w Polsce opłaca się pojechać najbardziej.

Dlaczego warto wyjechać na weekend latem?

Lato, choć w zasadzie daje nam najwięcej słonecznych godzin ze wszystkich pór roku, najszybciej mija. Warto więc korzystać z niego nie tylko podczas urlopu wypoczynkowego, ale i o wiele krótszych kilkudniowych wyjazdów. Aktywny weekend latem ma wiele zalet – nie tylko pozwala na spędzenie czasu w relaksujący (choć czasem fizycznie męczący) sposób, ale stanowi również sposobność do zadbania o swoją kondycję oraz zdrowie. Taki wyrzut endorfin poprawia także pracę organizmu, redukuje poziom stresu i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Weekendowy wypoczynek poza miastem ułatwia także odcięcie się od wszystkich zawodowych spraw i domowych zobowiązań, pozostawiając przestrzeń do bycia wyłącznie dla samego siebie.

 

Za takimi krótkimi wyjazdami i wyborem rodzimych atrakcji latem na weekend przemawiają także względy finansowe i logistyczne. Często te 2 lub 3 dni w zupełności wystarczają, by dość dobrze wypocząć, jednoczenie nie pochłaniając całego domowego budżetu.

Ciekawe miejsca w Polsce na weekend latem

W naszym kraju znajduje się wiele interesujących zakątków, wprost idealnych na aktywny weekend latem. Dobrze rozwinięta sieć rzek i jezior stwarza idealne warunki dla turystyki kajakowej, a liczne trasy rowerowe zachęcają do tego, by wsiąść na ten jednoślad. Zobacz, co można robić latem w Polsce!

Rowery na weekend w Polsce

Wraz z poprawą ilości i rozwojem dostępności tras wzrosła popularność turystyki rowerowej, a same rowery latem na weekend stały się kuszącą alternatywą coraz częściej wybieraną i przez młodszych, i starszych. Chociaż ten rodzaj sportu można uprawiać praktycznie wszędzie, zarówno w górach, jak i nad morzem, w lasach, w dolinach, na wyżynach i nizinach, według naszego solistowego uznania, kilka regionów Polski zasługuje na szczególne uznanie. Mowa przede wszystkim o Górach Izerskich, położonych w Sudetach Zachodnich, na pograniczu Czech i Polski. Ten przepiękny zakątek został chyba wręcz stworzony z myślą o rowerach na weekend w Polsce. Same góry nie są wysokie, do tego na skutek działania warunków atmosferycznych i wietrzenia skał są dość płaskie, co pozwala bezpiecznie pokonywać je na dwóch kółkach. Po drodze można trafić na wiele interesujących zabytków jak choćby dawne huty szkła, czy muzea.

 

Innym miejscem, do którego warto wybrać się na rowery latem na weekend, jest Mierzeja Wiślana. Turystyczny potencjał tego regionu jest ogromny. Wał znajdujący się na południowo-wschodnim brzegu Zatoki Gdańskiej, ciągnie się już od Gdańska, aż po Federację Rosyjską. Wybierając się na tamtejsze trasy rowerowe, warto dobrze przemyśleć, co chce się zobaczyć, bo dziedzictwo kulturowe tego regionu jest ogromne.

 

Rowery na weekend w Polsce? My mówimy tak! Łap więcej szczegółów!

Kajaki w Polsce latem

A może zamiast rowerów wolisz aktywności wodne? Dobrze rozwinięta sieć rzek sprawia, że nasz kraj jest idealny do uprawiania turystyki kajakowej, a pomysły na weekendowy spływ w Polsce można mnożyć bez końca. Wśród miejscówek najbardziej godnych polecenia warto wymienić przede wszystkim Roztoczański Park Narodowy i spływ Wieprzem, Bory Tucholskie, Biebrzański Park Narodowy, Puszczę Solską, czy Mazury. Ciekawe trasy na kajaki w Polsce latem znajdują się również na rzekach Czarna Hańcza na Suwalszczyźnie, Dobrzycy i Piławie w Wielkopolsce, a także Korytnicy i Drawie na odcinku prowadzącym przez Puszczę Drawską.

 

Każda z wyżej wymienionych propozycji znajduje się w bardzo malowniczym zakątku Polski, wiodąc często dzikimi i niedostępnymi starymi lasami, które stanowią siedlisko życia wielu gatunków roślin i zwierząt. Wiele z nich dostępnych jest wyłącznie z perspektywy wody!

 

W kajakowe szaleństwo wkręciliśmy się również my. Więcej o naszych solistowych wyprawach na kajaki w Polsce latem przeczytasz tutaj.

 

Weekendy Live Wild w solistowym stylu

Jeśli masz ochotę na solidny zastrzyk adrenaliny i chcesz spędzić weekend latem w aktywny sposób, wybierz jedną z naszych propozycji z cyklu Live Wild! Te krótkie wyjazdy powstały z myślą o wszystkich, którzy nie odpoczną, jeśli się nie zmęczą. Dlatego też na każdego uczestnika, prócz pięknych krajobrazów i sympatycznej atmosfery, czeka także dużo wysiłku. Chcesz poznać szczegóły? Znajdziesz je tutaj – wyjazdy weekendowe! Nie czekaj i już teraz dołącz do nas, wybierając taki rodzaj aktywności, jaki lubisz najbardziej.