poznaj nas SOLIŚCI

Dołącz do Klubu

Podróżuj świadomie – Chroń planetę

Wierzymy, że razem możemy wiele zdziałać. Wszystkie składki z członkostwa przeznaczamy w 100% na działania wspierające ochronę środowiska i pomoc w krajach dotkniętych ubóstwem.

Do 2022 roku:

Uratujemy:

150 000

pszczół

Pszczoły

Nasze pszczoły zapylą powierzchnię zbliżoną do powierzchni Peru

Posadzimy:

15 000

drzew

Drzewa

Posadzimy las o powierzchni 21 boisk piłkarskich

Dostarczymy:

72

paczki

Paczki

Wspomożemy ponad 2500 osób artykułami pierwszej potrzeby

Członkostwo w Solistach

Oprócz podróży, będziesz miał możliwość:

  • Poznawania świata poza utartym szlakiem, 30-50% taniej niż w tradycyjnych biurach podróży
  • Zwiększenia populacji pszczół, sadzenia drzew i wysyłania paczek do najbardziej potrzebujących miejsc na świecie, a tym samym przyczynisz się do ochrony środowiska i pomocy potrzebującym
  • Dostępu do wielu zniżek na produkty podróżnicze i nie tylko
  • Skorzystania z wyjątkowych benefitów takich jak tańsze bilety do kina czy pakiety medyczne

Nasze cele

Tworzymy społeczność podróżników

Dzięki członkostwu stworzymy społeczność osób, których łączy wspólna pasja do podróżowania i miłość do planety. Chcemy pokazać, że jednostka i jej działania mają znaczenie, ale jednocześnie wierzymy, że w grupie można zdziałać więcej!

Podróżujemy świadomie

Zabierasz wspomnienia, a po sobie zostawiasz tylko ślady stóp? Soliści zostawią po sobie dużo więcej. Angażujemy się w różne akcje pomocowe oraz kompletujemy paczki z podstawowymi produktami życia codziennego dla najbardziej potrzebujących państw. Sprzeciwiamy się także turystyce zwierzęcej i omijamy miejsca, w których cierpi fauna i flora. Nie będziemy nigdy częścią destrukcyjnego przemysłu turystycznego.

Chronimy naszą planetę

Jako podróżnicy zdajemy sobie sprawę z wyzwań i problemów współczesnego świata, obok których nie chcemy przechodzić obojętnie. Składki członkowskie przeznaczamy na działania chroniące naszą planetę.

Nasze działania

Zwiększamy populację pszczół w Polsce

Pszczoły są niezwykle ważne dla naszego ekosystemu. To one zapylają większość roślin na świecie, które następnie stają się pokarmem dla zwierząt i człowieka. Szacuje się, że gdy wyginą pszczoły, człowiekowi zostanie 10 lat życia. Będziemy tworzyć pszczelą solistową wioskę, by zatrzymać tę katastrofę i pomóc tym owadom przetrwać.

Chcemy oddychać czystym powietrzem

Drzewa, na które na co dzień nie zwracamy uwagi, pełnią bardzo ważną rolę w naturze. To dzięki drzewom mamy czyste powietrze, mniej hałasu, a zwierzęta mają schronienie. Niestety lasy są masowo wycinane przez człowieka. W Solistach wierzymy, że poprzez sadzenie drzew, pomożemy odbudować polskie lasy i zadbać o czyste powietrze.

Organizujemy paczki

Jako świadomi podróżnicy możemy zmienić świat i uczynić go lepszym miejscem do życia.  Organizujemy paczki z podstawowymi produktami życia codziennego do miejsc katastrof humanitarnych lub tam, gdzie ludzie żyją poniżej granicy ubóstwa. Do tej pory dotarliśmy do: sierocińca na Filipinach, slumsów New Delhi, szkół w Ułan Bator czy Baracoa na Kubie zniszczonej tajfunami.

xx
xx
xx

Edyta

Wybrałam poziom Solista Wędrowiec. Rok temu byłam z Solistami w Birmie i Tajlandii, gdzie odkryłam jogę! Planuję kolejną podróż – tym razem do Maroko, a później do Namibii. Brakuje mi jeszcze odzieży outdoorowej, dlatego w Skalniku kupiłam m.in. funkcjonalną koszulkę, wygodne spodnie i sportową sukienkę. Do tego wybrałam mały plecak, który się przyda na marokańskim Toubkalu! Wykupiłam też ubezpieczenie na życie w Generali, bo w członkostwie dostałam 15 % zniżki na pakiet ubezpieczeń.

Paweł

Wybrałem poziom Solista Obieżyświat. W zeszłym roku byłem na wyprawie Kenia-Tanzania-Kilimandżaro. Przed wyjazdem musiałem kupić nowy sprzęt górski. W Skalniku znalazłem plecak i buty trekkingowe z wyższej półki.  Zaopatrzyłem się jeszcze w żywność liofilizowaną z 30% zniżki i zamówiłem prenumeratę National Geographic na cały rok.

Tina

Wybrałam członkostwo Solista Podróżnik. Pojechałam na Islandię, spełniłam swoje marzenie, a do tego pomogłam środowisku, co jest fantastyczne. Za moją składkę 55 zł zaadoptowałam 20 pszczół, a Soliści posadzą w moim imieniu drzewo! Mam też dostęp do zamkniętej, solistowej grupy na Facebooku, gdzie mogę poznać ludzi, z którym będę jechać.

Poznaj przykłady oszczędności
Dołącz do Klubu 47

Edyta

Paweł

Dołącz do Klubu 48

Tina