img bottom

Dodatkowe atrakcje na Islandii

Wyjazd do Islandii za każdym razem może wyglądać nieco inaczej, gdyż jest tam tyle przeróżnych aktywności i ciekawych rzeczy do zwiedzenia, że niemożliwością byłoby odhaczenie wszystkiego za jednym razem. Na solistowych wyprawach oferujemy wiele aktywności, nie tylko wchodzących w skład programu wyprawy, ale również ponadprogramowych, wartych rozważenia. Jakie dodatkowe atrakcje na Islandii musisz zobaczyć i jakie przygody przeżyć, by poczuć, że ten czas został w pełni wykorzystany?

Wycieczka amfibią wśród lodowców – wybierz się na rejs po lagunie polodowcowej wśród lodowców i ich odłamków. Podczas wycieczki obejrzysz malowniczą scenerię Jökulsárlón, a być może zobaczysz nawet foki baraszkujące pod wodą. Rejs trwający około 30-40 minut odbywa się na amfibii, czyli specjalnym kołowym pojeździe przeznaczonym do podróży po lądzie i w wodzie. Nad przebiegiem wycieczki czuwa anglojęzyczny przewodnik, opowiadający o geologii i faktach dotyczących laguny.

Wizyta w błękitnej lagunie – relaks, odpoczynek i naturalne spa. Tak w skrócie można opisać tę atrakcję. Błękitna laguna na Islandii to przepiękne miejsce, spa w otwartej przestrzeni i gorące źródła. Bilet zawiera wejście, dostęp do pielęgnacyjnej maseczki z błota krzemionkowego, a także drink powitalny. To idealna okazja na wypoczynek ostatniego dnia przed powrotem do Polski; relaks w prawdziwie islandzkim stylu.

Obserwacja wielorybów – to jedna z największych atrakcji na Islandii; jednak aby je zaobserwować, nie wystarczy stanąć na brzegu i wypatrywać tych zwierząt. Trzeba wybrać się w rejs statkiem wycieczkowym po trasie, na której jest największe prawdopodobieństwo ich obserwacji. I to właśnie proponujemy: 3-godzinny rejs statkiem po zatoce Faxa połączony z obserwacją wielorybów. Towarzystwo anglojęzycznego przewodnika to pewność, że taki rejs będzie interesujący i edukujący.

Jazda konno po bezdrożach – to atrakcja przeznaczona nie tylko dla miłośników jazdy konnej, ale również dla osób, które nie miały wcześniej okazji spróbować tego typu aktywności. 1- lub 2-godzinna przejażdżka po bezdrożach obejmuje podstawowe przeszkolenie z jazdy konnej, wypożyczenie niezbędnego sprzętu i opiekę instruktora. Poczuj wiatr we włosach i zobacz Islandię z wysokości siodła.

Trekking po lodowcu – dla ambitnych osób, którym nie dość pieszych wędrówek proponujemy ponad 2-godzinny trekking po lodowcu. Wyjście poprzedzone jest szkoleniem z zasad używania sprzętu i bezpiecznego zachowania podczas wspinaczki lodowcowej. Należy mieć ciepłe ubranie i buty za kostkę. Pozostałe niezbędne akcesoria są wypożyczane na miejscu, a wyjście odbywa się pod opieką polskojęzycznego przewodnika.

Kąpiel w gorących źródłach – zarazem relaksujący i ekscytujący pobyt w Myvatn Nature Bath, do której woda płynie prosto z odwiertu National Power Company w Bjarnarflag. Woda w źródłach ma temperaturę 130°C, a ta przeznaczona do kąpieli ma 36-40°C. Zbiornik jest sztuczną konstrukcją, której dno jest pokryte piaskiem i żwirem, a woda zawiera mnóstwo minerałów mających dobroczynny wpływ na organizm. To geotermalne źródła z naturalną wodą. Wstęp obejmuje dostęp do saun parowych oraz możliwość skorzystania z kosmetyków Sóley Organics.

Obserwacja wielorybów – w Husavik odbywa się niezwykłe widowisko; to miejsce, w którym jest bardzo duże prawdopodobieństwo zobaczenia na żywo wielorybów. Nazywane jest nawet Islandzką Stolicą Wielorybów. Proponujemy aż 3-godzinny rejs po zatoce Skjálfandi, urozmaicony ciepłymi napojami i przekąskami. To jest jedna z tych atrakcji, które naprawdę warto sobie zaplanować.

Spływ kajakowy – miłośnikom wrażeń polecamy spływ kajakowy po spokojnych wodach. Przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i dla tych, którzy na kajakach przepłynęli i pół świata. Ta atrakcja nastawiona jest przede wszystkim na relaks i obserwację majestatycznych fiordów od strony wody. Podczas spływu będzie towarzyszył nam przewodnik, który umili podróż opowieściami o historii, folklorze i życiu na Islandii.

Trekking po lodowcu – tu również jest możliwość odbycia ekscytującego trekkingu po lodowcu pod opieką polskojęzycznego przewodnika. Niezbędny sprzęt wypożyczamy na miejscu.

Raj dla poszukiwaczy przygód!

Na wszystkie powyższe atrakcje możesz zapisać się podczas rezerwacji podróży. Wystarczy, że w koszyku dodasz wybraną aktywność, by ją zarezerwować. Istnieje również możliwość wykupienia atrakcji na miejscu. Szczerze zachęcamy do zapoznania się z możliwościami rozszerzenia podstawowego planu wyprawy do Islandii, by skorzystać z niej na 150%!

Podcasty o Islandii