Aktywne Weekendy Live Wild 2021 25

żyj dziko - blisko natury Weekendy Live Wild

WEEKENDY LIVE WILD

Weekendy Live Wild

 

 

Po ekscytującym zimowym okresie z dzikimi weekendami, spędzonymi na zaśnieżonych górskich szlakach, obsypanych śniegiem rowerowych trasach czy z nartami na nogach, czas na kolejne dzikie miesiące. Na kilkanaście dzikich weekendów wyruszyło z Nami 202 wilków!

Tym razem pełne słońca, nowych wyzwań i zaskakujących przygód! Specjalnie dla naszych dzikich wilków prezentujemy nową ofertę na aktywne weekendy 2022 z dala od miasta! Dołącz już teraz i wraz z Nami oraz innymi miłośnikami przygód odkrywaj wyjątkowe zakątki Polski, jakie Ci się wcześniej nie śniły!

Od kwietnia ruszamy z naszymi szalonymi weekendami, będzie aktywnie, inspirująco i dziko!

Z cyklu Live Wild 71

IDEA

ŻYJ DZIKO - blisko natury

Projekt weekendów o tematyce #LiveWild rozpoczęliśmy kilka lat temu. W kierunku, który obraliśmy, uwzględniliśmy przede wszystkim wszystko to co kochamy i cenimy najbardziej w życiu – wolność i dzikość!

Doświadczanie nowych rzeczy, przyjmowanie ekscytujących wyzwań, nabywanie nowych umiejętności, nieustanny rozwój, poznawanie nowych ludzi, wyjście poza strefę komfortu. 

JAK?

Dzikie weekendy Live Wild charakteryzują się różnorodnością aktywności na świeżym powietrzu. W trakcie nich nabędziesz nowych umiejętności, doświadczysz nowych wyzwań, poznasz inspirujących ludzi, a przede wszystkim wyjdziesz w okoliczności pięknej polskiej natury.

GDZIE?

Zaprezentujemy Ci Polskę z dzikiej, zachwycającej i jej unikalnej strony, wszędzie tam, gdzie będą czekały na Nas przygoda i dreszczyk emocji.    Podczas wyjazdów często możecie spotkać się bezpośrednio z Nami, tak samo jak z doświadczonymi liderami #SolisciTeam oraz śmietanką instruktorów, sportowców, trenerów. Krótko mówiąc – miłośników DZIKIEGO ŻYCIA!   Na nadchodzące weekendy 2022 przygotowaliśmy sprawdzone weekendówki oraz szykujemy jak każdego roku kilka nowych propozycji!

Ambasadorzy i Liderzy #LiveWild

Kuba Wicher

Jeden z bardziej uniwersalnych zawodników w Polsce, ceni sobie wszechstronność i różnorodność. Od 2004 roku ściga się w zawodach downhillowych, downtown, 4cross, dual, enduro, pumptrack a w wolnej chwili trenuję również na torach bmx racing. W tym czasie wywalczył tytuł Mistrza Polski w 4crossie w kategorii masters oraz 2-go V-ce Mistrza Polski w elicie, poza tym ma na koncie ponad 200 startów w zawodach w Polsce i za granicą z czego 87 zakończył na podium a 24 na najwyższym jego stopniu. Aktualnie swoje doświadczenie wykorzystuje podczas szkolenia zarówno początkujących jak i zaawansowanych.

Piotr Czuryłło

Znany z programów BBC, z polskiej, francuskiej i niemieckiej telewizji. Nie wspominając już o dziesiątkach wywiadów w światowej prasie i mediach. Uczy, jak funkcjonować w trudnych warunkach – nazywany jest Preperem. Prowadzi treningi survivalowe dla różnych grup. Szkoli astronautów AATC /Analog Astronaut Trening Center / pod nadzorem psychologa, w celu zbadania ich zdolności przetrwania w ekstremalnych warunkach. Piotr jest założycielem Fundacji Polish Preppers Network, jest również jednym z pierwszych prepperów w Europie. Z wielkim entuzjazmem dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami. Prowadzi swój fanpage – I Am Prepared. Życie nauczyło mnie, że są rzeczy na niebie i na ziemi, o których nie śniło się filozofom. Kto przewidział, że rząd niemiecki będzie zachęcał obywateli do robienia zapasów na przetrwanie co najmniej 10 dni? Z kolei za wschodnią granicą stale wrze, a my jesteśmy pośrodku. Jedyne, co może nas uratować, to kontakt z naturą. W mieście, po katastrofie, za chwilę będziesz ślepy, głuchy i głodny. Preppersi wiedzą, jak przeżyć w czasach, gdy ludzkość cofnie się do średniowiecza, a może jeszcze dalej. Moją największą pasją jest natura, zgłębianie wiedzy o tym, jak żyć z nią w pełnej symbiozie i jak wykorzystywać jej zasoby. Pracowałem jako drwal na kole arktycznym, miałem okazję przemierzać afrykańskie pustynie i wędrować przez równikową dżunglę. Podczas swoich podróży niejednokrotnie spałem w igloo, a zdarzyło się też pływać z rekinami. Teraz osiedliłem się na pięknej Warmii, gdzie powstaje I Am Prepared. Założyciel portalu zajmującego się zagadnieniem przetrwania preppersi.pl oraz forum Polish Preppers Network. Podróżnik, płetwonurek, myśliwy, łowca podwodny, człowiek lasu oraz zwolennik powrotu na łono natury. Mieszka z żoną i dziećmi na Warmii w niewielkiej społeczności prepperów.

Tomek Habdas

Solistowy lider. Beskidzki Góral z pochodzenia, ekonomista, który swoją pracę związał z branżą gastronomiczną. To jednak tylko jedna trzecia jego życia, bo resztę czasu poświęca górom. To tam, jak sam twierdzi, jest najlepszą wersją siebie, a już szczególnie tą najbardziej radosną.   Jako cel życiowy obrał sobie Koronę Ziemi, ale czas pomiędzy wyprawami w góry naprawdę wysokie, wypełnia wyjazdami głównie w rodzime Beskidy, Tatry oraz Bieszczady. I tą pasją do gór dzieli się z innymi poprzez projekt W Szczytowej FormieW ramach projektu #LiveWild przeciera kolejne szlaki dzikich weekendów w polskich górach.

Jakub Kowalski

Solistowy wyrypowicz, preferujący wyjazdy zgodne z ideą Live Wild. Ambasador marki Lesovik. Tylko w tym roku spał pod tarpem m.in. na najwyższym szczycie Tatr Zachodnich w warunkach zimowych oraz pod Kazbekiem. Poprowadził pierwszą Górską Wyrypę w Klubie Podróżników Soliści. Fascynuje go lekkie pakowanie, długi dystans, trudne drogi oraz fotografia. Nie zamyka mu się buzia – o sprzęcie, technikach i wyjazdach mógłby mówić non stop – także niemal na pewno dowiesz się od niego wszystkiego, czego potrzebujesz do samodzielnej przygody na szlaku! Kuba będzie odpowiedzialny za bloki szkoleniowe z dziedziny turystyki zimowej, lekkiego pakowania i outdoorowej kuchni, na których prócz wiedzy teoretycznej, odbędą się również ćwiczenia praktyczne. Indywidualne podejście do każdego uczestnika to klucz przy omawianiu tych zagadnień.

Piotr Ścibior

Solistowy włóczykij, zakochany po uszy w Bieszczadach. Autor programów weekendowych w stylu #LiveWild w tym regionie. Pasjonat kuchni bushcraftowej.   Zwykłem mawiać, że nasze życie, kiedy znajdujemy się w jego bieżącym momencie, to „wypadkowa wielu przypadków”, których doświadczamy w trakcie drogi, jaką kroczymy przez życie. Tak właśnie było w przypadku mojej pierwszej wizyty w Bieszczadach ponad ćwierć wieku temu. Pojechałem i przepadłem.   Urodzony na Kujawach, na co dzień mieszka w Warszawie, choć Bieszczady określa swoim prawdziwym domem.  Jest w nich bezwzględnie zakochany i permanentnie uzależniony. Przez lata wędrował po różnych ścieżkach, ale to ten karpacki rejon najbardziej go przyciąga. Tam odnajduje spokój, tam dostrzega pierwotne piękno przyrody, tam oddycha pełną piersią. https://www.instagram.com/z.dala.od.cywilizacji/

Adrian Badura

Solistowy lider, właściciel polskiej marki rowerowej BWB Custom Bike, podróżnik oraz instruktor snowboardu. W Klubie odpowiedzialny za realizację fatbike’owych wyjazdów w formule #LiveWild. “Rowery i podróże zawsze były obecne w moim życiu. Podczas licznych podróży i wyjazdów rowerowych szukałem sposobu na złamanie dotychczasowych schematów, aby zmienić sposób życia i wyrwać się z szarości dnia codziennego. Zdobyte doświadczenie inżynieryjne dało mi możliwość zrealizowania we własnym biurze projektowym unikalnego projektu ramy na grubych oponach. Tak powstał pierwszy Fatbike – Toudi, który miał być rowerem tylko dla mnie.  Nigdy bym nie przypuszczał, że tworząc Toudiego zrodzi to cały łańcuch wydarzeń w moim życiu, dzięki któremu mogę połączyć pasję i pracę!

Solistowi liderzy

Nasze weekendówki nie mogłyby się odbyć, gdyby nie nieodłączne wsparcie naszych niezawodnych liderów! To właśnie oni towarzyszą Wam, wspierają i dzielą się niezawodną wiedzą podczas każdego z wyjazdów.  Ciekawość świata oraz pragnienie nowych przygód – te hasła charakteryzują Naszych Liderów, najlepsi z najlepszych.   W Solistach ważny  jest dla nas ciągły rozwój, dlatego każdy z naszych liderów przechodzi przez szereg profesjonalnych szkoleń i tematycznych kursów. Zapewnią Wam opiekę i pomoc w czasie wypraw, z przyjemnością dzielą się także swoją wiedzą i doświadczeniami a przede wszystkim zarażają pozytywną energią. Podczas wyprawy z Nimi nie ma mowy o nudzie!

WARTO Z NAMI JECHAĆ, PONIEWAŻ:

 • Zapoznasz się z naszymi autorskimi programami.
 • Będziesz pod opieką naszych solistowych liderów, którzy są doświadczonymi pasjonatami w swoich dyscyplinach.
 • Zobaczysz najpiękniejsze zakątki Polski wiosną, latem oraz jesienią.
 • Wybierzesz pasującą do Ciebie ekscytującą wyprawę outdoorową w Polsce.
 • Spływami kajakowymi pokonasz kilometry polskich rzek.
 • Poznasz piękno i dzikość Beskidzkich szlaków.
 • Dowiesz się jak tropić wilki w leśnych zakamarkach z wiedzą naszych survivalowych liderów.
 • Przejedziesz Gorce dzięki wspomaganiu rowerem elektrycznym (eBike).
 • W Górach Izerskich na MTB będzie potrzebna jedynie siła Twoich mięśni.
 • Nauczysz się podstaw żeglugi, wypoczniesz, złapiesz słońce a czas umilimy sobie jeszcze śpiewaniem szant.
 • Dowiesz się co oznacza termin bushcraft.
 • Nauczysz się rozpalać survivalowe ognisko i przygotowywać posiłek.
 • Przejdziesz dalekie kilometry malowniczymi trasami górskimi.
 • Spędzisz aktywnie czas w gronie innych górskich zapaleńców.
 • Przejdziesz praktyczne szkolenia podczas każdej z odbywanych aktywności.
 • Dowiesz się jak przygotować się do wyjścia w góry w zależności od panujących warunków.
 • Odetchniesz świeżym, górskim powietrzem.
 • Będziesz podziwiać wschody i zachody słońca ze wspaniałych szczytów górskich.
 • Podzielisz się doświadczeniem i historiami podróżniczymi przy ognisku.
 • Zainspirujesz się i naładujesz pozytywną energią.
 • Spędzisz niezapomniany czas w solistowym gronie pasjonatów dzikiego życia

Czerwiec

70km spływu perełką Mazur

kajakiem przez Krutynię

Zobacz terminy
Zobacz terminy

70km spływu perełką Mazur

kajakiem przez Krutynię

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Lipiec

170km rowerowym szlakiem Mennonitów

Mierzeja Wiślana i Żuławy

Zobacz terminy
Zobacz terminy

50km trasą kajakową przez Dobrzycę

spływ przez szwecję

Zobacz terminy
Zobacz terminy

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach

Rowerami przez Izery

Zobacz terminy
Zobacz terminy

70km spływu perełką Mazur

kajakiem przez Krutynię

Zobacz terminy
Zobacz terminy

40km kajakową trasą Marszruty Kaszubskiej

spływ przez bory tucholskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Sierpień

40km kajakową trasą Marszruty Kaszubskiej

spływ przez bory tucholskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy

kilometry fantastycznej przygody na dwóch kółkach

Rowerami przez Izery

Zobacz terminy
Zobacz terminy

50km trasą kajakową przez Dobrzycę

spływ przez szwecję

Zobacz terminy
Zobacz terminy

170km rowerowym szlakiem Mennonitów

Mierzeja Wiślana i Żuławy

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Złapałeś bakcyla? Zaraziłeś się naszą zajawką? Chcesz być na bieżąco z organizowanymi przez nas podróżami i rozmawiać z ludźmi pełnymi pasji tak jak Ty? Dołącz do naszej grupy na Facebooku, gdzie:

 • zobaczysz relacje z naszych poprzednich wyjazdów
 • poznasz swoją wyjazdową ekipę #LiveWild
 • wymienisz się podróżniczymi doświadczeniami
 • dasz się zainspirować i zainspirujesz innych!
Dołącz do grupy! Artboard 3