img bottom

8 powodów, dla których warto odwiedzić Nairobi

Kenia to kraj jak z pocztówki. To nie tylko niepodważalne królestwo safari, ale również miejsce, gdzie można zobaczyć prawdziwych Masajów i przyjrzeć się ich dziedzictwu. Nie mniej urokliwa i interesująca jest również stolica tego państwa – Nairobi i otaczające ja tereny. Samo miasto liczy prawie 4,5 miliona ludzi, stanowiąc ciekawe zderzenie tradycyjnych kultur z nowoczesnością. Zobacz, co można zobaczyć w Nairobi oraz dlaczego warto tam pojechać.

1. Nairobi to miasto na granicy parku narodowego

Kenia i safari są nierozerwalne ze sobą związane, a będąc w stolicy tego państwa, nie sposób odpuścić sobie okazji zobaczenia Parku Narodowego Nairobi. To miejsce, mimo bliskości głośnego i tętniącego życiem miasta, jest idealne, by podziwiać najbardziej charakterystyczne zwierzęta Afryki, w tym również gatunki zaliczane do „wielkiej afrykańskiej piątki”, czyli lamparta, lwa, bawoła, nosorożca i słonia. Uczestniczenie w safari w Parku Narodowym Nairobi to przeżycie tym ciekawsze, że jego tłem jest nie tylko sawanna, ale także przebijające się tuż za nią wysokie wieżowce.

2. Nairobi to liczne atrakcje kulinarne

<p style=”text-align: justify;”>Jak na stolicę państwa przystało, miasto Nairobi posiada dobrze rozwiniętą ofertę kulinarną i wiele dobrych restauracji. To idealne miejsce, by spr&oacute;bować wyśmienicie przyrządzonego mięsa z zebry lub antylopy grillowanego na żywym ogniu oraz dań kuchni regionalnych.</p>

3. Można zrobić zakupy na Kenyatta Avenue

Jeśli zastanawiasz się, gdzie pojechać w Nairobi, Kenyatta Avenue koniecznie powinna znaleźć się na Twojej liście. To główna ulica w mieście, która dzieli część biznesową miasta na dwie części. Wzdłuż niej znajdują się liczne punkty usługowe i handlowe, gdzie można nabyć wiele ciekawych pamiątek. Będąc przy Kenyatta Avenue, warto odwiedzić również Kenyatta International Conference Center o dość ciekawej architekturze – sylwetka budynku z daleka przypomina kolbę kukurydzy. Ze znajdujących się na nim tarasach rozciąga się piękna panorama na miasto.

4. W Nairobi można zobaczyć najważniejsze budynki dla Kenii

Plac City Squere to kolejny argument w dyskusji o wyprawie do Nairobi i tego, czy warto tam pojechać. Jest to najbardziej reprezentatywny plac w stolicy Kenii, wokół którego gromadzą się jedne z najważniejszych obiektów dla miasta i kraju, w tym Parlament i Mauzoleum. Będąc w okolicy, warto odwiedzić również katedrę Świętej Rodziny.

5. Nairobi jest miastem wielu wyznań

Lista tego, co zobaczyć w Nairobi może być naprawdę długa i wcale nie musi ograniczać się do miejsc o znaczeniu politycznym, czy biznesowym. W stolicy Kenii warto odwiedzić również świątynie muzułmańskie, czy chrześcijańskie. Utrzymany w arabsko-muzułmańskim stylu meczet Jamia odznacza się przepiękną architekturą, a zdobiące go srebrne kopuły oraz marmurowe elementy sprawiają, że jest jednym z najbardziej interesujących zabytków miasta.

6. W Nairobi znajduje się jedna z głównych siedzib ONZ na świecie

Organizacja Narodów Zjednoczonych ma na świecie 4 główne siedziby – w Nowym Jorku, Genewie, Wiedniu i właśnie Nairobi. W Kenii znajdują się siedziby dwóch ogólnoświatowych programów – Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska oraz Programu Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich.

7. W Nairobi znajdują się ośrodki ratujące dzikie zwierzęta

Dziedzictwo naturalne Kenii jest ogromne, a jego ochrona nie ogranicza się wyłącznie do tworzenia parków narodowych, ale obejmuje również pomoc zwierzętom, które z różnych względów nie poradziłyby sobie w naturalnym środowisku. Na terenie miasta i w jego okolicach działają liczne sierocińce dla zwierząt, które straciły matki. W wielu z tych ośrodków można włączyć się w opiekę nad rezydentami.

8. W stolicy Kenii można zakosztować nocnego życia

Ostatnim z argumentów przemawiającym na korzyść Nairobi i tego, czy warto spędzić tam czas podczas pobytu w Kenii, jest to, że to miasto nie zasypia. Nocą można skorzystać z ofert licznych klubów, barów i restauracji, co pozwala zobaczyć stolicę z zupełnie innej perspektywy. Najwięcej ciekawych miejsc z obszaru rozrywki znajduje się w dzielnicy Westlands.

Nairobi z Solistami

Jeśli chcesz zobaczyć to, co w Nairobi najpiękniejsze, wybierz się razem z nami na wyprawę do Kenii, Tanzanii i Zanzibar. Będąc w stolicy Kenii, pokażemy Ci najpiękniejsze i najbardziej zdumiewające budynki, opowiemy nieco o historii kraju i zaprowadzimy w miejsca, jakich nie ma nigdzie indziej. Zobacz, co jeszcze warto zobaczyć w tym afrykańskim kraju.