Lofoty - Perełka Norwegii

 

 

Słowo od lidera

Lofoty to „Perełka Norwegii”, prawdziwy raj dla osób pragnących aktywnie spędzić urlop i wielbicieli bajkowych krajobrazów. Niesamowicie fotogeniczne miejsce, gdzie zimą niebo rozświetlają zorze polarne, a latem słońce nigdy nie zachodzi. Ten archipelag wysp położony na Morzu Norweskim ok. 300 km za kołem podbiegunowym został wielokrotnie uznawany, m.in. przez National Geographic, za jedno najpiękniejszych miejsc na świecie. Zapraszamy na wyprawy do Norwegii z Solistami.

Łukasz

Terminy:

11.08 - 18.08.2018

- ostatnie miejsce!

 

 

Przygoda czeka na Ciebie

Zapisz się!

dołącz do ekipy Solistów!

ZOBACZ BAJKOWA KRAJOBRAZY! 

Widoki malowniczych rybackich osad z charakterystycznymi czerwonymi domkami na tle stromych zboczy gór wyrastających prosto z morza, fiordów wcinających się w głąb lądu czy piaszczystych plaż w zatokach to widoki jak z pocztówek. Lofoty to przede wszystkim idealne miejsce na bliski kontakt z piękną i dziką naturą. My doświadczymy tego poprzez pływanie kajakiem morskim pomiędzy wyspami oraz przemierzanie szlaków turystycznych z plecakiem połączone ze spaniem pod namiotem (widoki o poranku – bezcenne!). Będziemy tuż po dniu polarnym, czyli będzie dłuuugi dzień i duuużo czasu na zwiedzanie i wszelkie aktywności:)

Transport:

lot

1000 zł

Bezpośredni lot z Gdańska

  

 

Plan wyprawy

 

 

Wioska Rybacka Reine

Pierwszy punkt naszej wyprawy do Norwegii. Wioska rybacka położona na wyspie Moskenesøya w norweskim archipelagu Lofotów, połączona jest z lądem za pomocą mostów. Spacer między charakterystycznymi drewnianymi stelażami, gdzie suszone są dorsze (tutejszy przysmak tzw. sztokfisz) oraz czerwonymi domkami rybackimi zwanymi „rorbuer”, w których spędzimy noc. Godzinna wędrówka na grań Reinebringen. Piękne krajobrazy gwarantowane! Tutaj też wynajmiemy kajaki morskie i ruszymy na podbój fiordów!

Å (lub Å i Lofoten) 

Ostatnia miejscowość wyspy Moskenesoya i całego archipelagu. Mała wieś żyje z rybołówstwa i z suszonych ryb. Jest tu nawet Muzeum Wiosek Rybackich, gdzie można podejrzeć produkcje sztokfisza i tranu. Wejście na punkt widokowy na końcu drogi.

Plaże Bunes, Ramberg, Kvalvika, Haukland, Utakleiv, Unstad, Skagsanden 

Postaramy się odwiedzić większość z tych najpopularniejszych piaszczystych plaż Lofotów! To naprawdę niesamowite, że na tej wysokości geograficznej można się wylegiwać na plaży, zawdzięczamy to obecności ciepłego prądu morskiego Golfsztromu.

A TAKŻE:

Muzeum Lofotr w Borg

W domu wikingów poznamy ich historię i poczujemy klimat dawnej Norwegii. Można tu zobaczyć dawne narzędzie, spróbować przysmaków wikingów, zobaczyć statek, poprzebierać się w tradycyjne ubrania.

Nusfjord

Jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych wiosek rybackich w Norwegii. Autentyczne czerwone i żółte fasady drewnianych domków, suszące się na słońcu rybie łby i całe mnóstwo ptaków morskich. Całość tworzy piękny obrazek i klimat.

 

Henningsvaer

Zwiedzanie rybackiej wioski, zwanej "Wenecją Lofotów", ze względu na to skupienie dużej liczby wysepek między, którymi transport odbywa się łodziami.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Wyjazd wymaga dobrej kondycji fizycznej i doświadczenia w wędrówkach wysokogórskich (np. w Tatrach). Część szlaków jest bardzo wymagająca (duża ekspozycja), jednak nie ma obowiązku ich ukończenia – można poczekać na grupę przed szczytem na płaskowyżu lub grani. Dodatkowo, podczas wyprawy do Norwegii należy być przygotowanym na zmienne warunki pogodowe, jak to w górach i temperatury w okolicach +10-12 st C.

 

Cele wędrówek górskich – najpopularniejsze szlaki górskie na Lofotach, najpiękniejsze panoramy!:

 • Szczyt Munken (797 m n.p.m., 5,5 km z Sørvågen, 3-4 godz., średni szlak) i Hermannsdalstinden (1029 m n.p.m., od Munkebu Hut 3,5 km, 2-3 godz., trudny szlak), opcja pozostania przy chatce Munkebu

 • grań Reinebringen – najpopularniejszy widok na Lofotach must see! (448 m n.p.m., 1 km z Reine, 1,5 godz., stromy szlak)

 • Szczyt Helvetestind (602 m n.p.m., 4 km z plaży Bunes, 2-3 godz., średni szlak ale duża ekspozycja), opcja pozostania na plaży

 • Wzgórze Røren i/lub Offersøy (oba ok. 1 km, 1 godz., łatwe szlaki)

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa:

 4070 

 

 Koszt dla członków klubu:

1000 zł + 450 euro + bilet

 

Oszczędzasz:

1180 (29%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

CENA ZAWIERA:

 • Noclegi: min 3 kempingi (prysznic, prąd), jeden nocleg w domku rybackim typu rorbuer, pozostałe pod namiotem („na dziko”)
 • Prom z Reine do Vindstad (plaża Bunes) i z powrotem
 • Wstęp do Muzeum Wikingów Lofotr w Borg
 • Wstęp do Nusfjord
 • Transport na miejscu – przejazdy samochodem, koszty paliwa i opłat drogowych
 • Wspólny bagaż rejestrowany na prowiant z PL - ok. 3kg na osobę
 • Opieka pilota, zdjęcia, ubezpieczenie, pakiet wyprawowy
 • Zapewniamy palniki i gaz do samodzielnego przygotowywania posiłków

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Przelotu na trasie Gdańsk-Tromso-Gdańsk
 • Wypożyczenie kajaków morskich (ok. 850 NOK/os, 1700 NOK/2 os)
 • Wyżywienia (na miejscu drogo, ale bierzemy zapasy z PL i będziemy gotować wspólnie)

    

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

 

Oferta 1  - 4070 zł  

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu to 1000 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. 

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Photo credit @ pinterest.com

 

Przygoda czeka na Ciebie

Zapisz się

dołącz do ekipy Solistów!

 

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530260680 

 

 

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software