Kanada - Alaska Road Trip - przez krainę 1000 jezior

 

 

Słowo od liderów:

Przedstawiamy absolutny hit dla wszystkich fanów natury! Intensywna wycieczka nad zachodnie wybrzeże Kanady, z opcją rozszerzenia o objazdówkę na Alasce! Spektakularne góry, piękne jeziora, wspaniała linia brzegowa Pacyfiku, las deszczowy, lodowce oraz niezliczona liczba gatunków zwierząt czekają. Podczas 15-dniowego wyjazdu przejedziemy z przepięknie położonego Vancouver przez spektakularne drogi Kolumbii Brytyjskiej aż po zapierające dech w piersiach Góry Skaliste. Następnie wracając wzdłuż granicy z USA, przeprawimy się promem na Wyspę Vancouver dojeżdżając na północny jej kraniec. Przejedziemy wygodnymi vanami ponad 3000 km, codziennie zachwycając się przepiękną naturą, z jakiej słynie zachodnia część Kanady. Termin w środku lata gwarantuje wysokie temperatury przemieszane z ośnieżonymi szczytami czy zamarzniętymi jeziorami na większych wysokościach. To będzie wycieczka Twojego życia!

Po co się ograniczać? Przedłużymy wyjazd o tygodniowy objazd Alaski! Po wylądowaniu w Anchorage i wypożyczeniu nowiutkich i wygodnych camperów wyruszymy w podróż historycznymi Parks Highway, Dalton Highway i Alaska Highway. Zobaczymy z bliska najwyższy szczyt Ameryki Północnej – Denali (6190 m.n.p.m.), odwiedzimy światową stolicę halibuta – Homer. Korzystając z najdłuższych dni o tej porze roku na Alasce, będziemy w stanie zobaczyć więcej, dojechać dalej i w pełni docenić ten najpiękniejszy stan USA.

 

Paweł

Tycjan

 Terminy:

 

KANADA + ALASKA: 

30.07 - 23.08.2018

  

SAMA KANADA:

30.07 - 16.08.2018

 

  

  

POMYSŁ NA WYPRAWĘ MARZEŃ

  

Będzie to wycieczka wymagająca. Przez dwa tygodnie będziemy spać niemal codziennie w innym miejscu i spędzać wiele godzin w aucie, ale widoki, które będziemy mijać po drodze i te które zobaczymy po dotarciu na miejsce w pełni zrekompensują niedogodności wynikające z ciągłego przemieszczania się. Natomiast później wyprawa przeniesie się na Alaskę - przygoda, o której marzyliśmy od dziecka - będziemy jeździć po pustych drogach kamperem, który stanie się przez chwilę naszym drugim domem 🙂

  

SAM WYBIERASZ - "TYLKO" KANADA, CZY RÓWNIEŻ ALASKA?!

 

  

Nie lubimy Was ograniczać i doskonale wiemy jak to z urlopami... W związku z czym sami możecie wybrać - czy wybieracie się z nami w podróż po północnych rejonach Kanady, czy dorzucacie do tego fascynującą i nieujarzmioną Alaskę!

Transport:
LOT

3500 Zł 

+

ok. 1300 PLN (lot wewnętrzny dla opcji z Alaską)

loty z Warszawy lub Berlina do Vancouver

 

 

  

 

DLACZEGO WARTO?

 

 

 

 • Przejedziesz ponad 3000km przez najpiękniejszą część Kanady
 • Coś dla fanów natury, większość czasu spędzisz z dala od cywilizacji 🙂
 • Zobaczysz niedźwiedzie, łosie, wieloryby, delfiny, orły i wiele innych zwierząt
 • Na kolację zjesz własnoręcznie złowionego łososia!
 • Doświadczysz prawdziwego campingowego życia!
 • Odwiedzisz kilka parków narodowych,
 • Zobaczysz niezliczoną ilość jezior, wodospadów i lodowców!
 • Polecisz awionetką nad brzegiem Pacyfiku, żeby zanurzyć się w …. gorących źródłach 🙂
 • Doświadczysz Alaski z wygodnego campera
 • przejdziesz 1500km, pięknymi i pustymi drogami
 • Odwiedzisz autentyczne wioski i osady rdzennej ludności
 • Zobaczysz najwyższą górę Ameryki Płn. - Denali/McKinley- 6190 m n.p.m.
 • Dotkniesz niebieskiego lodu na lodowcu Exit Glacier
 • Kochasz fotografować naturę? Lepiej trafić nie mogłeś, zobaczysz najpiękniejsze krajobrazy Ameryki Płn podczas 1 wyprawy
 • Spędzisz noce w fantastycznych campingach na łonie natury!

 

  

 

Kanada

 

 

 

 

  

VANCOUVER - DYNAMICZNA METROPOLIA

  

Przepięknie położone miasto na wybrzeżu Oceanu Spokojnego oraz u podnóża gór sięgających prawie 2000m. Połączenie nowoczesności z tradycją Indiańskich plemion. Vancouver jest miastem z największym skupiskiem ludności Azjatyckiej w Ameryce Płn. Odwiedzimy słynny Park Stanley’a, historyczne Gastown oraz wjedziemy na Grouse Mountain, z którego rozpościera się wspaniały widok na całą metropolię oraz zatokę. W Vancouver odbyła się w 2010 roku Olimpiada Zimowa.

 

 

  

WHISTLER - MIASTO REKORDÓW I NIEDŹWIEDZI

  

Legendarne górskie miasteczko, największy ośrodek narciarski w Ameryce Płn., największy park rowerowy w Ameryce Płn, największa gondola w Ameryce Płn. Whistler lubi rekordy, jest luksusowym miasteczkiem, które jednak co roku przyciąga tysiące aktywnych osób. Na miejscu możliwość wypożyczenia roweru zjazdowego, zjazd na 2km tyrolce 200 metrów nad ziemią z prędkością 130km/h, spacer wśród ośnieżonych szczytów lub dzień na nartach w połowie maja! To tutaj odbywało się większość dyscyplin podczas Igrzysk Zimowych. W Whistler żyje około 60 czarnych niedźwiedzi, spotkanie miśka pod domem czy przed drzwiami restauracji nie należy do rzadkości.

 

  

REVELSTOKE I LASY CEDROWE

  

Małe miasteczko górskie, które jest jednym z najbardziej popularnych miejsc dla młodych ludzi wyjeżdżających do Kanady, nie bez powodu mówi się ‘Get stoked in Revelstoke!’. Miasteczko ma bardzo lokalny charakter, otoczone jest przepięknymi lasami z jednymi z największych na świecie cedrów. Nasza wycieczka dotrze również i w to miejsce. Revelstoke leży na słynnej Trans-Canada Highway w pobliżu legendarnej przełęczy Rogers Pass.

 

  

PARKI NARODOWE W GÓRACH SKALISTYCH

  

Jest kilka zdjęć z Kanady, które większość z nas kojarzy. Te najpiękniejsze zrobione zostały w Górach Skalistych. Jest to kraina wysokich gór o strzelistych szczytach, niesamowitych jezior o turkusowym kolorze oraz znanych i pięknych miasteczek takich jak Banff, Golden, Lake Louise. Tutaj spędzimy kilka dni poznając uroki tych wspaniałych gór, pójdziemy na piesze wycieczki, w tym całodniowy trekking po górach, a także wynajmiemy kajaki, by z jezior podziwiać naturę.

 

 

  

ICEFIELDS PARKWAY - MALOWNICZA DROGA WZDŁUŻ GÓR SKALISTYCH

  

Droga “Must Do” w Zachodniej Kanadzie, ma 230km długości i biegnie wzdłuż pasma Gór Skalistych i przebiega przez Parki Narodowe Jasper oraz Banff.  Z drogi widoczny jest Columbia Icefield - największa czapa lodowa w Górach Skalistych, ma około 325km2 . Przejedziemy tą drogę w całości, z południa na północ zatrzymując się przy wielu spektakularnych punktach widokowych.

 

  

VICTORIA - IMPERIALNE MIASTO

  

Podczas gdy wszyscy myślą, że stolicą Kolumbii Brytyjskiej jest Vancouver, po drugiej stronie zatoki, na wyspie Vancouver leży Victoria - stolica prowincji. Przez wiele osób miasto to jest określane mianem najładniejszego w Kanadzie, w przeciwieństwie do wielkich metropolii, Victoria zachowała swój imperialny charakter. W Victorii przespacerujemy się po drugiej najstarszej chińskiej dzielnicy w Ameryce, która ustępuje wiekiem jedynie tej z San Francisco. Obecnie, miasto staje się bardzo modne, stare fabryki przekształcane są na luksusowe lofty oraz apartamentowce a w centrum pełno jest modnych kawiarni i restauracji.

 

  

TELEGRAPH COVE - SIEDZIBA WIELORYBÓW, MORŚWINÓW I INNYCH ZWIERZĄT MORSKICH

  

Malutka osada rybacka malowniczo położona na północnym krańcu Wyspy Vancouver, która przyciąga tysiące turystów z całego świata ze względu na możliwości oglądania morskich zwierząt. Podczas kilkugodzinnego rejsu małym statkiem zobaczymy z bliska humbaki, orki, delfiny, morświny, lwy morskie, foki, a dodatkowo orły, sarny czy czarne niedźwiedzie.

 

  

TOFINO - KANADYJSKA STOLICA SURFINGU

  

Jedno z najbardziej klimatycznych, ale również hipsterskich miejsc na Wyspie Vancouver. Najpopularniejsza w Kanadzie miejscowość do uprawiania surfingu ze względu na kilkukilometrową plażę Long Beach. W Tofino znajduje się jeden z najbardziej uznanych lokalnych browarów w Kolumbii Brytyjskiej – Tofino Brewing Company. Z Tofino udamy się w niezwykłą podróż malutką awionetką do oddalonych o ok. 40km Hot Springs Cove, niezwykłych naturalnych gorących źródeł!

 

  

 

ALASKA - ROAD TRIP CAMPEREM

 

 

 

 

  

FORMA WYJAZDU

  

Alaska słynie z otwartych przestrzeni i wyjątkowej przyrody. To tam uciekł od cywilizacji bohater powieści "Wszystko za życie" Krakauera. My, co prawda, nie będziemy uciekać od cywilizacji, ale zdecydowanie doświadczymy Alaski w pełnym wymiarze. Będziemy się poruszać klimatycznymi camperami, które staną się dla nas drugim domem. Dzięki temu wyprawa na Alaskę będzie jeszcze ciekawszym przeżyciem - nie będziemy ograniczeni czasowo, bo w końcu dom będziemy mieć ze sobą 🙂

 

  

PARK NARODOWY DENALI

  

Podczas przejazdu z Anchorage do Fairbanks drogą Parks Highway, zatrzymamy się przy wjeździe do Parku Narodowego Denali. Stąd udamy się w całodniową, wspaniałą podróż starym, szkolnym autobusem 100km w głąb parku. Podczas przejazdu wąską i szutrową drogą wypatrywać będziemy dzikich zwierząt zamieszkujących park, dość często zobaczyć tu można niedźwiedzie grizzly. Punktem końcowym wycieczki jest centrum turystyczne, z którego rozpościera się niesamowity widok na pobliskie Denali (dawniej McKinley) – najwyższy szczyt Ameryki Płn.

 

  

FAIRBANKS I KOPALNIA ZŁOTA EL DORADO

  

Jedno z największych miast Alaski, położone kilka godzin jazdy od koła podbiegunowego. Miasto założone zostało przez poszukiwaczy złota i główną pozostałością po tamtych czasach jest kopalnia złota El Dorado położona kilka kilometrów od centrum miasta. Latem słońce zachodzi tu po północy, a zimą wychodzi ponad horyzont jedynie na kilka godzin, jest to również jedno z najzimniejszych miast na Alasce. Obok Fairbanks znajduje się Dom Świętego Mikołaja w miejscowości North Pole.

 

  

RICHARDSON HIGHWAY , CZYLI MALOWNICZE DROGI ALASKI

  

Alaska jest stanem idealnym do podróży samochodem, jest to zdecydowanie najbardziej popularny środek transportu na zwiedzanie Alaski. Siatka głównych dróg nie jest imponująca, ale wszystkie z nich zapierają dech w piersiach i jazda autem jest wspaniałym przeżyciem samym w sobie. Dlatego też nasza wyprawa na Alaskę ma taką, a nie inną formę. Podróżując camperem, mamy możliwość zatrzymania się praktycznie w dowolnym miejscu, które spodoba nam się na nocleg, aby obudzić się rano nad jeziorem, pod wielkimi górami lub nad rzeką pełną łososi.

 

  

SEWARD - TREKKING PO LODOWCU

  

Jedno z najbardziej urokliwych miejsc na Alasce, położone na południowym krańcu półwyspu Kenai. Miasteczko słynie z rybołówstwa oraz lodowców schodzących wprost do oceanu. W okolicy Seward, odbędziemy wycieczkę z przewodnikiem na ogromny lodowiec Exit Glacier, który jest częścią Harding Icefield – wielkiej czapy lodowej na półwyspie Kenai. Exit Glacier jest najbardziej dostępnym i jednocześnie jednym z najszybciej cofających się lodowców w okolicy.

 

  

HOMER - SIEDZIBA HALIBUTÓW

  

Miasteczko położone na zachodnim wybrzeżu półwyspu Kenai, które nazywane jest światową stolicą halibutów. Tutaj wypłyniemy morskimi kajakami w kierunku otwartego oceanu oraz spróbujemy lokalnych przysmaków, takich jak wspomniane halibuty, łososie czy królewskie kraby. Tutaj też wyprawa na Alaskę dobiegnie końca.

 

 

  

WARTO WIEDZIEĆ

  

Obywatele Polski mogą wjechać do Kanady po wykupieniu elektronicznej autoryzacji podróży eTA (7 $CAD). Loty do Kanady oraz powrót odbywać się będą z przesiadką poza USA. Opcja przedłużenia wyjazdu o Alaskę, wymagać będzie uzyskania przez uczestników promesy wjazdowej do USA (160 $USD). Uczestnicy sami prowadzą auta. Podczas wyjazdu wymagane będzie, aby 6 osób w grupie posiadało międzynarodowe prawo jazdy, którego uzyskanie trwa 1 dzień.

 

  

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa 

15 000 – 18 000

 

 Koszt dla członków klubu

WERSJA KANADA + ALASKA:

3850 ZŁ + 1200 USD + BILET

WERSJA KANADA:

2850 ZŁ + 830 USD + BILET

 

Oszczędzasz

40% (PONAD 5000 ZŁ) + OTRZYMUJESZ „NIEZBĘDNIK SOLISTY”

 

CENA ZAWIERA:

 • Opiekę lidera, doskonale znającego zachodnią Kanadę i Alaskę
 • wypożyczenie wygodnych vanów w Kanadzie i kamperów na Alasce,
 • 12 noclegów na campingach,
 • 4 noclegi w hostelach (Vancouver i Victoria),
 • 7 noclegów w camperze na Alasce
 • sprzęt campingowy (namioty, kuchenki, gaz)
 • paliwo na całej trasie!, opłaty za promy, przejazd do Seattle,
 • opłaty parkingowe,
 • ubezpieczenie NNW wysokiej klasy,
 • całodniowy trekking po górach w Golden,
 • bilety na gondolę górską w Whistler,
 • wstęp do rowerowego parku downhillowego,
 • wycieczkę z przewodnikiem po lodowcu,
 • rejs statkiem - oglądanie wielorybów i innych zwierząt morskich,
 • bilety wstępu do parków narodowych
 • niezbędnik Solisty

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Promesy wjazdowej do USA (160 $USD)
 • Wyżywienia
 • Biletu lotniczego do Kanady
 • Przelotu wewnętrznego z Kanady do Alaski (ok. 1300 zł)
 • Dodatkowych opcjonalnych atrakcji (wypożyczenie kajaków, spacer z reniferami...)

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu 3500 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem. Bilety kupujemy po uzbieraniu się min. 6 osób.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

 

Już teraz

Zapisz się

i spełnij swoje marzenie!

Zapisz się na solistowy Newsletter

 1. Nie ominie Cię informacja o nowych tripach,
 2. Dostaniesz cynk o ostatnich miejscach na tripy,
 3. Poinformujemy Cię o ciekawych podróżniczych wydarzeniach,
 4. Zaopatrzymy Cię w odpowiednią dawkę inspiracji do podróżowania!

Wyrażam zgodę na dostarczanie na podany w formularzu zamówienia adres e-mail Newslettera Klubu Podróżników Soliści zawierającego informacje o bieżących wydarzeniach dotyczących działalności Klubu Podróżników „Soliści” oraz informacje marketingowe. Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Klub Podróżników Soliści z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Zaborska 48B, 32-600 Oświęcim, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej przez Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS:000052570; dane kontaktowe: tel.: 530 260 680, e-mail: klub@solisci.pl. Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki Newslettera na podany w formularzu zamówienia adres e-mail. W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z otrzymywania naszego newslettera klikając na właściwy link umieszczony na końcu wiadomości. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do danych oraz ich poprawienia lub usunięcia oraz do cofnięcia wyrażonej zgody. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych osobowych spowoduje niemożność dostarczania Newslettera. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu rejestracji, modyfikacji i usunięcia danych oraz informacje dotyczące polityki prywatności dostępne są pod linkami: Polityka prywatności oraz Polityka Cookies.

FreshMail e-mail marketing free online marketing software