japonia Na wiosnę 2018

 

 

 

Słowo od lidera:

 

Wyprawa do Japonii od dawna była naszym marzeniem. Już jako dzieciaki zachwycaliśmy się tamtejszą technologią i filozofią życia. Pragnęliśmy poznać dualny charakter tego miejsca - z jednej strony szybkie tempo największych miast, z drugiej jednak spokój i przywiązanie do tradycji. Wreszcie po raz kolejny udaje nam się spełnić to marzenie! Chcemy wycisnąć z tego wyjazdu jak najwięcej, poznać tamtejszą kulturę, ludzi, zwiedzać i eksplorować, a na koniec dnia zrelaksować się w gorących źródłach - Onsenie, zajadając się sushi i popijając sake! Wyprawa dla osób AKTYWNYCH, którym marzy się prawdziwa przygoda. Dużo aktywnego zwiedzania i niespodziewanych zwrotów akcji 🙂 Gotowi na przygodę życia?

 

 

 

Terminy:

28 IV - 12 V 2018

nowy termin!

 

 

PRZYWITAJ WIOSNĘ W JAPONII

Bardzo, bardzo aktywny wyjazd do Japonii nastawiony na jak największą eksplorację kraju i japońskiej kultury. Podczas wyprawy zagłębimy się w kulturę Japonii i poznamy tajniki jej fascynujących tradycji. Nie zabraknie również degustowania najpyszniejszych pozycji z kuchni japońskiej. Podróż po kraju odbędziemy super szybkimi Shinkansenami, do których należy rekord świata w osiąganej prędkości. Wyjazd będzie pełen zaskakujących niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Do dzieła - przetrzyj szlaki z Solistami!

Transport:

2100 zł

LOTY Z/DO WARSZAWY

UWAGA! Bilety w świetnej cenie, rozchodzą się bardzo szybko - zalecana szybka decyzja!

 

 

PLAN wyprawy

 

 

TOKIO

 

Jedna z najbardziej zaludnionych metropolii świata liczącą około 32 milionów mieszkańców. Miasto dawniej zwane Edo urosło do potęgi światowej i wciąż rośnie! Podczas wycieczki zajrzymy do historycznej dzielnicy Asakusa oraz przejdziemy się wśród neonów lamp w dystrykcie Akihabara. W jednym z parków przysiądziemy jak większość Japończyków, aby podziwiać Sakura, czyli kwitnienie wiśni. Obowiązkowo przespacerujemy się po kultowej dzielnicy Shibuya, gdzie znajduje się najsłynniejsze na świecie przejście dla pieszych, którym dziennie przechodzą 2 miliony osób. Będziemy szli razem z tłumem, zwiedzając okolicę. Nie zabraknie też wizyty na Tsukiji Market - największym rybnym targu świata pełnym kolorowych straganów i egzotycznych gatunków ryb, gdzie dziennie sprzedaje się 2000 ton produktu.

 

 

KIOTO

 

Historyczna stolica kraju i rezydencja cesarza. Podczas II wojny światowej ze względu na ważność historyczną zdjęta z listy miast zagrożonych bombardowaniem atomowym. Poszukamy jednego z trzech najbardziej rozpoznawalnych widoków, z jakich słynie miasto - bram Torri. Wyjątkową atrakcją, a zarazem smaczkiem fotograficznym będzie spacer po ścieżce wśród lasu bambusowego. Poznamy historię Japonii podczas licznych odwiedzin w świątyniach i miejscach kultu. Specjalnie zagubimy się w uliczkach miasta, aby spotkać udające do pracy geishe (geiko w prowincji Kioto), które wykonują profesjonalne pokazy podczas ważnych uroczystości oraz uczą się typowych japońskich sztuk tańca, muzyki i komunikacji.

 

 

HIROSHIMA

 

Nazwę oraz historię tego miasta zna każdy. 6 sierpnia 1945 to data zapamiętana na zawsze w tym miejscu - spada bomba atomowa i pustoszy wszystko w promieniu 2 km. Doświadczymy na własnej skórze tej tragedii oglądając pozostałości, które ocalały. Skorzystamy też z okazji odwiedzenia Miyajima - małej wysepki obok Hiroshimy, na której znajduje się jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów Japonii, czyli Wielka Torri.

 

 

ZAMEK HIMEJI

 

Najpiękniejszy i najlepiej zachowany zamek Japonii. Himeji to skarb narodowy, a także światowy zabytek wpisany na listę UNESCO.  Tak -  Soliści tam będą!

 

NARA

 

Dawna stolica Japonii (liczy sobie ponad 1300 lat!), przez wieki pełniła rolę ośrodka religijno-kulturowego. Jest znana z pięknych świątyń buddyjskich i shintoistycznych, parków i wyjątkowego spokoju jaki tam panuje. Najważniejszą świątynią , a za razem jednym z największych drewnianych budynków na świecie, jest Todai-ji w której znajduje się ogromny posąg Buddy. To wszystko w otoczeniu przyrody i przyjaznych jelonków, z których również słynie to miejsce.

 

GÓRA KOYA

 

Unikatowe przeżycie, które na pewno zostanie długo w waszej pamięci! Zakosztuj życia, jakie wiedzie mnich w japońskiej świątyni. Noc na tradycyjnym łóżku futon oraz wegetariańskie posiłki sporządzone przez mnichów to tylko niektóre z wachlarza czekających nas wrażeń.

 

 

 

MIYAJIMA

Miyajima jest jednym z trzech najpiękniejszych miejsc Japonii oddalonym od Hiroshimy zaledwie o 30 minut jazdy. Na wyspie znajdziemy jedno z najważniejszych sanktuariów shinto. Wizytówką tego miejsca jest Itsukushima Shirne, znana z ogromnej bramy (torii) z drzewa kamforowego, która mierzy aż 16 metrów. Brama wyrasta spod wody, a w czasie odpływu można podejść do niej pieszo. Sam chram jest kompleksem budynków, który skrywa ponad 4000 bezcennych eksponatów. 

 

 

Gotowi na niesamowitą przygodę i podróż życia?! Odkryjmy wspólnie kolejny kraj z solistowej listy. My już nie możemy się doczekać!

 

 

 

KOSZTY

 

Cena rynkowa:

13 500 zł

 

 Koszt dla członków klubu

 

3700 zł + 650 euro + bilet 

Oszczędzasz:

5800 zł (42%) + otrzymujesz „Niezbędnik Solisty”

 

CENA ZAWIERA:

 • Przejazdy szybkimi pociągami po Japonii
 • Noclegi w tradycyjnych ryokanach lub hostelach w stylu japońskim (futony, pokoje przeważnie po 4 os.)
 • Przejazdy transportem lokalnym po dużych miastach
 • Kąpiel w onsenie, czyli tradycyjnych japońskich gorących źródłach 
 • Noc w kapsule hotelowej, bardzo popularnym sposobie noclegów 
 • Noc w świątyni japońskiej w okolicy góry Koya z wyżywieniem (kolacja, śniadanie) i poranna modlitwa
 • Większość wejść do zwiedzanych atrakcji
 • Wysokiej klasy ubezpieczenie OC i NNW
 • Opiekę doświadczonego polskiego lidera
 • Pakiet Solisty 

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletu lotniczego (zakup biletu po stronie Klubu)
 • Wyżywienia (śniadanie od 15-20 zł, obiad od 20 zł, kolacja od 15 zł i wzwyż)
 • Opcjonalnych atrakcji:
  • Wynajem kimona i przechadzka po ulicach Kyoto od 200 zł
  • Wyjazd z Tokyo aby zobaczyć wulkan Fuji około 200 zł

 

PORÓWNANIE PODOBNYCH WYPRAW

 

Oferta1 - 13 500 zł  | Oferta2 - 11 800 zł

 

UWAGA:

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu 2100. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Lider może być w danym miejscu po raz pierwszy. Każdy lider prowadzący wyprawę przeszedł i zaliczył 8-etapowe autorskie "Szkolenie Liderów" oraz jest przygotowany przez Klub do prowadzenia grupy oraz do wyjazdu w dane miejsce.

Nie jesteśmy biurem podróży, a klubem zrzeszającym podróżników i ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Właśnie dlatego organizujemy wyjazdy o 40 – 70% tańsze niż oferty biur, czy agencji wyprawowych. Jesteśmy z tego dumni, jednak nie mając tzw. „bufora” w sytuacjach awaryjnych koszty rozkładają się na całą grupę. Może to być np. skokowa zmian cen paliwa lub inne sytuacje losowe. Do tej pory dopłata na żadnym wyjeździe nie przekroczyła 100 zł. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

 

 

Przygoda czeka na Ciebie!

Zapisz się!

i dołącz do ekipy Solistów!

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń:

KLUB@SOLISCI.PL

530 260 680