Logo

Menu

Zdjęcie tła oferty

Od Taj Mahal po Himalaje

Wyjazd

Indie i Nepal
Długość wyjazdu
19 - 20 dni
Wielkość grupy
13
Zakwaterowanie
(Brak danych)
Komfort
Segmenty
Aktywny wypoczynek
Kraj
Indie, Nepal
Wyżywienie
(Brak danych)
Poziom trudności
Zdjęcie z programu wyjazdu
Solistowy LiderMarek Wójciak

Wyprawa w Himalaje połączona z trekkingiem to jedno z marzeń naszego życia. Uwielbiamy góry, więc już sama myśl, że zobaczymy ośnieżone szczyty najwyższych gór świata, będziemy wędrować przez wysokogórskie wioski i głębokie doliny, sprawia, że nie możemy się doczekać tego wyjazdu. Sam trekking to jednak nie wszystko, każdy trip musi być maksymalnie różnorodny! Na wyprawie zobaczymy klejnoty indyjskiej architektury i odwiedzimy parki narodowe, wczujemy się w tę wyjątkową mieszankę kultur, religii i barw.
#solisciteam

Dlaczego warto z nami jechać?

  • zobaczysz jeden z 7 nowych cudów świata – Taj Mahal
  • doświadczysz wszechobecnego chaosu Indii
  • weźmiesz udział w safari w Parku Narodowym Chitwan w Nepalu
  • zobaczysz miejsca, a w których zaczynała się prawie każda wyprawa w Himalaje
  • będziesz się świetnie bawić w solistowym towarzystwie!
  • poznasz historię jednej z nastarszych cywilizacji na świecie
  • będziesz zachwycać się indyjską i nepalską kuchnią
  • będziesz podróżować przez Indie pociągiem
  • spróbujesz paralotni w Pokharze i zobaczysz z lotu ptaka Himalaje
  • pokonasz swoje słabości i wejdziesz na 4130 m n.p.m. w najwyższych górach świata
Zwiń

Przyjmij wyzwanie

Zdjęcie z programu wyjazdu

INDIE + NEPAL

Plan wyprawy

  • Nowe Delhi
  • Taj Mahal
  • Jaipur
  • Kathmandu
  • Annapurna Base Camp
Zdjęcie z programu wyjazdu

Taj Mahal i trekking do Sanktuarium Annapurny

Wyprawa w Himalaje – zobaczenie na własne oczy majestatu „dachu świata”, to marzenie każdego podróżnika. Podobnie jak indyjskiego Taj Mahalu, jednego z 7 nowych cudów świata. W niecałe trzy tygodnie wyprawy do Indii zobaczymy m.in. najważniejsze atrakcje tego kraju pełnego sprzeczności. Skupimy się na północy – krainach Radżastan i Uttar Pradesh. Zobaczymy zatłoczoną stolicę New Delhi, wielomilionowe miasta, które odgrywały kluczową rolę w historii Indii, a w Varanasi naszym oczom ukaże się, czczony przez tysiące Hindusów, Ganges. Staniemy też u wrót Himalajów. Spędzimy czas w Pokharze i Kathmandu, skąd rozpoczyna się większość wysokogórskich wypraw w Himalaje. Poczujemy tamtejszy, niesamowity klimat podczas trekkingu do bazy pod Annapurną – najpiękniejszą górą świata. Do Annapurna Base Camp trekking zajmie nam 6 dni i będzie znakomitym ukojeniem zmysłów po chaotycznych Indiach. Wyprawa do Indii i Nepalu to wyprawa życia dla wprawionych podróżników i miłośników gór!

  • Zdjęcie z galerii
  • Zdjęcie z galerii
  • Zdjęcie z galerii
Zdjęcie z programu wyjazdu

Wyprawa w Himalaje

Wędrówka w najwyższych górach świata, gdzie piękno przyrody przeplata się z wszechobecną magią duchowości, tysiącletnią tradycją i egzotycznymi obrzędami… To wszystko czeka na Ciebie podczas niezapomnianej wędrówki do Sanktuarium Annapurny, której naturalnie nie może pominąć nasza wyprawa do Indii..

Annapurna Base Camp – trekking u stóp królowej Himalajów

Celem naszego trekkingu w Himalajach będzie Annapurna Base Camp (4130 m n.p.m), zwany również Sanktuarium Annapurny. Leży nieopodal dziesiątego co do wysokości szczytu Ziemi i królowej Himalajów – Annapurny (8091 m n.p.m.). Prowadzący do ABC szlak wiedzie przez niezwykle malownicze miejsca, a ze znajdującego się w nim schroniska rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków w Nepalu.

DZIEŃ 1: SIWAI - CHHOMRONG

Nie trzeba być zawodowym himalaistą, aby wybrać się z nami na trekking do Annapurna Base Camp. Trasa do Sanktuarium nie należy do najtrudniejszych, ale pełna jest pagórków, górek, wąskich ścieżek i stromych podejść. Prawie cały szlak to wykute w skale stopnie, których dziennie trzeba pokonać nawet setki, jak nie tysiące! Jest on więc wyjątkowo wymagający i męczący. Widoki podczas drogi i ze szczytu wynagradzają jednak każdy wysiłek. Na odcinku pokonywanym pierwszego dnia będziemy podziwiać wspaniałą, dziką dżunglę. Naszym celem będzie zaś bogata etnicznie górska wioska Chhomrong, której mieszkańcy należą do ludu Gurung.
Zdjęcie z programu wyjazdu

DZIEŃ 2: CHHOMRONG - DOVAN

Dzień drugi zaczniemy od śniadania z widokiem na zielone wzgórza kontrastujące z ostrymi, białymi szczytami kilkutysięczników. Na trasie zapomnimy na chwilę o stromych schodach z poprzedniego dnia i dla odmiany zamiast się wspinać – zejdziemy na dół. Czeka nas też mały skok adrenaliny podczas przeprawy przez wąski, wiszący most. Trasa tego dnia zachwyca w każdym detalu: małymi wodospadami, kamiennymi kapliczkami i sznurami kolorowych chorągiewek, a do tego widokiem na prawdziwego himalajskiego giganta – Machhapuchhare (6997 m).
Zdjęcie z programu wyjazdu

DZIEŃ 3: DOVAN - ANNAPURNA BASE CAMP

Tego dnia zdobywamy cel naszej wędrówki: Sanktuarium Annapurny. Czeka nas jednak długa i ciężka droga, ale po kilku godzinach naszym oczom pojawi się ONA, Królowa Himalajów – Annapurna (8091 m)! Ta chwila porusza serca nawet największych twardzieli… Zanurzymy się na chwilę w himalajskiej ciszy, napełnimy płuca czystym górskim powietrzem i oszołomieni nepalskim spokojem będziemy podziwiać otaczający nas amfiteatr kilkutysięczników.
Zdjęcie z programu wyjazdu

DZIEŃ 4,5 I 6: TREKKING POWROTNY

Czas na powrót! Zmęczeni, ale szczęśliwi zawitamy po drodze do bazy pod Machhapuchhare (6997 m), która przez Nepalczyków uznawana jest za świętą górę. Następnego dnia przejdziemy do skalistej doliny Modi Khola. Na jej dnie natura uformowała małe baseny termalne. Kąpiel w gorących źródłach to natomiast najlepsza nagroda za tak wymagający trekking! To już koniec naszej wędrówki, ale majestat największych gór globu oraz niezwykle magiczna atmosfera Nepalu pozostanie w naszych sercach na długo… Ale zanim wycieczka do Indii przekieruje naszą wyprawę – odwiedzimy kilka miejsc w niższych partiach Himalajów.
Zdjęcie z programu wyjazdu
Zdjęcie z programu wyjazdu

Pokhara – punkt wypadowy wypraw górskich

Miasto w centrum Nepalu, położone około 200 km na zachód od Katmandu, nad jeziorem Phewa Tal. Z uwagi na bliskość masywu Annapurny i jej obszaru chronionego, z mnóstwem tras trekkingowych, stanowi świetny punkt wypadowy, w którym często rozpoczynają się wyprawy w Himalaje. Niezapomniane widoki na ośnieżone szczyty gwarantowane!

Katmandu – stolica Nepalu

Nasza wyprawa do Indii i Nepalu nie może rzecz jasna nie zawitać do stolicy Nepalu, położonej w środkowej części kraju w Dolinie Katmandu. Stare miasto znane jest z hinduistycznych i buddyjskich świątyń, ponieważ obie te religie przenikają się tutaj wzajemnie. Do najważniejszych zabytków należą Katmandu Durbar Square (m.in. pałac królewski Hanuman Doka), Patan, Bhaktapur oraz buddyjskie stupy Swayambhu i Bodnath.
Zdjęcie z programu wyjazdu

Park narodowy w Chitwan – siedlisko endemicznych gatunków

Chitwan to jeden z najstarszych Parków Narodowych w Nepalu. To też dżungla i dom dla wielu gatunków endemicznych zwierząt. Można tu zobaczyć sławne rogate nosorożce, tygrysy, słonie, różne gatunki jeleni, małpy oraz niezliczone gatunki ptactwa, w ich naturalnym środowisku. Wybierzemy się na safari na łodziach po rzece Rapti, gdzie będziemy obserwować zwierzęta przychodzące do wodopoju, a później udamy się z przewodnikiem w głąb dżungli, by doświadczyć i przeżyć jeszcze więcej!
Zdjęcie z programu wyjazdu
Zdjęcie z programu wyjazdu

Delhi – witaj w Indiach

Delhi to bijące serce i stolica kraju, jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast Azji. Łączy w sobie bogatą historię i tradycję z nowoczesnością i dynamiką XXI wieku. Żadna wycieczka do Indii nie omija tego miejsca i my też do niego zawitamy. Przemierzając jego gwarne ulice, nie da się nie poczuć, co znaczy prawdziwy puls życia miasta – wśród klaksonów kierowców, nawoływania ulicznych sprzedawców i kucharzy można stracić poczucie czasu. Jednak Delhi to nie tylko labirynt wąskich uliczek i zaułków, z bazarami, świątyniami, meczetami i pałacami – ale również liczne festiwale i koncerty, prezentujące różnorodność indyjskiej kultury. Mówimy z całą pewnością: Delhi nie zapomnisz nigdy!

Lal Qil'ah – czerwona perła historii podczas wyprawy do Indii

Czerwony Fort, znany również jako Lal Qil'ah i jedno z najważniejszych dziedzictw kulturowych Indii – to majestatyczna forteca w samym sercu Delhi. Od XVII wieku zachwyca nie tylko rozmachem i kunsztem architektury, ale też swoją intensywnie cynamonową barwą. Mury z czerwonego piaskowca, z którego powstał, sięgają miejscami aż 33 m wysokości. Nic dziwnego! W środku kryją kompleks pałaców, sal rozrywkowych, łaźni, ogrodów, a nawet ozdobnej perły – meczetu. Warto zobaczyć go zwłaszcza po południu, kiedy stapia się z soczystą czerwienią zachodzącego słońca.
Zdjęcie z programu wyjazdu

India Gate – hołd walczącym

India Gate to jedno z najbardziej znanych i ikonicznych miejsc w Delhi, które zobaczymy w czasie wyprawy do Indii. Znajduje się w samym sercu miasta i jest pomnikiem upamiętniającym poległych żołnierzy Indii Brytyjskich, którzy zginęli w wojnach toczonych w latach 1914-1919. Jest nie tylko wspaniałym przykładem architektury i inżynierii, ale też miejscem kultury. W nocy, dzięki oświetleniu, India Gate nabiera magicznego charakteru, który przyciąga tłumy turystów i lokalnych mieszkańców. Przestronne i zadbane ogrody otaczające łuk są świetnym punktem, by odpocząć i chłonąć wieczorny klimat miasta.
Zdjęcie z programu wyjazdu
Zdjęcie z programu wyjazdu

Jaipur – miasto bogactwa i różu

Jaipur przenosi w magiczne czasy Rajputów od pierwszego postawienia stopy na królewskiej ziemi. Jednak ten jeden z najważniejszych ośrodków kultury Rajastanu cieszy się uwielbieniem nie tylko ze względu na słynne pałace, fortece i świątynie – ale swój kolor! Nazwa „Jaipur” pochodzi od różu, którym pomalowane są budynki starówki. To dzięki niemu miasto wygląda jak z bajki, a lokalnych artystów i rzemieślników, produkujących ręcznie wykonane tkaniny, ceramikę oraz ozdoby ze srebra i złota chętnie odwiedzają podróżnicy z całego świata. Psst – to też najlepsze miejsce do artystycznych zdjęć!

Hawa Mahal – oczko w głowie różowego Jaipuru

Pałac Hawa Mahal to przedłużenie jaipurskiego Pałacu Miejskiego, zbudowane z myślą o swobodzie przemieszczania się dam dworu – które zgodnie z ówczesnym systemem purdah, nie powinny być widziane przez obcych. Hawa Mahal wyróżnia się jednak nie tylko ideą, a oryginalnością – jego 953 rzeźbione w kształt plastrów miodu, maleńkie okna, pozwalają chłodnej bryzie dostawać się do środka. To zapewnia przewiew wiatru, jednocześnie nie uchybiając rąbka tajemnicy królewskiego życia kobiet… i robi niesamowite wrażenie! Zwłaszcza o poranku, gdy okna zalewa złota fala słońca.
Zdjęcie z programu wyjazdu

City Palace – symbol królewskich czasów

Jednym z architektonicznych cudów Jaipuru jest Pałac Miejski – most, na którym wyprawa do Indii przenosi do królewskich czasów miasta. To bogato zdobiony kompleks budynków, mieszczący zjawiskowe pałace, galerie i muzea (w tym zbiór kosztowności Maharadży Jaipuru – diamentów, rubinów, szafirów i pereł), otulony zielonymi ramionami ogrodów, fontann i kanałów. Ich cień pozwala na chwile wytchnienia od zgiełku miasta i tworzy niepowtarzalną atmosferę rodem z baśni.
Zdjęcie z programu wyjazdu
Zdjęcie z programu wyjazdu

Agra – wyprawa do Indii, która podbija smakiem

O Agrze słyszał cały świat – miasto słynie z jednego z najpiękniejszych zabytków na świecie, tajemniczego i niezwykle urokliwego pałacu miłości, Taj Mahal. Jednak poza klejnotem Indii, Agra ma do zaoferowania wiele innych symboli dziedzictwa kulturowego: między innymi kulinarnych! To właśnie na jej ulicach spróbujemy kuchni łączących smaki i wpływy różnych części Indii, odkryjemy zaułki pełne tradycyjnych sklepów, restauracji i kawiarni oraz damy się ponieść nieodpartemu urokowi miasta.

Taj Mahal – pałac miłości i najpiękniejszy klejnot Indii

Wzniesiony przez cesarza Shah Jahan, jako hołd dla swojej ukochanej żony Mumtaz Mahal, biały marmurowy gmach przyciąga podróżników z całego świata. Taj Mahal zachwyca i architekturą, i mistyczną atmosferą. Ogrody otaczające budynek podkreślają romantyzm miejsca, a odbicie konturów pałacu w tafli wody stawu u jego stóp to jedna z najpiękniejszych, pocztówkowych wręcz panoram w Indiach. To miejsce, które pozwala poczuć magię miłości łączącą cesarza i jego żonę, a jednocześnie zapiera dech w piersiach swoim rozmachem, dbałością o detale i szlachetnością.
Zdjęcie z programu wyjazdu

Agra Fort – świadectwo potęgi Mongołów

Agra Fort to fort pałacowy w samym sercu Agry – pozostałość po potężnym imperium Mogołów i prawdziwe świadectwo ich dawnej potęgi, wpisane na listę UNESCO już w 1983 roku. Wchodząc na teren fortecy w kształcie półksiężyca, przeniesiemy się w czasie do okresu, gdy Indie były rządzone przez cesarzy. Na naszej drodze staną potężne mury zbudowane z cegły i kamienia, a także imponujące bramy i wieże strażnicze, w stylu perskim i timurydzkim, które zachowują dumę i piękno mimo upływu lat.
Zdjęcie z programu wyjazdu
Zdjęcie z programu wyjazdu

Varanasi – miasto, które jest tu i teraz

W trakcie wyprawy do Indii nie ominiemy też Varanasi – jednego z najstarszych i najświętszych miast Indii, położonego nad brzegami Gangesu. Choć to tu niemal każdego dnia można być świadkiem religijnych praktyk pożegnania ze zmarłymi bliskimi, na płonących stosach – miasto samo w sobie pełne jest życia, gwaru i kolorów. Wąskie uliczki, tłumy uśmiechniętych, zagadujących ludzi i przepięknie przystrojone świątynie rozpościerają nad miastem pozytywną aurę. Kontrast Varanasi nakłania do refleksji – docenienia tego, co tu i teraz, w zasięgu naszych rąk.

Ganges – oczyszczająca wyprawa do Indii dla duszy i ciała

Ganges, mimo statusu najbardziej zanieczyszczonej rzeki na świecie, jest miejscem, w którym każdego dnia tysiące pielgrzymów kąpie się, aby oczyścić swoje dusze. Nad jej brzegami praktykuje się również zwyczaj palenia zwłok na otwartym stosie – który, choć kontrowersyjny, jest uważany za jedno z najważniejszych obrzędów hinduistycznych. Mimo wielkiego ciężaru emocjonalnego i trudnego widoku to ważny krok w drodze do wyzwolenia duszy. Ganges będzie dla nas okazją do poznania innego sposobu patrzenia na życie i śmierć – nieodłącznych elementów kultur i religii świata.
Zdjęcie z programu wyjazdu

Transport

W Indiach naszym transportem będą głównie pociągi, które z pewnością dostarczą nam sporo tak zwanego „local experience” lub nocne autobusy w zależności od trasy. Granice między Indiami, a Nepalem przekroczymy pieszo, natomiast w Nepalu poruszać się będziemy głównie transportem publicznym, z którego w głównej mierze korzystają turyści.
Zdjęcie z programu wyjazdu
Zdjęcie z programu wyjazdu

Noclegi

Podczas wyprawy będziemy spać w hostelach oraz w homestay'ach, w pokojach 3 – 5 osobowych. Dzięki temu poczujemy prawdziwy klimat Indii i Nepalu oraz przekonamy się o gościnności zarówno Hindusów jak i Nepalczyków. Trekking do Annapura Base Camp w Nepalu zaprowadzi nas w progi schroniska z pokojami wieloosobowymi.
Zdjęcie z programu wyjazdu
Zdjęcie z programu wyjazdu

Kuchnia Indii i Nepalu

Indie są ogromnym krajem, dlatego tradycyjna kuchnia tego państwa różni się w zależności od regionu. W północnej części Indii dominują mięsne dania z sosami, pszenne placki i chlebki naan. To właśnie z regionu północnych Indii pochodzi potrawa curry. W południowej części Indii szczególną sławą cieszy się zupa z soczewicy na ostro. Najbardziej popularne i najczęściej stosowane przyprawy w kuchni indyjskiej to cynamon, kmin, kolendra, goździki i gałka muszkatołowa, z kolei jeśli chodzi o mieszanki przypraw, najpopularniejszą jest garam masala. Z kolei w kuchni nepalskiej, podstawowym posiłkiem jest Dal Bhat. Dal to sos z soczewicy, natomiast Bhat to ryż. W skład dania, oprócz dwóch wymienionych składników, wchodzi również pikantne curry z warzyw. Częstymi dodatkami są też pikle, chlebek roti i jogurt. Będąc w Nepalu, koniecznie spróbować trzeba pierożków „momo”, które mogą być gotowane lub smażone, z farszem warzywnym lub mięsnym.

  • Zdjęcie z galerii
  • Zdjęcie z galerii
  • Zdjęcie z galerii

Zobacz co przed Tobą!

Liderzy wypraw

Zdjęcie ścieżki do skarbu

Cena wyjazdu

Od Taj Mahal po Himalaje (4)

Cena zawiera/nie zawiera

Cena zawiera

12 noclegów w hostelach w pokojach 3-5 osobowych

5 noclegów na trasie trekkingu do Sanktuarium Annapurny w Nepalu. Schroniska - pokoje wieloosobowe.

6-dniowy trekking do Sanktuarium Annapurny (ABC) z lokalnym przewodnikiem górskim

gorące Źródła podczas trekkingu ABC

dojazd i powrót z trekkingu jeepami

lot wewnętrzny Kathmandu – New Delhi

transport pociągami w Indiach (w przypadku przejazdu nocą wagon sypialniany)

transport busami w Nepalu

transfery lotniskowe

Wyprawa safari po Parku Narodowym Chitwan

wstep do Czerwony Fort

wstęp do Jama Masjid

wstęp do Katmandu Durbar Square

wstęp do Patan Durbar Square z przewodnikiem

wstęp do Qutub Minar z przewodnikiem

wstęp do Fort Amber z przewodnikiem

wstęp do Pałacu Miejskiego i Pałacu Wiatrów w Jaipurze z przewodnikiem

wstęp do Taj Mahal + Mauzoleum z przewodnikiem

wstęp do Hawa Mahal

wjazd do królewskiego miasta Bhaktapur

wstęp do świątyń: Swayambhunath, Bodhnath,

wstęp do grobowca Humajuna

wstęp do Golden Temple

wycieczka objazdowa po Delhi lokalnym busikiem

rejs łódką po Gangesie w Waranasi

wizę do Nepalu

opiekę polskiego doświadczonego lidera

składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy

wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne typu premium - SWR (sporty wysokiego ryzyka) na czas aktywności sportowych/ekstremalnych: KL + CP (150 000 EUR), Odpowiedzialność Cywilna - OC (100 000 EUR szkody na osobie, 50 000 EUR szkody na mieniu), Następstw Nieszczęśliwych Wypadków - NNW (10 000 EUR)

Cena nie zawiera

międzynarodowego lotu Warszawa – New Delhi – Warszawa (zakup biletu po stronie Klubu)

wyżywienia (bardzo tanie jedzenie na miejscu)

wizy do Indii (uczestnik wyrabia ją we własnym zakresie)

atrakcji fakultatywnych: lot paralotnią (ok. 110$), rafting (ok. 75$),

Zdjęcie z programu wyjazdu

Warianty / terminy

Hot Deal

-300 PLN

Od Taj Mahal po Himalaje

27.03.2025 - 15.04.2025

Lider:

Janek Wojtkowski

Cena transportu:

WAW/KRK/BER

DEL

DEL/KTM

WAW/KRK/BER

3100,00 PLN

Cena wyprawy:

3800,00 PLN

3500,00 PLN

+1000,00 USD
Gotówka na miejscu

Hot Deal

-300 PLN

Od Taj Mahal po Himalaje

15.04.2025 - 4.05.2025

Lider:

Kacper Ziółek

Cena transportu:

WAW/KRK/BER

DEL

DEL/KTM

WAW/KRK/BER

3250,00 PLN

Cena wyprawy:

3800,00 PLN

3500,00 PLN

+1000,00 USD
Gotówka na miejscu

Hot Deal

-300 PLN

Od Taj Mahal po Himalaje

2.10.2025 - 21.10.2025

Lider:

Solistowy Lider

Cena transportu:

WAW/KRK/BER

DEL

DEL/KTM

WAW/KRK/BER

3000,00 PLN

Cena wyprawy:

3800,00 PLN

3500,00 PLN

+1000,00 USD
Gotówka na miejscu

Hot Deal

-300 PLN

Od Taj Mahal po Himalaje

19.11.2025 - 8.12.2025

Lider:

Solistowy Lider

Cena transportu:

WAW/KRK/BER

DEL

DEL/KTM

WAW/KRK/BER

3200,00 PLN

Cena wyprawy:

3800,00 PLN

3500,00 PLN

+1000,00 USD
Gotówka na miejscu