Weekend z Olkiem Dobą - kajak, namiot i natura

Z cyklu Live Wild Szwecja

Pomysł na aktywny weekend

Wakacje pełną para, a Ty jeszcze nie masz pomysłu na weekend? Mamy dla Ciebie odpowiedź. Zgrana ekipa i Olek Doba we własnej osobie. Dobra zabawa na 3- dniowym spływie po rzece Dobrzyca i Piława czeka. Zmierz się z 50 km trasy na odcinkach: Golce – Ostrowiec (rzeka Dobrzyca) oraz Nadarzyce – Szwecja – Czechyń (rzeka Piława). Dzikie zielone meandry rzek czekają właśnie na Ciebie! Nic tak nie odrywa od codziennych obowiązków jak pobyt blisko natury. Namiot, kajaki, piękna pogoda i świeże powietrze to gwarancja udanego weekendu. Nie ma nad czym się zastanawiać!

#SolisciTeam

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Golce
 • Ostrowiec
 • Nadarzyce
 • Szwecja
 • Czechyń

Aleksander Doba to Solista!

Aleksander Doba na swoim koncie ma niezliczoną liczbę osiągnięć, między innymi samotne przepłynięcie Atlantyku kajakiem przy użyciu siły wyłącznie własnych mięśni, okrążenie Bajkału (kajakiem oczywiście) czy zdobycie tytułu Podróżnika Roku 2015 według National Geographic. I tak wymieniać można by było jeszcze bardzo długo. Dla tego człowieka nie ma rzeczy niemożliwych. Oprócz kajakarstwa, jest także pasjonatem skoków ze spadochronem, żeglarstwa i latania szybowcem. Bardziej charyzmatycznego i pozytywnego człowieka ze świecą szukać! Dołącz do Olka na trasie spływu i podszkól swoje kajakarskie umiejętności pod okiem mistrza w pięknych okolicznościach natury.  #LiveWild wzywa.

Dzień 1 - PIĄTEK: Golce - Ostrowiec (20 km, ok. 6h)

Początek spływu rozpoczniemy tuż obok starego młyna z początku lat 30 – tych. Bujna roślinność, odgłosy przyrody i spokojny nurt rzeki na trasie pozwolą odetchnąć. Popłyniemy w stronę Ostrowca, mijając po drodze liczne mostki i skupiska okazałych dębów, z których niektóre posiadają miano pomników przyrody. Mniej więcej w połowie zatrzymamy się na krótką przerwę, która pozwoli nam zregenerować i nabrać siły na dalszą część spływu. Kilkugodzinne wiosłowanie zakończymy na polu biwakowym w przy ognisku i kiełbasce. Będziemy mieli okazję posłuchać o przygodach Olka i podzielić się własnymi.

Dzień 2 - SOBOTA: Nadarzyce - Szwecja (22 km, ok. 6h)

Pierwsze kilkadziesiąt metrów spływu będzie wyzwaniem bo już od pierwszych metrów, żwawy nurt pociągnie nas w dół rzeki. Na szczęście, po intensywnym starcie przychodzi pora na rozluźnienie- rzeka tutaj nieco zwalnia i spłyca się. Po obu stronach roztaczają się zielone polany, tworząc idealną scenerię na nasz pierwszy odpoczynek. Po chwili wytchnienia wracamy z powrotem na trasę. Jedyną napotkaną przez nas przeszkodą na tym odcinku mogę być wystające z wody drewniane słupki będące pozostałością po regulacji rzeki. Po paru godzinach wiosłowania naszym oczom ukaże się pole namiotowe, gdzie rozpalimy ognisko i lepiej się poznamy 🙂

Dzień 3 - NIEDZIELA: Szwecja - Czechyń (9 km, ok. 3,5h)

W ostatni dzień naszej weekendowej przygody czeka nas 9 kilometrów spływu. Ten krótki odcinek, w trakcie którego rzeka z wolna meandruje, biegnie głównie pośród wysokich traw i trzcin, tworząc tym samym idealne warunki do zadumy i wsłuchania się w odgłosy natury. Tak płynąc, po około 3 godzinach docieramy do miejscowości Czechyń stanowiącej metę naszej kajakowej podróży. To czas na pamiątkowe zdjęcia i (niestety!) pożegnanie. Dziki weekend #LiveWild dobiega końca.

Inspiracje od najlepszych - opowieści przy ognisku

Wieczory spędzimy razem przy wspólnym ognisku w niesamowitych okolicznościach przyrody. Pieczone ziemniaki oraz kiełbaski to elementy, bez których porządne ognisko nie istnieje. Rozmowy oraz opowieści o wyprawach – tym zawsze się dzielimy podczas takich spotkań. Nie ma nic lepszego niż rozmowy pod gołym niebem o pięknie naszego świata z ludźmi nadającymi na tych samych falach. Kierujemy się prostym hasłem #LiveWild.
Naładowani jednocześnie energią i spokojem możemy wracać do swoich codziennych obowiązków, po to by za jakiś czas znowu przeżyć przygodę nie z tej ziemi.

Weekend w Szwecji - kajak, namiot i natura 11

Dlaczego warto z nami spędzić ten weekend?

 • Jedyna okazja na zmierzenie się z Olkiem Dobą kajak w kajak
 • Odpoczynek od dynamicznej codzienności na łonie natury
 • Wieczorne opowieści z podróży Olka przy ognisku
 • Nadbagaż wspomnień i humoru
 • Zakwasy gwarantowane!
 • Zdobywasz nowe umiejętności
 • Będzie się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji szyjąc pod te wyprawę, jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3
Justyna Kucharska

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

Specjalistka od spraw wschodu - Wschodoznawca z pasji i wykształcenia. Motto życiowe: Life is good! Uwielbia się uczyć nowych rzeczy, obmyślać, jak coś zrobić inaczej. Pociąg do dużych maszyn miała od dziecka, dlatego serwisowanie kombajnów buraczanych na różnych kontynentach to jej dream job (nie żartujemy!)
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Laughter has no foreign accent!

Monika Ścibor

Justyna Kucharska

Kokodżambo i do przodu!

Justyna Kucharska

Monika Ścibor
Justyna Kucharska

Transport

Termin już minął

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

480 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 240 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 240 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • Wynajem kajaków na 3 dni
 • Noclegi na polach namiotowych
 • Opłatę klimatyczną
 • Transport namiotów (3 - osobowe)
 • Wynajem potrzebnego sprzętu: wiosła, kajaki, kamizelki asekuracyjne
 • Transport kajaków
 • Dostęp do infrastruktury sanitarnej
 • Transport bagaży na trasie spływu
 • 2 x dostęp do prysznica
 • Potrzebny sprzęt campingowy: kuchenki do gotowania, gaz i garnki
 • Opłatę parkingową
 • Dwa ogniska z kiełbaskami
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie podróżne Ergo Hestia (do 200 000 zł)

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu na miejsce spływu (Szwecja koło Wałcza) oraz powrotu do domu
 • Wyżywienia
 • Możliwość spania na materacu w Stodole przerobionej na miejsce noclegowe w cenie 10 zł /noc lub domku 7 osobowym w cenie 30 zł/noc
 • Korzystania z energii elektrycznej na polu namiotowym (ok. 10 zł)

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Długi weekend z Olkiem Dobą

Bory Tucholskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Vintage photo of beautiful Krutynia river landscape photographed from kayak. Photo with vintage mood effect

Z cyklu Live Wild

Krutynia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Gorce na e-rowerach!

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Długi weekend z Olkiem Dobą

Bory Tucholskie

Zobacz terminy
Zobacz terminy
Vintage photo of beautiful Krutynia river landscape photographed from kayak. Photo with vintage mood effect

Z cyklu Live Wild

Krutynia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Z cyklu Live Wild

Gorce na e-rowerach!

Zobacz terminy
Zobacz terminy