Morska przygoda, trekkingi i destylarnie whisky Szkocja Extreme

Pomysł na wyprawę marzeń

W Szkocji znajdziemy przepiękne krajobrazy i mnóstwo okazji na trekkingi – te krótsze i te kilkudniowe. My wybraliśmy najlepsze z nich, połączyliśmy je ze zwiedzaniem zachodniego wybrzeża kraju na luksusowym jachcie i dodaliśmy zwiedzanie najlepszych destylarni whisky! Czy wiedzieliście, że ten złoty trunek oznacza “wodę życia” w języku gaelickim? Na tej unikalnej wyprawie na pewno nam jej nie zabraknie! “Szkocja pod żaglami” to nie zwykła wycieczka objazdowa. To jedyna w swoim rodzaju wyprawa, podczas której będziemy przeprawiać się przez 5 dni przez najpiękniejsze trasy trekkingowe, a przez kolejne 5 dni będziemy pływać na jachcie i podziwiać krajobrazy od strony morskiej. Zapraszamy na szkocką przygodę życia!

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Loch Lomond
 • Glencoe
 • Isle of Skye
 • Craobh Haven
 • Islay
 • Campebeltown

Szkocka wyprawa w solistowym stylu!

Plan jest podzielony na dwie części: przez 5 dni zwiedzamy lądową Szkocję, a kolejne 5 dni spędzamy na jachcie. Będziemy się zachwycać krajobrazami podczas wielu trekkingów, spać pod namiotami, zażyjemy prawdziwego kempingowego życia! Potem drugą połowę wycieczki poświęcimy na opłynięcie zachodniego wybrzeża, i zwiedzanie portowych miasteczek. Wyjazd jest aktywny, wymaga współpracy, a na jachcie będzie panować jedna zasada: słuchamy się Kapitana! Podczas trekkingów noclegi są przewidziane na polach kempingowych w namiotach, natomiast podczas rejsu będziemy spać w kojach. Już teraz wybierz się z Solistami w wyjątkową podróż i przeżyj morską przygodę!

Jachtem wzdłuż Szkocji!

Nasza morska przygoda odbędzie się na wygodnym jachcie, idealnym do relaksującej żeglugi. Zwany już “Klasykiem”, model Gib Sea 352, posiada wygodny salon, przedział z prysznicem i pojemną lodówkę. Jacht wyprodukowany został przez firmę Dufor. Długość całkowita jednostki to 10 m 95 cm; szerokość to 3 m 45 cm. Powierzchnia żagli która pozwoli na eksplorację szkockich wód to 60 m2. Jacht ten dysponuje 3 kojami, które pomieszczą do 8 osób, jednak my będziemy podróżować w 6 osób wraz z kapitanem.

Na szkockim lądzie

Loch Lomond - brama Highlandów

Park Loch Lomond rozdziela niziny od górzystych terenów Szkocji. To tutaj znajdziemy największe jezioro Wielkiej Brytanii, na którym znajduje się aż ponad 30 wysepek. Tereny parku Loch Lomond można zwiedzać na różne sposoby: liczne ścieżki piesze gwarantują ciekawe i w większości łatwe trekkingi, można też wybrać się na pływanie kajakami. Malownicze wioski położone dookoła Loch Lomond zachwycają jak np.: mała i klimatyczna wioska Luss.

Glencoe - Dolina Łez

Glencoe to perełka Highlandów. Dolinę charakteryzują strome zbocza, z których spływają małe potoki wody i większe strumienie. Malownicze tereny służyły za scenerię filmu “Harry Potter i Więzień Azkabanu”. Piękne wrzosowiska i przejrzyste jeziora gwarantują widoki, które wprawią w zachwyt i będą pięknie prezentować się na fotografiach. Warto wspomnieć o tym, że pod koniec XVII wieku angielskie wojska zabiły tutaj ponad 70 osób – wydarzenie to zyskało miano “rzezi w Glecoe”.

Portree - stolica wyspy Skye

Portree to stolica wyspy Skye i kolorowe miasteczko portowe. Nie zabraknie tutaj destylarni i to nie byle jakiej – sam Talisker produkuje whisky właśnie w Portree. Wybierzemy się na spacer po mieście i napijemy się obowiązkowo szklaneczki złotego trunku, by w pełni poczuć atmosferę tego miejsca!

Isle of Skye - niespotykane krajobrazy

Isle of Skye to druga co do wielkości wyspa Szkocji. Turyści przyjeżdżają tutaj dla krajobrazów i pięknej, nietkniętej przez człowieka natury. Formacje skalne, które zobaczymy podczas trekkingów, zachwycają i mają wiele odcieni – w zależności, na jaką pogodę trafimy, a ona może się zmienić w każdej minucie! Najsłynniejsze miejsca Isle of Skye to: Quiraing , Old Man of Storr czy Nest Point z samotną latarnią.

Na szkockich wodach

Craobh Haven - serce wybrzeża

Craobh Haven to miejscowość zbudowana od zera w 1983 roku.Osoby pływające w tej części Szkocji uważają miasteczko za serce szkockiego wybrzeża. Tutejsza marina może pomieścić aż 250 statków!

Islay - raj dla smakoszy whisky

Islay to prawdziwy raj dla smakoszy whisky. Na wyspie działa aż 8 destylarni whisky. Skorzystamy z okazji i odwiedzimy 3 z nich, aby zobaczyć proces produkcji oraz zdegustować wyśmienite wyroby. Najsłynniejsza destylarnia na wyspie to  Port Ellen. Destylarnia jest już zamknięta, ale pozostałe zasoby słodu są wykorzystywane do produkcji whisky w innych miejscach na Islay.

Campebeltown - port rybacki i stolica whisky

Campebeltown było niegdyś zwane Światową Stolicą Whisky. Działały tu prężnie 34 destylarnie, które na okrągło produkowały złoty trunek i eksportowały go do wielu miejsc na świecie. Obecnie ta sława przeminęła, większość destylarni została zamknięta, a miasto stało się portem rybackim i punktem rozwoju dla elektrowni wiatrowych.

Doświadcz:

Morskie życie na jachcie

Doświadcz życia na jachcie: pełnienia wachty, cumowania, żeglowania, nawigowania. Przeżyj przygodę, jaką ciężko zorganizować sobie samemu – w 5 dni opłyń z nami zachodnie wybrzeże Szkocji, poczuj wiatr we włosach i odetchnij pełną piersią!

Spróbuj:

Whisky u źródła

Whisky to trunek, który niewątpliwie będzie nam często towarzyszył podczas tej wyprawy. Liczne destylarnie w Szkocji oferują degustacje połączone z wizytą “na produkcji”. My na pewno wybierzemy się na taką degustację i spróbujemy najlepszych whisky na wyspie!

Sprawdź się:

Trekkingi na szkockich ziemiach

Szkockie górzyste tereny tzw. Highlands, surowe krajobrazy zmieniające się z każdym promieniem słońca, zatoki wcinające się w zielone połacie ziemi – to właśnie czeka nas podczas trekkingów w czasie tej wyprawy. Każdy kolejny krok i cały wysiłek będzie wygradzany z nawiązką przez niesamowitą, szkocką naturę.

Odetchnij:

Zatrzymaj się na moment
Po dniu pełnym wrażeń usiądziemy na łodzi z kubkiem gorącej herbaty i będziemy obserwować, rozciągające się nad nami, niebo pełne gwiazd. Odetchnij, zrelaksuj się. Szkocja zafunduje nam doskonałe ku temu warunki: świeże powietrze, widoki, przestrzenie pełne zieleni, morską bryzę w trakcie żeglugi.

xx
xx
xx
xx

ZOBACZ CO PRZED TOBĄ!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Zażyjesz prawdziwego, morskiego życia
 • Spróbujesz whisky u źródła
 • Zachwycisz się krajobrazami podczas licznych trekkingów
 • Uwiecznisz na fotografiach najstarsze szkockie zamki
 • Popłyniesz jachtem wzdłuż zachodniego wybrzeża Szkocji
 • Odwiedzisz destylarnie whisky
 • Zobaczysz najstarszą rasę bydła na świecie - krowy Highland
 • Dasz się zaskoczyć szkockiej pogodzie
 • Zobaczysz ikony Isle of Skye
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Agnieszka Zalewska

Spełniam to, co jeszcze niespełnione ...

Agnieszka Zalewska

Na co dzień w biegu dziennikarskich obowiązków słucham, pytam, szukam, sprawdzam i rozliczam … Podobno ciekawość to pierwszy stopień do piekła. W takim razie powinnam siedzieć na tronie w diabelskich czeluściach ;) Życie i praca nauczyło mnie, że nie ma sytuacji bez wyjścia, problemów bez rozwiązania, podróży bez nieplanowanych przygód. Lubię się zgubić i odnaleźć w domu lokalnych mieszkańców, żeby skosztować nieco ich życia. Podróżowanie to dla mnie suma ludzkich historii i pięknych miejsc.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Agnieszka Zalewska

Spełniam to, co jeszcze niespełnione ...

Agnieszka Zalewska

Agnieszka Zalewska

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW

Działając w ramach obowiązku informacyjnego wynikającego z przepisów powszechnie obowiązującego prawa – informujemy, że z uwagi na szybkość, zmienność i brak możliwości precyzyjnego przewidywania wprowadzania wewnętrznych regulacji sanitarnych państw, przez które przebiega podróż do miejsca docelowego imprezy turystycznej, może zaistnieć sytuacja, w której podróżny na podstawie ww. regulacji, będzie zobowiązany przed wjazdem na terytorium danego państwa – do wykonania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, a następnie do pokrycia kosztów jego wykonania w pełnej wysokości, w celu kontynuowania podróży do miejsca docelowego imprezy turystycznej. Niemniej jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczestników, ze swojej strony zapewniamy pełne wsparcie w zakresie informacyjnym dotyczące: obowiązujących i bieżąco wprowadzanych regulacji na trasie podróży imprezy turystycznej. Takie informacje wysyłane są do uczestników konkretnych wyjazdów drogą emailową. Jednocześnie informujemy, że na podstawie art. X Regulaminu Imprez Turystycznych Podróżny może w każdym czasie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej zrezygnować z udziału w imprezie turystycznej (odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej), zgodnie z wyliczeniami kosztów rezygnacji zawartych w umowie.

Transport

Wygodne połączenie z Katowic lub Wrocławia!

Termin już minął

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

4988 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 1350 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1350 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

440 GBP

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena zawiera

 • wynajem jachtu
 • opiekę Kapitana podczas rejsu jachtem
 • opłaty portowe
 • wynajem samochodu (kierują uczestnicy i lider)
 • koszt paliwa na całej trasie
 • wejście do destylarni whisky
 • jeden nocleg w Glasgow w pokoju wieloosobowym
 • reszta noclegów na polach kempingowych w namiotach
 • wynajem namiotów
 • opłaty kempingowe
 • sprzęt kempingowy (kuchenki, garnki)
 • zwiedzanie zamku Dunvegan
 • 3 kg bagażu do bagażu nadawanego kupionego dla całej grupy
 • opiekę polskiego lidera
 • wysokiej jakości ubezpieczenie OC i NNW
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • niezbędnik Solisty

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego (kupno po stronie Klubu, cena podana z dużym bagażem podręcznym Ryanair)
 • wyżywienia
 • kosztów wykonywania badań lekarskich, testów diagnostycznych oraz innych czynności wymaganych przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa państw przez które przebiega podróż

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Rajskie wyspy pośrodku Oceanu

Hawaje

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Perełka Norwegii

Lofoty

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Kraina skuta lodem

Islandia Extreme

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Rajskie wyspy pośrodku Oceanu

Hawaje

Zobacz terminy
Zobacz terminy