1 Solista 1 gość

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
Live Wild tło 3

Live Wild Live Wild Winter Camp

Pomysł na weekend marzeń

Soliści! Zapraszamy na długo wyczekiwany przez nas Live Wild Winter Camp. Będzie to pierwsze wydarzenie
z cyklu weekendowych wyjazdów podróżniczych po Polsce z przyświecającą ideą Live Wild!

Co się za tym kryje? Ucieczka z miasta, obcowanie w pięknej naturze przy czystym powietrzu. Chcemy próbować nowych rzeczy, odkrywać pasje, zdobywać nowe umiejętności, doświadczenia. Podczas wydarzeń markowanych naszymi „dzikimi wilkami” nie zabraknie także integracji w przyjaznej grupie osób. Czas na zimową przygodę! Oprócz wspólnego czasu spędzonego w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego i zimowego trekkingu wraz z Tomkiem Habdasem, przygotowaliśmy szereg atrakcji dodatkowych oraz praktycznych szkoleń. Śniegu na 100% nie zabraknie!

 

Aktywny

Poziom
Aktywny

Wyprawy dla osób lubiących aktywne spędzanie czasu – bogate w długie spacery i trekkingi,
przemieszczanie się z plecakiem, podróże lokalnym transportem.

Żyj dziko

Komfort
Żyj dziko

Jak na prawdziwych wędrowców przystało noce będziemy spędzać w namiotach lub w wygodnych camperach (Kanada z Alaską i Australia). Do dyspozycji uczestników: namioty 2-4 osobowe, kuchenki gazowe i w niektórych opcjach krzesła campingowe.

Adventure

Rodzaj
Adventure
Dla doświadczonych

Wyprawa pełna przygód – autorskie trasy (często przecieranie po raz pierwszy), wejście tam
gdzie i jak daleko się da ;), przejazdy lokalnym transportem, dużo chodzenia z plecakiem, 1-3 dniowe trekkingi i przeprawy.

Plan wyprawy

 • Wspinaczka lodowa
 • Trekking w górach
 • ABC lawinowe
 • Biegówki
 • Jamy śnieżne

Turbacz - miejsce z duszą

Pierwsze wydarzenie z cyklu Live Wild odbędzie się w urokliwym Schronisku PTTK na Turbaczu, które już od pięćdziesięciu lat zaprasza turystów wędrujących po Gorcach w swoje gościnne progi. Kusi wyśmienitym jedzeniem (pierś z kurczaka w sosie oscypkowym – bajka), warunkami noclegowymi, atmosferą… a przede wszystkim legendarną panoramą Tatr, którą można podziwiać bezpośrednio przed schroniskiem oraz z jego okien. Położony na wysokości 1283 m n.p.m., leżący na zworniku szlaków gorczańskich, jest idealną bazą wypadową do wędrówek po Gorcach. Podczas Live Wild Winter Camp spędzimy dwa dni na gorczańskich szlakach oraz w pięknym zimowym otoczeniu.

 

Koszt wyjazdu przy zapisie do 31.01.2019 to 390 zł,

Koszt wyjazdu przy zapisie w okresie od 01.02 do 13.03.2019 to 450 zł.

Szkolenia zimowe

Szkolenia będą prowadzone przez najlepszych specjalistów tej dziedziny. Podczas zajęć opiekować się Wami będą doświadczeni instruktorzy, ratownicy GOPR, byli zawodnicy obecnie trenerzy narciarstwa biegowego. Program dostosowany będzie do poziomu technicznego grupy (narciarstwo biegowe, wspinaczka lodowa) natomiast pozostałe szkolenia będą prowadzone od podstaw. Oprócz ABC lawinowego podczas weekendu znajdziesz jeszcze czas na 2 wybrane szkolenia.

Trekking z Tomkiem Habdasem

Jeżeli chcielibyście się wybrać w góry, to nie ma lepszego towarzysza niż Tomek Habdas. Miłośnik gór i natury. Sam twierdzi, że to właśnie w górach jest najlepszą wersją siebie. W Social Media bardziej znany jako W Szczytowej Formie, zabierze Was na trekking, w czasie którego pokaże Wam najpiękniejsze miejsca Gorczańskiego Parku Narodowego.

ABC lawinowe - naucz się wszystkiego o górskich lawinach!

Specjaliści od lawin pokażą Wam, w jakich okolicznościach powstają lawiny i co najważniejsze: jak poruszać się po zagrożonym terenie i jak go rozpoznać. Poznasz metody poszukiwania ludzi zasypanych przez lawinę, a także sam będziesz mógł doświadczyć poszukiwań
zaginionego. Szkolenie obejmuje wprowadzenie teoretyczne, ale także praktyczne nauki w terenie. Zapewniamy uczestnikom lawinowe ABC (detektor lawinowy, łopatka, sonda).

 

Biegówki - narty inaczej

Szkolenie prowadzone będzie przez @TURBACZ XC. Poznasz podstawową technikę poruszania się i jazdy na nartach biegowych (delikatne podbiegi, krok z odbicia, nauka zjazdu). Nasi instruktorzy to pasjonaci narciarstwa biegowego, którzy swoim optymizmem, pozytywnym nastawieniem i uśmiechem, sprawią że staniesz na biegówkach jeszcze nie raz! Narty biegowe to atrakcja fakultatywna (koszt 120 zł; w cenie sprzęt: narty, buty, kije).

 

Rakiety śnieżne - alternatywa dla narciarstwa

Rakiety śnieżne to zdecydowanie aktywność sportowa, a zarazem alternatywa dla narciarstwa. Z roku na rok zyskują one coraz więcej zwolenników. Pod okiem instruktora dobierzecie sprzęt i spróbujecie swoich sił w wędrówce. Rakiety śnieżne są atrakcją fakutlatywną  (koszt 95 zł; min. 10 osób).

 

Prelekcje podróżnicze - z najlepszymi!

Po całym aktywnym dniu spędzonym blisko natury w górach usiądziemy i posłuchamy o… podróżach i górach! Tomek Habdas opowie o swoich licznych górskich trekkingach i przygodach. Będzie okazja do podpytania się o to, jak się przygotować, co trzeba wziąć, kiedy najlepiej iść w góry. Łukasz Nowak zainspiruje Was opowięsciami o podróżach we wszelkie możliwe rejony świata. Bedzie podróżniczo, górsko i blisko natury, czyli to, co kochamy najbardziej!

Live Wild Winter Camp rakiety

Wspinaczka lodowa - dla odważnych

Wspinanie lodowe to atrakcja zdecydowanie dla wtajemniczonych. Zapraszamy na zajęcia wprowadzające do nauki wspinania w lodzie. Na ściance lodowej pod Turbaczem, pod okiem instruktora możecie spróbować niektórych jej elementów. Przygotujesz stanowisko zjazdowe w lodzie, nauczysz się korzystać z dziabki i raków. Na specjalnie przygotowanej ściance, w bezpiecznych warunkach przekonacie się, czym jest wspinaczka lodowa. Lodowymi wojownikami nie zostaniecie po pierwszym szkoleniu, ale na pewno nabierzecie szacunku do wspinania lodowego. Atrakcja fakultatywna (koszt: 99 zł, w cenie wszelki potrzebny sprzęt, min.10 os.).

 

Jamy śnieżne - awaryjny nocleg w górach

Zdarzyło Ci się kiedyś zabłądzić w górach? W lesie? Zaskoczyła Cię noc? Zimą w górach bywają ciężkie i zmienne warunki. Zaspy śnieżne mogą uniemożliwić Ci zejście do wioski czy dotarcie do schroniska. Podczas szkolenia pokażemy, jak zabezpieczyć się przed
ciężkimi warunkami atmosferycznymi podczas awaryjnego noclegu w górach. Wspólnymi siłami wybudujemy jamy śnieżne i je przetestujemy! Atrakcja fakultatywna (koszt 119 zł, w cenie sprzęt, min. 10 os.)

 

Transport

 • dojazd we własnym zakresie
 • spotykamy się przy wypożyczalni Turbacz XC zlokalizowanej przy parkingu przy zielonym szlaku w Obidowej.
 • dane GPS: 49°32'56.7"N 20°02'04.9"E http://bit.ly/LiveWildWinterCampDojazd
 • możliwość skorzystania z bezpłatnego niestrzeżonego parkingu
 • dojazd pociągiem (do Nowego Targu), a następnie autobusem linia 3 z parkingu przy galerii (galeria Buy and F ly Nowy Targ)
 • autokarem (z Krakowa do Klikuszowej) – następnie z Klikuszowej bezpośredni autobus linia 3 pod sam parking w Obidowej

Dlaczego warto z nami jechać?

 • spędzisz cudowny weekend w gronie podróżników w otulinie Gorczańskiego Parku Narodowego
 • przejdziesz praktyczne szkolenie ABC lawinowe
 • do dyspozycji szereg szkoleń – zarówno praktycznych jak i rozwijających zimowe pasje
 • przejdziesz pięknymi krajobrazowymi dolinami z przepięknymi widokami na Tatry
 • zjesz najlepsze oscypki na Podhalu!
 • będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie

Liderzy wyprawy

Kosmita i wariat

Łukasz Nowak

Podróżnik, inwestor, power speaker. Założyciel Klubu Podróżników Soliści. Z wykształcenia ekonomista, z zawodu analityk giełdowy aktywnie działający na rynku start-up oraz venture capital. Miłośnik gór, wspinaczki w każdej formie, ekstremalnej jazdy na nartach i skoków spadochronowych. Uzależniony od adrenaliny. Prelegent wielu konferencji i spotkań – m.in. TEDxUWr, World Travel Show, Międzynarodowe Targi Turystycze Wrocław, Queens of Life, TTWarsaw. Absolwent programu World Class Speaker Academy. Aktywny w mediach jako komentator bieżących wydarzeń na świecie – TVN24, TVN BiŚ. Uczestnik audycji podróżniczych – Złote Przeboje, Polskie Radio.
Poznaj lidera Artboard 3

Tomasz Habdas

Urodziłem się trochę ponad 30 lat temu w Żywcu, w sercu Beskidów Zachodnich. Tam się wychowałem i tam zrodziła się wielka miłość do gór, która trwa do dzisiaj. Później swoje życie związałem z Warszawą, ale w każdej wolnej chwili uciekam na południe, by choć trochę pobyć nad poziomem morza. Z jednej strony jestem umysłem mocno ścisłym i analitycznym, ale z drugiej uwielbiam przyrodę i naturę. Każdego dnia odnajduję powód do uśmiechu bo radość w życiu jest bardzo ważna.
Poznaj lidera Artboard 3

polot i fantazja!

Marcin Glądała

W #soliściteam jestem od samego początku. Obecnie zajmuję się wyjazdami grupowymi oraz tworzeniem programów incentive w nowej marce "Architekt Podróży". Możecie spotkać mnie praktycznie na każdych targach podróżniczych, często mam przyjemność prowadzić także solistowe prelekcje podróżnicze. W podróżach szukam przestrzeni, majestatycznych widoków i przyrody - z tego względu wybranką mojego serca na zawsze pozostanie Islandia. W pośpiechu i chaosie współczesnego świata, ciężko pozwolić sobie na "luksus" zwolnienia tempa. Dla mnie Islandia jest miejscem gdzie oddycham pełną piersią, krainą która oferuje dosłownie wszystko czego potrzebuję. Majestatyczne widoki, woda… dużo wody :), unikalne formacje skalne, wulkany, jaskinie lodowe. Wymieniać można bez końca. Oprócz magnesów i wspomnień z Islandii przywiozłem żonę :) Żyję według motta "polotu i fantazji". Jak już się za coś biorę, staram się to robić z pełnym zaangażowaniem i serduchem. Kocham muzykę - w zaciszu domowym często widywany jestem z gitarą pod ręką, a jak chcę posłuchać konkretnej muzy a nie mojego rzępolenia chodzę na koncerty, dużo koncertów. Uwielbiam grać w piłkę - analogicznie do koncertów gdy zmęczy mnie moje "kopanie po czole" regularnie z przyjacielem jeżdżę na mecze Manchesteru United. Kocham gotować - dla żony, dla siebie, dla gości, czy na wyjazdach - trip na Islandię bez kupienia 20 kg ryby w porcie uważam za nieudany :). Ci co mnie znają, wiedzą że buzuje we mnie energia. Cały czas w ruchu, nie potrafię usiedzieć w miejscu. Realizacja wyjazdów i przebywanie z ludźmi to mój żywioł. Tripy prowadzę z polotem i fantazją – dużo śmiechu, pozytywnej energii, przełamywania słabości i kolekcjonowania „dreamsów”. Jadąc ze mną na wyprawę, możesz spodziewać się...? Z pewnością mojego zaangażowania, takiego naturalnego nie wyuczonego. Nie prowadzę wyjazdów z plakietką na piersi. Oprócz szalonych pomysłów czy przygód, przywiązuję uwagę do realizacji planu, dbałości o całą grupę oraz przekazania Wam jak najwięcej jak tylko potrafię.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Kosmita i wariat

Łukasz Nowak

Tomasz Habdas

polot i fantazja!

Marcin Glądała

Transport

Dojazd we własnym zakresie

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

450 pln

Koszt wyprawy

Koszt wyprawy:

I transza - 225 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 225 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

0 PLN

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.

Cena rynkowa:

650 pln

Cena zawiera

 • szkolenie ABC lawinowe wraz z potrzebnym sprzętem
 • wspólny zimowy trekking z Tomkiem Habdasem (piątek) wyjście Obidowa - Turbacz
 • parking niestrzeżony przy wejściu na zielony szlak (Obidowa)
 • 2 noclegi w Schronisku PTTK na Turbaczu (pokoje 3 - 10 osobowe, warunki schroniskowe )
 • 2 śniadania
 • ognisko z kiełbaskami - udział w części integracyjnej
 • prelekcje podróżnicze m.in. Tomek Habdas, Łukasz Nowak
 • welcome pack – koszulka live wild + bufka
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • transportu na miejsce i z miejsca wydarzenia
 • dodatkowych szkoleń wraz z wypożyczeniem sprzętu
 • wyżywienia (poza śniadaniami)

Wybierz termin i spędź weekend z nami!

Masz pytania?

klub@solisci.pl
+48 530 260 680