Kenia & Tanzania 18

Kraina Masajów Kenia & Tanzania

Pomysł na wyprawę marzeń

Odkryjemy prawdziwą Afrykę w pełnym tego słowa znaczeniu – zjemy pyszny własnoręcznie zrobiony obiad z zaprzyjaźnioną rodziną z Kenii, sprawdzimy jak śpi się w namiocie w środku parku narodowego, a wokoło będą kręciły się dzikie zwierzęta, sprawdzimy czy rajskie puste plaże naprawdę istnieją oraz zobaczymy, jak żyje najbardziej znane afrykańskie plemię – Masajowie. Wyprawa do Kenii i Tanzanii to obcowanie z naturą w 120% – wybierz się na przygodę, którą zapamiętasz do końca życia!
#SoliściTeam

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Nairobi
 • Hells Gate
 • Jezioro Naivasha
 • Wyspa Crescent
 • Safari w Parku Narodowym Tarangire
 • Safari w Parku Narodowym Manyara

Nairobi - kenijska metropolia

Wielkie miasto, które jest obowiązkowym miejscem dla każdego podróżnika przyjeżdżającego do Kenii. To miasto żyje 3 razy szybciej niż wszystkie inne miasta Kenii, jest wielką maszyną, która przyciąga mieszkańców z marzeniami o pracy. To tu zobaczymy najwyższe budynki Kenii, dowiemy się dużo o historii kraju, zobaczymy stadion narodowy i zaraz będziemy uciekać do bardziej spokojnych miast.

Hell's Gate - park narodowy piekielnych wrot

W języku suahili słowo “safari” oznacza podróż. My rozpoczniemy naszą podróż właśnie od safari. Ale to nie byle jakiego, bo na rowerach. Pojedziemy do Parku Narodowego Hell’s Gate, którego nazwa oznacza “piekielne wrota”. Przemierzając na rowerach wielki obszar parku będziemy mogli zobaczyć wielkie stada bawołów, zebr, antylop oraz masę ptaków. Tego dnia trochę się zmęczymy, bowiem trasa jest niewiarygodnie piękna, ale i męcząca – 20 km. Gwarantujemy, że widoki wynagrodzą każdy przejechany kilometr!

Naivasha - niezwykły wodopój dla zwierząt

Naivasha to przepiękne, rozległe jezioro, które jest wodopojem dla wielu zwierząt. Znajdziemy tutaj liczne hipopotamy zażywające kąpieli. Są ich setki i każdy ma swoje terytorium. Mamy szansę na spotkanie również zebr, żyraf, bawołów, gazeli, a przy odrobinie szczęścia również flamingów, które przylatują w te rejony, więc czekają nas nie lada widoki!

Kenia & Tanzania 2

Wyspa Crescent

Jeśli tak jak i my uwielbiacie film Pożegnanie z Afryką i jeśli tak jak my oglądaliście go z otwartymi ustami, tak samo zareagujecie gdy pojedziecie na wyspę Crescent. To tu kręcono film „Pożegnanie z Afryką”. Crescent Island jest niewiarygodnym półwyspem gdzie podejść można do wszystkich zwierząt w rezerwacie, ponieważ żyją one zupełnie wolno. Na wyspie nie ma gatunków zwierząt mięsożernych, żyją tu żyrafy, zebry, antylopy, gazele, hipopotamy oraz liczne ptaki między innymi takie jak zimorodki.

Park Narodowy Tarangire - dwudniowe safari

Mniej turystyczny, bardziej poza utartym szlakiem ale równie ciekawy co inne parki. Park Tarangire będziemy przemierzać jeepami z napędem 4×4, a spać w jego samym sercu w namiotach! Rewelacyjna przygoda, która zapadnie w pamięć każdemu. W trakcie dwóch dni jakie spędzimy w Tarangire spotkamy masę baobabów, a jak baobaby to i słonie. Jak słonie to i mnóstwo ptaków. Nie zabraknie tu również lwów, gnu, zebr oraz żyraf.

Park Narodowy Manyara -jezioro północnej Tanzanii

Teren parku jest bardzo wodnisty, znajduje się tu mnóstwo zieleni oraz duże jezioro. Zupełne przeciwieństwo parku Tarangire. Jezioro Manyara jest domem dla licznych flamingów oraz hipopotamów.

Diani Beach - najpiękniejsze plaże Afryki Wschodniej

Podczas wyprawy nie zabraknie czasu na ładowanie akumulatorów na najpiękniejszych plażach Afryki Wschodniej. Diani Beach zachwyci nas spokojem i rajskim klimatem. Będziemy mogli tutaj się wyciszyć i zobaczyć zupełnie inną twarz Kenii.

DOŚWIADCZ:

Gorące źródełka Kikuletwa

Atrakcja totalnie poza utartym szlakiem, nawet znalezienie informacji o tym miejscu jest trudne. Trafia tu mało turystów, dzięki czemu Soliści pokochali te źródła. Woda w źródełku jest przejrzyście czysta, pozwala zanurkować daleko w głąb i cieszyć się niewiarygodnymi widokami w okolicy źródła. To w tym miejscu będziemy mogli spróbować skoczyć na sznurze do wody, niezapomniane przeżycie – gwarantujemy!

SPRÓBUJ:

Afrykańska kawa

Kenia jak i Tanzania słyną z wyśmienitej kawy, są bowiem jednymi z największym producentów i eksporterów kawy na świecie. Zakup kawy to rewelacyjna pamiątka z wyprawy – a gdzie najlepiej kupować kawę jak nie na plantacji? Zobaczymy gdzie i jak produkuje się te pyszności.

ODETCHNIJ:

Diani Beach

Diani Beach to 17 kilometrów wspaniałego, piaszczystego wybrzeża. Nie bez powodu nazywana jest “najpiękniejszą plażą Afryki Wschodniej”. Znajduję się zaledwie pół godziny drogi od Mombasy,a  można znaleźć na niej niezwykłą ciszę, spokój i rajski klimat.

xx
xx
xx

Zobacz co przed Tobą!

Dlaczego warto z nami jechać?

 • Odkryjesz tajemnice Nairobi
 • Zobaczysz masę zwierząt w naturalnym środowisku: lwy, żyrafy, antylopy gnu, słonie i wiele innych
 • Zrelaksujesz się na rajskich plażach w Kenii
 • Weźmiesz kąpiel w gorących źródłach Kikuletwa
 • Doświadczysz podróży najpiękniejszą trasą kolejową na świecie
 • Zobaczysz setki różowych flamingów w północnej Tanzanii
 • Spędzisz niezapomnianą noc w namiocie w samym sercu Parku Narodowego Tarangire
 • Będziesz się świetnie bawił w solistowym towarzystwie!

Liderzy wyprawy

Spacerem po świecie. Czasem też galopem.

Joanna Sędek

Kiedyś miałam pracę i hobby... Teraz obie te sfery połączyły się w jedno i mam już tylko szczęście :) Lubię zwiedzać świat, a jeszcze bardziej lubię pokazywać ludziom jaki ten świat jest piękny. Kocham siedzieć w siodle i jak można oglądać, albo nawet lepiej - pokazać świat z tej perspektywy to już jest radość nie z tej Ziemi...Uwielbiam Islandię. Lubię też spacery... Poza tym dużo się śmieję. Ludzie śmieją się razem ze mną. Mówią potem po wyjazdach, że im się to podoba. Dlatego dalej jeżdżę i cieszę się razem z nimi. Takie perpetum mobile. Wsiadacie? :)
Poznaj lidera Artboard 3

Mariusz Jurczyński

Kilka lat temu postanowiłem, że znajdę swoje miejsce na Ziemi. Na chwilę obecną jest to Nowa Zelandia, ale poszukiwania trwają :) Szukam w górach, w dżungli, nad morzem i oceanem, w nowoczesnych metropoliach i skromnych wioskach. Szukam adrenaliny, ale uwielbiam też miejsca gdzie panuje cisza i spokój.
Poznaj lidera Artboard 3

Spanie jest przereklamowane!

Wojciech Kamiński

Nie potrafię usiedzieć na miejscu i czuję niepokój nie mając biletów na kolejne wyprawy! Dr. Google zdiagnozował u mnie maniakalne włóczęgostwo. :) Odwiedziłem ponad 70 krajów na 5 kontynentach i przeżeglowałem 10000 mil morskich. Zimą narty, a jak tylko zejdzie lód z jezior wyciągam SUPa, wsiadam na jacht lub daję nura pod wodę. Czekam tylko, żeby można było polecieć i stanąć na Księżycu (Mars też obleci:)!
Poznaj lidera Artboard 3

Solistowy Lider

Solistowy Lider to prawdziwy pasjonat podróżowania, który sprawi, że Wasz wspólny wyjazd stanie się przygodą Twojego życia! Nasz Lider nie jest rezydentem biura podróży, ani opiekunem na kolonii ;) Jest po to, aby zabrać Cię w najciekawsze zakątki na świata, odnajdować unikalne miejsce, niestrudzenie prowadzić wyprawę od świtu do… świtu, wspólnie przeżywać przygody i docierać tam gdzie turyści nie bywają.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Spacerem po świecie. Czasem też galopem.

Joanna Sędek

Mariusz Jurczyński

Spanie jest przereklamowane!

Wojciech Kamiński

Solistowy Lider

Transport

Celujemy w najdogodniejsze loty z:

WAW/TXL/SXF

Warszawa/Berlin

plane icon

NBO

Nairobi

Cena biletu

2000 pln - 2470 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł, w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

 

Decyzję o miejscu wylotu podejmuje Klub.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

7772 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1975 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1975 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

980 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

17088 pln

Cena zawiera

 • opiekę doświadczonego lidera
 • noclegi w pokojach 2-4 osobowych, czasami wieloosobowe i namioty dwuosobowe w trakcie trwania safari
 • prywatny bus z paliwem z kierowcą
 • rejs łódkami w Naivasha
 • 3 dniowe safari w Parku Narodowym Tarangire i Manyara
 • wstęp do Nairobi National Museum
 • wstęp do Parku Narodowego jeziora Naivasha
 • wizytę w Snake Park w Nairobi
 • kolację u lokalnej przewodniczki
 • wstęp do Parku Narodowego Hell's Gate
 • wycieczkę rowerowa z przewodnikiem w Hell’s Gate
 • wstęp do Crescent Island
 • wstęp do Fort Jesus
 • wjazd na górę Kenyatta International Conference Centre
 • gorące źródła Kikuletwa
 • wstęp na plantację kawy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie wysokiej klasy KL - 400 000 zł + NNW - 25 000 zł + Bagaż - 3 000 zł + OC - 300 000 zł

Cena nie zawiera:

 • wiza do Kenii i Tanzanii (100$)
 • wyżywienia
 • atrakcji dodatkowych takich jak rejs statkiem na wyspę Wasini

Wybierz termin i leć z nami!

Ładowanie dostępnych terminów

Preloader

Zobacz również

Zdobądź Dach Afryki

Kenia & Tanzania & Kilimandżaro

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Oblicze Prawdziwej Afryki

Namibia

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Zobacz również

Zdobądź Dach Afryki

Kenia & Tanzania & Kilimandżaro

Zobacz terminy
Zobacz terminy

Oblicze Prawdziwej Afryki

Namibia

Zobacz terminy
Zobacz terminy