1 Solista 1 gość

rozpatruje właśnie wyjazd na tę wyprawę.
Kenia & Tanzania 18

Kraina Masajów Kenia & Tanzania

Pomysł na wyprawę marzeń

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Nairobi
 • Hells Gate
 • Jezioro Naivasha
 • Wyspa Crescent
 • Safari w Parku Narodowym Tarangire
 • Safari w Parku Narodowym Manyara

Nairobi

Wielkie miasto, które jest obowiązkowym miejscem dla każdego podróżnika przyjeżdżającego do Kenii. To miasto żyje 3 razy szybciej niż wszystkie inne miasta Kenii, jest wielką maszyną, która przyciąga mieszkańców z marzeniami o pracy. To tu zobaczymy najwyższe budynki Kenii, dowiemy się dużo o historii kraju, zobaczymy stadion narodowy i zaraz będziemy uciekać do bardziej spokojnych miast.

Hells Gate

Skoro w języku suahili słowo safari oznacza podróż naszą podróż rozpoczniemy właśnie od safari. Ale to nie byle jakiego, bo na rowerach. Pojedziemy do Parku Narodowego Hell’s Gate, który przemierzając na rowerach wielki obszar zobaczyć będziemy mogli wielkie stada bawołów, zebr, antylop oraz masę ptaków. Jak na typowy wyjazd z solistowym stylu tego dnia się trochę zmęczymy, bowiem trasa jest niewiarygodnie piękną ale i męcząca – 20 km. Gwarantujemy, że widoki wynagrodzą każdy przejechany kilometr!

Jezioro Naivasha

Skoro w języku suahili słowo safari oznacza podróż naszą podróż rozpoczniemy właśnie od safari. Ale to nie byle jakiego, bo na rowerach. Pojedziemy do Parku Narodowego Hell’s Gate, który przemierzając na rowerach wielki obszar zobaczyć będziemy mogli wielkie stada bawołów, zebr, antylop oraz masę ptaków. Jak na typowy wyjazd z solistowym stylu tego dnia się trochę zmęczymy, bowiem trasa jest niewiarygodnie piękną ale i męcząca – 20 km. Gwarantujemy, że widoki wynagrodzą każdy przejechany kilometr!

Kenia & Tanzania 2

Wyspa Crescent

Jeśli tak jak i my uwielbiacie film Pożegnanie z Afryką i jeśli tak jak my oglądaliście go z otwartymi ustami, tak samo zareagujecie gdy pojedziecie na wyspę Crescent. To tu kręcono film „Pożegnanie z Afryką”. Crescent Island jest niewiarygodnym półwyspem gdzie podejść można do wszystkich zwierząt w rezerwacie, ponieważ żyją one zupełnie wolno. Na wyspie nie ma gatunków zwierząt mięsożernych, żyją tu żyrafy, zebry, antylopy, gazele, hipopotamy oraz liczne ptaki między innymi takie jak zimorodki.

Safari w Parku Narodowym Tarangire

Mniej turystyczny, bardziej poza utartym szlakiem ale równie ciekawy co inne parki. Park Tarangire będziemy przemierzać jeepami z napędem 4×4, a spać w jego samym sercu w namiotach! Rewelacyjna przygoda, która zapadnie w pamięć każdemu. W trakcie dwóch dni jakie spędzimy w Tarangire spotkamy masę baobabów, a jak baobaby to i słonie. Jak słonie to i mnóstwo ptaków. Nie zabraknie tu również lwów, gnu, zebr oraz żyraf.

Safari w Parku Narodowym Manyara

Teren parku jest bardzo wodnisty, znajduje się tu mnóstwo zieleni oraz duże jezioro. Zupełne przeciwieństwo parku Tarangire. Jezioro Manyara jest domem dla licznych flamingów oraz hipopotamów.

DOŚWIADCZ:

Gorące źródełka Kikuletwa

Atrakcja totalnie poza utartym szlakiem, nawet znalezienie informacji o tym miejscu jest trudne. Trafia tu mało turystów, dzięki czemu Soliści pokochali te źródła. Woda w źródełku jest przejrzyście czysta, pozwala zanurkować daleko w głąb i cieszyć się niewiarygodnymi widokami w okolicy źródła. To w tym miejscu będziemy mogli spróbować skoczyć na sznurze do wody, niezapomniane przeżycie – gwarantujemy!

SPRÓBUJ:

Afrykańska kawa

Kenia jak i Tanzania słyną z wyśmienitej kawy, są bowiem jednymi z największym producentów i eksporterów kawy na świecie. Zakup kawy to rewelacyjna pamiątka z wyprawy – a gdzie najlepiej kupować kawę jak nie na plantacji? Zobaczymy gdzie i jak produkuje się te pyszności.

ODETCHNIJ:

Diani Beach

Diani Beach to 17 kilometrów wspaniałego, piaszczystego wybrzeża. Nie bez powodu nazywana jest “najpiękniejszą plażą Afryki Wschodniej”. Znajduję się zaledwie pół godziny drogi od Mombasy,a  można znaleźć na niej niezwykłą ciszę, spokój i rajski klimat.

xx
xx
xx

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

Full time lider / na zdjęciu po lewej ;) W dzieciństwie kochałam się w Indianie Jonesie i Krokodylu Dandee. Miłość dotąd nieodwzajemniona... Na studiach etnograficznych studiowałam „Życie Seksualne Dzikich” Bronisława Malinowskiego. Od książek wolę jednak badania w terenie ;-) Wszystko robię na opak: mieszkając w Brazylii lepiłam pierogi, tańczyłam oberka i uczyłam języka polskiego. Po powrocie do Polski promowałam kulturę brazylijską, a podczas festiwalu Bom Dia Brasil, zamieniałam Warszawę w jedno z roztańczonych i tropikalnych miast w Brazylii. Podróżuje wszędzie; solistowe szlaki przecieram jednak przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej. Poszukuje przede wszystkim ciekawych spotkań z ludźmi i wyjątkowych tradycji - jak Święto Zmarłych w Meksyku czy Karnawał w Brazylii, szyjąc pod te wyprawę. Im więcej dowiaduję się o innych kulturach, tym ciekawsza staje się dla mnie Polska. To przydatna umiejętność w mojej pracy pilota wycieczek i przewodnika miejskiego po Warszawie dla grup zagranicznych. Zdziwilibyście się jacy jesteśmy egzotyczni, może to o tych "dzikich" pisał Malinowski jednak ;-)
Poznaj lidera Artboard 3

podobno jestem dobry

Jakub Dobrowolski

Solistowy full time leader, w podróży spędza 6 miesięcy w roku. Kiedy nie podróżuje dłubie w zdjęciach oraz materiałach video przywiezionych z tripów. Zależy mu, aby każdy uczestnik jego wyprawy oprócz wspomnień, miał pamiątkę w postaci krótkiego videoclipu, do której będzie mógł wrócić po latach. Jego ulubione podróże to te aktywne, często z górami w tle ale nie gardzi też odpoczynkiem w hamaku.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Monika Ścibor

podobno jestem dobry

Jakub Dobrowolski

Transport

Lot z Berlina lub Warszawy

TXL / WAW

Berlin / Warszawa

plane icon

NBO

Nairobi

Cena biletu

2150 pln - 2560 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu 2150 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6471 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1700 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1700 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

830 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientacyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen biletów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

10800 pln

Cena zawiera

 • opiekę doświadczonego lidera
 • noclegi w pokojach 2-4 osobowych, czasami wieloosobowe i namioty dwuosobowe w trakcie trwania safari
 • prywatny bus z kierowcą
 • 2 dniowe safari w Parku Narodowym Tarangire i Manyara
 • wstęp do Nairobi National Museum
 • wstęp do Parku Narodowego jeziora Naivasha
 • wstęp do Parku Narodowego Hell's Gate
 • wstęp do Crescent Island
 • wstęp do Fort Jesus
 • wjazd na górę Kenyatta International Conference Centre
 • gorące źródła Kikuletwa
 • wstęp na plantację kawy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • wysokiej klasy ubezpieczenie podróżne

Cena nie zawiera:

 • wiza do Kenii i Tanzanii (100$)
 • wyżywienia
 • atrakcji dodatkowych takich jak rejs statkiem na wyspę Wasini

Wybierz termin i leć z nami!

Od

10 X 2019

Do

24 X 2019

Lider

Monika Ścibor

Cena wyprawy

6471 pln

Cena lotu

2150 pln

Od

14 XI 2019

Do

28 XI 2019

Lider

Jakub Dobrowolski

Cena wyprawy

6471 pln

Cena lotu

2150 pln

Od

07 II 2020

Do

21 II 2020

Lider

Solistowy Lider

Cena wyprawy

6471 pln

Cena lotu

2560 pln

Masz pytania?

klub@solisci.pl
+48 530 260 680