Kenia & Tanzania 18

Kraina Masajów Kenia & Tanzania

Pomysł na wyprawę marzeń

Średni

Poziom
Średni

Wyprawy dla wszystkich podróżników – lekkie trekkingi – idealne dla osób, które nie mają
fantastycznej kondycji, ale lubią wędrówki i mają duże chęci :); dużo pieszego zwiedzania.
Transport wynajętymi, jak i lokalnymi, środkami transportu.

Podróżnik

Komfort
Podróżnik

Nocować będziemy w lokalnych hotelikach lub w lokalnych guesthousach, zazwyczaj w pokojach 2-5 osobowych. Łazienka w pokoju lub wspólna na piętrze.

Travel & Chill

Rodzaj
Travel & Chill
Podróże i plaża

Aktywne wakacje i odpoczynek w ciepłych krajach – klimatyczne hotele i najlepsze
guesthousy, 2-3 dni w jednym miejscu, przejazdy wynajętym busem. Dodatkowe opcje na różne aktywności: trekkingi, kursy gotowania, raftingi itd.

Plan wyprawy

 • Nairobi
 • Hells Gate
 • Jezioro Naivasha
 • Wyspa Crescent
 • Safari w Parku Narodowym Tarangire
 • Safari w Parku Narodowym Manyara

Nairobi

Wielkie miasto, które jest obowiązkowym miejscem dla każdego podróżnika przyjeżdżającego do Kenii. To miasto żyje 3 razy szybciej niż wszystkie inne miasta Kenii, jest wielką maszyną, która przyciąga mieszkańców z marzeniami o pracy. To tu zobaczymy najwyższe budynki Kenii, dowiemy się dużo o historii kraju, zobaczymy stadion narodowy i zaraz będziemy uciekać do bardziej spokojnych miast.

Hells Gate

Skoro w języku suahili słowo safari oznacza podróż naszą podróż rozpoczniemy właśnie od safari. Ale to nie byle jakiego, bo na rowerach. Pojedziemy do Parku Narodowego Hell’s Gate, który przemierzając na rowerach wielki obszar zobaczyć będziemy mogli wielkie stada bawołów, zebr, antylop oraz masę ptaków. Jak na typowy wyjazd z solistowym stylu tego dnia się trochę zmęczymy, bowiem trasa jest niewiarygodnie piękną ale i męcząca – 20 km. Gwarantujemy, że widoki wynagrodzą każdy przejechany kilometr!

Jezioro Naivasha

Skoro w języku suahili słowo safari oznacza podróż naszą podróż rozpoczniemy właśnie od safari. Ale to nie byle jakiego, bo na rowerach. Pojedziemy do Parku Narodowego Hell’s Gate, który przemierzając na rowerach wielki obszar zobaczyć będziemy mogli wielkie stada bawołów, zebr, antylop oraz masę ptaków. Jak na typowy wyjazd z solistowym stylu tego dnia się trochę zmęczymy, bowiem trasa jest niewiarygodnie piękną ale i męcząca – 20 km. Gwarantujemy, że widoki wynagrodzą każdy przejechany kilometr!

Kenia & Tanzania 2

Wyspa Crescent

Jeśli tak jak i my uwielbiacie film Pożegnanie z Afryką i jeśli tak jak my oglądaliście go z otwartymi ustami, tak samo zareagujecie gdy pojedziecie na wyspę Crescent. To tu kręcono film „Pożegnanie z Afryką”. Crescent Island jest niewiarygodnym półwyspem gdzie podejść można do wszystkich zwierząt w rezerwacie, ponieważ żyją one zupełnie wolno. Na wyspie nie ma gatunków zwierząt mięsożernych, żyją tu żyrafy, zebry, antylopy, gazele, hipopotamy oraz liczne ptaki między innymi takie jak zimorodki.

Safari w Parku Narodowym Tarangire

Mniej turystyczny, bardziej poza utartym szlakiem ale równie ciekawy co inne parki. Park Tarangire będziemy przemierzać jeepami z napędem 4×4, a spać w jego samym sercu w namiotach! Rewelacyjna przygoda, która zapadnie w pamięć każdemu. W trakcie dwóch dni jakie spędzimy w Tarangire spotkamy masę baobabów, a jak baobaby to i słonie. Jak słonie to i mnóstwo ptaków. Nie zabraknie tu również lwów, gnu, zebr oraz żyraf.

Safari w Parku Narodowym Manyara

Teren parku jest bardzo wodnisty, znajduje się tu mnóstwo zieleni oraz duże jezioro. Zupełne przeciwieństwo parku Tarangire. Jezioro Manyara jest domem dla licznych flamingów oraz hipopotamów.

DOŚWIADCZ:

Gorące źródełka Kikuletwa

Atrakcja totalnie poza utartym szlakiem, nawet znalezienie informacji o tym miejscu jest trudne. Trafia tu mało turystów, dzięki czemu Soliści pokochali te źródła. Woda w źródełku jest przejrzyście czysta, pozwala zanurkować daleko w głąb i cieszyć się niewiarygodnymi widokami w okolicy źródła. To w tym miejscu będziemy mogli spróbować skoczyć na sznurze do wody, niezapomniane przeżycie – gwarantujemy!

SPRÓBUJ:

Afrykańska kawa

Kenia jak i Tanzania słyną z wyśmienitej kawy, są bowiem jednymi z największym producentów i eksporterów kawy na świecie. Zakup kawy to rewelacyjna pamiątka z wyprawy – a gdzie najlepiej kupować kawę jak nie na plantacji? Zobaczymy gdzie i jak produkuje się te pyszności.

ODETCHNIJ:

Diani Beach

Diani Beach to 17 kilometrów wspaniałego, piaszczystego wybrzeża. Nie bez powodu nazywana jest “najpiękniejszą plażą Afryki Wschodniej”. Znajduję się zaledwie pół godziny drogi od Mombasy,a  można znaleźć na niej niezwykłą ciszę, spokój i rajski klimat.

xx
xx
xx

Liderzy wyprawy

Maria Zmyślona

Na codzień Solistowa mama! Bacznie czuwam w solistowym biurze i opiekuje się solistowymu liderami. Po 5 latach rzuciłam korpo, aby z solistową ekipą odkrywać świat. Jeśli nie jestem w robocie, to pewnie spotkacie mnie tańczącą salsę, na spacerach z psiakami albo grającą w planszówki.
Poznaj lidera Artboard 3

Liderzy wyprawy

Maria Zmyślona

Transport

Lot z Berlina

TXL

Berlin

plane icon

NBO

Nairobi

Cena biletu

2300 pln

Ceny lotów lubią się zmieniać! Na chwilę tworzenia oferty koszt przelotu 2300 zł. Zakładamy bufor bezpieczeństwa do 200 zł w ramach jakiego decydujemy o kupnie biletów dla zapisanych uczestników. Jeśli dopłata wyniesie więcej niż 200 zł, skontaktujemy się przed zakupem.

Cena

Nasza cena dla Klubowiczów

6471 pln

Koszt wyprawy

lot

Koszt biletu

Koszt wyprawy:

I transza - 1700 PLN

Płatna miesiąc od momentu zapisania się na wyprawę

II transza - 1700 PLN

Płatna do miesiąca przed wyprawą

830 USD

Gotówka, którą należy przekazać liderowi na lotnisku.
Podana kwota jest kwotą orientcyjną.
Ostateczny koszt zależy od cen bieltów lotniczych
i kursów walut.

Cena rynkowa:

10800 pln

Cena zawiera

 • opiekę doświadczonego lidera
 • noclegi w pokojach 2-4 osobowych, czasami wieloosobowe i namioty dwuosobowe w trakcie trwania safari
 • prywatny bus z kierowcą
 • 2 dniowe safari w Parku Narodowym Tarangire i Manyara
 • wstęp do Nairobi National Museum
 • wstęp do Parku Narodowego jeziora Naivasha
 • wstęp do Parku Narodowego Hell's Gate
 • wstęp do Crescent Island
 • wstęp do Fort Jesus
 • wjazd na górę Kenyatta International Conference Centre
 • gorące źródła Kikuletwa
 • wstęp na plantację kawy
 • przejazd pociągiem na trasie Mombasa - Nairobi

Cena nie zawiera:

 • wiza do Kenii i Tanzanii (100$)
 • wyżywienia
 • atrakcji dodatkowych takich jak rejs statkiem na wyspę Wasini

Wybierz termin i leć z nami!

Od

04 II 2019

Do

18 II 2019

Lider

Maria Zmyślona

Cena wyprawy

6471 pln

Cena lotu

2300 pln

Masz pytania?

klub@solisci.pl
+48 530 260 680